Winnipeg Jets
7:4 (0:3, 4:0, 3:1) Stav série: 2:1
Nashville Predators
Středa 02.05.2018, 02:00 • Bell MTS Place, Winnipeg • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Winnipeg Jets – Nashville Predators.

Úvodní zápas série vyhrál Winnipeg 4:1. Hrdinou zápasu se stal Connor Hellebuyck, který předvedl 47 úspěšných zákroků a pomohl výrazně svému týmu k výhře 4:1. Druhý zápas na ledě Nashvillu vyhráli Predators 5:4 v prodloužení. Duel rozhodl v 86. minutě Kevin Fiala.

Ve druhém zápase série dvakrát skóroval Mark Scheifele, který tak s deseti body (8+2) vede produktivitu svého týmu. Blake Wheeler a Dustin Byfuglien mají po sedmi bodech. Paul Stastny a Patrick Laine po šesti.

"Venkovní zápasy si užíváme, chodíme na společná jídla. Nicméně jsme ve Winnipegu kvůli hokeji a chceme v prvním zápase na ledě soupeře uspět. Nic jiného nás nezajímá," pravil centr Nashvillu Nick Bonino.
    Ranní rozbruslení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Little – Hendricks, Copp, Roslovic.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Jemelin – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Fisher, Hartman..

Atmosféra v Bell MTS Place je znovu elektrizující.

00:01

00:16
    Zápas začíná.

00:44
    Josh Morrissey zkoušel vypálit, jeho rána byla zblokovaná.

00:57
    Sledujeme rychlý hokej od prvních vteřin. Fanoušci vytváří parádní atmosféru.

01:27
    Mark Scheifele dostal hru do útočného pásma, jeho spoluhráči o kotouč ale přišli.

01:52
    Kevin Fiala tečoval kotouč před brankou, s jeho pokusem si výborně poradil brankář Jets.

02:09
    Connor Hellebuyck kryje kotouč po střele soupeře. Nashville vybojoval buly v útočném pásmu.

02:15
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

02:15
    Přesilovou hru, první v zápase, má k dispozici hostující celek.

02:30
    Pekka Rinne rozehrává od své branky, domácí zatím zvládají bránit.

03:07
    Filip Forsberg vypálil, jeho projektil kryje domácí brankář. Rána od modré čáry se neujala.

03:45
    Blake Wheeler vypálil velmi dobře, následně se směr hry ale rychle přesouvá.

04:00
    Mnoho času už hostující celek z přesilovky nemá, Roman Josi hraje.

04:15

04:23
    Josh Morrissey vypálil a jeho ránu tak tak kryje hostující gólman. Velkou šanci měli nyní domácí, ale proměnit ji nedokázali. Těžkou situaci domácí celek zvládl.

04:27
    Hraje se ve středním pásmu.

04:53
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Rána Salomäkiho propadla domácímu brankáři mezi betony až do brankoviště, kde byl zcela volný MIKE FISHER, který pohodlně skóroval. Asistence: Ryan Hartman a Mattias Ekholm.
    04:53 Mike FISHER - 0:1

06:07
    Domácí hráči se pokouší rychle vyrovnat, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

06:32
    Hraje se spíše ve středním pásmu, Predators hrají dobře defenzivně.

06:56
    Postavení mimo hru, po ofsajdu domácího celku se bude vhazovat ve středním pásmu. Komerční přestávka.

07:14
    Hra pokračuje dál, domácí mají velké problémy s přesností přihrávek.

08:00
    Paul Stastny byl sám před brankou, jeho bekhendová střela byla zastavená brankáře Nashvillu.

08:25
    Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu. Před malou chvílí odpustili sudí hostujícímu celku hru v šesti, obránci Nashvillu špatně střídali.

08:40
    Josh Morrissey byl u kotouče první, píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Predators.

08:44
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podražení).

09:00
    Hostující celek rozehrává od své branky, puk má P. K. Subban.

09:16
    Adam Lowry vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy střídají.

10:07
    Domácí tým se dnes na brankáře rozhodně spolehnout nemůže. Connor Hellebuyck propustil střelu P. K. SUBBANA mezi betony. Sedmá střela Predators v tomto zápase, druhý gól. Asistence: Filip Forsberg a Ryan Johansen.
    10:07 P. K. Subban - 0:2

10:30
    Sledujeme rychlý hokej, do výraznější šance se domácí celek zatím nedostal. Fanoušci Jets jsou poněkud zklamaní.

10:54
    Ryan Hartman nemohl hrát, protože byl v postavení mimo hru.

11:10
    Ben Chiarot musí rychle pospíchat za kotoučem, aby se do šance nedostal soupeř.

11:54
    Sledujeme rychlý hokej, puk mají pod kontrolou domácí hokejisté, kteří se ovšem nemohou propracovat do výraznější šance.

12:20
    Predators hrají takticky velmi dobře. Nyní to ale přehnali s aktivitou a budou vyloučení.

12:50
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., vysoká hůl).

13:12
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale rychle o něj přišli.

13:26
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Patrik Laine – 2 min., podražení).

13:40
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké příležitosti.

13:58
    Mattias Ekholm se dostal do postavení mimo hru.

14:10
    Jets se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

14:33
    Winnipeg není v pořádně, je rozhozený vývojem zápasu.

14:59
    Po obrovské domácí chybě se do gólové příležitosti dostal Viktor Arvidsson, jehož ránu se štěstím kryje domácí brankář.

15:02
    Hostující vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme zkrácenou přesilovku Nashvillu.

15:10
    Josh Morrissey vyhazuje přes všechny čáry až do útočného pásma.

15:26

15:40
    4:8, tak vypadá statistika střel na branku.

16:16
    Dustin Byfuglien pálil z pravé strany, jeho ránu vyrazil hostující brankář Pekka Rinne.

16:50
    Pozvolna se hra domácího celku zlepšuje. Nyní vybojoval Winnipeg buly v útočném pásmu.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:35
    Dva domácí obránci šli současné střídat. Než vzniklou chybu dokázal domácí celek napravit, k puku se dostal AUSTIN WATSON a jeho rána zapadla přesně od tyčky do branky. Třetí branka hostujícího týmu. Asistence: Mattias Ekholm.
    17:35 Austin WATSON - 0:3

18:40
    Brandon Tanev se sice dostal k dorážce, ale jeho nevýrazný pokus poměrně snadno kryje brankář Nashvillu.

18:50
    Pekka Rinne natáhl beton, který zastavil kotouč po střele, kterou vyslal z ostrého úhlu Blake Wheeler. Hosté se mohou na svého gólmana spolehnout.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, domácí střela byla zblokovaná, vhazovat se bude v útočném pásmu Jets.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:40
    Mike Fisher mohl přidat další branku svého celku, ale jeho bekhendová střela končí na tyčce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede hostující celek o tři branky. Domácí doplatili na laxní defenzivní přístup. Výraznější šanci si zatím Winnipeg vypracovat nedokázal. Střelecky vedou Predators 12:10.

20:01

20:23
    Filip Forsberg se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho rána se odrazila od tyčky zpět do hry. Domácí celek měl nyní štěstí.

21:30
    Hostující celek vstoupil do druhé třetiny velmi dobře, domácí se musí bránit.

21:45
    Mark Scheifele to zkoušel od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

22:06
    Tyler Myers hledal spoluhráče před brankou, finální přihrávka postrádala přesnost.

22:23
    Roman Josi to vzal na sebe, útočný výpad zakončoval střelou, která se o malý kousek do branky nevešla.

22:38
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí celek se konečně prosazuje. Ránu Touby od modré čáry před brankou tečoval PAUL STASTNY mimo dosah gólmana Rinneho. Sudí potvrdili, že se nejednalo o kopnutí, branka platí. Asistence: Jacob Trouba.
    22:38 Paul STASTNY - 1:3

23:42
    Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí příznivci se dočkali první branky.

24:09
    Blake Wheeler si výborně vybruslil před branku, jeho rána do horní části branky však postrádala přesnost. Velkou šanci nyní neproměnil domácí hráč-

24:31
    Hra je přerušena.

24:31
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., vražení na hrazení).

24:47
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, hraje se rychlý hokej. Domácí hráči se pokouší snížit vedení soupeře.

25:01
    Je sníženo na rozdíl jediné branky, tvrdou ránou od modré čáry prostřelil brankáře Pekku Rinneho obránce DUSTIN BYFUGLIEN. Asistence: Tyler Myers a Bryan Little.
    25:01 Dustin BYFUGLIEN - 2:3

25:29
    Po krásné akci je vyrovnáno. Wheeler mohl zakončovat, ale situaci vylepšil pasem na volného spoluhráče, tím byl JACOB TROUBA, který posla zkušeně kotouč do sítě. Asistence: Blake Wheeler a Paul Stastny.
    25:29 Jacob TROUBA - 3:3

27:43
    Pekka Rinne má na svém kontě další zákrok, tentokrát si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Patrick Laině.

27:50
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit.

28:08
    Jacob Trouba vypálil bekhendem, jeho ránu kryje gólman Predators. Hra je přerušená.

28:25
    Domácí přišli o puk, a tak se musí bránit. Dobře vypálil Miika Salomäki.

29:14
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Viděli jsme šest branek, momentálně více ze hry mají domácí.

30:01
    Patrik Laine se dostal do útočného pásma, jeho rána byla zblokovaná.

30:20
    Jeden z domácích beků vypálil od modré čáry, jeho rána však byla zblokovaná.

30:50
    Ryan Ellis byl dobře postavený před brankou, a tak dokázal puk zastavit, směr hry se tedy otáčí.

31:12
    Příliš dlouhou přihrávku vyslal domácí hokejista na spoluhráče, ten zpracovat nedokázal.

31:45
    Ben Chiarot vypálil, jeho tvrdou ránu zblokoval Miika Salomäki.

31:56
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Predators.

32:27
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hráči mají převahu.

32:40
    Miika Salomäki zastavil akci soupeře na hranici faulu.

32:47
    Následně se hostující celek dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:09
    Jacob Trouba pálil od modré čáry z první, jeho rána byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou. Domácí hokejisté mají nyní převahu.

33:41
    Pekka Rinne kryje kokouč po střele od modré čáry, vhazovat se tak bude v útočném pásmu domácích. Jets mají převahu, jenže se jim nedaří vstřelit vedoucí branku.

33:53
    Ben Chiarot dobře vypálil, jeho ránu našel ve své výstroji brankář Predators, další vhazování před brankou Rinneho.

34:40
    Patrik Laine rozehrává od své branky, jeho tým ale přišel o puk, a tak se směr hry otáčí.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, stav zápasu je nerozhodný.

35:58
    Connor Hellebuyck ramenem vytěsnil střelu soupeře, akce hostujícího celku pokračuje dál.

36:30
    Dustin Byfuglien se musel vrátit ke své brance, následná rána Jets skončila v rohu hrací plochy.

37:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej.

37:50
    Alexej Jemelin pálil od modré rány, puk sebral z ledu domácí brankář.

37:57
    Hra je přerušená, vhazovat se bude před brankou domácího celku. Connor Hellebuyck musí být pozorný.

38:11
    Josh Morrissey byl před brankou volný, kotouč se k němu ale nedostal.

38:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

38:43
    Mike Fisher měl co dělat, aby dokázal akci soupeře zastavit. Následně musel zasahovat Pekka Rinne.

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí celek hraje aktivně.

39:15
    Stadion se třese v základech. Domácí celek otáčí skóre z 0:3 na 4:3. Po krásné Laineho přihrávce se prosazuje střelou do odkryté branky obránce DUSTIN BYFUGLIEN. Asistence: Patrik Laine a Paul Stastny.
    39:15 Dustin BYFUGLIEN - 4:3

39:47
    Nashville se propracoval do útočného pásma, Miika Salomäki vypálil a jeho rána byla zblokovaná.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí celek po nepovedené první třetině předvedl velkolepý obrat. Paul Stastny vstřelil první branku svého týmu, v čase 25:01 prostřelil Rinneho Dustin Byfuglien a 28 sekund později vyrovnal Jacob Trouba. Do vedení poslal Winnipeg v poslední minutě druhé třetiny druhou brankou v zápase Dustin Byfuglien.

40:01

40:09
    Connor Hellebuyck kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.

40:32
    Domácí hráči se snaží hrát aktivně a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu, zatím ale marně.

41:14
    Osobních soubojů začíná přibývat, sledujeme rychlý hokej.

41:34
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 5 min., bitka).

41:40
    Nyní má kotouč pod kontrolou hostující celek, který se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

42:08
    Winnipeg rozehrává od své branky, Bryan Little dostal hru do útočného pásma, jeho pokus byl zblokovaný.

42:30
    Oba týmy střídají, do hry se dostávají odpočinutí hráči.

43:30
    Kyle Connor hledal před brankou spoluhráče, jeho projektil byl zblkovaný. Následně Laine trefil štangli.

44:16
    Domácí hokejisté mají převahu, hrají aktivně v útočném pásmu, ale nemohou se prosadit.

44:25
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

44:40
    Dustin Byfuglien pálil od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku.

45:03
    Dustin Byfuglien je připravený na střelu, přihrál ještě Lainemu, jehož rána z první končí mimo branku.

45:30
    Domácí celek hraje velmi dobře početní výhodu, nenechává soupeře oddechnout.

45:44
    Až nyní se dokázal Nashville osvobodit a vyhodil přes všechny čáry.

46:04
    Mike Fisher se při vlastním oslabení do výraznější šance nedostal.

46:25

46:50
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jack Roslovic – 2 min., nedovolené bránění).

47:40
    A je vyrovnáno. Přesilovou hru proměnil FILIP FORSBERG, jehož tvrdá rána zapadla přesně pod horní tyčku. Domácí brankář nedokázal zasáhnout, a tak lovil kotouč ze sítě. Asistence: Ryan Johansen a P. K. Subban.
    47:40 Filip FORSBERG - 4:4

49:11
    Sledujeme rychlý hokej, Predators se pokouší hrát aktivně, snaží se vstřelit rozdílovou branku.

49:33
    Nikolaj Ehlers výborně dostal kotouč do útočného pásma, akce pokračovala dál a jeho spoluhráč zakončoval. Rána byla zblokovaná.

50:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

50:27
    Viktor Arvidsson se dostal do brejku a jeho střelu výborně do rukavice ukryl domácí gólman Connor Hellebuyck podržel své spoluhráče. Komerční přestávka.

50:44
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Do šance se dostal domácí Dustin Byfuglien, jeho ránu kryje gólman Predators.

51:25
    Hostující celek rozehrává od své branky, puk má Ryan Ellis.

51:55
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kevin Fiala – 2 min., podražení).

52:10
    Domácí celek hraje přesilovou hru, pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu.

52:31
    Patrik Laine vypálil a jeho ránu kryje Pekka Rinne.

Dnešní utkání sleduje 15 321 diváků.

52:50
    Domácí rozehrávají od své branky, ale dlouhou dobu se v útočném pásmu neudrželi.

53:03
    Domácím hokejistům se početní výhoda vůbec nedaří, nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

53:55

54:01
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., vysoká hůl).

54:10
    Domácí hrají přesilovku, rozehrávají od své branky.

54:28
    Kyle Turris inkasoval tvrdý zásah kotoučem, zůstává ležet na hrací ploše. Míří k němu lékař.

54:45
    Patrik Laine dobře vypálil, jeho pokus kryje gólman.

55:01
    Domácí celek se dostává do vedení. V přesilové hře dokázal po střele Scheifeleho dorazit kotouč za záda brankáře Predators BLAKE WHEELER. Asistence: Mark Scheifele a Dustin Byfuglien.
    55:01 Blake WHEELER - 5:4

55:31
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Pekka Rinne – 2 min., sekání). Trest odpyká Filip Forsberg.

55:53
    Mark Scheifele nedokázal přesněji vypálit.

56:17
    Austin Watson při vlastním oslabení nahodil kotouč na branku, směr hry se tedy otočil.

56:36
    Kyle Connor se dostal do brejku, ale brankáře prostřelit nedokázal. Velkou šanci měli v přesilovce domácí hráči.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:10
    Tyler Myers se nikam nežene, jeho spoluhráč dostal hru do útočného pásma, puk ale mají hosté.

57:31

57:44
    Adam Lowry se pokoušel kotouč tečovat před brankou, což se mu nepodařilo.

58:16
    Pekka Rinne rozehrává od své branky, míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

58:42
    Domácí se musí bránit tlaku soupeře, Nashville se pokouší vyrovnat.

59:04
    Connor Hellebuyck kryje kotouč, hra ale pokračuje dál.

59:09
    Jeden z hráčů hostů ztratil v útočném pásmu hokejku, čehož využil domácí BLAKE WHEELER, který trefuje prázdnou branku přes celé kluziště. Asistence: Mark Scheifele.
    59:09 Blake WHEELER - 6:4

59:29
    Hosté pokračovali ve hře bez brankáře, puk do útočného pásma a následně do branky dostal BRANDON TANEV. Asistence: Adam Lowry.
    59:29 Brandon TANEV - 7:4

Po první třetině prohrával domácí celek o tři braky a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl Winnipeg pomýšlet na výhru. Co se dělo v kabině domácích během první přestávky, to zůstává záhadou, nicméně do druhé třetiny vstoupil úplně jiný Winnipeg. Čtyřmi góly otočil stav zápasu a v dobrém výkonu pokračoval i ve třetí třetině. Jets vyhrávají 7:4, dokázali otočit zápas ze stavu 0:3. Naopak Nashville druhou a třetí část totálně nezvládl.

1. Dustin Byfuglien (WPG) 2+1
    2. Jacob Trouba (WPG) 1+1
    3. Paul Stastny (WPG) 1+2

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (05:02:05)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. Stastny (Trouba), 26. Byfuglien (T. Myers, Little), 26. Trouba (Wheeler, Stastny), 40. Byfuglien (Laine, Stastny), 56. Wheeler (Scheifele, Byfuglien), 60. Wheeler (Scheifele), 60. B. Tanev (Lowry) – 5. Fisher (Hartman, Ekholm), 11. P. K. Subban (F. Forsberg, Johansen), 18. Watson (Ekholm), 48. F. Forsberg (Johansen, P. K. Subban)

Rozhodčí: Watson, Charron – Cormier, Murphy

Diváci: 15 321