Telstar – Graafschap 3:2 (kon.) | Emmen – Nijmegen 4:0 (kon.) | Dordrecht – Sparta Rotterdam 1:2 (kon.)
Almere – Kerkrade 0:0 (kon.)
Almere City FC
0:0 (0:0)
Roda JC Kerkrade
Čtvrtek 10.05.2018, 20:00 • Yanmar Stadion • Nizozemská Eredivisie • Baráž o udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky nizozemské kopané. Dnes máme na programu první semifinálové barážové utkání, ve kterém se střetnou týmy Almere City FC a Roda JC Kerkrade.

Devátý celek druhé nejvyšší soutěže letošní sezóny si cestu do semifinále musel vybojovat s Maastrichtem, jenž skončil na místě desátém. První utkání čtvrfinále vyhrál Almere City na venkovním hřišti 3:1 díky hatricku Damona Miraniho a přivezl si k domácímu utkání slušnou výchozí pozici do odvety. To přineslo celkem slušnou přestřelku, nakonec výhru 3:2 pro Almere trefil dvěmi góly Sherjill MacDonald. Na rozdíl od čtvrfinále zahájí semifinále družina de Giera Jacka na domácím stadionu, po dnešním zápase uvidíme zda budou mít v odvetném utkání ještě šanci postoupit.

Posledních pět zápasů
    05.05.18 Almere vs Maastricht – 3 : 2
    01.05.18 Maastricht vs Almere – 1 : 3
    28.04.18 Almere vs Volendam – 2 : 0
    20.04.18 Eindhoven vs Almere – 3 : 2
    13.04.18 Almere vs Jong PSV – 2 : 1

Hosté hráli oproti domácícm nejvyšší Eredivisii, bohužel tam se jim příliš nedařilo a po šestnáctém místě musí obhajovat svojí přislušnost v barážových kolech. Na patnácté Venko jim scházely čtyři body. Na rozdíl od Almere City nemuselo Kerkrade hrát čtvrfinále, jako účastník nejvyšší soutěže začíná až teď v semifinále. Nejlepším střelcem uplynulé sezony byl německý útočník Dani Schahin, na jeho góly budou svěřenci Roberta Molenaara mohutně spoléhat i v barážových kolech.

21.11.14 Roda vs Almere – 1 : 4
    Dnešní zápas bude beznadějně vyprodaný. Těšme se na skvělou atmosféru.

Almere City FC: Kramer – Owusu, Mirani, Mac-Intosh, Hammouti – Salasiwa, Overtoom (C), Vet – Hoefdraad, MacDonald, van der Water.
    Náhradníci: Grim – Rijsdijk, van der Heijden, Walian, Vaarnold, Ahannach, Peeters, van Hilten.

Roda JC Kerkrade: Jurjus – Vansteenkiste, Auassar, Banggaard, Kum – Gnjatić, Simon Gustafson, Ndenge – Avdijaj, Schahin, M. Rosheuvel.
    Náhradníci: Kurto – van Velzen, Rutjes, Milts, van Peppen, Ngombo, Dijkhuizen, Vancamp, Werker, El Makrini, Engels.

Rozhodčí: Bas Nijhuis – Johan Balder, Erwin Zeinstra.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu, zápas bude co nevidět zahájen.

1
    Domácí fanoušci na úvod vytáhli povedené choreo.

1
    Bas Nijhuis nám dnes poprvé pískl do píšťalky, utkání mezi Almere City a Kerkrade může odstartovat – pojďme na to! Výkop mají na starosti domácí, jenž nastupují v klasických červených dresech, hosté oblékli dresy žluté.

2
    Domácí o balon rychle přišli, po rychlém protiútoku je pískán hostům ofsajd.

3
    Domácí hnaní dopředu zaplněnými tribunami už se před branku hostů také dostali, nicméně celá akce ztroskotala na špatném centru.

4
    Hosté zatím výborně napadají domácí rozehrávku.

5
    Almere City hrají na jistotu, nyní s rozehrávkou vypomáhá i brankář Kramer.

6
    Červení nadále drží balon, bohužel k žádnému ohrožení branky to zatím nevede.

7
    Pokus o vysunutí MacDonalda se nepovedl, Mirani přihrávku zachytil a hosté můžou rozehrávat svojí akci.

8
    Akce pokračovala rychlou přihrávkou směrem dopředu, kde došlo k nedovolenému zákroku a Kerkrade budou mít k dispozici nebezpečnou standartní situaci.

9
    Hezký centr se snášel na penaltu, kde hlavičkoval Ndenge, avšak nepřesně.

9
    Netrvalo dlouho a hosté dostávají další možnost ze zajímavé standartky blízko pokutového území.

10
    Simon Gustafson vystřelil rovnou na branku, tu ale přestřelil a Kramer bude rozehrávat.

11
    Sražený centr a hosté mají k dispozici první rohový kop v zápase.

12
    Centr na první tyč, kde hlavičkoval jeden z hostujících hráčů, branku ovšem netrefil.

13
    Domácí kapitán Overtoom se nedovoleně ocitl na středu hřiště na trávníku, domácí zůstávají u balonu.

13
    A z celé akce nakonec vybojovali rohový kop.

14
    Na který si nejvýše naskočil stoper Mirani, který o kousek míjí pravou tyč Jurjusovi brány.

15
    Rosheuvel skluzem srazil domácí přihrávku na autové vhazování.

16
    Z hranice pokutového území se dostal ke střele Donis Avdijaj, tvrdou ránou o metr netrefuje bránu.
    16. K první nebezpečné střele se dostal Donis Avdijaj, jenž o kousek netrefil bránu.

17
    Na druhé straně hned velká chyba brankáře Jurjuse, který neudržel centrovaný balon a Hoefdraad div, že tuhle chybu nepotrestal.
    17. Velká chyba Jurjuse, Hoefdraad toho nedokázal využít.

18
    Utkání začíná nabírat na obrátkách. Do další velké šance se dostal domácí kapitán Overtoom, ten z hranice pokutového území provětral Jurjuse, který vyráží na rohový kop.
    18. Domáci kapitán Overtoom z hranice vápna provětral Jurjuse.

19
    Ten už si hostující obrana pohlídala a osvobodila se.

20
    Máme za sebou prvních dvacet minut hry, po prvních opatrných minutách hry se nám najednou roztrhl pytel s akcemi, jenž měli parametry už končit gólem.

22
    Hra se nám na nějaký čas přemístila do středu hřiště, kde probíhá velký boj o každý metr trávníku.

23
    Hráčům vadí při hře i velmi ostré sluníčko, jenž některé dokonce oslepuje.
    23. Krásný záběr na zapadající sluníčko, jenž dělá hráčům velké potíže.

24
    Hosté obléhají pokutové území, hledají ideální čas a místo na průnikovou přihrávku.

25
    Nakonec z toho bylo něco mezi střelou a centrem, úmysl Gustafsona nikdo nepochopil a míč skončil až za základní čarou.

26
    Další akci hostů zastavuje útočný faul.

27
    Hráči Almere šli do rychlého brejku, celou akci zkazil Salasiwa špatnou přihrávkou pod sebe.

28
    Držení míče: 54% – 46%

29
    Salasiwa si spravil chuť po nedávné špatné přihrávce, z úhlu tvrdou střelou provětral rukavice Jurjuse.

30
    Leeroy Owusu měl na kopačce vedoucí branku, ideální přihrávku nedokázal zpracovat a míč se mu v pokutovém území zamotal mezi nohy. Nakonec z toho je jen odkop od branky.

31
    Po delší době mají domácí možnost ohrozit branku z rohového kopu.

32
    Centrovaný balon na malé vápno, kde byli připravení jen obránci hostů.

33
    Hezká kolmice po pravé straně, domácí se teď správně rozčilují, že jim rozhodčí upřel rohový kop.

34
    Zatím na obou stranách výborně funguje obrana, až na pár střel ze střední vzdálenosti jsme neviděli pořádnou šanci.

35
    To mohl změnit Hoefdraad, jenž se probil do pokutového území, avšak hráz těl před sebou nepropálil.

36
    I domácí výborně napadají, což přineslo ovoce získáním míče zpět na své kopačky.

37
    Hostující Gustafson si nechtěl přidělávat starosti a tak míč vrací až k brankáři Jurjusovi.

38
    Velmi agilní se jeví Hoefdraad, jenž se nebojí jít do soubojů jeden na jednoho, tentokrát ho čistě zastavil Aussar.

39
    Žlutou kartu dostává Donis Avdijaj (Roda JC Kerkrade).

40
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu. Dočká se některé z mužstev ještě branky do šatny?

41
    Pravý bek Owusu se dostal až k pokutovému území, kde se rozhodl, že si taky dneska jednou vystřelí. Střela mířila vysoko nad bránu, nýbrž do statistik se započítá.

42
    Na hřišti zůstává ležet Gustafson, rozhodčí hru ale nepřerušil, domácí míč nezakopávají a směle útočí.

44
    Domácí hrají poslední minuty velmi opatrně, za každou cenu nechtějí udělat fatální chybu, jenž by mohla stát ohrožení jejich branky.

45
    v poslední minuté jsme viděli největší šanci dnešního zápasu. Po přiťuknutí od Schahina pálil z hranice vápna Gustafson, jenož střela orazítkovala břevno Kramerovi brány.
    45. Simon Gustafson trefuje pouze břevno Kramerovi brány.

45+1

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme se branky nedočkali. Největší příležitost si vypracovali hosté ke konci poločasu, ale Gustafson trefil pouze břevno. Domácí drží více času míč na svých kopačkách, ale k většímu ohrožení brány to zatím nevedlo. Určitě se máme ve druhém poločase na co těšit, po krátké přestávce pokračujeme, buďte u toho s námi.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Obě mužstva se nám vracejí na trávník, druhý poločas bude za chvíli zahájen.

46

46
    Druhý poločas rozehráli hosté, kteří zakládají první útočnou akci.

47
    První akce končí nepřesným centrem, domácí budou vhazovat v blízkosti rohového praporku.

48
    Pár vteřin po vhazováni se domácí provinili nedovoleným zákrokem a míč se opět stěhuje k hostům.

49
    Z levé strany běžel sám hostující Avdijaj, ale i on celou akci kazí zbytečnou přihrávkou pod sebe.

50
    Gustafson nepovedenou přihrávkou odevzdává míč, ve druhém poločase za těch pár minut vidíme spousty nepřesností.

51
    Hráči Kerkrade se snaží o zklidnění hry. Kombinují na své polovině hřiště.

52
    Overtoom se dostal krásně do šestnáctky, ale v nejlepší pozici okamžik pro střelu prováhal a z celé akce nakonec nic nebylo.

53
    Opět domácí kapitán. Overtoom se tentokrát dostal ke střele z hranice vápna, jeho pumelice končí těsně nad brankou.
    53. Pumelice Overtooma končí nad brankou.

54
    Další akce domácích zastavena ofsajdem. MacDonald si nepohlídal své postavení.

56
    Jen to zahučelo u domácích fanoušků. Hezký centr proletěl celým pokutovým územím, na zadní tyči chyběl hráč, jenž by uklízel do prázdné brány.

58
    Menší pasáž hry, kde se nestalo vůbec nic zajímavého, obě mužstva si jen přihrávala.

59
    Míč táhl po pravé straně van der Water, který krásně přenesl hru přes celou šíři hřiště na Hoefdraada, ten už se k centru nedostal, výborně ho zakřižovala hostující obrana.

60
    Hodina hry za námi, stále čekáme na první branku v zápase. Šance si dokáží obě mužstva vypracovat, kámen úrazu je v přesnosti a klidu ve finální fázi.

61
    Opět nepřesný centr, van der Water vyváží míč na druhou stranu hřiště.

62
    Hostující hráč padá v pokutovém území. Krásný herecký výkon, na který rozhodčí neskočil.

63
    Na trávníku zůstává ležet Leeroy Owusu, jenž si žádá lékařské ošetření.

64
    Owusu nakonec odkulhal mimo hřiště, uvidíme zda se do zápasu vrátí nebo domácí trenér bude muset sáhnout k prvnímu střídání.

65
    Spíše to vypadá na druhou variantu, Owusu míří rovnou do kabin.

66
    Domácí se chvílí musí bránit v deseti hráčích, nicméně obrana je nadále stoprocentní.

67
    Střídání v týmu Almere City FC: ze hřiště odchází Leeroy Owusu, přichází Nicky van Hilten.

68
    Velký závar před domácí brankou. Celá akce končí střelou Vansteenkisteho, jenž trefuje břevno. Kramer si dnes dobře postavil své tyče.
    68. Vansteenkiste tvrdou ránou trefuje břevno.

70
    Hosté po delší době budou zahrávat rohový kop.

71
    Centr na první tyč, k odraženému míči se dostal Rosheuvel, jenž o kousek míjí pravou tyč.
    71. Rosheuvel o kousek míjí pravou tyč.

72
    Gustafson se ocitl nedobrovolně na zemi, volný přímý kop pro hosty.

73
    Na centrovaný balon vyskočil Kramer a boxuje daleko od své svatyně.

74
    Ke střele v pokutovém území se dostal MacDonald, ale trefil pouze jediného hráče, který stál před ním.

75
    Mac-Intosh už byl s míčem za čárou a jeho následný sprint k bráně byl zbytečný. Aut pro hosty.

76
    Hosté se dostali ke dvěma centrům, jeden přetažený a druhý byl hodně nepřesný. Takovým způsobem těžko znova ohrozí bránu.

77
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Donis Avdijaj, přichází Mario Engels.

78
    Odražený míč z velké dálky napálil Ndenge, ani jeho střela nemířila mezi tři tyče.

79
    MacDonald ustál dva tvrdé souboje, u toho třetího už byl čistě obrán o balon.

80
    Zápas se nám přehoupl do poslední desetiminutovky. Dočkáme se konečně nějaké branky v závěru utkání?

81
    Centr Kumava v pohodě kryje Jurjus do svých rukavic.

82
    Mirani se probil do šestnáctky, i on prováhal nejlepší moment ke střele, následně ho střídající Engels ubránil tak, že z toho bude odkop od branky.

84
    Domácí se začínají více bránit, dostat branku na svém hřišti by znamenal velkou komplikaci do odvety.

85
    Velká šance hostů na rozhodnutí. Na malém vápně se dostal k hlavičce úplně osamocený Gnjatič, skvělým zákrokem se zaskvěl Kramer.
    85. Tutovka hostů. Gnjatič hlavičkoval úplně sám, skvělým zákrokem domácí podržel Kramer.

87
    I domácí měli velkou šanci ke vstřelení branky. Sám před brankářem se ocitl Salasiwa, v pádu skluzem o kousek míjí pravou tyč.
    87. Salasiwa v pádu o kousek netrefil bránu.

88
    Pomalu nám vše směřuje k bezbrankové remíze.

90
    Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví dvě minuty.

90+1
    Míč na kopačkách domácích, kteří se snaží ještě jednou ohrozit hostující branku.

90+2
    Poslední dobrá šance pro domácí. K dispozici budou mít nebezpečnou standartní situaci nedaleko pokutového území.

90+2
    Přetažený centr přeletěl úplně všechny hráče až do zámezí.

90+3
    Utkání skončilo bezbrankovou remízou

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:13. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:10.

Máme za sebou první utkání semifinále baráže, ve kterém jsme se branky nedočkali. Hosté měli tři dobré šance ke skórování, dvakrát dokonce orazítkovali břevno Kramerovi brány, zákrokem večera se zaskvěl Kramer proti hlavičce Gnjatiče. Bezbrankový stav zatím nic neřeší, určitě se máme v odvetném utkání na co těšit.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku večera se s Vámi loučím, na shledanou. (21:55:55)