Švédsko – Česko 5:2 (kon.) | USA – Finsko 2:3 (kon.)
USA
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Finsko
Neděle 29.04.2018, 16:30Mistrovství světa do 18 let • Finále

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a na počtenou u dalších zápasů. (18:54:10)

Finsko vítězí v tomhle dramatickém finále a má titul mistra světa. Finové vyhráli první třetinu 2:1. Američané ve druhé vyrovnali a Finové se okamžitě zvedli. A ve třetí třetině Finové v oslabení rozhodli.

59:59
    Je konec! Finové jsou světovými šampiony do osmnácti let pro rok 2018!

59:42
    Osmnáct sekund. Finové jsou velmi, velmi blízko!

59:10
    Toni Utunen to zkusil přes celé hřiště do prázdné brány. Minul. Píská se zakázané uvolnění.

58:34
    Další Americkou šanci zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

58:17
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny! Každou chvíli budou Američané odvolávat brankáře.

57:08
    Finové znovu vyhazují. Zakázané uvolnění se pískat nebude. Finové si tuto situaci pohlídali.

56:35

56:10
    A další vyhození, tentokrát až za amerického brankáře. Američané už mají velmi málo času. Už jen necelé čtyři minuty.

55:12
    Finové se opět osvobozují. Američanům se tato důležitá přesilovka vůbec nedaří.

54:35
    Vyloučení v týmu Finsko (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., podražení).

54:15
    Američané zakládají další útok. Weiss se urychleně žene do útočného pásma.

53:24
    Finové už přešli na defenzivní režim. Teď už je to jen na Američanech jak se dokážou srovnat především po psychické stránce.

52:23
    Tyler Weiss se prokličkoval až před Annunena, ten jeho pokus o blafák přečetl a zneškodnil jeho šanci.
    50:42 Niklas NORDGREN - 2:3

50:42
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Dámy a pánové tohle je nádhera! Finové už špatně bruslili, jelikož byli dlouho na ledě, ale stejně ještě našli sílu k přečíslení dva na jednoho. Jesperi Kotkaniemi přihrál přes hokejku na hůl NIKLASE NORDGRENA, který neměl problém poslat puk do prázdné brány. Asistence: Jesperi Kotkaniemi.

49:54
    Američané usazeni v útočném pásmu. Teď už se pomalu, ale jistě přidává střela. Annunen zatím vše zlikvidoval.

49:30
    Vyloučení v týmu Finsko (Ville Petman – 2 min., podražení).

48:34
    Američané poprvé na delší dobu usazeni v útočném pásmu. Zatím tomu však chybí nějaká ta střela, která by ohrozila Annunena.

47:45
    Američané se hnali do přečíslení tři na dva. Jenže Finové se stačili včas vrátit a splnit defenzivní povinnosti.

46:43
    Finové se ženou do další akce. Jejich nadějný útok však zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

46:08
    Finové jsou znovu usazeni v útočném pásmu. Podaří se jim už vstřelit tak vytoužený třetí gól?

45:40
    Jeden z finských obránců měl teď plné ruce práce, jelikož měl za zády amerického útočníka. Nakonec vše výborně zvládl.

44:44
    Američané hrají v plném počtu.

44:13
    Finové jsou znovu usazeni v útočném pásmu. Zatím se jim nedaří ohrozit americkou bránu. Přesilová hra bude každou chvilku končit.

43:48
    Velká skrumáž teď vznikla před americkou bránou. Brankář Derrider vše zvládl a raději přerušil hru.

43:00
    Finové nezačali přesilovou hru zrovna skvěle. Ihned po vyhraném vhazování přišla ztráta puku a Američané vyhazují až za finského brankáře.

42:44
    Vyloučení v týmu USA (Oliver Wahlstrom – 2 min., podražení).

41:55
    Thomson nahodil puk na americkou bránu. Jeden z Finů se pokusil jeho nahození lehce tečovat. To se nepovedlo a puk tak končí v klíně amerického brankáře.

41:01
    Weiss se pokusil projet kolem mantinelu do útočného pásma. To se mu sice povedlo, ale vzápětí mu puk sebrala obrana v modrých dresech.

40:07
    Začala poslední třetina zápasu zlaté medaile. Úvodní buly vyhráli hráči Suomi, kteří se ihned hnali do akce. Derrider vyráže střelu Honky do rohu kluziště.

40:01

Je konec druhé třetiny. Američané dokázali srovnat stav skóre z 0:2 na 2:2. Poté už Finové zvýšili svou aktivitu, ale vytoužený třetí gól se jim vstřelit nepodařil. Stav utkání je po druhé třetině 2:2.

40:00

39:08
    Joel Farabee nahazoval puk na Annunena, ten jeho pokus viděl a schoval do lapačky a znovu přerušuje hru.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Alexander Turcotte měl před sebou ploodkrytou bránu. Naštěstí pro Finy nedokázal zakončit.

38:09
    Wahlström zkusil překvapit Annuena rychlou střelou zápěstím. Ten se nachytat nenechal a puk schoval do klína.

38:00
    Niklas Nordgren se zničehonic objevil sám před americkým brankářem a zkusil vystřelit nad lapačku. Deridder jeho střelu schoval do lapačky a přerušuje hru.

36:33
    Američané usazeni v útočném pásmu. Zatím to mu chybí nějaká střela, která by ohrozila bránu Annunena.

36:01
    Američané znovu ujeli do přečíslení dva na jednoho. Zakončoval ho znovu Janicke. K němu včas přistoupil finský obránce a nedovolil mu skórovat.

35:01
    U puku jsou nyní Američané, kteří se tlačili do útoku. Bohužel pro hráče v bílých dresech obrana Finska zastavila jejich útok.

34:41
    Finové přidali na aktivitě. Američané ve druhé třetině přidali na důrazu v jejich obranném pásmu a nedovolují v něm Finům kombinovat.

33:53
    Američané nepřesnou rozehrávkou vyhazují až za Annuena, zakázané uvolnění se pískat nebude, jelikož nepřesná přihrávka byla vyslána až za půlící červenou čárou.

32:58
    Finové jsou na chvilku usazeni v útočném pásmu. Američané svým rychlým napadáním nedovolují soupeři k nějaké kombinaci v jejich obranném pásmu.

32:03
    Za vlastní bránou jsou u puku Finové, to už hrají Američané v plném počtu. Jejich akce ale končí hvizdem čárového sudího. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

31:21
    Jeden z obránců vypálil od modré čáry. Americký brankář jeho střelu lapil do lapačky a hra se tak znovu přerušuje.

30:23
    Finům se tahle přesilová hra vůbec nedaří, Američané znovu vyhazují puk až za bránu Annunena.

29:39
    Vyloučení v týmu USA (K'Andrew Miller – 2 min., krosček).
    28:25 Trevor JANICKE - 2:2

28:25
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Podaří! Je vyrovnáno 2:2 a Američané znovu žijí! Jacob Pivonka vypálil od modré čáry, Annuen jeho střelu vyrazikl pouze do místa, kde stál TREVOR JANICKE, který doklepl puk do poloprázdné brány. Asistence: Jacob Pivonka, Tyler Weiss.

27:57
    Američané znovu usazeni v útočném pásmu. Teď k tomu přibyla už i nějaká ta střela. Annunen zatím vše zneškodnil. Uvidíme, zda se podaří Američanům vyrovnat.

27:16
    Adam Samuelsson pálil od modré čáry. Annunen jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

25:49
    Američané znovu usazeni v útočném pásmu. Zatím tomu chybí jen střela, která by ohrozila finského brankáře.

24:20
    Ve druhé třetin jsou zatím aktivnější Američané, kteří se snaží co nejrychleji vstřelit vyrovnávací branku. Uvidíme, zda se jim to podaří.

23:42
    Američané ujeli do přečíslení dva na jednoho, které zakončil York. Jeho střela skončila na levé tyči Finské svatyně.

22:36
    U puku jsou aktuálně Finové, kteří se snaží prokombinovat do útočného pásma. Zatím se jim to vůbec nedaří.

22:02
    Američané jsou usazeni v útočném pásmu. Přesilová hra už jim, ale skončila.

20:01

Po první třetině vedou Finové 2:1, když dokázali dvakrát využít přesilovou hru. Zatímco Američané svou početní výhodu nevyužili. Nicméně na začátku následující třetiny je bude čekat další přesilová hra.

20:00

19:58

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.
    16:53 Patrick GILES - 1:2

16:53
    A přece jenom to Američané dokázali! Ty Emberson přihrál před bránu, kde stál PATRICK GILES, který uklidil puk nad lapačku finského brankáře. Asistence: Ty Emberson a Tyler Weiss.

16:50
    U puku jsou znovu Američané, kteří ho zavážejí do svého útočného pásma a snaží se vstřelit kontaktní branku. Zatím se jim to vůbec nedaří.

15:51
    Finové hrají v plném počtu!

15:06
    Američané jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se urychleně vstřelit kontaktní branku a vrátit se zpět do zápasu.

14:05
    Teď měli Finové hodně velké štěstí! York zkusil vypálit dělovku z pravého kruhu a překonal finského brankáře, jenže bohužel pro Američany pouze orazítkoval tyč finské brány.

13:51
    Vyloučení v týmu Finsko (Leevi Aaltonen – 2 min., sekání).
    12:33 Kaapo KAKKO - 0:2

12:33
    A je to další využitá přesilovka a Finové vedou už 2:0! KAAPO KAKKO dostal parádní přihrávku od Honky a střelou nad vyrážečku nedal americkému brankářovi šanci a zvýšil na 2:0. Asistence: Anttoni Honka a Rasmus Kupari.

12:21
    Honka to zkusil vypálit od modré čáry. Jeden z amerických útočníku jeho střelu zablokoval mimo útočné pásmo.

12:00
    Vyloučení v týmu USA (Alexander Turcotte – 2 min., hákování).

11:02
    Američané přidali na aktivitě a snaží se co nejrychleji odpovědět na úvodní finskou branku. Uvidíme, jestli se podaří Američanům srovnat skóre do konce první třetiny.
    09:14 Anttoni HONKA - 0:1

09:14
    A je to gól Finové otevírají skóre tohoto finále! Jesperi Kotkaniemi přihrál na modrou čáru, kde stál ANTTONI HONKA, který nekompromisní dělovkou prostřelil amerického brankáře a stav je 1:0 pro Finsko. Asistence: Jesperi Kotkaniemi.

08:46
    Vyloučení v týmu USA (Jack Hughes – 2 min., nedovolené bránění).

08:14
    Američané na krátkou chvilku usazeni v útočném pásmu. Uvidíme zda se jim podaří vstřelit úvodní branka.

07:33
    Wahlström clonil až příliš blízko finskému brankáři. Rozhodčí přerušuje hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

06:41
    Nepřesná americká rozehrávka znamená zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v útočném pásmu Finska.

05:39
    Jeden z útočníků Finska se krásně uvolnil a mířil sám na amerického brankáře. Neměl rychlost a obránci v bílých dresech ho v pohodě dobruslili.

04:47
    Aktuálně se hraje rychlý, svižný hokej, který se musí všem přítomným líbit. Další nebezpečnou akci Finů zastavil americký brankář. Bude se vhazovat po levici amerického brankáře.

03:42
    A první americký útok se hna do další akce. Finská obrana jim výborně zavřela středí pásmo a z šance nich nebylo.

02:57
    Američané se na chvilku usadili v útočném pásmu. Jejich tlak netrval příliš dlouho, protože jeden z finských útočníku výborně přečetl hru a zneškodnil přihrávku okolo modré čáry.

01:59
    U puku jsou stále Finové, kteří se snaží vstřelit úvodní branku dnešního finále. Američané jsou však v obraně naprosto přesní a nedovolují hráčům v modrých dresech zakončit.

01:02
    Honka čekal za svou bránou a následně založil individuální útok, který i sám zakončil. Bohužel pro Finy pouze do připravené lapačky amerického brankáře.

00:09
    A je to tady! Úvodní buly tohoto finále vyhráli Američané, kteří se okamžitě hnali do útoku. Do nebezpečné situace se dostal Joel Farabee, který byl pod tlakem a nedokázal zakončit.

00:01

Oba týmy jsou již připraveny a utkání o zlaté medaile muže začít.

Finsko
    I Finsko zatím působí na šampionátu suverénně. Seveřané neztratili v dosavadním průběhu ani bod, když skupinu vyhráli bez ztráty kytičky a i ve čtvrtfinále si hravě poradili s Běloruskem (5:2). Nyní je čeká klíčová bitva, ve které se v severském derby porvou o vytouženou zlatou medaili.

USA
    Američané měli na turnaji ve skupinové části potíže. Šampionát začali porážkou 4:6 s Kanadou a ani druhý zápas jim nevyšel úplně nejlépe. Se Švýcary totiž prohrávali, ale nakonec dovedli duel do vítězného konce a vyhráli 8:5. Ve třetím klání narazili hokejisté USA na silné Švédy, jimž podlehli 1:3. Poslední skupinový duel však v pohodě zvládli a Bělorusy rozstříleli 8:0. Na ne úplně povedenou základní skupinu ovšem daly Spojené státy zapomenout v prvním kole play-off. V tom vyzvaly domácí Rusko, které možná trochu překvapivě porazily 5:1 a postoupily mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. V semifinále porazily Českou republiku 4:1 a zahrají si o zlaté medaile.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 17. Giles (Emberson, Weiss), 29. Janicke (Pivonka, Weiss) – 10. Honka (Kotkaniemi), 13. Kakko (Honka, Kupari), 51. Nordgren (Kotkaniemi)

USA: Deridder (Knight) – M. Samuelsson, Eichwede-Wilde, Stastney, Miller, Emberson, York, A. Samuelsson – Farabee, Wahlstrom, Hughes – Meyer, Gruden, Wise – Giles, Turcotte, Hain – Pivonka, DeBoer, Weiss – Janicke.
    Finsko: Annunen (Huhtamaa) – Kokkonen, Utunen, S. Salmela, Honka, Thomson, Nousiainen, Seppälä – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Kupari, Ranta, Tanus – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Killinen, Moilanen, Petman – Hirvonen.

Rozhodčí: Staňo, Pražák – Nordlander, Chaput