Zaragoza – Numancia 1:2 (kon.)
Real Zaragoza
1:2 (0:0)
CD Numancia de Soria
Sobota 09.06.2018, 18:00 • Estadio de la Romareda, Zaragoza • Segunda División • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u odvetného utkání play-off semifinále LaLigy2, v němž REAL ZARAGOZA vyzve na domácí půdě CD NUMANCII.

V prvním utkání se v Numancii zrodila remíza 1:1, když oba góly padly v 5. minutě. Do vedení šli z přímého kopu hosté, trefil se Alberto Zapater, za domácí hned po rozehrávce srovnal Guillermo Fernández, který trochu se štěstím skóroval z hranice vápna.
    Do zápasu nevstupovala Numancia zrovna v ideální herní pohodě, naproti tomu hostům se poměrně v závěru základní části dařilo a nakonec i remízou 1:1 naznačili, že jsou to oni, kdo chtějí vybojovat postup. K tomu potřebuje Zaragoza zvládnout tuto odvetu na domácím hřišti.

Real Zaragoza: C. Álvarez – Benito, M. González, Grippo, Lasure – Febas, Eguaras, Zapater – Papunašvili – Toquero, Iglesias
    Náhradníci: Perone, Pombo, Ros, Ratón, Buff, Delmás, Mas

CD Numancia de Soria: A. Fernández – Etxeberría, Elgazabal, Gutiérrez, Saúl – Escassi, Iñigo Pérez – Medina, Diamanka, Mateu – Marín
    Náhradníci: Ripa, Calvo, J. Álvarez, Nacho, Milla, G. Fernández, Campos

Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Bárcena.

Oba týmy právě nastupují na trávník.

1

2
    Hosté vhazují z levé strany, na své polovině, domácí se snaží získat míč, to se jim ale nedaří.

3
    Naproti tomu hosté vybojovali první rohový kop v zápase, který budou rozehrávat z pravé strany.

4
    Domácí roh soupeře dokázali ubránit, ale hosté se znovu dostávají k míči a budou moci znovu zaútočit.

5
    Saúl (Numancia) s míčem na levé straně, předává na střed, odkud Diamanka vypálil, ale mimo branku Realu Zaragoza.

6
    Unai Medina (Numancia) odkopává míč před dotírajícím Lasurem.

7
    Unai Medina (Numancia) musel být ošetřován, po souboji s Lasurem a nakonec odkulhal za postranní čáru, hosté budou muset pravděpodobně střídat.

8
    Real Zaragoza na útočné polovině, Papunašvilli se zkoušel probojovat do zakončení, ale nebyl úspěšný.

8
    Střídání v týmu CD Numancia de Soria: ze hřiště odchází Unai Medina, přichází Nacho.

10
    Prvních deset minut za námi, zatím sledujeme opatrný úvod zápasu, ani jeden tým nijak nezahrozil.

11
    Míč letí vedle branky Numancie, tak skončila akce domácích, A. Fernández vykopává.

12
    Dá se očekávat, že to dnes bude hra nervů, že to nebude kdovíjaká fotbalová podívaná.

13
    Aleix Febas (Zaragoza) faulován na polovině soupeře, volný kop domácích.

14
    No jo, ale když se míč kopne jen tak na pravou stranu, do míst, kde není vůbec nikdo, to se pak těžko může pomýšlet na nějakou útočnou akci.

15
    Benito (Zaragoza) nic nerozmýšlí a prostě odkopává míč z vlastní poloviny, ten končí v autu, vhazují hosté.

17
    Toquero (Zaragoza) zahrál ve středu hřiště rukou, hrají tak hosté, kteří ale v podstatě jen odevzdávají míč.

19
    Švýcar Grippo (Zaragoza) se nyní omlouvá svému spoluhráči, kterému poslal nepřesnou přihrávku a míč skončil v autu.

20
    První dvacetiminutovka minulostí, hraje se stále bez gólů, za tohoto stavu postupují dál domácí!

21
    Papunašvili nyní zkoušel dostat míč před branku, kam si nabíhal Toquera, ale před ním odehrál obránce Numancie na roh.

22
    Giorgij Papunašvili (Zaragoza) rozehrál rohový kop z pravé strany, míč směřuje před branku, tam sráží gólman Álvarez Iglesiase, kterému je ale odpískán útočný faul...

23
    Na druhé straně rozehráli hosté volný kop, jmenovitě kapitán Numancie Iñigo Pérez, ale jeho přízemní pas odkopává bránící hráč Zaragozy do bezpečí.

24
    Domácí se nyní rozčilují, sudí nařídil rohový kop z pravé strany. Hosté nakonec rozehrávali dva rohové kopy, ale ani jednou se míč před branku nedostal.

25
    Zaragoza s míčem u půlící čáry, domácí pochopitelně nikam nespěchají.

26
    Aleix Febas (Zaragoza) faulován na polovině soupeře, domácí tak rozehrávají volný kop... ale místo dopředu zpět k půlící čáře.

27
    Nacho (Numancia) zůstal po souboji u vápna Zaragozy na trávníku, byl tam nepříjemně přišlápnutý zezadu bránícím Grippem.

28
    Odkop od branky Numancie, míč letí až na polovinu Zaragozy, domácí získávají míč a mohou rozehrát.

29
    Domácím se nyní nabízí výhoda volného kopu z levé strany, rozehrává Papunašvili.

30
    Míč sice dolétl do vápna Numancie, ale to je v podání domácích všechno... resp. co se útočné aktivity týče, pak totiž ještě přišel faul Alberta Benita v souboji s Higiniem Marínem.

32
    Borja Iglesias (Zaragoza) faulován, domácí tak zadarmo získávají míč.

33
    Statistika držení míče – 52% : 48%.

35
    Nyní se hosté více pouštějí do útočení, Nacho to zkouší z pravé strany, takový zajímavý „padáček“, na který si ale C. Álvarez počkal a lapil míč do svých rukavic.

36
    A znovu domácí ztrácí lehce míč, diváci již nespokojeně pískají.

38
    Útočným faulem končí akce Numancie a domácí tak získávají míč. Navíc faulující Escassi dostává žlutou kartu.

39
    Směrem dopředu to zatím domácím ale vůbec nejde.

40
    Giorgij Papnuašvili (Zaragoza) posílá míč z pravé strany na hranici vápna, tam zkouší technickou střelu Zapater, A. Fernández ale v pohodě chytá.

41
    A to nám již probíhá poslední pětiminutovka, kterou ozdobil svým faulem Unai Elgezabal, za který dostal žlutou kartu.

42
    Střela domácích končí vysoko nad brankou soupeře, A. Fernández v poklidu rozehrává.

44
    Hosté vhazují z levé strany, na polovině soupeře... vzápětí ale o míč zase přicházejí.

45
    Sudí Cordero nastavil jednu minutu, tu zřejmě domácí stráví na útočné polovině, byť v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.

45+1

Bylo to tak, domácí kombinovali, kombinovali, až jim hosté odkopli míč do autu, který již ale sudí Cordero nenechal domácí vhodit. První půle končí bezbrankovou remízou, je vidět, že jde o hodně a je i vidět, že více do útočení se musí hnát hosté. Ti byli v první půli jasně nebezpečnější, byť ani oni si nějakou gólovku vypracovat nedokázali. Domácí se pak ani jednou netrefili mezi tři tyče.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

46

47
    Hned v úvodu druhé půle šance domácích, kdy Borja Iglesias včas vyslal za obranu soupeře Alberto Zapatera, který jako by očekával ofsajd, sudí ale nepískal, tak domácí záložník vystřelil, ale branku netrefil.
    47. Iglesias vyslal do zakončení domácího kapitána Zapatera, který ale selhal před brankou Numancie.

49
    Tajenka druhého poločasu je jasná – pokud Zaragoza udrží čisté konto, postupuje do finále!

50
    Pape Diamanka (Numancia) přihrává z levé strany před branku Zaragozy, včas ale zasáhl obránce domácího týmu, který míč odehrál na roh.

51
    Hosté rozehráli z levé strany, míč se dostal před vápno, odkud vypálil z voleje Carlos Gutiérrez, ale branku netrefil.

52
    Borja Iglesias (Zaragoza) si nabíhá na pas Zapatera, ale byla to hodně nepřesná přihrávka.

53
    Numancia s míčem u půlící čáry, hosté postupují po levé straně, pak se ale míč vrací zpět k půlící čáře.

54
    Bránící Markel Etxeberría (Numancia) odehrál míč na roh, domácí budou rozehrávat z levé strany.

55
    Hosté zaváhali u půlící čáry, domácí zkouší zaútočit, ale znovu jejich akce končí nepřesným pasem, tentokrát z levé strany.

56
    Další gólová šance domácích, Papunašvili vyslal parádní pas do vápna, kam si naběhl Borja Iglesias, jenže ten nedokázal prostřelit A. Fernándeze, jež včas vyběhl a míč výtečně srazil mimo branku.
    56. Borja Iglesias (Zaragoza) v gólové šanci, vychytal ho ale pozorný gólman Numancie.

57
    Domácí rozehráli roh z pravé strany, ale s nevalným výsledkem.

58
    Za pískotu diváků nyní kombinují hosté na polovině soupeře.

59
    Numancia ztrácí míč a hosté se pohotově stahují zpět na svou polovinu.

60
    Dvě gólové šance domácích, nejprve Borja Iglesias podruhé za sebou neuspěl v souboji s A. Fernándezem, poté se dostal do zakončení i Papunašvili, který ale míč napálil pouze vedle branky!
    60. V gólové šanci opět neuspěl domácí Iglesias, po něm i Papunašvili, který netrefil branku...

61
    Střídání v týmu CD Numancia de Soria: ze hřiště odchází Higinio Marín, přichází Guillermo Fernández.

62
    Ne, domácím evidentně není přáno! Borja Iglesias opět v šanci, udělal kličku i vyběhnuvšímu A. Fernándezovi, který se vydal na hranici vápna, pak ale z pravé strany minul branku Numancie.
    62. Borja Iglesias (Zaragoza) udělal kličku brankáři, branku soupeře ale z pravé strany minul.

63
    Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Toquero, přichází Jorge Pombo.

64
    Numancia právě vstřelila branku!
    No vida, nedáš – dostaneš v praxi! Domácí spálili několik gólových šancí, gól nedali, naproti tomu Numancii stačil jeden útok, kdy parádní patičkou G. Fernández přihrál z vápna před jeho hranici, odkud parádně vypálil kapitán IÑIGO PÉREZ a míč skončil v brance.
    64. Iñigo PÉREZ - 0:1

66
    Další útočná akce Numancie, tentokrát ale končí nepřesným centrem Diamanky z pravé strany.

67
    Gólman domácích C. Álvarez bleskově rozehrává od své branky, domácí postupují po levé straně.

68
    Borja Iglesias (Zaragoza) se dostal s míčem do vápna, tam byl ale v obležení obránců, nikdo ze spoluhráčů se mu navíc nenabídl, tak míč ztratil.

69
    Rohový kop pro Zaragozu, Papunašvili bude rychle rozehrávat z pravé strany.

69
    Akce Zaragozy končí střelou z nějakých třiceti metrů, A. Fernández (Numancia) měl se střelou problémy, míč ale napodruhé zkrotil.

70
    Posledních dvacet minut, dvacet minut, které Numancii dělí od postupu do finále!

71
    Domácí vhazují z pravé strany, na polovině soupeře, hosté se nyní urputně brání.

72
    Centr Dani Lasureho z levé strany našel ve vápně hlavu Iglesiase, který ale hlavičkuje několik metrů vedle branky.

72
    Žlutou kartu dostává Mikel González (Real Zaragoza).

74
    Real Zaragoza nyní hrozí, domácí se dostávají k vápnu soupeře, i za cenu oken ve vlastní defenzivě.

75
    A samozřejmě tato hra se nyní dá očekávat, domácím již čas nezbývá a veškeré síly musí vrhnout do útočení, to je prostor pro případné protiútoky Numancie.

76
    Čeká nás rozhodně zajímavá poslední čtvrthodina, tu otevírají hosté rohovým kopem z levé strany.

77
    Útočné manévry Numancie končí ale faulem, byť na trávníku zůstává ležet Carlos Gutiérrez, který pochopitelně nebude spěchat na nohy.

78
    Alberto Benito (Zaragoza) vybojoval rohový kop pro svůj tým, Papunašvili bude rozehrávat z pravé strany.

79
    Domácí se nyní dožadovali odpískání pokutového kopu, po údajné ruce jednoho z bránících, sudí je ale jiného názoru.

79
    Zaragoza právě vstřelila branku!
    Po druhém rohovém kopu se již ale domácí mohou radovat, míč dokázal do branky dostat MIKEL GONZÁLEZ, který míč napálil z pravé strany a byť to netrefil zrovna ideálně, míč nakonec skončil v brance. Vše ještě ve skluzu jistil Iglesias.
    79. Mikel GONZÁLEZ - 1:1

80
    Žlutou kartu dostává Aitor Fernández (CD Numancia de Soria).

82
    No vida a máme tu stejný výsledek, jako v prvním poločase... dočkáme se ještě nějakého gólu do konce?

82
    Žlutou kartu dostává Alberto Zapater (Real Zaragoza).

83
    Střídání v týmu Real Zaragoza: ze hřiště odchází Aleix Febas, přichází Oliver Buff.

84
    Střídání v týmu CD Numancia de Soria: ze hřiště odchází Marc Mateu, přichází Pere Milla.

86
    Hosté měli dva rohové kopy k dispozici, ale prosadit se nedokázali, nyní tak hrají domácí.

88
    Vzhledem k vyrovnanosti obou mužstev se dá očekávat, že do konce základní hrací doby se již zřejmě nic podstatného nestane.

89
    Diváci pískají, hosté totiž kombinují na polovině Zaragozy.

90
    Již v devadesáté minutě volný kop pro Numancii, z levé strany, na polovině Zaragozy, není to na přímé ohrožení branky.

90+1
    Neskutečné! Domácí ubránili volný kop soupeře, míč odvrátili na roh. Ten hosté rozehráli z pravé strany, defenziva Zaragozy zmatkovala, míč se jí nepodařilo dostat do bezpečí. Pak přišel centr z pravé strany, na který si ve vápně báječně naskočil PAPE DIAMANKA, který trkl hlavou a poslal míč do branky.
    90+1. Pape DIAMANKA - 1:2

90+2
    Žlutou kartu dostává Simone Grippo (Real Zaragoza).

90+3
    Příznivci domácích nyní nevěřícně hledí na hřiště, to vše v poslední nastavené minutě, letos to na postup nevypadá!

90+4

Je konec! Hráči v červeném slaví na ploše stadionu, mezitím domácí padli na trávník a jejich smutek je více, než patrný... Zaragoza hrála ve druhé půli velmi dobře, měla několik gólových šancí, ale gólově se prosadila pouze jednou. To bylo ale již v 79. minutě, kdy González pouze vyrovnával na 1:1. Numancia se totiž dostala do vedení z překvapivé akce, když se prosadil v 64. minutě kapitán Iñigo Pérez. Když to již vypadalo na prodloužení, potrestal zaváhání domácí obrany hlavičkující Diamanka, který tak pečetil osud Zaragozy! Domácí končí svou letošní sezónu v semifinále play-off druhé nejvyšší soutěže, do finále postupuje soupeř. V dresu Numancie podal fantastický výkon hlavně gólman A. Fernández, který významnou měrou přispěl k výhře a k postupu.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:53:51)

Martin Dvořák

Branky: 79. González – 64. Iñigo Pérez, 90+1. Diamanka

Karty:   72. M. González (ZAR), 82. Zapater (ZAR), 90+2. Grippo (ZAR) – 38. Escassi (NMC), 41. Elgezabal (NMC), 80. Fernández (NMC)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:11. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.
    Real Zaragoza: C. Álvarez – Benito, M. González, Grippo, Lasure – Febas (83. Buff), Eguaras, Zapater (C) – Papunašvili – Toquero (63. Pombo), Iglesias

CD Numancia de Soria: A. Fernández – Etxeberría, Elgazabal, Gutiérrez, Saúl – Escassi, Iñigo Pérez (C) – Medina (8. Nacho), Diamanka, Mateu (84. Milla) – Marín (61. G. Fernández)

Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Bárcena