Skalica – Petržalka 1:1 (kon.) | Karviná – Cracovia 2:4 (kon.) | Podbrezová – Poprad 1:2 (kon.)
Trebišov – Lok. Košice 0:2 (kon.) | Nitra – Inter Bratislava 2:2 (kon.) | Ostrava – Ružomberok 1:0 (kon.)
Liberec – Ústí n. L. 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 2:1 (kon.) | Olomouc – L. Mikuláš 3:1 (kon.)
Jihlava – Pardubice 1:1 (kon.) | Sparta – Trenčín 1:2 (kon.) | Sparta – Trenčín 4:2 (kon.)
Klatovy – Plzeň 0:6 (kon.) | Opava – Vítkovice 2:1 (kon.) | Lanžhot – Brno 1:6 (kon.)
Opava – Žilina 1:0 (kon.)
Slavoj Trebišov
0:2 (0:1)
FC Lokomotíva Košice
sk Sobota 23.06.2018, 10:40 • Trebišov • Přípravný zápas

V súboji dvoch druholigistov sa tešili Košičania, ktorí na tom boli lepšie aj v minuloročnej edícii druhej najvyššej futbalovej súťaže. Góly padali v druhých poloviciach polčasov, pre Lokomotívu to znamená prvé víťazstvo v prvom prípravnom dueli. Trebišov, naopak, po výhre nad Michalovcami dnes vo vlastnom prostredí padol. (12:40:55)

90
    Už sme v poslednej minúte riadneho hracieho času, čakáme na prípadný údaj o nadstavení.

89
    Exekútor prehodil múr, avšak tretí presný zásah nepridal. Úspešný zásah domáceho gólmana.

88
    Po ňom prichádza faul pred hranicou šestnástky, uvidíme priamy kop z približne dvadsiatich metrov.

87
    Svoj výkon potvrdzuje Lokomotíva ziskom štvrtého rohu.

86
    Už je jasné, že Košičania odcestujú domov s víťazstvom. Otázne je, či sa skóre ešte kozmeticky upraví, alebo nie.

84
    Založený útok Košíc síce Trebišovčania odrazili, no loptu získať nedokázali.

83
    Košice sa teraz nikam neponáhľajú a držia loptu na vlastnej polovici.

82
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

81
    V nej tlak domácich pokračuje ziskom ôsmeho rohového kopu.

80
    Slavoj už dáva všetky sily do útoku, dostávame sa do záverečnej desaťminútovky.

78
    Lokomotíva Košice dala gól!
    V záverečnej štvrťhodine padol po rohovom kope druhý gól hostí, Trebišovu už veľa času na odpoveď nezostáva! Na 2:0 zvyšuje CHRISTIÁN HRIC.

77
    A po ňom prichádza aj tretí.

76
    Lokomotíva získava iba svoj druhý rohový kop v stretnutí.

75
    Košičania už opäť mierne vedú v štatistike držania lopty.

74
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

72
    Košičania so štvrtou nepresnou strelou, do konca zápasu nám zostáva dvadsať minút.

70
    Ani toto zakončenie domáceho celku neohrozilo svätyňu hostí...

68
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

67
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

66
    Po zmene strán nasleduje vôbec prvý roh, získal ho Slavoj.

65
    Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje hostí.

63
    Centrovaná lopta po voľnom kope dopadla len na hlavu jedného z obrancov, ktorý ju odhlavičkoval za hranicu vlastného vápna.

62
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

61
    Loptu majú pevne pod kontrolou domáci hráči, ktorí si ju medzi sebou vymieňajú na vlastnej polovici ihriska.

60
    Hodina zápasu je už minulosťou, Košičania naďalej vo vedení po góle zo 40. minúty.

58
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

56
    Nebol, no bola tu šanca Košíc udrieť z brejku. Výborný prechod do útoku zmaril až brankár Trebišova.

55
    A opäť útočia hostia, bude z toho vyrovnávajúci gól?

54
    Postupný útok prináša šiestu nepresnú koncovku v podaní tímu z Južného Zemplína.

52
    Slavoj momentálne pri lopte na vlastnom území.

50
    Ďalšie previnenie domáceho hráča, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

48
    Domáci teraz nesúhlasia s výrokom rozhodcu, no píska sa proti ich bráne.

45
    Zakončenie zvnútra šestnástky ohrozilo domáce mužstvo! Domáci našťastie neinkasovali, ich brankár sa teraz vyznamenal.

43
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

42
    V posledných momentoch prvého polčasu tu je ešte jeden rohový kop pre Trebišovčanov.

41
    Zodpovednosť na seba vzal RÓBERT JANO a ponúknutú penaltu využil.

39
    Teraz to už vyzerá s Lokomotívou lepšie, hostia podržali guľatý nezmysel a môžu založiť postupný atak.

38
    No nie nadlho, keďže v útoku loptu stratili a po rýchlej kontre sa budú brániť v poradí už piatemu roh svojho súpera.

37
    Lenže ani z tohto gól nebude, Košičania sa oslobodili.

36
    A ešte jedna príležitosť pre domácich na otvorenie skóre.

35
    Hlavný rozhodca ukazuje na rohový oblúk, štandardka pre Slavoj.

33
    Hostia sa nevedia dostať do pohody, väčšina ich kombinácii končí buď mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

31
    Trebišovčania už takmer vyrovnali štatistiku držania lopty, predvádzajú zlepšený výkon.

30
    Polhodina duelu za nami, Slavoj pri lopte.

28
    Rovnako tomu bolo aj na druhej strane.

27
    Zakončenie od domáceho futbalistu smerovalo mimo bránu.

25
    Nebol to zlý center, no gólman Košíc si dal pozor.

24
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

23
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

22
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

20
    Žltá karta ide na triko domáceho borca, ktorý tvrdo poslal na zem košického futbalistu na deliacej čiare.

19
    Hostia majú veľmi zlú rozohrávku a loptu prichádza nielen často, ale aj príliš skoro.

18
    Je z toho iba útočný faul, voľný kop pre Košice.

17
    Slavoj mieri do útoku stredom poľa.

16
    Na začiatku druhej štvrťhodiny evidujeme zákrok domáceho brankára, na strely na bránu to je 1:1.

14
    Ale ani z toho nič nebude, nasleduje kop od brány.

13
    Rohový kop si vyskúša aj Lokomotíva.

12
    Držanie lopty mierne v prospech hostí, aktuálne to je 40% : 60%.

10
    Nepresné zakončenie zaznamenávame aj do kolónky domácich.

9
    Futbalisti z metropolu východu sa zatiaľ iba hľadajú, vidíme od nich niekoľko nepresností.

8
    Ten ale Trebišovu vôbec nevyšiel, škoda.

7
    Slavoj v posledných okamihoch aktívnejší, domáci získavajú roh.

5
    Je z toho zakončenie a úspešný zákrok brankára Lokomotívy.

4
    Trebišov vhadzoval na deliacej čiare a postupuje smerom dopredu.

3
    Košičania ihneď vyskúšali šťastenu, no ich strela bola veľmi nepresná.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Uplynulý pondelok odštartovali prípravu na nový ročník aj futbalisti z Trebišova. Spolupráca s Michalovcami pokračuje, Slavoj popri tom skúša aj trojicu ukrajinských legionárov Arťoma Ostapenka, Alexeja Helovaniho a Arťoma Berdeckého.

Z jarného kádra odišli Llazaros Rota (Michalovce), Edin Mujkovič, Romario Cekaj a Jozef Vajs, naopak pribudli dorastenci Jakub Rugolský, Stanislav Kotlár, Dominik Vasiľ a Róbert Bumbera.

A práve s Michalovcami odohral Trebišov prvý priateľský duel. Tešil sa v ňom druholigista, ktorý zvíťazil zásluhou trefy Jána Nováka niečo vyše desať minút pred koncom.

Po Lokomotíve preverí celok z Južného Zemplína aj Tatran Prešov, treťoligisti ako Šarišské Michaľany, Tesla Stropkov či novospojené FK Košice. Generálkou na ligu bude stret s Odevou Lipany, ktoré sú nováčikom v druhej najvyššej súťaži. V riešení zostáva ešte jedno stretnutie na posledný júnový deň.

Už bez Alberta Rusnáka staršieho, ale zato s mladým a ambicióznym Ľubošom Benkovským. Tréner Rusnák neodmietol ponuku zväzu, hoci sám priznal, že to nebolo jednoduché rozhodovanie. Dnes už bývalý kormidelník druholigovej Lokomotívy Košice sa so Slovenským futbalovým zväzom dohodol na dvojročnej spolupráci, keď bude mať pod palcom výbery slovenských mládežníckych reprezentácií do 18 a 19 rokov.

Na jeho miesto prichádza Ľuboš Benkovský, ktorý fungoval posledné roky pri mládeži v Spartaku Trnava. Absolvoval aj viacero stáží vo West Hame, Ajaxe Amsterdame, Norimbergu či v Mainzi. Košičania teda nemusia smútiť, prichádza mladý kouč s novými víziami a metódami.

Ako to už v metropole Slovenska býva, Lokomotíva si nepotrpí na výrazné zmeny v hráčskom kádri. Nikto neodišiel, s A-mužstvom trénovali niekoľkí dorastenci, vrátili sa hráči z hosťovania. S Košicami trénuje i Ukrajinec Artyom Bardetsky z akadémie Šachtaru Doneck.

Je možné, že po niekoľkých dňoch vo funkcii privedie nový tréner aj nové mená, no to sa uvidí najskôr až v súboji s maďarským Kisvárda FC, prípadne Ceglédi VSE. Loky si na svoju generálku pre druhú ligu vybrala blízkeho súpera z východného Slovenska – MFK Zemplín Michalovce.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z priateľského zápasu medzi Slavojom Trebišov a Lokomotívou Košice.

Stretnutie sa začne o 10:30.

Viktor Kalinács

Branky: 41. Jano (pen.), 78. Hric

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:4.
    Slavoj Trebišov: E. Kolbas (70. Rugolský) – Kražel (70. Vasiľ), J. Kolbas (70. Princz), Starosta (46. Bumbera), Lukáč (46. Vojtek), Ruskovský (46. Jacko), Lorinčák (46. Pe. Šuľák), Gibilov, Ostapenko (77. Starosta), Novák (46. Pa. Šuľák), Micovčák
    FC Lokomotíva Košice: I. polčas: Fabini – Martoňák, Cicman, Hovančík, Hirjak – Bardetsky, Karaš, Tomášek, L. Tóth, Kolek – Jano

II. polčas: Buchlák – M. Tóth, Cmarko, Kuľha, Hric – Lenárt, Ilinjo, Grohoľ, Terpaj, Čontóš – Stropkay