Skalica – Petržalka 1:1 (kon.) | Karviná – Cracovia 2:4 (kon.) | Podbrezová – Poprad 1:2 (kon.)
Trebišov – Lok. Košice 0:2 (kon.) | Nitra – Inter Bratislava 2:2 (kon.) | Ostrava – Ružomberok 1:0 (kon.)
Liberec – Ústí n. L. 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 2:1 (kon.) | Olomouc – L. Mikuláš 3:1 (kon.)
Jihlava – Pardubice 1:1 (kon.) | Sparta – Trenčín 1:2 (kon.) | Sparta – Trenčín 4:2 (kon.)
Klatovy – Plzeň 0:6 (kon.) | Opava – Vítkovice 2:1 (kon.) | Lanžhot – Brno 1:6 (kon.)
Opava – Žilina 1:0 (kon.)
MFK Skalica
1:1 (0:0)
FC Petržalka
sk Sobota 23.06.2018, 10:00 • Petrova Ves • Přípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z priateľského zápasu medzi MFK Skalica a FC Petržalka.

Stretnutie sa začne o 10:00.

Víťaz III. ligy skupiny Bratislava začína prípravu proti Skalici. Tréner mužstva Balázs Borbély bude skúšať viacerých hráčov, medzi inými aj druholigistov z minulej sezóny – Patrik Špak (naposledy Inter Bratislava) či Oliver Morócz (posledne Komárno).

Petržalka plánuje pred ostrým štartom odohrať päť duelov, okrem Senice otestuje pripravenosť nováčika druhej ligy aj Senica, Znojmo, maďarské Mosonmagyaróvári TE a rakúske FC Karabakh Wien.

Zoznam hráčov na prvom tréningu pred sezónou 2018/19:

Brankári:

Milan Valašik
    Peter Sokol
    Daniel Kastl
    Frederik Valach (príchod z ŠK Slovan Bratislava)

Patrik Špak (skúška Inter Bratislava)
    Marek Rigo (skúška ŠK Slovan Bratislava)
    Martin Vician (skúška Baník Ostrava)

Útočníci:

Lukáš Hutta
    Dávid Kondrlík
    Michal Maco

MFK Skalica

Pod novým lodivodom Jozefom Dojčanom zahájili Skaličania tento pondelok prípravu na nový ročník. Po neúspešnej baráži o Fortuna ligu so Senicou budú chcieť na Záhorí opäť zabojovať o najvyššie priečky, hoci konkurencia nebude tiež zaháľať.

Petržalka bude jediným slovenským súperom pred začiatkom ligy, program priateľských stretnutí zahŕňa už iba trojicu českých tímov – MFK Frýdek-Mýstek, Zbrojovku Brno a SFC Opava.

Hráči na úvodnom tréningu:

Mário Almaský, Jozef Dolný, Marek Dubeň, Roman Haša, Lukáš Hlavatovič, Michal Jakubek, Adam Jamrich, Martin Junas, Peter Lipták, Tomáš Majtán, Lukáš Mareš, Martin Mášik, Tomáš Milota, Martin Nagy, Jakub Ondriš, Erik Riška, Jozef Sombat, Ladislav Szocs, Daniel Šebesta, Lukáš Švrček, Filip Tomovič.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Skaličania si vypýtali faul na polovici ihriska, opatrný úvod z oboch strán.

3
    Petržalka sa ubránila a zakladá postupný atak po pravom krídle.

4
    Nováčik druhej ligy vhadzoval na útočnej polovici, no Záhoráci si dali pozor a hrozbu odvrátili.

5
    Voľný kop pre hostí na polovici Skalice.

6
    Zle kopnutý center, lopta končí mimo vymedzeného priestoru.

7
    Bratislavský celok mierne aktívnejší, Skalica možno mierne zarazená.

8
    Domácim sa nepodarilo prejsť cez krídlo, gólman Petržalky pošle loptu do stredu poľa.

10
    Skalica dnes skúša viacerých nových hráčov, medzi inými aj Bilyka, Mareša, Milotu či Almaského.

11
    Sledujeme prvý rohový kop duelu, získala ho Petržalka.

12
    Obrana mierneho favorita sa zaskvela a ubránila svoju svätyňu.

13
    Stále čakáme na prvú strelu, či už do priestoru brány, alebo mimo nej.

14
    Hra sa často kúskuje, v posledných minútach tomu chýba tempo.

15
    Hostia kombinujú na vlastnom území, do rozohrávky sa zapojil aj brankár.

17
    Junas musel zasahovať po zakončení jedného z Petržalčanov. Koncovka to bola z úctyhodnej vzdialenosti.

18
    Na ofsajdy je to v tomto momente 1:0 z pohľadu navrátilca do národnej súťaže.

20
    Duel sa postupne vyrovnáva, napriek tomu je cítiť, že je len začiatok prípravy a futbalisti oboch celkov sa stále iba hľadajú.

21
    Videli sme súboj pri postrannej čiare, z ktorého vzišli víťazne hráči MFK.

23
    Nikto sa nikam nenáhli, sme svedkami kombinácii prevažne na vlastných poloviciach oboch tímov.

24
    Domáci zaznamenali do štatistík prvé zakončenie, to sa však do priestoru brány nezmestilo.

26
    A ďalší pokus mieril vedľa, Skalica začína pridávať na obrátkach. Uvidíme, či sa jej podarí do konca polčasu nejakú zo šancí aj premeniť.

27
    Teraz to bola zrazená strela, ktorá mohla ohroziť petržalskú svätyňu. Nasledovať bude ale roh.

28
    Po presnom centri sme sa dočkali aj prvého zákroku hosťujúceho gólmana, lopta bránkovú sieť nerozvlnila.

30
    Polhodina stretnutia za nami, na jej konci sa viac dopredu začala tlačiť práve Skalica.

31
    Petržalka po dlhej odmlke s poriadnym útokom a následnou strelou, ktorá len preverila pozornosť Junasa v bráne MFK.

32
    Skalica si tak musí dávať pozor aj na zadné vrátka, inak môže dopadnúť veľmi zle.

34
    Hostia s faulom na útočnej polovici, lopta pre Skalicu.

35
    Tá si svojou aktivitou vypýtala druhý rohový kop v stretnutí.

36
    Po druhej prichádza na rad aj tretia štandardka spoza rohovej zástavky.

37
    Napokon prišla strela a aj zákrok hosťujúceho gólmana, stav sa nemení.

39
    Úvodné dejstvo sa chýli ku svojmu koncu, pri lopte Petržalka.

40
    FC pokračuje vo svojom postupnom ataku.

41
    Junas ale zakročiť nemusel, bude sa kopať iba od jeho brány.

43
    Ofsajdová pasca zaklapla, útočník Skalice sa ocitol v ofsajde.

44
    Rovnaká situácia sa však udiala aj na opačnom konci ihriska, na ofsajdy teda v tomto momente 2:1 pre hostí.

45
    Zopár sekúnd naviac sa rozhodne pridá, no na celú minútu to nevyzerá.

49
    Na zemi sa ocitol jeden z hráčov Skalice, ktorý potrebuje ošetrenie.

50
    Po minúte ošetrovania sa už môže pokračovať ďalej.

51
    Ani hostia sa ale nechcú nechať zahanbiť a útočia do plných.

53
    Prvý roh po zmene strán získava Petržalka.

53
    Petržalka dala gól!
    Je z toho presný center a výborne umiestnené zakončenie! Hostia vedú osem minút po začiatku druhého polčasu zásluhou ERICHA PETRIĽÁKA.

55
    Nováčik druhej ligy zaslúžene skóroval, teraz si ale musí dávať pozor aj vzadu.

56
    Faul pri postrannej čiare, lopta pre domácich.

57
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

58
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

59
    Celky nezabúdajú ani na striedania, k jednému z nich prišlo na domácej strane.

61
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

62
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

63
    Nákop do pokutového územia to nebol zlý, hostia sa ale ubránili a loptu odkopli do stredu poľa.

64
    Zápas je naozaj vyrovnaný, no stále sa jedná iba o úvodný duel prípravy pre oba celky.

65
    Domáci hráči založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov hostí.

67
    Rohový kop s poradovým číslom tri pre Petržalku.

68
    Lopta letela na hranicu bieleho bodu, tam sa však udial útočný faul, ktorý celú šancu dokonale zmaril...

69
    Štatistiky na konci 68. minúty:

Strely na bránu – 3:3.
    Rohové kopy – 3:3.
    Fauly – 8:9.

70
    Štvrtá strela hostí domáceho gólmana neprekvapila.

72
    Skalica dala gól!
    Záhoráci kontrujú na gól spred dvadsiatich minút, v platnosti je aktuálne remíza. Po osi Sombat – Dolný sa dostala lopta na NAGYA, ktorý na dvakrát dostal loptu do siete.

74
    Postup hostí bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

76
    Štvrťhodina do konca duelu, Petržalka si pripravuje útočné pozície.

77
    Pripravovala si ich ale tak dlho, až sa napokon píska ofsajd.

79
    Bleskový protiútok sa končí zákrokom gólmana hostí. Skvelý prechod do útoku, to musíme pochváliť.

81
    Dostali sme už do záverečnej fázy duelu. Spoznáme v ňom víťaza, alebo sa stretnutie skončí pomyselnou deľbou bodov?

82
    Petržalka vôbec prvýkrát v zápase zaznamenáva nepresnú strelu, všetky prechádzajú pokusy totiž mierili na skalickú bránu.

85
    Lopta teraz často mení majiteľa, hrá sa zo strany na stranu.

87
    Štvrtý ofsajd Petržalky. Až na gól z 53. minúty funguje nanovo vyskladaná defenzíva Skalice na jednotku.

88
    Prichádzajú posledné okamihy na skórovanie, pri lopte domáce MFK.

89
    S ofsajdmi sa nám akoby vrece roztrhlo, jeden pridávame aj na stranu Skalice.

90
    Nachádzame sa už v poslednej minúte riadneho hracieho času, lopta ďaleko od skalickej brány.

90+1
    Ešte je tu priestor na záverečný atak hostí.

90+2
    Všetkému je ale koniec po faule v strede poľa.

Fauly: 13:14.

Súboj dvoch druholigistov sa končí remízou 1:1, oba presné zásahy prišli až po zmene strán. (12:18:06)