Cleveland Cavaliers
102:110 (29:28, 58:52, 81:83) Stav série: 0:3
Golden State Warriors
Čtvrtek 07.06.2018, 03:10 • Quicken Loans Arena, Cleveland • NBA • Finále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké čtvrteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:48:02)
    Kevin Durant se dnes stal pátým hráčem NBA, který od roku 1980 zaznamenal ve finálovém utkání alespoň 40 bodů, deset doskoků a pět asistencí. Před ním to čtyřikrát dokázal LeBron James, dvakrát Shaquille O'Neal a jednou Magic Johnson a Michael Jordan

Je dobojováno a Golden State se raduje z třetí výhry v sérii. Hostům vyšel druhý poločas, ve kterém se dostali do vedení a svou šanci už nepustili. Tahounem byl Kevin Durant, zaznamenal 43 bodů, což je jeho nejlepší kariérní výsledek v play off. Stephen Curry dnes nebyl tolik vidět, zaznamenal pouze 11 bodů, ale ty nejdůležitější si schoval na závěr utkání. Clevelandu se šance na titul rozplývají, domácím dnes nepomohlo ani triple-double LeBrona Jamese za 33 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí. Stav série je tak 3:0 pro Golden State a statistika hovoří jasně, tento náskok se ve finálové sérii ještě nikomu nepodařilo zvrátit.

Nejvíce bodů: James 33 – Durant 43
    Nejvíce doskoků: Love 13 – Durant 13
    Nejvíce asistencí: James 11 – D. Green 9

Konec zápasu. (102:110)

47:48
    Curry proměnil oba pokusy a je s opravdu největší pravděpodobností rozhodnuto. (102:110)

47:48
    Další faul na Curryho, nyní to už budou dva trestné hody. (102:108)

47:47
    Faul na Curryho, hosté vyhazují z boku. (102:108)

47:41
    Sithv pokus o trojku byl krátký, hosté si doskočili a jdou do protiútoku. (102:108)

47:35
    Cleveland si bere oddechový čas. (102:108)

47:35
    Curry vysunul Greena a ten měl také dost prostoru pro zakončení. Po jeho smeči je to tak zase o šest bodů. (102:108)

47:20
    James měl volnou cestu do koše a jednoduše snížil. (102:106)

47:10
    Durant dává trojku a dostává Cleveland pod tlak! Tohle bylo opravdu chladnokrevné, ale Durantovi to dnes prostě padá. (100:106)

46:49
    K. Thompson vybojoval pro hosty míč, ti nemají kam pospíchat. (100:103)

46:23
    Iguodala ale vzápětí hosty dostává do tříbodového náskoku. (100:103)

46:03
    Po několika střelách a doskocích vypálil z dálky Love a trojkou snížil. (100:101)

45:45
    James nedal nájezd do koše, domácí si ale doskočili. (97:101)

45:25
    A vzápětí přidal trojku, des svou vůbec první! (97:101)

45:04
    Curry se probudil a svými body vrátil svému týmu vedení. (97:98)

44:49
    Podařilo se mu proměnit oba pokusy. (97:96)

44:49
    Love byl při svém průniku faulován, bude házet dva trestné hody. (95:96)
    LeBron James je prvním hráčem historie, který ve finálových zápasech nasbíral deset triple-double

44:29
    Nyní si Durant najel pod koš, odstoupil si od hráče, ale následně vůbec netrefil obroučku. (95:96)

43:51
    Už to ale zase neplatí, neboť za hosty dnes řádí Durant. Po jeho přesném pokusu Golden State vede o jeden. (95:96)

43:36
    James měl dva trestné hody a proměnil oba! Cleveland vede. (95:94)

42:16
    Durant vystihl Jamesovu přihrávku, hosté jdou dopředu. (93:94)

41:55
    Už to ale neplatí, neboť Durant našel pod košem Iguodalu a ten zblízka skóroval o desku. (93:94)

41:45
    Domácí vedou, trefil se James. (93:92)

41:23
    Curry nejprve naznačil průnik a poté vyhodil doleva a Greena. Ten nedal trojku. (91:92)

40:48
    Durant minul trojku, do protiútoku už pospíchá James. (91:92)

40:26
    Proměnil pouze druhý pokus, domácí ztrácí jeden bod. (91:92)

40:26
    James pálil z trochu divokého jumpu, netrefil, byl ale u toho faulován. (90:92)

40:05
    Durant je v laufu, Golden State opět vede. (90:92)

39:44
    Zase srovnáno, Hood předvedl hezký manévr i střelu. (90:90)

39:20
    Na druhé straně se pěknou střelou prosadil Livingston. (88:90)

39:09
    Trestné hody házel domácí Nance, proměnil pouze druhý pokus. (88:88)

38:43
    Už to ale zase neplatí, neboť za hosty dnes úřaduje Durant a ten přidal střelou z levé strany další dva body. (87:88)

38:24
    Hood otáčí skóre ve prospěch Clevelandu! (87:86)

38:05
    LeBron James proměnil ba své pokusy. (85:86)

38:05
    Faul na Jamese, provinil se Livingston. (83:86)

37:53
    Curry dnes není ve formě, nyní minul střelu za tři body. Dopředu jdou domácí. (83:86)

37:30
    Bell házel šestky, trefil pouze první pokus. (83:86)

36:45
    Jenže hostující Bell se hned poté dostal pod koš a hravě skóroval. (83:85)

36:25
    Domácí hned v úvodu čtvrté čtvrtiny srovnávají. (83:83)

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (81:83)

Třetí čtvrtina je za námi a v této části utkání jsme viděli obrat hostů, kterým vyšel úvod, rychle se dostali do vedení a to nyní pečlivě udržují. Cleveland bude muset zabrat, jinak hrozí ztráta domácího utkání, což by znamenalo opravdu obrovskou potíž pro pokračování finálové série.

36:00
    Třetí čtvrtina skončila. (81:83)

36:00
    James pálil z velké dálky a nepohodlné pozice, míč sotva dolétl k obroučce. (81:83)

35:56
    Hosté ztrácí po nepřesné přihrávce míč, Cleveland může zkusit srovnat ještě ve třetí čtvrtině. (81:83)

35:31
    Hood mohl i srovnat, střela z dálky mu ale nevyšla, míč vyskočil z obroučky. (81:83)

34:48
    Domácí Hood měl dvě šestky, trefil pouze tu první. Následoval doskok Golden State. (81:83)

34:25
    Hosté si nyní drží mírný náskok, po nájezdu se trefil Thompson. (80:83)

34:01
    Na druhé straně ihned snížil James. (80:81)

33:42
    Livingston si naběhl pod koš a po Durantově přihrávce zasmečoval. (78:81)

33:20
    Hosté si berou oddechový čas. (78:79)

33:20
    James přihrál doleva na Hooda, ten okamžitě zamířil a míč poté prolétl k radosti diváků obroučkou. (78:79)

32:48
    Love měl k dispozici dvě šestky, proměnil oba pokusy. (76:79)

32:35
    Hostující Durant je dnes opravdu neudržitelný, střelecky vládne svému týmu. Nyní se prosadil v hrušce po odskoku. (74:79)

32:07
    Teď je to co akce, to koš. Nejprve se smečí prosadil hostující Green, vzápětí kontroval Thompson. (74:77)

31:11
    Jak na trojku, ukázal Thompson, v přestřelce tak jde opět do vedení hostující Golden State. (72:75)

31:05
    Za tři se mohl trefit i Love, jeho pokus byl ale o něco kratší. (72:72)

30:29
    Je to teď slušná přestřelka, další trojkou srovnal Smith. (72:72)

30:10
    Stejnou mincí ale odpověděl Durant! (69:72)

29:53
    Je srovnáno, po hezkém sklepnutí se za tři prosadil Hill. (69:69)

29:40
    Hill fauloval uvolňujícího se McGeeho, hosté vyhazují z boku. (66:69)

29:24
    Po rychlé akci snížil LeBron James. (66:69)

29:15
    Netrefil se ani Durant na druhé straně. (64:69)

28:49
    Domácím nevyšla střela s klaksonem, míč po trojce pouze poskočil na obroučce. (64:69)

28:16
    No a hned je tu další oddechový čas pro Cleveland. (64:69)

28:16
    Po Durantově přihrávce zůstal pod košem zcela volný Green a připsal si opravdu snadné body. (64:69)

28:07
    Smith minul trojku, mohl srovnat. (64:67)

27:44
    Po Durantově přihrávce skóroval D. Green. (64:67)

27:29
    Curry byl tvrdě atakován Smithem, po pádu doklouzal až pod koš. Je ale v pořádku, hosté rozehrávají. (64:65)

27:00
    Na druhé straně se ale trefil McGee a hosté jdou zase do vedení. (64:65)

26:36
    Ten ale neproměnil. (64:63)

26:36
    T. Thompson zakončil po Jamesově přihrávce a byl u toho faulován. Následovat bude trestný hod. (64:63)

26:16
    Na druhé straně házel z čáry trestného hodu Love a snížil. (62:63)

26:03
    Curry proměnil oba trestné hody a Golden State dnes vůbec poprvé vede! (61:63)

26:03
    Golden State v dalším útoku. Curry střílel po McGeeho přihrávce, byl u toho faulován. (61:61)

25:47
    Cleveland si okamžitě bere oddechový čas. (61:61)

25:47
    A už je dokonce srovnáno! McGee vystihl rozehru Clevelandu a pod košem si pak dokázal poradit. Tak tohle byl ze strany hostů povedený vstup do druhého poločasu. (61:61)

25:08
    Durant trefil dalekonosnou trojku a je to už jen o dva! (61:59)

24:45
    McGee byl sice v záklonu, přesto se trefil naprosto přesně. (61:56)

24:22
    Proměnil i následný trestný hod. Domácí utíkají do sedmibodového náskoku. (61:54)

24:22
    James si ale ihned naběhl mezi dva protihráče, skóroval a navíc byl faulován. (60:54)

24:13
    D. green skóroval hned z první akce třetí čtvrtiny. (58:54)

24:01
    Začala třetí čtvrtina. (58:52)

Druhý poločas začne přibližně ve 4:30.

Máme za sebou první poločas a spokojenější mohou být zatím domácí hráči, kteří si po celou dobu udržovali náskok, v některých chvílích dokonce dvouciferný. Závěr druhé čtvrtiny ovšem o něco lépe vyšel Golden State, své kvality ukázal zejména Kevin Durant, zatím nejlepší střelec svého týmu.

Nejvíce bodů: Love 15 – Durant 24
    Nejvíce doskoků: Love 10 – Durant 8
    Nejvíce asistencí: James 9 – D. Green 3

24:00
    Druhá čtvrtina skončila. (58:52)

23:58
    Durant to teď hodně bere na sebe, věří si a daří se mu. Trefil za tři a rázem je to jen o šest bodů. (58:52)

23:12
    Další koš, za domácí smečoval Nance. (58:49)

23:02
    Tříbodovou akci předvedl Durant. Při střele byl faulován a proměnil i následnou šestku. (56:49)

22:54
    Na druhé straně ihned kontroval Hill. (56:46)

22:31
    Bell stál na správném místě pod košem Clevelandu a mohl tak snadno zasmečovat po nepřesné střele Duranta. (54:46)

22:03
    Iguodala na čáře trestného hodu, proměnil oba pokusy. (54:44)

21:47
    Hood si pod košem našel trochu prostoru a trefil. Cleveland si tak hlídá svůj náskok. (54:42)

21:38
    Střet mezi největšími hvězdami obou týmů byl posouzen jako faul Curryho. (52:42)

21:10
    Už to ale zase neplatí, za domácí se pod košem prosadil T. Thompson. (52:42)

20:50
    Z dálky to zkusil Durant a nyní se trefil. Připsal si tak úspěšnou trojku a je to o osm. (50:42)

20:13
    Vzápětí ale na druhé straně snížil K .Thompson. (50:39)

19:57
    Love svou trojku proměnil a dal domácím fanouškům další důvod k radosti. (50:37)

19:39
    V další akci ale minul trojku a Cleveland jde opět dopředu.. (47:37)

19:16
    Durant obě šestky proměnil a alespoň trochu snížil. (47:37)

19:16
    Durant si nebojácně najížděl pod koš, byl u toho ale faulován. Nedovolený zákrok si připsal Love. (47:35)

18:36
    Další dva body Lovea, domácí jsou nyní v laufu. (47:35)

18:03
    Kevin Love trefil s klaksonem trojku, domácí zase vedou o deset bodů. (45:35)

17:47
    Na druhé straně fauloval Durant, domácí vyhazují z boku. (42:35)

17:31
    Hostující Bell házel dvě šestky, proměnil pouze tu první. (42:35)

17:20
    Cleveland má Jamese, ten si najel levou stranou, dokázal se vyhnout protihráči a po dvojtaktu doslova donesl míč do koše. (42:34)

17:04
    Na druhé straně ale okamžitě zareagoval Bell. (40:34)

16:49
    Smith trefil za tři, domácí vedou o osm! (40:32)

16:26
    T. Thompson netrefil nájezd pod koš a při dopadu si nepříjemně poranil pravý kotník. Vypadá to ale, že to nebude nic, co by mu nedovolilo hrát. (37:32)

15:44
    Dvě rychlé akce, po jedné na každé straně, skóre se nám tak opět pohnulo. Rozdíl je i nadále pětibodový. (37:32)

15:08
    D. Green si najel pod koš a nekompromisně zasmečoval. (35:30)

15:01
    Jamesovi byl na půlce odpískán útočný faul. (35:28)

14:57
    Hosté nezvládli vystřelit v časovém limitu, Curry byl o chviličku pomalejší. (35:28)

14:29
    Na druhé straně se míči dostal James, najel si pod koš, odstavil si protihráče a střelou zprava poslal míč do obroučky. (35:28)

14:28
    Curry minul střelu za tři, West poté minul dorážku. (33:28)

13:36
    Hood měl otevřenou pozici a dokázal ji využít. (33:28)

13:09
    James předvedl důraz pod košem a otevřel střeleckou listinu druhé čtvrtiny. (31:28)

12:40
    Druhá čtvrtina začala dvěma nepřesnými střelami, po jedné na každé straně. (29:28)

12:01
    Začala druhá čtvrtina. (29:28)

První čtvrtina přinesla rychlý nástup Clevelandu, který si vypracoval až dvouciferný náskok, jenže hosté ukázali svou sílu a postupně výhodu domácích snižovali a do druhé části se jde prakticky za srovnaného stavu. Zatím sledujeme skvělý basketbal z obou stran.

12:00
    První čtvrtina skončila. (29:28)

11:59
    Po signálu byl faulován Durant a ten to potrestal dvěma přesnými šestkami. (29:28)

11:51
    Domácí zase vedou, přesnou trojkou se o to postaral J. Green. (29:26)

11:36
    Po dvou akcích hostů je srovnáno, přesnými střelami se o to postarali Livingston a Durant. (26:26)

11:01
    Na to okamžitě reagoval James střelou levou rukou. (26:22)

10:41
    Další trojka Golden State, trefil se Durant. Už je to je o dva. (24:22)

10:05
    No a pozor, je tu trojka K. Thompsona a hosté jsou rázem na dostřel! (24:19)

09:46
    Na druhé straně předvedl pěkný pokus přes hlavu Nance a byl úspěšný. (24:16)

09:33
    Kevin Durant proměnil oba pokusy z čáry trestného hodu. (22:16)

09:33
    Durant už pronikal pod koš, kde jej blokem zastavil Hood. Bylo to však s faulem, následují tak trestné hody. (22:14)

09:17
    Nepřesnosti přibývají, nyní domácí Hill poslal přihrávku do zámezí. (22:14)

09:01
    Netrefil se ale ani hostující K. Thompson. (22:14)

08:47
    Dvě nepřesné střely domácích z otevřených pozic, Golden State se pro tuto chvíli ubránilo. (22:14)

08:22
    Další oddechový čas, nyní ovšem na straně Clevelandu. (22:14)

08:22
    Další akce, další koš. Za hosty se trefil Curry, skóroval z nájezdu. (22:14)

08:14
    Něco podobného předvedli i domácí a ihned tak reagovali. Stále si tak drží poměrně zajímavý náskok. (22:12)

07:45
    Vzápětí předvedl důraz pod košem Durant a na dva pokusy snížil. (20:12)

07:28
    V následné akci skóroval J. Green. (20:10)

07:11
    D. Greenovi byl pod vlastním košem odpískán faul, hosté působí zatím hodně nervózně. (18:10)

06:43
    Curry našel Iguodalu pod košem, ten neváhal a zasmečoval. Je to o osm pro domácí. (18:10)

06:20
    Love přetlačil hostující obranu, dostal se pod koš a zakončil střelou o desku. (18:8)

05:54
    Love minul trojku z levé strany, neuspěl pak ani s doskokem. Dopředu jde Golden State. (16:8)

05:39
    Currymu byl odpískán dnes již druhý nedovolený zákrok, ten s verdiktem není příliš spokojen a protestuje. Bez úspěchu. (16:8)

05:16
    D. Green šel sám do domácího koše a smečí snížil. (16:8)

04:22
    James přidal další dva body, McGee byl v obraně pozdě. Míč již klesal, sudí přiznali domácím dva technické body. (16:4)

04:03
    Hostující trenér reaguje okamžitým oddechovým časem. (14:4)

04:03
    Love vypíchl rozehru hostů a sám pak zblízka zakončil. Domácí vedou již o deset bodů. (14:4)

03:47
    Thompsonova střela byla zablokována McGeem, ten se vznesl opravdu vysoko. (12:4)

03:30
    Netrefili se ani domácí, měli na to hned dva pokusy. Míč poté skončil v zámezí, Cleveland pokračuje v útoku. (12:4)

03:10
    Hostující Green netrefil trojku, dopředu jde Cleveland. (12:4)

02:16
    LeBron james se poprvé předvedl hvězdnou akcí. Po naznačení si nahodil na desku, sám si doskočil a drtivě zasmečoval! (12:4)

01:47
    A znova akce Clevelandu, která skončila košem, nyní po důrazu pod obroučkou Golden State. Ostrý úvod do zápasu. (10:4)

01:20
    Zatím je to co střela, to koš! (8:4)

01:00
    McGee dostal hromadu prostoru a smečí snížil. (6:4)

00:40
    Neskutečné, domácí rozehráli další útok a nyní z pravé strany přidali další trojku. (6:2)

00:23
    Green je hravě proměnil a rychle snížil. (3:2)

00:23
    Faul na Greena, Golde State hází dva trestné hody. (3:0)

00:13
    Utkání začalo pěkně zostra, Love trefil z levé strany trojku! (3:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Cleveland Cavaliers: Love, Hood, Hill, Smith, Clarkson, T. Thompson, White, Osman, Perkins, Nance, James, Korver, J. Green, Zizić, Calderon.

Golden State Warriors: McCaw, McGee, Bell, West, Cook, Looney, Iguodala, Young, K. Thompson, Jones, D. Green, Pachulia, Curry, Livingston, Durant.

Rozhodčí: Marc Davis, John Goble, Zach Zarba.

Začátek utkání se nám blíží, na řadě je hymna USA.

Zápas v Quicken Loans Areně začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Série se přesouvá do Ohia za stavu 2:0 pro kalifornský celek, ale vše mohlo vypadat zcela jinak a mnohem lépe pro Cleveland. První duel totiž přinesl neuvěřitelný moment, kdy za stavu 107:107 mohl J. R. Smith rozhodnout o výhře svého týmu. Po neproměněné šestce spoluhráče George Hilla ale v dobré pozici nevystřelil, naopak vydribloval s míčem mimo a následný zoufalý pokus o střelu z dálky hostům nevyšel. V následném prodloužení si už Golden State nenechali výhru ujít a vyhráli o deset bodů. Vniveč tak přišel heroický výkon LeBrona Jamese, který nastřílel 51 bodů.

Druhý duel už Clevelandu nevyšel, byť v první půli byl tento tým soupeři na dostřel. Hrdinou tohoto utkání byl domácí Stephen Curry, když novým finálovým rekordem v podobě devíti trojek udržoval svému týmu náskok. Celkově nastřílel 33 bodů, našel podporu i v Kevinu Durantovi s 26 body Klayi Thompsonovi s 20 body a Golden State vyhrálo v poklidu rozdílem devatenácti bodů.

Cleveland tak musí v domácích zápasech bezpodmínečně zabrat a smazat dvouzápasovou ztrátu. Jak na to, to by parta okolo Jamese měla vědět, vždyť právě před dvěma lety Cleveland dokázal povstat a zvrátit možná ještě horší ztrátu 1:3 na zápasy. Nyní je to zatím 0:2...

Odehrané zápasy

Golden State – Cleveland 124:114 po prodl. (29:30, 56:56, 84:78, 107:107)
    Golden State – Cleveland 122:103 (32:28, 59:46, 90:80)

Dobré ráno u finále NBA. Společně se podíváme na třetí duel mezi týmy Cleveland Cavaliers a Golden State Warriors.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.