25 25 27
Česko
0
20 20 25
Sobota 19.05.2018, 18:00 • Saimaa Stadiumi, Mikkeli • Evropská liga mužů • Skupina C

0:0
    Finové tak porážejí českou reprezentaci 3:0 po setech 25:20, 25:20 a 27:25. V prvních dvou sadách si vždy domácí vypracovali velký náskok, který v koncovce dokázali udržet. Třetí set byl od startu vyrovnaný, nakonec rozhodlo méně chyb na straně Seveřanů. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (19:34:51)

27:25
    Třetí set skončil.

27:25
    Je konec utkání! Finsko získává i třetí sadu poté, co poslední míč rozhoduje dobrou obranou a přesným dvojblokem na levém kůlu.

26:25
    Chybné české podání dává Finsku další mečbol.

25:25
    Oba tým úspěšně ztrátují, koncovka třetí sady bude velmi dramatická.

24:23
    Domácí ubránili nedůrazný český útok a následně po vlastní akci středem bodují. Je tu mečbol Finska. Češi si berou oddechový čas.

23:23
    Finové srovnávají, Češi neudrželi míč v poli.

22:23
    Chyba ve finském útoku znamená vedení reprezentace 22:23. Následuje oddechový čas.

22:22
    Sporný míč do zadního pole přisoudili sudí Finům, Češi následně rychlým útokem vyrovnávají.

21:21
    Tvrdý útok a vyrovnání po rychlém útoku.

21:20
    Češi vyrobili obrovskou chybu v poli, když lehký míč Finů nechali po špatné domluvě spadnout na zem.

20:20
    Oba celky úspěšně drží krok, čeká nás dramatická koncovka.

19:19
    Češi oplácí podobnou mincí, překvapivá přihrávka na levý kůl a smeč do otevřeného pole.

19:18
    Mäkinenova rána do českého pole byla příliš prudká na to, aby s ní čeští hráči cokoliv udělali.

18:18
    Rychlý český kontr znamená vyrovnání na 18:18.

18:17
    Vytlučené české bloky.

17:17
    Útok z levého kůlu končí na finské polovině.

17:16
    Siirilä ho vzápětí napodobil, Finové otáčejí na 17:16.

16:16
    Mäkinen dnes hraje výborný zápas, jednoblokem proti českému útoku vyrovnává skóre.

15:16
    Úspěšný útok a následně dobrá obrana Finů znamenají snížení na 15:16.

13:16
    Další blok, tentokrát na pravé straně, a je to 16:13 pro Čechy.

13:15
    Finové chybují, útok z levé strany míří čistě do autu.

13:14
    Zkažené finské podání.

13:13
    Česká smeč míří jen do autu, je opět vyrovnáno.

12:13
    Domácí trochu se štěstím vytloukli české bloky.

11:13
    Další dobrý blok a poprvé v zápase vede národní tým o dva body.

11:12
    Češi úspěšně blokují pokus o ulívku na levém kůlu a jdou do vedení.

11:11
    Chyba ve finském útoku znamená opětovné vyrovnání stavu.

11:10
    Češi odpovídají vytlučenými bloky.

11:9
    Dobré podání, špatný příjem, chyba na bloku. Několik rychlých výměn a Finsko je opět ve dvoubodovém vedení.

8:8
    Češi hráli na polovině Finů ve snaze o blok, je vyrovnáno.

7:8
    Chyba z finského podání.

7:7
    Ztráty na obou stranách, třetí set je zatím vyrovnaný.

6:6
    Opět levá strana a přesný útok do středu hrací plochy.

5:6
    Finský smečař byl podle rozhodčích v síti.

5:5
    Česká smeč se dotkla země těsně před zákrokem finského hráče, na druhé polovině úspěšný útok z levého kůlu.

4:4
    Češi úspěšně smečovali z druhé vlny.

4:3
    Vyrovnaný začátek setu, po dvou bodech Finů následuje technická chyba, skóre je 4:3.

2:2
    Češi se prosadili přes jednoblok soupeře.

2:1
    Dlouhá výměna končí přesnou finskou smečí ze středu sítě.

1:1
    Na českou smeč zareagovali Finové přímým bodem z podání.

25:20
    Začal třetí set.

25:20
    Druhý set skončil. Vývoj druhého setu v podstatě kopíroval ten první, Finsko se dostalo až do osmibodového vedení, které sice Češi v závěru stahovali, ovšem skóre je nakonec naprosto totožné jako v úvodním dějství.

25:20
    Druhý set končí stejně jako první, zkaženým českým podáním.

24:20
    Úspěšná smeč do zadního pole znamená snížení na 24:20.

24:19
    Finská smeč zřejmě mířila do autu, nicméně Češi hráli, těžký míč neudrželi, a tak je tu setbol Finů.

23:19
    Špatný příjem Čechů zachránil výborný útok z druhé vlny.

23:18
    Na levém kůlu mají Finové obrovskou jistotu v útoku, kterou opět potvrzují a posouvají se blíže zisku druhého setu.

22:18
    Dlouhou výměnu získávají Češi pro sebe, i když se nedohodli při obraně v poli. Nakonec smečují po dobré hře na síti a je to už jen 18:22.

22:17
    České podání míří pouze do autu.

21:17
    Útok středem Češi blokují úspěšně a snižují na 17:21.

21:16

21:15
    V těžké pozici se Finové opět zachraňují smečí z levého kůlu, která trefuje volný prostor v českém poli.

20:15
    Vzápětí úspěšná smeč do zadního pole.

20:14
    Finové nechali propadnout české podání, to ale sedlo přesně na čáru a je z toho přímý bod.

20:13
    Snížení na 20:13 obstarává rychlá smeč z druhé vlny.

20:12
    Jen finské bloky trefuje česká smeč z levé strany, další bod pro Finy.

19:12
    Kaislasalo se prosazuje přesnou smečí z pravého kůlu.

18:12
    Na útok středem nestihli finští hráči zareagovat.

18:11
    Chyba z podání upravuje skóre na 18:11.

17:11
    Vzápětí úspěšný útok z levé strany a je to 17:11.

17:10
    Smeč skrz dvojblok neudrželi Finové v hřišti, Česko snižuje.

17:9
    Další bod na finskou stranu znamená vedení 17:9 a oddechový čas.

16:9
    Útok středem posílají Češi s tečí sítě do autu. Skóre tak opět narůstá do velmi nepříznivé podoby pro národní tým.

15:9
    Z levé strany útočí Finové často a rádi, nyní opět a znovu úspěšně.

13:7
    Fantasticky teď nohou zahrál Kaurto, který udržel ve hře míč od českého bloku a Finové z jeho zákroku vytěžili další bod.

12:7
    Finové byli v dobré pozici, nakonec ale bod získává po dobrém bloku český celek.

12:6
    Dobré podání do zadního pole nedokázal český celek odvrátit.

11:6
    Útok středem sice zastavil český blok, ale nedokázal míč udržet ve vzduchu.

10:6
    Češi přetlačili soupeře na síti a úspěšným blokem snižují na 6:10 z jejich pohledu.

10:5
    Sporný míč získávají na svou stranu domácí.

9:5
    Češi snižují křížnou smečí kolem bloku.

9:4
    Dobrý útok z levého kůlu po oddechovém čase zvyšuje vedení domácích.

8:4
    Výborný blok posílá Suomi do tříbodového trháku.

7:4
    Dvě dobré podání, které nedokázala česká obrana zpracovat, znamenají vedení 7:4 pro domácí výběr.

5:4
    Finové odpovídají stejnou mincí.

4:4
    Národní tým srovnává skóre po úspěšném útoku od pravého kůlu.

4:3
    Útok středem sítě Čechům vyšel, skóre je 4:2.

4:2
    Zkažené podání Šulisty.

3:2
    Česko snižuje po rychlém útoku z levého kůlu.

3:1
    Češi sice útočili, ale míč od finského hráče doplachtil až do zadního pole našeho týmu, 3:1.

2:1
    Z těžké pozice se dokázalo Finsko vylízat až ke smeči z levého kůlu do otevřeného pole.

1:1
    V podobné pozici tentokrát český blok hraje úspěšně.

1:0
    Po opakovaném útoku vytloukají Finové české bloky.

0:0
    Začal druhý set.

25:20
    První set skončil. Finové tak získávají první set poměrem 25:20, když jasně ovládli střední část sady. V samotném konci začali chybovat, ale velkou ztrátu už český tým dohnat nedokázal.

25:20
    Češi se ale proti nervóznímu soupeři sami připravili o možnost delší koncovky, jejich podání míří jen do sítě.

24:20
    Mäkinen útočí z druhé vlny středem jen do sítě, 24:20.

24:19
    Nepřesné podání vrací servis českému týmu.

24:18
    Češi útočili na zisk bodu, ale Finové se ubránili a následně středem sítě získávají setbol.

23:18
    Dvojblok na levém kůlu Čechům vyšel, závěr setu se dramatizuje.

23:17
    Podání Mäkinena letí do autu, 23:16.

23:16
    Až teď to Finům vyšlo, z pravého kůlu nekompromisně do levé strany hřiště.

22:16
    Čtvrtý bod v řadě na českou stranu, tentokrát po jednobloku na středu sítě.

22:15
    Ve výborné pozici Finové kazí lehkou smeč a darují českému celku patnáctý bod. Trenér Seveřanů reaguje timeoutem.

22:14
    Po dlouhé době přichází chyba v útoku Finů, Porkka nedostal míč přes pásku.

22:13
    Vytlučené bloky, Česko snižuje na rozdíl devíti bodů.

22:12
    Křížná smeč z pravého kůlu končí uprostřed českého pole.

21:12
    Tvrdá smeč z levého kůlu přináší dvanáctý bod na stranu Česka.

21:11
    Češi se v útoku vyloženě trápí, další úspěšný blok domácího mužstva znamená vedení 21:11.

20:11
    Dlouhá výměna končí tvrdou smečí z druhé finské vlny, kterou Češi nedokázali udržet ve hřišti.

19:11
    Smeč středem hřiště znamená snížení pro národní tým.

19:10
    Úspěšná smeč, následně skálopevný blok na středu sítě a je to už 19:10 pro Finy.

17:10
    Češi se dostávají k desítce po přesné smeči z pravé strany.

17:9
    Další dva míče míří na finskou stranu ukazatele skóre. Hlavní rozdíl je v útoku, který Čechům nejde, zato nápadití domácí bodují pravidelně.

15:9
    Oba týmy se radují, ale míč získávají Finové. Ti zatím těží z výborné obrany.

14:9
    Chyba přímo z podání daruje Čechům devátý bod.

14:8
    Domácí posouvají skóre přesným útokem.

13:8
    Finskému smečaři odpískán dotyk sítě, národní mužstvo po dlouhé době boduje.

13:7
    Nedůrazný útok a následně přesná smeč z finské poloviny zvyšuje náskok domácího celku.

12:7
    Další nepřesnost české smeče, 12:7.

11:7
    Vzápětí další bod pro domácí, kteří odskakují na čtyřbodový rozdíl. Následuje oddechový čas.

10:7
    Dobré podání Kerminena končí v poli, 10:7 pro Finy.

9:7
    Rychlý útok od levé anténky Češi nečekali.

8:7
    Tentokrát český blok otřel míč o jednoho z finských hráčů, následný aut tak přináší body našemu družstvu.

8:6
    Míč z českého bloku končí v zámezí, radují se Finové.

7:6
    Poprvé v zápase v akci český blok, od kterého míč sedá na palubovku, je to jen o bod.