Rusko – Francie 7:0 (kon.) | USA – Kanada 5:4 (2:1 po s.n.) | Švédsko – Bělorusko 5:0 (kon.)
Německo – Dánsko 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Německo
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Dánsko
Pátek 04.05.2018, 20:20 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa • Skupina B
    Frans NIELSEN - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dánsko.
    V samostatných nájezdech uspěl pouze jediný hráč. Byl jim hráč Dánska, FRANS NIELSEN, který tak úspěšným zakončením zařídil pro svůj tým velice cenný druhý bod.

59:45
    Dánsko bude mít přesilovku! Marc Michaelis předvedl v útočném pásmu zbytečný faul v rohu a okamžitě inkasoval dvě minuty za podražení.

56:40
    Do sóla se hnal Draisaitl, svůj únik zakončoval střelou, Andersenovu branku však netrefil!

55:24
    Nicklas Jensen stál sám před Pielmeierem, který se svými spoluhráči nezvládl rozehrávku zpoza branky, pak ale gólman Německa vše odčinil skvělým zákrokem. Dánsko ale nebylo daleko od opětovného vedení!
    52:22 Zákrok Andersena proti Noebelsovi

52:22
    A rázem je Německo tím aktivnějším týmem. Málem se dokonce dostalo do vedení, rychlý zákrok Andersena proti Noebelsovi však zajistil trvání stavu 2:2.
    50:43 Yasin EHLIZ - 2:2

50:43
    Německo právě vstřelilo branku!
    Opět srovnáno! Němci se dostali do rychlého brejku, Draisaitl našel křížnou přihrávkou najíždějícího YASINA EHLIZE, kterému sice střela moc nesedla, ale i tak jeho plachtící puk skončil za Andersenem. Ten si na puk sáhl, zastavit jej ovšem nedokázal. Asistence: Leon Draisaitl, Moritz Müller.

47:02
    Přesilovka tentokrát pro Německo. Dvě minuty za podražení dostal Stefan Lassen.

41:38
    Je tu vyloučení na straně Německa, dvě minuty za podražení dostal Manuel Wiederer.
    35:17 Frederik STORM - 1:2

35:17
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Další akci už ale ani gólman nezvládl a Dánsko opět vede. Akce totiž pokračovala zmatkem u brankoviště, kde poslal Hardt zpoza branky přesný bekhend a FREDERIK STORM zblízka doklepl za Pielmeiera. Asistence: Nichlas Hardt, Philip Larsen.
    34:18 Střele Jensena Aaba chyběly jen centimetry

34:18
    Ou, moc nechybělo a bylo to 1:2. Od modré tvrdě vypálil Jesper Jensen Aabo a jeho dělovka se vykutálela těsně vedle Pielmeierovy branky!

33:32
    Přesilovka pro Dánsko, dnes druhá. Dvě minuty za krosček dostal Leon Draisaitl.
    32:12 Leon DRAISAITL - 1:1

32:12
    A je srovnáno. Po levé straně zaútočil a vystřelil Ehliz, Andersen jeho pokus vyrazil, ale německý útočník dokázal puk vyšťourat, posunout jej na LEONA DRAISAITLA a ten už ežícího gólmana bez problémů překonal. Asistence: Yasin Ehliz.
    28:44 Jesper JENSEN - 0:1

28:44
    Přesilovka je využitá a Dánsko jde do vedení. Hráči v červeném se dostali do útočného pásma, po dokonalém rozboru přišla přihrávka do kruhu, kde napřáhl JESPER JENSEN a dělovkou napnul síť za Pielmeierem. Asistence: Jesper Jensen Aabo, Frans Nielsen.

27:27
    Oliver Bjorkstrand se parádně dostal přes obránce až k Pielmeierovi a mířil k tyčce. Německou branku však z ložené šance netrefil.

27:04
    Je tu první přesilovka pro Dánsko. Yannic Seidenberg už míří na trestnou lavici s dvěma minutami za hákování.

08:19
    Je tu první přesilovka utkání, zahraje si ji Německo. Dvě minuty za podražení dostal Nicklas Jensen.
    07:46 Pielmeier chyboval při rozehrávce

07:46
    Pielmeier zaváhal s rozehrávkou a z poměrně jednoduché situace vznikl zmatek před brankovištěm. Zblízka se o zakončení pokoušel Kristensen.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 33. Draisaitl (Ehliz), 51. Ehliz (Draisaitl, M. Müller) – 29. Jensen (Jensen Aabo, Nielsen), 36. Storm (Hardt, Larsen), rozh. náj. Nielsen