Jirny – Králův Dvůr 4:0 (kon.) | Brozany – Zápy 0:2 (kon.) | Nymburk – Ústí n/O 1:1 (1:3 po pen.)
Štěchovice – Chrudim 1:3 (kon.) | Benátky n/J – Vltavín 2:2 (3:4 po pen.)
SK Sokol Brozany
0:2 (0:0)
SK Zápy
Neděle 27.05.2018, 17:00Česká fotbalová liga • 29. kolo

Já se s vámi tímto loučím a někdy příště zase na počtenou. (18:55:01)

A máme tu konec dnešního zápasu. V něm byly Zápy po celé utkání lepším týmem a zaslouženě se radují z výhry 2:0. Nejprve v 54. minutě se střelou z vápna prosadil Karel Piták a v 79. minutě pečetil výhru hostů hlavou Miroslav Novák.

90+2

90+1
    K odraženému balónu se dostal Vopat, ale jeho střelu hosté zablokovali.

90+1
    V závěru utkání Brozany vybojovali ještě jeden rohový kop.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase 2 minuty nad rámec stanovené doby.

90
    Ten ale domácí špatně kopli a vysoký centr pouze prolétl vápnem hostů.

89
    Zablokovaná střela T. Jelínka skončila za koncovou čárou, rohový kop pro Brozany.

88
    Ve velké příležitosti teď byl Zoubek, ale tváří v tvář trefil pouze dobře vyběhnutého Lipše.

86
    Veselý střílel z přímého volného kopu, ale pouze doprostřed branky a tam stál pozorný Frydrych.

85
    Faul hostů těsně za vápnem, dobrá příležitost pro Brozany.

84
    Teď si hosté neporozuměli a jejich přihrávka skončila v autu, pokud chtějí domácí s vývojem utkání něco udělat. mají na to něco málo přes deset minut.

83
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Putz, přichází Matějka.

81
    I domácí teď zahrozili po centru z levé strany, ale hlavička Vopata nešla mezi tři tyče hostující svatyně.
    79. NOVÁK - 0:2

79
    Zápy právě vstřelily branku!
    A právě po centru z přímého kopu se hosté prosazují po druhé v zápase! Centr z pravé strany si našel MIROSLAV NOVÁK a hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout.

79
    Další faul domácích, volný přímý kop pro Zápy.

78
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Hron, přichází Zoubek.
    Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Slanička, přichází Vopat.

75
    Domácí defenzíva teď neměla problém odkopnout špatný přízemní centr Petze, ale hosté zůstanou u balónu, jelikož se dostali k odraženému míči.

74
    Faul domácích na polovině hřiště, zatím to na závěrečný tlak domácích v závěru utkání nevypadá.

72
    Brozany se již radovali ze šťastné branky, kdy si jeden z hostů srazil do vlastní sítě, ale rozhodčí Němec ještě před tím pískl domácím útočný faul.

71
    Ale hosté se dopustili po centru útočného faulu a tak následuje pouze odkop od branky.

70
    Zápy vybojovali další rohový kop utkání.

69
    Asi vůbec první zákrok hostujícího brankáře Frydrycha, ale se střelou doprostřed branky neměl problém a míč bez větších potížích lapil.

67
    Nepřesný odkop Cibulky nevyužil Novák, který z hranice vápna nastřelil pouze bránícího protihráče.

66
    Krátkou pauzu na občerstvení v půlce poločasu nařídil hlavní sudí Němec.

65
    Veselý teď nezpracoval Slaničkův pas a míč poté skončil za pomezní čárou, vhazovat tak mohou hosté.

64
    Lipš teď dobře vyběhl proti Novákovi a míč před ním na poslední chvíli sebral z kopačky.

62
    Ale z rohu hosté nic nevymysleli a domácí obrana odhlavičkovala balón.

61
    Hronovu dobře mířenou střelu na zadní tyč Lipš konečky prstů vytáhl na roh.

60
    Domácí se teď malinko zlepšili a snaží se diktovat tempo hry, ale zatím se k větší šanci nemohou dostat, naopak Šollar se teď provinil na útočné polovině faulem.

58
    Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Studecký, přichází T. Jelínek.

57
    Za protesty proti výrokům rozhodčího vidí žlutou kartu Studecký.

56
    A k centru se dostal dnes jednoznačně nejlepší hráč zápasu Piták, ale hlavičkou trefil pouze tyč!

55
    Hosté jsou i nadále aktivní a po zablokované střele budou kopat rohový kop.
    54. PITÁK - 0:1

54
    K odraženému balónu se dostal na hranici vápna KAREL PITÁK a střelou k bližší tyči do vrchních pater otevírá skóre dnešního zápasu.

53
    Svobodův centr z levé strany defenzíva domácích odhlavičkovala pouze na roh.

52
    Hodně nepřesností je teď k vidění na jedné i druhé straně, hra teď není příliš pohledná.

49
    Novák přešel individuálně jednoho z obránců a už chtěl zakončit, ale míč mu těsně před zakončením odkopl od nohy vracející se obránce.

48
    Hosté jsou stále aktivnější, teď se za vápnem odhodlal ke střele Putz, ale jeho střela šla nad branku Lipše.

47
    První útočnou akci hostů domácí obrana bez větších problémů odvrátila, ale Zápy se dostaly k odraženému míči a teď s ním operují na půli hřiště.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

První poločas je minulostí, mírně aktivnějším týmem v něm byly Zápy, ale dvě šance Karla Pitáka gólem neskončili a tak stav po první půli je bezbrankový.

45+1

45
    Novák za zcela zbytečný a tvrdý faul loktem dostal první žlutou kartu zápasu.

45
    V prvním poločase rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec základní doby.

44
    Tentokráte si s přízemním centrem domácí obrana poradila a míč poslala za půlící čáru.

44
    Nikým nehlídaný Jelínek se dostal k hlavičce, ale Lipš hlavičku vyrazil na další roh.

43
    Rohový kop pro Zápy.

43
    Naopak jsou tu zase hosté se svým centrem, ale na balón nikdo z vyskakujících hráčů nedosáhl.

42
    Domácí teď delší čas drží míč na svých kopačkách, ale k ohrožení branky se zatím nedostali.

40
    Po centru se k odraženému balónu ve vápně dostal Jablonský, ale míč netrefil čistě a vysoko přestřelil branku Lipše.

39
    Z rohu ale žádná šance pro domácí nepřišla, jelikož hosté bezproblémově míč odkopli.

38
    Po zablokovaném centru z levé strany si domácí zahrají rohový kop.

36
    Vojtěch Hron v tutové šanci nepřekonal Lipše, ale naštěstí pro něj ho to mrzet nemusí, neboť mu rozhodčí pískl ofsajd.

35
    Nepřesná vysoká přihrávka domácích končí až za pomezní čárou, u míče tak budou hosté.

33
    A znovu Karel Piták v šanci! Hráč, který dlouhou dobu působil v nejvyšší české lize si našel centr ve vápně, ale střelou v leže branku vysoko přestřelil.

32
    Piták si chtěl narazit míč s Jelínkem, ale druhý jmenovaný mu přes obránce domácích nedokázal balón vrátit.

30
    Tentokráte se už hostům vedlo lépe a balón nadvakrát odpálili do bezpečí.

29
    Po centru z rohu hosté odhlavičkovali pouze na další rohový kop.

28
    Domácí se delší dobu snažili povytáhnout hostující defenzívu a to se jim také podařilo, Tichý se po kombinaci tlačil do vápna, ale v poslední chvíli mu míč hostující obránce vypíchl na roh.

26
    Vojtěch Hron znovu odcentroval z pravé strany a tentokráte to byl zajímavější centr než ten minulý, dva hráči se po něm natahovali, ale na míč jen o kousek nedosáhli.

25
    S centrem hostů z pravé strany domácí obránci neměli problém a odhlavičkovali ho z nebezpečné zóny.

24
    Benda teď nedokázal zpracovat dobrou přihrávku na vápno a míč skončil až u Frydrycha.

22
    Do ofsajdu teď dostal přihrávku Slanička, pomezní rozhodčí Novotný si toho také všiml a ofsajd mu také odmávl.

21
    Faulem na polovině hřiště se provinil Elláš, míč pro domácí, kteří zatím nemají příliš mnoho ze hry.

20
    Nepřesný výkop domácího brankáře po zpáteční přihrávce skončil v autu, vhazovat mohou hosté.

18
    Ale centr se hostům nepovedl a Lipš ho bez větších obtížích ukryl v rukavicích.

17
    Faulem se teď provinil Da Silva na Hrona, volný přímý kop pro hosty.

16
    Stále podobný obrázek, domácí si nahrávají mezi obránci a snaží si otevřít volné prostory, kudy by pak podnikli útočnou akci.

15
    Hru teď domácí borci uklidňují na své polovině, k rozehrávce se nebojí využít ani svého brankáře.

14
    První šance utkání a na svědomí jí měli Zápy! Karel Piták si našel centr z levé strany, ale Lipše hlavičkou z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

13
    Nepřesnou přihrávkou se teď prezentovali domácí a hrát tak mohou hosté.

11
    Centr z rohu příliš rozruchu pro hostující defenzívu nezpůsobil, jelikož hned první bránící hráč v pohodě balón odhlavičkoval.

10
    První rohový kop zápasu a zahrají si ho domácí po zablokovaném centru.

9
    Nepřesnou přihrávku Svobody do pokutového území brankář Lipš schoval do rukavic.

8
    Zápy zatím svého soupeře příliš k míči nepouštějí, teď hosté odcentrovali z levé strany, ale nikdo se k míči nedostal a ten tak pouze prolétl vápnem.

6
    Další centr hostů z pravé strany a znovu to byla jen práce pro Lipše, který si pro míč vyskočil a bezpečně ho ukryl do rukavic.

5
    Hostující Novák se dostal za hranicí vápna k míči a vystřelil na Lipše, ale Lipš ani nemusel zasahovat, neboť hlavní rozhodčí Němec Novákovi odpískal faul.

4
    Domácím v úvodu vázne kombinace a nedokáží déle podržet balón, momentálně s ním operují hosté na své polovině a rozvážně zakládají útočnou akci.

3
    Hosté jsou ale nadále u balónu, teď centrem z pravé strany se snažili najít někoho ze svých spoluhráčů, ale Lipš míč vyboxoval z pokutového území.

2
    Dlouhý aut do vápna Brozan domácí defenzíva poklidně odklidila do bezpečí.

1
    Výhodu výkopu v prvním poločase měli domácí Brozany, ale první dlouhou přihrávkou poslali míč pouze do autu, míč pro Zápy.

1

Hráči za doprovodu rozhodčích přicházejí na hřiště, zápas za malý okamžik začne.

Sokol Brozany: Lipš – Franc, Da Silva, Cibulka (C), Mešič, Tichý, Studecký, Slanička, Šollar, Veselý, Benda
    Náhradníci: Tvrdoň – Vopat, T. Jelínek, Stehlík

SK Zápy: Frydrych – Štěpánek, Pávek, M. Jelínek (C), Jablonský, Elláš, Svoboda, Petz, Hron, Piták, Novák
    Náhradníci: I. Doležal – Macek, Zoubek, Matějka, M. Doležal

Rozhodčí: Němec – Novotný, Hrkal.

Sokol Brozany

Brozany jsou na tom letos hůře, v tabulce momentálně okupují patnáctou pozici a na kontě mají 39 bodů s negativním skórem 51:60. V minulém kole Brozany prohráli v jednoznačném zápase v Chrudimi 3:0. Nejlepším střelcem týmu je Chukwudi Chukwumam který nastřílel osmnáct bodů a v tabulce střelců je na třetím místě.

SK Zápy

Zápy se v této sezóně nacházejí na pěkném třetím místě s 56 body. V letošní sezóně hosté vstřelili 50 branek a 37 jich obdrželi. V minulém kole doma Zápy porazili Jirny 3:2. Nejlepším střelcem týmu je Karel Piták, který dlouhou dobu hrál nejvyšší českou soutěž za Slavii Praha.

Vítám všechny fanynky a fanoušky ČFL, dnes spolu se mnou máte možnost sledovat utkání meziSokol Brozany a SK Zápy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.