Rusko – Slovensko 4:0 (kon.) | J. Korea – Norsko 0:3 (kon.) | Česko – Rakousko 4:3 (kon.)
Kanada – Lotyšsko 2:1 (po pr.)
Rusko
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Slovensko
Pondělí 14.05.2018, 16:15 • Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst) • Mistrovství světa • Skupina A
    59:45 Arťom MICHEJEV - 4:0

59:45
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Máme tu takzvanou kosmetickou tečku za dnešním zápasem. Rusové opět ujeli dva na jednoho a ARŤOM MICHEJEV dává další gól do prázdné branky. Asistence: Alexandr Barabanov, Maxim Šalunov.

59:20
    Slovensko to ještě zkouší, Čiliak jde opět na střídačku.

59:00
    Dnešnímu utkání přihlíží 7732 diváků.
    58:49 Maxim ŠALUNOV - 3:0

58:49
    Tak je rozhodnuto! Slovensko teď dostalo poměrně laciný gól. Hovorka se Sekerou se nedokázali ve středním pásmu dohodnout, kdo si vezme puk. Toho se ujal MAXIM ŠALUNOV a pohodlně jej dovezl do prázdné branky.

58:30
    Čiliak míří na střídačku, Slovensko to zkouší v šesti!

55:59
    Nikita Gusev se objevil v další velké šanci, jeho tvrdá rána golfem končí těsně mimo!
    50:10 Dadonov mohl rozhodnout, jeho střelu z kruhů však vyrazil Čiliak.

50:10
    Mohlo být rozhodnuto, Dadonov si mezi kruhy našel puk, který Marek Čiliak vyrazil, ale jeho rána nekončí v bráně! Slovenský gólman totiž opět perfektně zasahuje a drží akcie svého týmu stále nad vodou!

44:30
    Velké šance Slovenska na snížení! Nejprve střílel Jaroš, poté se snažil dorážet Jurčo, ale ani jeden z těchto pokusů neskončil v bráně!

44:04
    Maxim Mamin se provinil držením, čímž nabízí slovenskému národnímu celku přesilovou hru. Bude tu ještě drama?

41:47
    Slováci se zvedli. Jaroš po přečíslení tři na dva zakončoval, Šesťorkin ale zasáhl!
    40:58 Svitana pálil jen těsně mimo ruskou branku.

40:58
    Patrik Svitana mohl snížit! Do druhé třetiny vstupuje slovenský celek aktivněji, Svitana se dostal po přihrávce ke kotouči a vystřelil těsně mimo!

33:06
    Slovensko si po delší době zahraje početní výhodu, na trestnou lavici je poslán Trjamkin za hákování.
    30:32 Jurčo střílel na Šesťorkina, ten jeho střelu zneškodnil.

30:32
    Jurčo si vybruslil na pravý kruh a nebezpečně vypálil! Ruský brankář v pozoru a vytěsnil puk mimo.

30:10
    Čajkovský střílel, Šesťorkin takřka nic neviděl a jen s velkým štěstím vyráží betonem.
    26:09 Mela před brankou Slováků. Čiliak vše ustál.

26:09
    Wow! V brankovišti slovenského týmu to teď vypadá spíše jako někde na diskotéce. Puk tam totiž tancuje neustále. Vladislav Gavrikov nahodil od modré čáry, střela mířila do tyčky, poté se odrazila od Čiliakových bruslí. Další ruští hokejisté se snažili puk dotlačit do brány, to se jim nepovedlo, a tak mělo Slovensko nyní notnou dávku štěstí, že z této příležitosti nebyl gól.
    21:00 Velkou šanci Grigorenka zastavil Čiliak.

21:00
    Obrovská šance pro Rusko! Grigorenko napřáhl z pravé strany hřiště a Čiliak vyrazil betonem, poté kotouč tancoval na brankové čáře, Anisimov mohl dorazit, ale promáchl, hned na to Slováci pohotově uklidili puk do bezpečí. Příležitost to však byla velká.

19:30
    Slováci jdou do tří! Michal Čajkovský dostává dvě minuty za vysokou hůl, Rusko tak bude mít k dispozici dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat minutu a třicet jedna vteřin.
    19:09 Marcinko unikl v oslabení, Šesťorkina ale nepřekonal.

19:09
    Tomáš Marcinko uzmul kotouč ve své obranné třetině a řítil se na Šesťorkina, který jeho forhendovou ránu chytá.

19:02
    Tomáš Jurčo půjde dnes již podruhé na trestnou lavici, přesilovku si zahraje opět ruský tým. Slovenský hráč se provinil vysokou holí.
    16:50 Nikita GUSEV - 2:0

16:50
    A už je to o dva góly! Učebnicová kombinace v podání ruského celku končí gólem. Pavel Dacjuk našel zpoza brány volného NIKITU GUSEVA, který na nic nečekal, napřáhl a propálil přízemnou ranou vše, co mu stálo v cestě. Marek Čiliak se natahoval jen marně, na puk nedosáhl. Asistence: Pavel Dacjuk, Nikita Zajcev.
    11:10 Maxim MAMIN - 1:0

11:10
    Jenže z rychlého protiútoku se proazuje Rusko a jde do vedení! Sošnikov vystřelil na bránu Čiliaka, puk skončil se od něj odrazil přímo na bekhend MAXIMA MAMINA, který pohotově zakončuje, a nabízí tak svému celku výhodu. Asistence: Nikita Sošnikov.

08:08
    I Rusko si zahraje přesilovku, Tomáš Jurčo si půjde zchladit hlavu na dvě minuty za faul loktem.
    07:22 Čiliak se vyznamenal proti tutovce Dadonova!

07:22
    Tak tohle byl naprosto fenomenální zákrok Čiliaka! Grigorenko naservíroval náramnou přihrávku Dadonovovi, který byl zcela osamocený mezi kruhy, na nic nečekal a vystřelil zápěstím, jenže slovenský strážce svatyně se teď blýskl skvělým zákrokem.

04:30
    Slovensko si zahraje přesilovku. Nikita Trjamkin dostává dvě minuty za sekání.
    04:12 Dacjuk orazítkoval tyč Čiliakovy branky!

04:12
    Další obrovská šance! Dacjuk tečoval bekhendem z bezprostřední blízkosti před Čiliakem, černou pryž ale nasměroval pouze do tyče!

03:41
    Rusko opět v zajímavé šanci! Anisimov cpal střílenou přihrávku před Čiliaka, ten pohotově zasahuje, stav je stále bezbrankový!

01:50
    Zajímavá příležitost i na opačné straně hřiště. Ladislav Nagy se zjevil před gólmanem Ruska, nakonec ale nedokázal propasírovat kotouč za jeho záda.

01:18
    První vážnější šance ruského celku. Gusev napřáhl z pravého kruhu a Čiliak se zaskvěl krásným zákrokem! Střelu vytěsnil betonem.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 12. Mamin (Sošnikov), 17. N. Gusev (Dacjuk, N. Zajcev), 59. Šalunov, 60. A. Michejev (Barabanov, Šalunov)

Rusko: Šesťorkin (Košečkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Běreglazov, Trjamkin – Dacjuk, N. Gusev, Kaprizov – Grigorenko, Anisimov, Dadonov – Sošnikov, Šalunov, Mamin – Barabanov, Kablukov, A. Michejev – Bučněvič.
    Slovensko: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Ďaloga, Jaroš, Graňák, Fehérváry, Grman, Jánošík – Jurčo, Nagy, Krištof – Bakoš, Haščák, Hovorka – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Rozhodčí: Lemelin, Rantala – Kohlmüller, Oliver