Udinese – Inter 0:4 (kon.) | Lazio – Atalanta BC 1:1 (kon.) | Spal – Benevento 2:0 (kon.)
Chievo – Crotone 2:1 (kon.) | Janov – Fiorentina 2:3 (kon.) | Neapol – Turín 2:2 (kon.)
Sassuolo – Sampdoria 1:0 (kon.) | Cagliari – AS Řím 0:1 (kon.)
S. S. Lazio
1:1 (1:1)
Atalanta Bergamo
Neděle 06.05.2018, 15:00 • Olimpico, Řím • Italská Serie A • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ve 36. kole se proti sobě utkají týmy S. S. Lazio a Atalanta Bergamasca Calcio. V posledním vzájemném utkání se tato mužstva utkala v rámci 17. kola na stadionu Atleti Azzurri d'Italia, kde hraje svoje domácí utkání Atalanta. Už v 19. minutě poslal Bergamo do vedení Caldara a o tři minuty později navýšil náskok Iličič. Ovšem ve 27. minutě nejprve Milinkovič-Savič snížil a ve 35. minutě srovnal stav utkání. Po poločase se v 50. minutě ujal exekuce pokutového kopu Iličič a penaltu proměnil. V 79. minutě, ale hostující Alberto srovnal. Atalanta tak remizovala s Laziem 3:3. Nyní se bude hrát na stadionu Olimpico v Římě. Tento stadion nabídne kapacitu pro 72 698 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Luca Banti a jeho asistenti Filippo Meli a Mauro Vivenzi.

S. S. Lazio:

Lazio si chce pojistit Ligu Mistrů na příští sezónu a momentálně se nachází na čtvrtém místě se sedmdesáti body a skóre 84:43. V posledním utkání zavítalo na stadion Olimpico do Turína, kde svoje domácí zápasy hraje Turín FC. Ve 23. minutě mohli jít hosté do vedení, když se k exekuci penalty postavil Alberto, ale pokutový kop neproměnil. Nakonec se ale Lazio dočkalo, když se v 56. minutě prosadil Milinkovič-Savič. Poté už branka nepadla a Turín tak prohrál 0:1. Nejlepším střelcem nejen Lazia, ale i celé Serie A je s dvaceti devíti góly Immobile.

Atalanta Bergamasca Calcio:

Atalanta ještě taky bojuje alespoň o Evropskou ligu a aktuálně je na sedmém místě s padesáti osmi body a skóre 55:36. V posledním utkání přivítala na svém trávníku Janov. Už v 16. minutě se prosadil domácí Barrow. O šest minut později poslal domácí do dvoubrankového vedení Cristante. V 74. minutě dal už třetí branku Atalanty Iličič. Devět minut před koncem se sice prosadil hostující Veloso, ale Janov už s výsledkem nic nedokázal udělat a prohrál 1:3. Nejlepším střelcem je s jedenácti góly Iličič.

Posledních pět zápasů Atalanty:

SA: Atalanta 3:1 Janov
    SA: Atalanta 2:1 Turín
    SA: Benevento 0:3 Atalanta
    SA: Atalanta 0:0 Inter
    SA: Spal 1:1 Atalanta

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, de Vrij, Cáceres – Marušić, Murgia, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – Alberto, F. Caicedo.
    Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Anderson, Basta, Bastos, Crecco, Di Gennaro, J. Lukaku, Nani, Patric, Wallace.

Atalanta Bergamasca Calcio: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello – Castagne, de Roon, Cristante, Freuler, Gosens – Barrow, A. Gómez.
    Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Cornelius, del Prato, Haas, Hateboer, Kulusevski, Iličić, Mancini, Bolis.

Rozhodčí: Luca Banti – Filippo Meli, Mauro Vivenzi.

1

1
    Hosté to zkouší po levé straně, ale Remo Freuler neprošel přes domácího obránce, který mu čistě odebral míč.

2
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Tak to je velice brzký gól a Atalanta vede 1:0! Marten de Roon i se štěstím prošel středem hrací plochy, následně posunul míč na MUSU BARROWA, ten si balón zpracoval a následně zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: de Roon.
    2. Musa BARROW - 0:1

3
    Domácí získali volný kop po faulu hostů, ale po jeho zahrání chytil míč do své moci brankář Etrit Beriša.

4
    Nyní má pomezní rozhodčí nějaký problém se svým praporkem, jelikož mu vypadla rukojeť. Hra je tak na chvíli pozastavena.

5
    Opět se pokračuje, ale po chvíli se domácí hráč Sergej Milinković-Savić provinil faulem, když zezadu podrazil Gómeze.

6
    Atalanta nyní drží míč ve své moci, ale následně o něj přišla a Lazio tak může postupovat dopředu.

7
    Ovšem poté přišla i špatná přihrávka z domácí strany a míč skončil až u brankáře Etrita Berišy.

8
    Hostující obránce hned dvakrát napálil domácího hráče a Lazio po chvíli vybojovalo rohový kop z levé strany.

9
    Rohový kop směřoval na zadní tyč, kde se domácímu hráči ještě povedlo hlavičkovat před bránu, ale tam si pro míč vyskočil brankář Etrit Beriša a chytil jej do rukou.

10
    Bryan Cristante držel míč v šestnáctce domácích, následně ho posunul na Alejandra Gómeze, který ale svou střelou orazítkoval pouze pravou tyč!
    10. Gómezova střela orazítkovala pravou tyč.

11
    Hned od začátku utkání je k vidění skvělý, rychlý a především atraktivní fotbal. Hlavně Atalanta je velice aktivní a nyní se Marten de Roon provinil faulem, když skluzem poslal k zemi de Vrije.

12
    Následný volný kop Lazia sice našel domácího hráče, ale ten hlavou zakončil pouze vedle pravé tyče Berišovy brány.

13
    Nákop hostů skončil pouze u brankáře Strakoše, který ihned poslal míč na levou stranu a Lazio jde opět dopředu.

14
    Přihrávka se hostům nepovedla podle představ a míč skončil jen u obrany Lazia.

15
    Poté ale přišla chyba v defenzivě Lazia a dopředu se tak dostal hostující hráč na pravé straně, který byl už ve vápně, ale jeho následná přihrávka v dobré pozici byla zblokována.

16
    Musa Barrow chtěl prostrčit míč mezi dvěma obránci Lazia, ale ti jeho pokus přečetli a získali balón na svou stranu.

17
    Robin Gosens odhlavičkoval míč do zámezí po centru z levé strany. Lazio tak má rohový kop.

17
    Rohový kop mířil na přední tyč, kde ale míč odhlavičkoval obránce Atalanty a domácí se tak k ničemu nebezpečnému nedostali.

18
    Naopak dopředu se dostali opět hosté po levé straně přes Musu Barrowa, který navedl míč do vápna, následně přihrál svému spoluhráči, který z jedné vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován.

19
    Felipe Caicedo se dostal s míčem ke střele, ovšem zakončoval z velkého úhlu a balón tak skončil pouze v boční síti.

19
    Musa Barrow dělá velké neplechy v obraně Lazia, jelikož se opět dostal ke střele, ale ta byla zblokována a Atalanta má rohový kop z pravé strany.

20
    Rohový kop sice letěl na hlavu hostujícího hráče, ovšem ten se pokoušel tento centr prodlužovat a míč skončil pouze u brankáře Thomasa Strakoše.

21
    Nyní drží míč na své polovině Atalanta, která následně chtěla vyslat po pravé straně Timothy Castagneho, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá.

22
    Felipe Luiz skluzem srazil k zemi Alejandro Gómeze a Atalanta tak má přímý kop z nějakých dvaceti pěti metrů. Rozhodčí za tento zákrok vytáhl první žlutou kartu v dnešním utkání.

23
    Následně se k míči postavil Alejandro Gómez, který poslal centr do vápna, kde se hosté sice dostali do zakončení, ale to byla z velkého úhlu a skončilo pouze v boční síti.

24
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Sergej Milinković-Savić poslal skvělý centr na Alberta, který si míč ve vápně zpracoval a následně přihrál před bránu, kde si udělal místo FELIPE CAICEDO a zakončil kolem brankáře Berišy! Lazio tak srovnává stav na 1:1. Asistence: Alberto.
    24. Felipe CAICEDO - 1:1

26
    Domácí jsou po první vstřelené brance velmi aktivní a opět jdou dopředu. Tentokrát ale skončil míč pouze v zámezí vedle brány Berišy, který bude mít odkop od své svatyně.

27
    Střela domácího hráče byla zblokována a následuje rohový kop pro Lazio.

28
    Felipe Caicedo je velmi žhavý po druhém gólu a málem mohl otočit vývoj tohoto utkání, když si naskočil na centr z pravé strany, ale následně hlavou zamířil nad horní tyč Berišovy brány.

29
    Nyní se ocitl domácí hráč v jasném ofsajdu, což viděl i pomezní rozhodčí a zvedl praporek.

30
    Nyní se domácí dopustili faulu a po chvíli získali autové vhazování hosté, což se příznivcům Lazia zrovna nelíbilo a ozval se tak hlasitý pískot.

31
    Následně se ale hostující hráč dopustil faulu na polovině Lazia a volný kop bude zahrávat brankář Tomas Strakoša.

32
    Skvělý centr Lazia letěl do vápna, ale tam ho odhlavičkoval poslední hráč Atalanty.

32
    Poté ještě přišla střela z kopačky domácího hráče, ovšem mířila pouze do míst, kde byl připraven Etrit Beriša a ten chytil balón do rukou.

33
    Hostům se nepodařil centr z pravé strany, který měl letěl do vápna na Musu Barrowa.

34
    Alejandro Gómez se dostal k míči na levé straně, následně se snažil lobem dostat míč do vápna, ale tam ho odhlavičkovala obrana Lazia.

35
    U míče jsou ale nyní opět hráči Atalanty, kteří chtěli vyslat po pravé straně Bryana Cristanteho, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá a skončila jen u gólmana Tomase Strakoše.

36
    Domácí hráč Luis Alberto má nějaké zdravotní problémy a na hřiště jsou povolání i lékaři.

36
    Nakonec ale tento domácí útočník odchází do zámezí po svých, ale následně míří rovnou na lavičku a dnešní zápas pro něho skončil.

37
    Hosté sice vypíchli přihrávku Lazia, ale následně poslali příliš nepřesnou přihrávku, která skončila u brankáře Strakoše.

37
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Anderson.

38
    Opět vyslal Alejandro Gómez z levé strany skvělý centr do vápna, ale ten skončil pouze na hlavě domácího obránce.

39
    Poté byl čerstvý hráč Felipe Anderson zfaulován ve středu hrací plochy, když ho hned tři protihráči chtěli zastavit, ale povedlo se jim to až po nedovoleném zákroku.

40
    Marten de Roon se tělem zbavil Felipe Andersona, který se snažil získat míč na pravé straně.

40
    Střela Alejandra Gómeze pouze prověřila pozornost brankáře Strakoše a nebyla nijak nebezpečná.

41
    Přihrávka se domácím úplně dobře nepovedla a míč tak získali hosté.

42
    Felipe Anderson prokázal skvělou techniku, když prošel přes tři hráče až do vápna kde se snažil vystřelit, ale jeho pokus byl zblokován.

43
    Nyní míč skončil v zámezí za bránou Lazia a Tomas Strakoša tak má odkop od své svatyně.

44
    Nyní se Andersonovi nepovedlo přihrát na hranici hostující šestnáctky a míče se ujmuli hosté.

45
    Následně se právě Atalanta vydala dopředu po pravé straně, poté přišel centr do vápna, který přiletěl až k nohám Remo Freulera, který to pravděpodobně nečekal a míč se tak od něj odrazil až k brankáři Strakošovi.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+1
    Felipe Caicedo si chtěl vymodlit faul a vybojovat tak pro svůj tým přímý kop z dobré pozice, ovšem rozhodčí mu vysvětloval proč tento zákrok nemohl odpískat.

45+2
    Hra se ke konci první půle zklidnila a u míče jsou nyní hosté z Atalanty, kteří se ještě něco snaží vymyslet na pravé straně.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První půle je u konce a stav je zatím nerozhodný 1:1. Už ve 2. minutě dostal Musa Barrow přihrávku do vápna, kde si míč zpracoval a následně zakončil k pravé tyči. Atalanta tak brzy vedla 1:0. V 10. minutě mohl kapitán Alejandro Gómez poslat hosty do dvoubrankového vedení, ale jeho zakončení skončilo pouze na pravé tyči. Ve 24. minutě Sergej Milinković-Savić poslal centr na Alberta, který si míč zpracoval a následně přihrál před bránu, kde byl připraven Felipe Caicedo a ten zavěsil balón do sítě a srovnal stav na 1:1. Ke konci už hra nebyla tak atraktivní jako na začátku a žádná zajímavá šance se nenaskytla.

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

46

47
    Hosté se pokoušeli odcentrovat z levé strany, konkrétně Remo Freuler, ovšem míč od jeho nohy skončil pouze v zámezí za bránou Strakoše.

48
    Masiello poslal k zemi Felipe Andersona, který chtěl kolem něho projít a rozhodčí vytáhl žlutou kartu.

49
    Stefan de Vrij se rozhodl ke střele z dálky, když míč skákal v ideální pozici a tak se to něj tento domácí obránce opřel, ovšem těsně přestřelil bránu Berišy.

50
    Domácí opět dostali míč do hostujícího vápna a následně přišla i střela, která ale nebyla přesná a skončila jen vedle hostující svatyně.

52
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Josip Iličić.

53
    Hosté nyní drží míč na své polovině, ale Lazio je vysoko napadá.

54
    Atalanta nikam nespěchá a drží míč na své polovině. Následně o něj přišla, ale poté rychle získala a jde dopředu.

55
    Poté přišel centr do vápna, kde si na něj sběhl Rafael Tolói, ale hlavou přestřelil domácí bránu.

56
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luiz Felipe, přichází Bastos.

57
    Nyní skončil míč pouze u domácího gólmana Tomase Strakoše, který následně poslal dlouhý odkop, ovšem ten získali hosté.

58
    Robin Gosens se nyní ocitl v ofsajdovém postavení a akce Atalanty je tak u konce.

59
    Nyní hosté získali rohový kop, který bude zahrávat Alejandro Gómez.

59
    Ovšem centr Gómeze nebyl nejlepší a skončil pouze u domácích hráčů, kteří už se ženou dopředu.

60
    Hodiny hry je za námi a stav je stále 1:1. Ve druhé půli je o něco aktivnější Atalanta, ale zatím nepřišla žádná vážnější šance.

61
    Felipe Anderson skvěle prošel přes jednoho hráče na levé straně, ale druhý už mu vypíchl míč a následuje rohový kop.

62
    Ovšem následný rohový kop nic nepřinesl a u míče je opět Atalanta, která ho drží na své polovině.

63
    Poté se hosté vydali dopředu, ale tam přišla nepřesná přihrávka a dopředu tak jde Lazio.

64
    Sergej Milinković-Savić sice ztratil balón, ale hostující obránce odkopl míč pouze do zámezí a Lazio tak má autové vhazování.

65
    Nyní Lazio získalo další rohový kop, který bude opět rozehrávat Felipe Anderson.

65
    Ovšem centr Felipe Andersona skončil jen u vyboxování brankářem Berišou. Poté Atalanta získala autové vhazování na své polovině.

66
    Hosté nechtějí půjčit míč a velice dlouhou dobu ho drží na své polovině.

67
    Josip Iličić skvěle prošel do vápna, následně přihrál volnému Remo Freulerovi a ten vystřelil, ovšem Tomas Strakoša předvedl skvělý zákrok a následuje rohový kop pro Atalantu!
    67. Strakoša předvedl skvělý zákrok proti střele Freulera.

68
    Následný rohový kop nic zajímavého nepřinesl a dopředu tak šli domácí, ovšem jejich střela byla zblokována.

68
    Murgia zezadu poslal protihráče k zemi a rozhodčí vytáhl žlutou kartu.

69
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Jordan Lukaku.

70
    Josip Iličić vystřelil z dálky, ale jeho rána byla zblokována a následuje rohový kop pro Atalantu.

71
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Hans Hateboer.

72
    Centr domácích z pravé strany skončil pouze u brankáře Etrita Berišy.

73
    Hans Hateboer zajel do domácího brankáře, když se snažil zakončit a rozhodčí odpískal faul. Domácí brankář je nyní ošetřován na hrací ploše, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

74
    Milinković-Savić se nyní vztekal, jelikož rozhodčí neodpískal faul na jeho osobu a dostal tak žlutou kartu.

75
    Nyní Lazio získalo autové vhazování na polovině hostů. Následně přiletěl centr do vápna na který si naskočil Sergej Milinković-Savić ale hlavou přestřelil.

76
    Nyní jde opět dopředu Atalanta, ale následně ztratila míč a domácí mají autové vhazování.

77
    Hosté opět mají míč ve své moci a snaží se něco vymyslet.

78
    Poté dostal Josip Iličić lob do vápna, kde z jedné vypálil, ale Tomas Strakoša jeho pokus vyrazil a následuje rohový kop pro Atalantu.

79
    Po rohovém kopu se ovšem nic vážného nestalo a poté byl hostům odpískán a odmáván ofsajd.

80
    Nyní se pro změnu ocitl v ofsajdu i domácí hráč a akce Lazia je u konce.

81
    Centr domácích z pravé strany skončil jen na hlavě hostujícího hráče a následuje tak rohový kop pro Lazio.

82
    Skvělý zákrok domácího obránce, který se vrhl skluzem proti zakončení hostujícího hráče a následuje tak rohový kop pro Atalantu.

83
    Následně rohový kop nic nepřinesl a po chvíli se ve středu hřiště dopustil faulu domácí hráč.

84
    V ofsajdové pasti se nachytal hostující hráč a u míče tak bude Lazio.

86
    Ani tentokrát to není branka ze strany hostů! Po přihrávce z levé strany se hostující hráč dostal do zakončení, ale Tomas Strakoša předvedl skvělý zákrok! Poté se míč dostal k Hansu Hateboerovi, ale jeho pokus vyrazil Stefan de Vrij!
    86. Hosté měli dvě velké šance, ale druhou branku nevstřelili.

87
    Následný rohový kop Atalanty nic nepřinesl, ale posléze získali další.

88
    Po rohovém kopu se hostující hráč dostal do zakončení, ale hlavou zamířil pouze nad bránu Strakoše.

89
    Tolói zfauloval domácího hráče a dostal tak zaslouženou žlutou kartu.

90
    Nyní se ovšem dopředu dostali opět hosté, ale následná střela byla zblokována.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+2
    Hosté nyní získali přímý kop z levé strany a je to jejich jedna z posledních šancí.

90+2
    Málem bylo rozhodnuto, ovšem střela hlavičkou skončila těsně vedle pravé tyče Strakošovy brány!

90+3
    Následně se domácí dostali dopředu, ale po nepřesné přihrávce získali míč hosté.

90+3

Je konec. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1. Už ve 2. minutě dostal Musa Barrow přihrávku do vápna, kde si míč zpracoval a následně zakončil k pravé tyči. Atalanta tak brzy vedla 1:0. V 10. minutě mohl kapitán Alejandro Gómez poslat hosty do dvoubrankového vedení, ale jeho zakončení skončilo pouze na pravé tyči. Ve 24. minutě Sergej Milinković-Savić poslal centr na Alberta, který si míč zpracoval a následně přihrál před bránu, kde byl připraven Felipe Caicedo a ten zavěsil balón do sítě a srovnal stav na 1:1. V 67. minutě předvedl domácí brankář skvělý zákrok proti střele Freulera. V 86. minutě mohli hosté rozhodnout, ale neproměnili dvě velké šance. Nakonec se i v 90+2. minutě dostal hostující hráč ke hlavičce, ale ta skončila vedle pravé tyče.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:00:30)