Hr. Králové – Kladno 2:1 (kon.) | Sudoměřice – Kert Park Praha 3:1 (kon.) | Letohrad – Plzeň 2:1 (1:0 po s.s.)
Pardubice – Ústí n/L 3:2 (po pr.)
HBC Pardubice
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:2
Elba DDM Ústí nad Labem
Sobota 05.05.2018, 16:00Coalsoft play-off Extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné sobotní odpoledne, již dnes mohou být známí všichni postupující do nejlepší čtyřky nejvyšší hokejbalové soutěže. K tomuto faktu může svou výhrou přispět i Ústí nad Labem na hřišti Pardubic. Elba totiž oba dva domácí duely těsně zvládla, nejprve vyhrála 3:2, druhý den slavila vítězství 5:4 po prodloužení. I pro tentokrát se dá jistě očekávat tuhá bitva, kterou se budou snažit pardubičtí hráči překlopit na svou stranu a prodloužit sérii.

00:01

00:34
    První útočnou akci Ústí zastavil odpískaný ofsajd.

00:53
    Pardubičtí vstoupili do utkání aktivněji, celek hostí nyní vyhodil míček po levém mantinelu na zakázané uvolnění.

02:01
    Bím se snažil dorážet z předbrankového prostoru, míček za Stárka ale neprocpal.

03:31
    Míček skončil mimo hřiště v útočné třetině Pardubic, ty jsou stále aktivnějším mužstvem.

03:44
    Staněk si pro sebe vyhrál buly a ihned po něm pálil, Banda si připsal další úspěšný zákrok.

04:53
    Ústí se hnalo do rychlého protiútoku po pravé straně, který skončil hned po získání pásma.

05:51
    Po nebezpečné Rudovského střele z levé strany Ústí mírně zatlačilo soupeře, ten jen vyhodil za zakázané uvolnění.

06:17
    Další icing Autoskla, aktivita se překlopila na stranu hostí.

06:25
    Při vhazování buly byl hokejkou do nohy zasažen rozhodčí, který ale po krátkém ošetření může pokračovat.

07:16
    Hra se přesouvala rychle ze strany na stranu, Vlasák pálil z dobré pozice ze středu hřiště vedle levé tyče.

08:37
    Bím se snažil ukořistit míček letící vysoko vzduchem, při tom mu byl odpískán ofsajd.

09:02
    Pardubičtí jsou na míčku a v šesti hráčích v poli, jelikož mají výhodu.

09:25
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Lukáš Soukup – 2 min., sekání).

09:44
    Bílý svou nahrávkou z pravé strany hledal ještě v lepší pozici před brankou stojícího Česáka, který ale přihrávku nezastihl a Ústí se následně osvobodilo.

10:19
    Michajličenko vybojoval míček u levého mantinelu v souboji s Bílým a následně ho poslal až k pardubickému brankáři.

11:04
    Východočeši ostřelují soupeřovu branku, zatím ale marně.

11:15
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí v závěru využívají početní výhodu, když si JOSEF ČESÁK vyběhl s míčkem z pravé strany více na osu hřiště a zakončil přesně do vzdálenějšího rohu branky. Asistence: Petr Filip.

13:06
    Urbancova dělovka prosvištěla jen těsně vedle branky hostí.

13:36
    Ústí vyhodilo balónek po pravém mantinelu na zakázané uvolnění.

14:12
    Bílá nedokázal využít zaváhání hostujícího obránce při rozehrávce, kterou úspěšně vystihl, ale zakončení už nebylo tak dobré.

14:23
    Urbancovu střelu příklepem z pravého kruhu zblokoval nohou Kváš.

14:51
    Grus se protlačil ke střele z otočky, kterou Stárek zlikvidoval a ještě těsně před koncem třetiny přerušil hru.

15:00

Pardubičtí mají nůž na krku, jelikož prohrávají 0:2 na zápasy. Podle toho také vypadal jejich vstup do zápasu, když byli výrazně aktivnější. Skóre otevřel ve 12. minutě Česák, hráči tak odcházeli do kabin za stavu 1:0, Stárek nemusel krýt žádné vážnější střelecké pokusy.

15:01

15:06
    Po vyhraném buly střílel ze středního pásma Smolík, Stárek přerušil hru.

15:46
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Michal Smolík – 2 min., držení protihráče).

16:14
    Elba se osvobozuje vyhozením přes celé hřiště.

16:25
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Roman Krejčí – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Jan Langthmaler – 2 min., držení protihráče).

17:02
    Pardubické útočné snažení zastavilo odpískané zakázané uvolnění.

17:27
    Na Stárka letělo dlouhé nahození, po něm chtěl rozehrávat, což mu ale svým aktivním napadáním nedovolil Soukup.

18:41
    Rozhodčí přerušili hru, když do sebe byli zaklínění dva hráči v rohu hřiště u brány Pardubic.

18:59
    Soukup proběhl mezi dvěma obránci a šel sám na Stárka, střelou pod lapačku ale neuspěl.

19:09
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Roman Krejčí – 2 min., sekání).

19:56
    Ústí zatím jen kombinuje na útočné polovině, ke střele se ještě nedostalo.

20:18
    Pardubice zahajují druhou minutu oslabení vyhozením přes celé hřiště.

21:42
    Soukup z dobré střelecké pozice ze středu hřiště protáhl Stárka, který vykopl míček betonem.

22:03
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Otto Urbanec – 2 min., vysoká hůl).

22:50
    Ústí se zatím přesilovky příliš nedaří, hra se nyní po odpískání icingu stěhuje až před jejich gólmana.

23:19
    Bílý nahrál při brejku dva na jednoho Filipovi, kterého rychle doběhl protihráč a zamezil mu v zakončení. Z druhé vlny doběhl míček Vlasák, jehož tvrdou ránu chytil Banda.

24:32
    Česák dostal nahrávku do slibné šance, jeho zakončení ztroskotalo na dobře chytajícím brankáři Ústí.

25:43
    Vlasák dostal míček zpoza branky do předbrankového prostoru, kde vznikly měnší zmatky, ale Banda svou bránu uhájil.

26:40
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Ústí se poměrně dlouho drželo v útočné třetině, Poláčkova nahrávka z pravé strany prošla až k JANU LANGTHALEROVI, jenž nastavil hokejku a poslal míček do odkryté části branky. Asistence: Ondřej Poláček a Jan Rudovský.

28:02
    Pardubičtí se snaží opět přidat na aktivitě, balónek nyní skončil mimo hřiště.

28:37
    Filip Forstl viditělně držel Langthalera, jenž se dostával s míčkem do dobré střelecké pozice na střed, za což dostává dvě trestné minuty.

29:12
    Bílý sice vyhrál buly ve středním pásmu, u míčku je ale Ústí, které se s ním snaží proniknout do pásma.

29:51
    Gólman Stárek si poradil se zakončením Langthalera ze středního pásma, nakonec ještě musel přerušit hru.

30:00

30:01

30:27
    Ústí si nadělalo problémy špatnou rozehrávkou, nyní už má ale míček ve své moci.

31:28
    Bucek poslal odražený míček na branku z blízkosti z pravé strany, Banda si svou levou tyč pohlídal.

31:58
    Staněk si vyběhl s míčkem zpoza branky, jeho střela z levého kruhu byla ale zblokována.

32:49
    V předbrankovém prostoru dobře zapracoval ONDŘEJ BŘEZINA, který dostal míčkek do sítě po pobídce od Vlasáka z pravé strany. Asistence: Lukáš Vlasák a Jan Bílý.

33:27
    Autorem branky je ONDŘEJ POLÁČEK. Asistence: Jan Langthaler a Lukáš Soukup.

34:21
    Východočeši se snaží více tlačit do branky a dorážet na gólmana, nyní zakončoval z bezprostřední blízkosti Březina.

34:47
    Soukup dostal nahrávku do běhu na polovině hřiště mezi dva obránce. Mířil sám na brankáře, jenže bekhendovým blafákem na něj nevyzrál.

35:03
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Jaroslav Haken – 2 min., nedovolené bránění).

35:29
    Ústí se po vyhraném vhazování na chvíli osvobodilo úspěšným vyhozením.

36:05
    Poláček zůstával po souboji u mantinelu na hrací ploše, Pardubice měly míček na svých hokejkách a rozhodčí dlouho vyčkávali s přerušením hry.

37:09
    Pardubice se nepřesnou přihrávkou vyhnaly ven z pásma, zároveň je u konce jejich početní výhoda.

37:36
    Po výměně stran pokračuje hra dále.

38:19
    Kubišta nestihl doběhnout míček, píská se zakázané uvolnění Pardubic.

38:56
    Soukup střílel z otočky těsně nad, Ústí je dále na balónku v útočné třetině.

39:42
    Zakázané uvolnění Ústí, Pardubice je mírně zatlačily, ale ke střele se nedostaly.

39:48
    Grus dostal nahrávku na levou stranu do běhu, jeho střelu od modré vyrazil Stárek maskou.

40:42
    Gottfried dostal nahrávku do běhu před bránu, ve velké šanci ale trefil z první jen gólmana!

41:48
    Bílý se ujal míčku za brankou, vyběhl si s ním do levého kruhu, otočil se kolem bránícího hráče, jenže zakončil jen do připraveného brankáře.

42:03
    Několik nadějných šancí Pardubic po sobě, zřejmě největší byla při dorážce do odkryté části branky, kterou míček jen těsně minul.

43:04
    Východočeši jsou v tlaku, Ústí se ale ze všech sil brání, a zatím úspěšně.

43:34
    Oddechový čas pro hosty.

43:41
    Proti Bílého střele od modré včas sklapl Banda betony.

44:15
    U mantinelu v útočné třetině zůstal po zákroku na hrací ploše Gottfried, pokračovat se ale bude bez vyloučení.

44:57
    Pardubice jsou v závěru jasně aktivnější, ale k rozhodnutí to zatím nevede. Tři vteřiny před koncem základní hrací doby se bude vhazovat po levici Bandy.

45:00

Jelikož je stav po základní hrací době nerozhodný 2:2, bude po přestávce následovat desetiminutové prodloužení. V závěru se Pardubice tlačily a byly jasně aktivnější, uvidíme tedy, zda budou pokračovat ve stejném tempu i v prodloužení.

45:01

45:37
    Březinova dělovka z levé strany skončila jen v síti za brankou.

45:48
    Peschout inkasoval zásah balónkem do obličeje, po přerušení odešel na střídačkua hra může pokračovat.

46:08
    Stárek musel zasahovat proti dvěma zakončením, po druhém přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

46:23
    Bílý vypálil příklepem od červené čáry, Banda nejprve vyrazil míček těsně před sebe a následně ho rychle přikryl lapačkou.

47:00
    Březina tečoval střelu těsně před brankáře, míček nasměroval ale pouze mimo hřiště.

47:33
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Jan Rudovský – 2 min., hákování).

48:05
    Filip nemohl střílet z první, jeho následná rána skončila zblokovaná v rohu hřiště.

49:28
    Domácí těsně před vypršením Rudovského trestu využívají druhou přesilovku v zápase, o rozhodnutí se postral svou ranou příklepem od pravého mantinelu JAN BÍLÝ.

Pardubice protahují sérii minimálně do zítřejšího čtvrtého zápasu. Ústí dvakrát dokázalo smazat jejich vedení, utkání dospělo až do prodloužení, které rozsekl v jeho páté minutě na konci přesilovky tvrdou ranou na zadní tyč Jan Bílý. (18:12:11)

Adam Joska

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 12. Česák (Filip), 33. Březina (Vlasák, Bílý), 50. Bílý – 27. Langthaler (Poláček, Rudovský), 34. Poláček (Langthaler, Soukup)

HBC Pardubice: Stárek (Dvořáček) – Mokříž, Novotný, Filip, Krejčí, Urban, Bucek, Turyna, Forstl, Urbanec, Kubišta, Březina, Bílý, Vlasák, Moravek, Staněk, Česák, Zajíček, Emmer, Bucek.
    Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Haken, Smocík, Kváš, Poláček, Michajličenko, Sedláček, Jirava, Soukup, Štěpánek, Peschout, Gottfried, Langthaler, Rudovský, Pilař, Bím, Grus, Uhlíř.

Rozhodčí: Záhok, Havelka