Ústí n/L – Hr. Králové 3:4 (3:4 po s.s.)
po s.s. (3:4)
Elba DDM Ústí nad Labem
3:4 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0) Stav série: 0:3
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 05.05.2018, 16:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Play-off Extraligy staršího dorostu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pro domácí klíčové utkání v sezoně vypukne v 16:00 v jejich svatostánku. Hradečtí piráti se ujali vedení v sérii 2:0 a v jejich plánech je rozhodně vyloupit i ústeckou tvrz a s klidem se začít připravovat na případné další kolo. Předchozí utkání přinesli velmi podobný průběh a ve finále i výsledek.

1. utkání – 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
    První třetina nepřinesla branku ani na jedné straně, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:0. V prostřední části se vedení ujali ústečtí hráči, ale další tři góly dali domácí, kteří se tak dostali do dvougólového vedení. Ústí ještě snížilo, ale poslední slovo měl Hradec, jenž i díky dvěma využitým přesilovým hrám zvítězil 4:2.

2. utkání – 4:2 (0:0, 4:0, 0:2)
    Nedělní utkání přineslo stejný výsledek, ale jiný průběh. Po opět první bezbrankové třetině se v té druhé Hradec rozjel. Prosadili se hned čtyři různí střelci a domácí se ujali vedení, které jim nakonec stačilo k výhře. Ústí v závěrečné patnáctiminutovce sice nic nevzdalo, ale náskok Hradce už byl nad jeho síly. Po dvou brankách ještě živilo naději na úspěch, ale tři minuty na další dvě branky už byly málo.

Krásné slunečné odpoledne z Ústí nad Labem! Krásné jasné počasí nám doufejme přinese i podobně krásný zápas. Oba týmy mají v plném proudu své rozstřelby a oba týmy moc dobře vědí, co je v sázce.

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt – Čejka, Dörner, Giesel, Hanzlík, Hruška, Krejčí, Popluhar, Půža, Rechtorik, Rop, Rychtář, Říha, Sedláček, Stupka, Tomáš, Jalovecký, Jičínský, Kastner, Škurla

HBC Hradec Králové 1988: Novotný L.(Vaněk) – Bartoš, Brádler, Čech, Černý, Dlouhý, Fanderlík, Fiedler, Flos, Hlaváček, Kubát, Mlázovský, Novák, Novotný V., Rakovský, Šimůnek, Zeman

Rozhodčí: Radek Koskuba, Radek Šulo.

00:01

00:57
    Zatím je více na balonku Hradec, ale žádný větší šance nebo i ohrožení branky z toho nevzniklo.

01:20
    Na druhé straně ihned zahrozil Tomáš který hledal Čejku, ale míček skončil na Novotným.

02:42
    Zakázané uvolnění hostů.

03:40
    Hra je zatím opatrná, žádný tým nechce udělat chybu.

04:12
    První zakončení dne je z hokejky Fiedlera, Landt vyráží betonem.

04:48
    Černý vystihl ústeckou rozehrávku, ale před brankou nikoho nenašel a po souboji míček letí mimo hřiště.

05:28
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Sebastian Dörner zpoza branky nalezl Radka Ropa, který neměl lehkou situaci a jeho střela ze vzduchu skončila na hokejce ONDŘEJE ČEJKY, který doklepává míček do branky!
    Asistence: Radek Rop, Sebastian Dörner

06:29
    Zakázané uvolnění Hradce.

06:50
    Dlouhý střílí od modré a Landt likviduje.

07:10
    Sedláček se po přihrávce zpoza rohu objevil v mezikruží, ale Novotný stihl vystoupit a likviduje!

08:15
    Kastnerova přihrávka přes brankovistě adresáta nenalezla.

08:24
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Půža – 2 min., podražení).

08:54
    Zeman v blízkosti Landta zamířil jen doprostřed branky.

09:04
    Čech trefuje pouze Ropa před brankou.

09:59
    Šimůnek od modré a Landt vyráží mimo hřiště.

10:20
    Sedláček vyhazuje.

10:24

11:28
    Ropovu střelu od modré Novotný vyráží.

12:10
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Černý – 2 min., hákování).

12:57
    Tomáš od modré Kastner se snažil dorážet, bez úspěchu.

13:21
    Tomášovo nahození blokuje Fiedler.

13:57
    Hahození domácích sbírá Novotný do lapačky a ještě stíhá i vyhodit.

14:10

14:21
    Giesel se natlačil do úniku, ale jeho zakončení postrádalo přesnost!

15:00

První třetina zatím nabídla velmi opatrný hokejbal. Opticky je možná lepší Hradec, ale domácí dokázali využít sou ojedinělou šanci a zatím jsou ve vedení.

15:01

15:04
    Černý obešel Ropa, ale akci zastavuje vzájemné vyloučení.

15:04
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Tomáš – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Šimůnek – 2 min., sekání).

15:41
    Fanderlík z vrcholu kruhu míří příliš vysoko.

16:23
    Černý pálí z voleje, ale Landt se stihl přesunout!

17:04
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Půža – 2 min., držení protihráče).

17:18
    Černý pálí mimo.

18:10
    Hradec zatím drží zámek pevně a Ústí brání, co jim síly stačí.

18:41
    Rop vyráží míček mimo hřiště.

18:54
    Hradec právě vstřelil branku!
    Vladimír Čech nahodil od modré, Lukáš Brádler dorážel a míček se odrazil k DAVIDU BARTOŠOVI, který dorazil do prázdné branky.
    Asistence: Lukáš Brádler, Vladimír Čech

19:38
    Martin Stupka teď musel zachraňovat situaci a vytahoval míček z brankové čáry!

19:57
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Giesel – 2 min., vražení na hrazení).

20:18
    Šimůnek od modré a Černý doráží jen těsně mimo.

20:38
    Černý trefuje tyč!

21:12
    Čech hledá před brankou Bartoše, míček doskákal k Landtovi a ten přikrývá.

21:57

22:39

22:46
    Giesel pálí mimo.

23:30
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Sedláček – 2 min., nedovolené bránění).

23:37
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Rop – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Fanderlík – 2 min., vysoká hůl).

24:14
    Čech pálí od modré, Landt vyráží a navíc se píská i postavení útočného hráče v brankovišti.

24:28
    Tomáš v samostatném úniku, ale jeho bekendová klička mu nesedla a míček končí na boční síti!

25:30

25:37
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Bartoš – 2 min., sekání). Trest odpyká Novák.

26:37
    Ústí drží míček na svých holích, ale zatím bez jediné střely.

27:20
    Dörnerova přihrávka žádného ze spoluhráčů před brankou nenašla.

27:34
    Ondřej Čejka nalezl zpoza branky volného SEBASTIAN DÖRNERA, který uklidil míček do branky!
    Asistence: Ondřej Čejka, Martin Stupka

28:52
    RADEK ROP vystřelil od modré a střela skončila až za zády Novotného.
    Asistence: Michal Hruška, Jiří Tomáš

29:48
    Půža od modré a rychtář se k dorážce nedostal.

29:53
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Rychtář – 2 min., hákování).

29:55
    Černý vyhrál buly na Šimůnka, jehož střela postrádala razanci a Landt neměl žádný problém.

30:00

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a příliš zajímavých akcí nám nenabídla. Především i díky velkému počtu vyloučení, kdy oba týmy své oslabení brání dobře.

30:01

30:15
    Šimůnek nahazuje a Landt ukrývá míček do lapačky.

30:18
    Opět pálí Šimůnek a Tomáš bolestivě blokuje.

30:31
    Josef Šimůnek vystřelil a VÍTEK FANDERLÍK doráží míček do branky!
    Asistence: Josef Šimůnek

31:10
    Ofsajd Hradce.

31:24
    Střela Černého mimo.

32:24
    Domácí se uvolňují z tlaku pouze zakázaným uvolněním.

34:08
    A znovu se domácí musí zachránit pouze za cenu zakázaného uvolnění.

35:21
    Novotný utekl obraně domácích, ale v úniku si na Landta nepřišel!

36:58
    Míček se teď na dobrých dvacet vteřin zasekl v souboji několika hráčů, celou situaci uklidňuje Novotný a vyhazuje míček přes mantinel.

37:10
    Vítek Fanderlík vyslal dlouhý lob a JOSEF ŠIMŮNEK si sebral balonek a z otočky bekendem překonal Landta!
    Asistence: Vítek Fanderlík, Daniel Černý

39:04
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Fanderlík – 2 min., podražení).

39:04
    Oddechový čas pro hosty.

39:28
    Tomáš trefuje pouze Černého.

40:25
    Ústí dobře drží hosty v pásmu, ale zatím výraznější příležitost kromě několika střel nepřišla.

40:50
    Bartoš vyhazuje.

41:40
    Hradec má výhodu a Černý trefuje pouze svého spoluhráče.

42:00
    Landt skvěle zachraňuje situaci a vykopává míček z brankové čáry!

42:18
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Giesel – 2 min., sekání).

42:44
    Čech pálí a trefuje pouze Ropa před brankou, míček letí mimo hřiště.

42:58
    Šimůnek od modré a Fanderlík se k dorážce nedostal.

43:30
    Hradci se příliš závěr přesilovky nepovedl a Ústí každý pokus o zavezení odvrací.

44:18

44:20
    Dörner pálí, ale trefuje pouze blokujícího obránce.

45:00

Hradec opět byl o něco lepší, ale domácí nakonec dokázali ubránit alespoň prodloužení a bude se rozhodovat v náhlé smrti.

45:01

45:32
    Zeman od červené míří příliš vysoko.

45:40
    Fanderlík se vytáčel a jeho střelu musí likvidovat Landt.

45:59
    Zakázané uvolnění domácích.

46:15
    Landt vyráží nahození Čecha a míček je v rohu.

47:27
    Zeman zůstává ležet v rohu po souboji s Ropem, hra je přerušena.

48:16
    Zakázané uvolnění domácích. Hra je ještě opatrnější než v první třetině, oba týmy vědí co je v sázce.

49:53
    Po dlouhé době ohrožení jedné z branek, který připravil Popluhar pro Novotného.

50:14
    Zakázané uvolnění domácích. Žádný z týmů nechce udělat byť jen drobnou chybu.

50:57
    Další zakázané uvolnění domácích. Hradec si teď vytvořil drobný tlak.

51:12
    Pro změnu zakázané uvolnění hostů.

51:20
    Tomáš pálí od modré, Bartoš blokuje a Půža se ještě dostal ke střele, kterou likviduje Novotný.

51:52
    Tomášova střela z mezikruží nadělala hodně problémů Novotnému! Navíc Stupka číhal na dorážku.

52:44
    Bartoš s míčkem v mezikruží, trefil pouze Čejku.

53:12
    Čech hledal před brankou spoluhráče a míček se odrazil do Landtovo betonů a a míček jen těsně neskončil po odrazu v brance!

53:22
    Oddechový čas pro domácí.

53:28
    Rakovský trefil pouze Popluhara.

54:06

54:20
    Rakovský nahazuje a hra se přesune do ústeckého pásma.

54:53
    Fanderlík nastřeluje a Tomáš tečuje střelu mimo dosah Landta.

55:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení přineslo velmi opatrnou hru bez jediné výraznější šance. Zápas nám tedy dospěl do dovednostní soutěže. Uvidíme, který tým bude šťastnější.