Telstar – Graafschap 3:2 (kon.) | Emmen – Nijmegen 4:0 (kon.) | Dordrecht – Sparta Rotterdam 1:2 (kon.)
Almere – Kerkrade 0:0 (kon.)
FC Dordrecht
1:2 (0:1)
Sparta Rotterdam
Čtvrtek 10.05.2018, 16:45 • Riwal Hoogwerkers Stadion, Dordrecht • Nizozemská Eredivisie • Baráž o udržení

To by bylo z mé strany pro tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto dne a u fotbalu zase někdy na početnou. (18:42:31)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:1. Rohy: 2:3.

Je dobojováno! Dnešní zápas moc fotbalové krásy nenabídnul, ale stejnak jsme se dočkali tří branek. O tu první se v desáté minutě postaral hostující Brogno. Poté se nic zásadního nedělo. Tedy až do 89. minuty, kdy hostující Spierings kuriózním vlastencem překonal svého brankáře. Nerozhodný výsledek ovšem netrval dlouho, jelikož ani ne po půl minuty se hosté zásluhou Mührena dostali opět do vedení, které následně udrželi. Sparta Rotterdam půjde do odvety s lepší výchozí pozicí, Dordrecht má před sebou velmi těžký úkol.

90+5

90+4
    Domácí tým měl před sebou poslední standardní situaci v tomto zápase, ale to nevyužil. Rozhodčí co nevidět ukončí dnešní utkání.

90+3
    Hosté kombinují s naprostým přehledem na domácí polovině, Dordrecht je zaskočen a už nemá sílu na nějaký odpor.

90+2
    Stále nevíme počet nastavených minut. Je možné, že rozhodčí ukončí zápas každou chvíli.

90+1
    Tohle je veliká škoda pro domácí celek, který před nastaveným časem obdržel úplně zbytečnou branku po vlastní chybě v obraně.
    90. Robert MÜHREN - 1:2

90+1
    Sparta Rotterdam právě vstřelila branku!
    Nerozhodný výsledek tedy nevydržel dlouho. Halil Dervisoglu poslal do samostané šance ROBERTA MÜHRENA, který se tváří tvář brankáři domácích nemýlil. Sparta přidává druhý gól, který v odvetě může znamenat hodně – 1:2.

90
    Právě se nám rozběhnula poslední minuta základní hrací doby tohoto zápasu. Za malý moment nám rozhodčí ukáže počet nastavených minut.
    89. Stijn SPIERINGS - 1:1

89
    Dordrecht právě vstřelil branku!
    Tak tohle bylo opravdu nevídané. STIJN SPIERINGS chtěl odkopnout míč od domácího hráče, ale zvolil špatný směr odkopu, protože míč skončil ve vlastní brance. Hostující brankář nemohl nic dělat, začínáme od začátku – 1:1.

89
    Halil Dervisoglu zablokoval svým napadáním další nákop na vlastní polovinu. Dordrecht ale zůstává u míče, protože bude vhazovat.

88
    Dordrecht opět musí postupné kombinace volí nakopávané míče. Takhle to rozhodně nepůjde, protože jejich nákopy končí většinou mimo hrací plochu.

87
    Zbytečné útočné fauly působí jako voda na mlýn pro hosty, kteří takhle můžou poslední minuty lehce natahovat.

86
    Čas se domácím hráčům krátí, na světelné tabuli stále svítí výsledek proti Dordrechtu. Navíc rozhodčí odpískal další útočný faul proti domácím.

85
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Danny Bakker, přichází Yaya Boumediene.

84
    Hosté se skrze autové vhazování na pravé straně dostávají postupně k domácímu vápnu. Navíc Sparta už nikde výrazně nespěchá.
    83. Parádní střela Ariase a ještě lepší zákrok hostujícího brankáře

83
    Tohle byla velká škoda pro domácí tým. Jafar Arias si mohl napravit svůj dnešní pošramocený zápas. Proti byl ovšem hostující brankář, který předvedl parádní robinsonádu!

82
    Hráči Dordrechtu nedokáží založit na vlastní polovině kloudnou akci, proto volí nakopávané míče. Ty jsou ovšem pro hostující obrana čitelné.

81
    Hostující celek se i se svým útočníkem stáhne na vlastní polovinu, kde se bude snažit dobránit hubené vítězství.

80
    Jenomže hosté si musí dát pozor na domácí hráče, kteří se chystají ke závěrečnému tlaku. Za jejich dnešní výkon by si branku určitě zasloužili.

79
    Hosté z Rotterdamu začínají hrát to svoje, které jim bude stačit. Zřejmě jim také bude stačit výsledek 1:0 ze hřiště soupeře.

78
    Hosté měli k dispozici standardní situaci, kterou ovšem nevyužili. Menno Bergsen využil svého postavení a pro míč si do vzduchu došel.

77
    Střídání v týmu FC Dordrecht: ze hřiště odchází Kino Delorge, přichází Karim Bannani.

76
    Před malou chvílí nám začala poslední patnáctiminutovka základní hrací doby tohoto zápasu. Dordrechtu se začíná krátit čas na vyrovnání.

75
    Roy Kortsmit nikde se svým odkopem od branky nespěchal. To se nelíbilo domácím fanouškům, kteří na tohoto brankáře začali pískat.

74
    Mladík Halil Dervisoglu je po svém příchodu na trávník úplně neviditelný a nezmění to ani tato akce, která končí na kopačkách domácích obránců.

73
    Žlutou kartu dostává Bart Vriends (Sparta Rotterdam).
    72. Jafar Arias dnes nehraje povedené utkání

72
    Skvělá domácí narážečka v pokutovém území, ale ve finální fázi nedokázal Jafar Arias trefit míč. Tohle může Dordrecht v závěrečných minutách mrzet.

71
    Další rohový kop z domácí dílny a další neúspěch. Hostující obrana si s těmito rohy dokáže poradit na výbornou.

70
    Čím víc se blíží závěrečné minuty, tím víc má druhý poločas spád. Dočkáme se ještě nějaké pohledné akce na jedné či druhé straně?

69
    Domácí tým by klidně mohl vyrovnat, ale když se tým dostane do vápna soupeře, tak svou akci zbytečně překombinovává.

68
    Tohla byla parádní kolmice na rozběhnutého Miquela Neloma, proti byl pouze rozhodčí, který odpískal ofsajd.

67
    Domácí obránce se snaží své zranění rozběhat. Na druhé straně se jeho spoluhráči tlačí do nebezpečného zakončení.

66
    Stijn Spierings byl odebrán čistým zákrokem, ale Mawouna Amevor si zřejmě přitom zákroku způsobil nějaké menší zranění.

65
    Druhý poločas plyne dál a dál a průběžný výsledek se stále nemění. To nahrává hostům, kteří by šli do odvety se slibným výsledkem.

64
    Roy Kortsmit si musel se svým odkopem rychle pospíšit, jelikož na něj dotíral dotěrný Jafar Arias. Hostující brankář všechno zvládnul.

63
    Jafar Arias se nechal strhnout hrou a to bylo špatně. Kdyby domácí útočník míč pustil, tak by slibná akce mohla pokračovat dál. Jenže Arias se míč dotknul a byl odpískán ofsajd.

62
    Sherel Floranus nevybíravým zákrokem poslal jednoho z domácích hráčů na trávník a v tomto případě může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.

61
    Zdá se, že Sparta ve druhém poločase hraje na rychlé protiútoky, proto nechává soupeře hrát na vlastní polovině.

60
    Patnáct minut druhého poločasu je minulostí. Dordrecht byl lepším týmem, ale nedokázal svou aktivitu přetavit v branku. Uvidíme, co nám nabídnou další minuty.

59
    Rohový kop nic zásadního před domácí branku nepřinesl. Světelná tabule nám i nadále ukazuje nepříznivý výsledek pro domácí tým.

58
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Loris Brogno, přichází Thomas Verhaar.
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Fred Friday, přichází Halil Dervisoglu.

57
    Hostující tým je poprvé ve druhém poločase na delší návštěvě na polovině soupeře a bude rozehrávat rohový kop.
    56. Mahmudova šance

56
    Jafar Arias oslovil krásnou přihrávkou Denise Mahmudova, který ovšem střelou na zadní tyč hostujícího brankáře nepřekonal.

55
    Domácí hlavně nesmí zapomínat na defenzívu, jelikož Fred Friday stále hlídkuje na polovině, kde čeká na dobrý míč za obranu.

54
    Dordrecht je zatím ve druhém poločase lepším týmem. Je pouze otázkou času, kdy toho využije a dá vyrovnací brankou.

53
    Tohlo mohlo skončit vyrovnávací brankou, jenomže ani jedna domácí kopačka se nepoložila do přízemní centru z pravé strany.

52
    Stijn Spierings se provinil proti fotbalové etiketě, je tedy odpískána standardní situacie proti hostující brance.

51
    Jenže jejich rohový kop se vůbec nepovedl. Centr na přední tyč odvrátil pozorný obránce a ten druhý centr přeletěl celou branku a skončil v zámezí.

50
    Sherel Floranus odkopnul míč pouze do zámezí. Domácí tým bude mít velkou příležitost zahrozit z rohového kopu.

49
    I rozhodčí se na začátku druhého poločasu nenudí, píská jeden faul za druhým. Zatím je to ovšem bez karetního potrestání.

48
    Gustavo Hamer se odhodlal ke střele zpoza vápna, ale hostující branku vůbec netrefil. Domácí hráč spíše ohrozil diváky za brankou.

47
    Domácí tým začal druhý poločas tam, kde první skončil, nepřesnou kombinací ve středu hřiště. Sparta svým napadáním získává míč.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:46.

Rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani jednu minutu navíc, proto hráči odcházejí do šaten za stavu 0:1. O jedinou branku v tomto dějství se postaral v desáté minuty Loris Brogno. Jeho branka je zatím tedy rozdílová. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, na který Vás srdečně zvu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Žlutou kartu dostává Miquel Nelom (Sparta Rotterdam).

44
    Nepřesnosti registrujeme na obou stranách. Hráči obou celků se zřejmě už vidí o poločase v šatnách.

43
    Zápas zatím provází parádní atmosféra, jelikož dnes mají v Holandsku státní svátek, tak fanoušci neváhali dorazit podpořit svůj klub i během týdne.

42
    Jafar Arias se může zlobí, protože rozhodčí odpískal ofsajdové postavení. Správnost verdiktu poté potvrdily i opakované záběry.

41
    Poslední pětiminutovku otevřela domácí akce, která nenadělala zmatky v hostujícím vápnu. Roy Kortsmit může být zatím v klidu.

40
    Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu. Sparta i nadále drží jednobrankové vedení z desáté minuty.

39
    Míč se opět po delší době stěhuje na kopačky domácích, kteří se rozhodli, že budou míče nakopávat. Jenže to také není správný způsob, jak překonat hostujcíí obranu.

38
    Sherel Floranus se snažil svým průnikem a následným pádem vybojovat pro svůj tým standardní situaci. To se ovšem podle jeho plánů nepovedlo.

37
    Domácí obrana zaspala, ale toho nevyužil Friday, který svou střelu narýsoval pouze mimo domácí branku.

36
    Ryan Sanusi si naběhnul za hostující obranu, aby mohl odcentrovat. Jeho centr však nebyl vůbec přesný, protože vápno přeletěl a skončil v zámezí.

35
    Denis Mahmudov se na hranici vápna dostal ke zakončení, jenže to bylo velmi slabé. Roy Kortsmit neměl vůbec žádné problémy zasáhnout.

34
    Žlutou kartu dostává Jafar Arias (FC Dordrecht).

33
    Na tahu jsou hosté, kteří postupnou kombinací dobývají domácí polovinu. To se jim zatím vůbec nedaří.

32
    Zápas prozatím ztratil úplně tempo, ani jeden z týmů se nikde výrazně nežene. Spíše se pouze fauluje, což fotbalové kráse nepřidává.

31
    Robert Mühren nemohl hrát, protože se v době přihrávky pohyboval za domácí obranou. Proto míč nechává domácímu brankáři, který chytá míč do rukavic.

30
    Třicet minut dnešního zápasu za námi. Sparta Rotterdam drží od desáté minuty hubené vedení 1:0. Dočkáme se ještě v prvním poločase nějaké branky?

29
    Žlutou kartu dostává Antonio Stankov (FC Dordrecht).

29
    Fred Friday využil podklouznutí svého strážce k průniku do vápna, jenomže tam přišla nesmyslná patička, která nikoho nenašla.

28
    Stijn Spierings přitvrdil hru a rozhodčímu nezbývá nic jiného než tomuto hráči rázně domluvit. Podruhé to už bude za kartu.

27
    Antonio Stankov se zlobí na postranního rozhodčího, který si všimnul, že už míč nebyl na hrací ploše. To znamená aut pro hosty z Rotterdamu.

26
    Domácí se stále snaží dostat na polovinu soupeře, kde by se rádi usadili. Hostující napadání je stále parádní a bezchybné.

25
    Dordrecht to bude zkoušet postupnou kombinací z vlastní obrany. Sparta se skvěle vysouvá a tuto rozehrávku napadá.

23
    Denis Mahmudov se v souboji jeden na jednoho prosadil a zároveň se dostal do pokutového území, kde byl jeho centr zase zablokován.

22
    Tempo zápasu se po úvodních minutách poměrně uklidnilo. Momentálně je to taková taktická bitva. Ani jeden tým nechce udělat chybu.

21
    Na hřišti se začíná přiostřovat na obou stranách. Rozhodčí bude mít v druhé polovině prvního poločasu dozajista dost práce.

20
    Jafar Arias si sice skvěle naběhnul, ale rozhodčí si všimnul malého ofsajdu. Akce domácích je tedy u konce.

19
    Žlutou kartu dostává Sherel Floranus (Sparta Rotterdam).

19
    Stijn Spierings byl u postranní čáry doslova převálcován. Předešlý zákrok domácího obránce se bude snažit rozchodit.

18
    Sparta se v tuto chvíli zatáhnula úplně na vlastní polovinu, jenom Fred Friday je poměrně vytažený a čeká na svou šanci z protiútoku.

17
    Domácí tým se snaží hrát chytře, ale zatím je jejich kombinace nepřesná. Jejich další akce skončila až u hostujícího brankáře, který míč v klidu chytil.

16
    Sander Fischer může být v tuto chvíli rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu. Tento faul si o ní rozhodně volal.

15
    Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání. Sparta zatím plní roli favorita, když na hřišti Dordrechtu vede zásluhou Lorise Brogna 1:0.

14
    Deroy Duarte si teď nerozuměl se svým spoluhráčem na pravé straně hřiště, proto také míč skončil v zámezí.

13
    Denis Mahmudov spadnul před pokutovým územím soupeře, ale rozhodčí nechává hru pokračovat. Tohle na odpískání faulu rozhodně nebylo.

12
    Domácí tým je zaskočen obdrženou branku a na hřišti se hledá. Na druhé straně Sparta hraje bez problémů a snaží se odskočit svému soupeři na větší rozdíl branek.

11
    Menno Bergsen si musel se svým odkopem pospíšit, jelikož na něj dotíral nebezpečný Friday. Domácí brankář svou úlohu zvládnul a míč poslal daleko od branky.
    10. Loris BROGNO - 0:1

10
    To nemohlo skončit jinak než úvodní brankou tohoto zápasu. Celá obrana Dordrechtu se věnovala dvojici protihráčů na přední tyči a úplně zapoměla na LORISE BROGNA, který se objevil na té zadní. Hostující útočník poté měl jednoduchou práci poslat míč do branky – 0:1.

10
    Jafar Arias si žádá podporu svých spoluhráčů. Zatím je v soubojích se stopery soupeře úplně sám, takže nemá šanci vyniknout.

9
    Antonio Stankov vtrhnul do pokutového území, kde se snažil o přízemní centr. Jenže jeho pokus byl zablokován a bude z toho pouze aut pro domácí.

8
    Ani jeden tým si na začátku utkání nedá nic zadarmo, hra se přelévá z jedné strany na druhou. Zatím sledujeme opravdu kvalitní fotbal.
    7. Fred Friday orazítkoval břevno

7
    Menno Bergsen neměl úplně povedený první zákrok v zápase, protože míč pouze vyrazil k Fredu Fridayovi, který z malého vápna orazítkoval břevno domácí branky.

6
    Na předměstí Rotterdamu panuje nádherné fotbalové počasí, proto také je zřejmě vyprodáno. Doufám si tvrdit, že nás čeká velmi zajímavé utkání.

5
    Bart Vriends se vydal na útočný výlet k rohovému praporku, kde pro svůj tým vybojoval první rohový kop v tomto zápase.

4
    Gustavo Hamer se postavil k exekuci volného přímého kopu, který směřoval přímo do rukavic hostujícího brankáře, kterým je Roy Kortsmit.

3
    Hned na začátku je jasné, kdo dnes bude diktovat tempo hry. Dozajista to budou hostující hráči, kteří jsou v tomto dvojzápase určitě favorité.

2
    Hosté měli k dispozici úvodní výkop tohoto zápasu, ale jich následná první akce skončila pouze v zámezí. Menno Bergsen se protáhnul odkopem od své branky.

1

FC Dordrecht: Bergsen – Stankov, Breedijk, Kodjo Amevor, Delorge – Kok, Hamer – D. Bakker, Mahmudov, Calcan – Arias.
    Náhradníci: Kinds – Alkan, Bannani, Bliek, Boumediene, van de Merwe, Rosenthal.

Sparta Rotterdam: Kortsmit – Floranus, Fischer, Vriends, Nelom – Sanusi, Duarte – Brogno, Mühren, Spierings – Friday.
    Náhradníci: Nienhuis – Breuer, Holst, dos Santos, Harroui, van Moorsel, Verhaar, Proschwitz, Ache, Alhaft, Dervisoglu.

Rozhodčí: Mulder – van Zuilen, Boonman.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Sparta Rotterdam – Dordrecht 2:2

Baráž o Eredivisie začala už na začátku května, kdy se ve čtvrtfinále utkaly týmy z druhé ligy, které se umístily na osmém, devátém, desátém a třináctém místě, Den Bosch a Eindhoven tuto šanci odmítli. V semifinále se už přidali týmy od čtvrtého až sedmého místa. Opět tady je vyjímka, jelikož na pátém místě skončila juniorka PSV, která nemůže postoupit. Zbylé dvě místa v semifinále zůstaly pro právě Spartu Rotterdam a Rodu, kteří se umístili v první lize na 16. a 17. místě.

Hezký den, po úvodních zápasech play-off o EL mají v Holandsku naplánovány barážové play-off. My se v tomto on-line textovém přenose podíváme na zápas mezi FC Dordrechtem a Spartou Rotterdam. Zápas Vás hodlá provést Jan Mládek, který vám přeje příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.