Gombos – Anderson 0:3 (kon.) | Lacko – Bonzi 3:1 (kon.)
6 6 6
sk Pondělí 02.07.2018, 17:21Wimbledon - muži - Wimbledon (tráva) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

0:0
    Fanúšikovia kvalitného tenisu sa môžu tešiť na poriadnu porciu zaujímavých zápasov, od pondelka štartuje v Spojenom kráľovstve veľmi prestížne tenisové podujatie s názvom Wimbledon. Na tomto turnaji sa predstaví aj hneď niekoľko tenistov zo Slovenska. V mužskej časti turnaja budú bojovať Norbert Gombos a Lukáš Lacko, v ženskej časti sa predstavia Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová a Dominika Cibulková. Verme teda, že sa našim zástupcom bude dariť čo najlepšie.

0:0
    Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Fanúšikovia tenisu sa teda konečne dočkali, v najbližších dňoch sa môžu tešiť na veľkolepé podujatie, v All England Clube je na programe tretí grandslam sezóny WIMBLEDON!

Slovensko bude mať v prvom hracom dni hneď štvornásobné zastúpenie. Do akcie sa dostanú Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Lukáš Lacko, Norbet Gombos a Anna Karolína Schmiedlová. Držme teda našim tenistom a tenistkám palce, aby sa dostali cez prvého kolo a mohli sme tak čo najdlhšie sledovať tento biely šport aj so slovenskou účasťou.

0:0
    Dnes sa do akcie v Spojenom Kráľovstve dostáva aj tretí slovenský tenista, Norbert Gombos bude čeliť veľkému favoritovi Kevinovi Andersonovi, ktorý sa v rebríčku ATP nachádza na 8. mieste. Verme však, že Noro zabojuje o čo najlepší výsledok.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Anderson nezahajuje úvodné podanie úspešne a je tu prvý fiftín pre Nora na tohtoročnom Wimbledone.

15-15
    Teraz však už Anderson svoje podanie zvládol a aj on získava prvý fiftín ohtoročnom Wimbledone, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-40
    Kevin Anderson získava dva gembaly.

0:1
    Hneď prvý aj využíva a tak sa favorit stretnutia ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

15-0
    Norbert Gombos zahajuje svoje prvé podanie úspešne a získava fiftín.

30-0
    Slovenský tenista získava druhú loptičku v rade.

40-0
    Noro získava tri gembaly a šancu na čistú hru!

40-15
    Čistá hra to napokon nebude, ale slovenský tenista má k dispozícii ešte dva gembaly.

40-30
    Ani druhá možnosť nášmu tenistovi nevyšla, Noro má k dispozícii posledný gembal.

1:1
    Ten však už po presnom údere na čiaru využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

0-15
    Kevin Anderson zahajuje svoj druhý servis esom.

15-15
    Nasleduje však chyba podávajúceho hráča a je to po 15 na oboch stranách.

30-15
    Norbert sa prezentuje presným forhendom a získava druhý fiftín v rade pri podaní súpera.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Anderson sa nechce dostať do nepríjemností a prezentuje sa presným úderom po čiare.

30-40
    V zápätí získava Anderson gembal.

40-40
    Kevin Anderson sa však prezentuje iba nepresným drop shotom a tak sa gem presúva na zhodu 40:40! Menšie problémy pre favorita stretnutia.

A-40
    Prvá dvojchba v zápase na konte Andersona a tak Noro získava brejkbal!

40-40
    Anderson predviedol úspešný prechod na sieť a smečom zariadil ďalšiu zhodu 40:40!

40-A
    Druhým esom v zápase získava gembal.

1:2
    Druhé eso v tade od Andersona, ktorý tak po odvrátení brejkbalu ide v prvom sete do vedenia 2:1! No, slovenský tenista by nemusel byť v tomto zápase úplne bez šance.

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

15-0
    Noro si hneď na úvod pomáha kvalitným podaním a tak získava fiftín.

30-0

30-15
    Loptu získava Anderson.

40-15
    Po presnom údere na čiaru získava slovenský tenista dva gembaly.

2:2
    Norbert presným úderom z forhendu využíva hneď prvý gembal a tak vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

0-15
    Anderson zahajuje úspešne servis a získava tak fiftín.

0-30
    Pomáha si kvalitným podaním a ide do vedenia o dve loptičky.

0-40
    Dlhý výmenu zakončil slovenský tenista do pásky a tak jeho súper získava šancu na čistú hru.

2:3
    Esom na záver ukončil Anderson tento gem a čistou hrou sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete!

2:3

2:3

15-0
    Norbertovi zatiaľ vychádzajú prvé podanie, čo potvrdil aj teraz a získava fiftín.

30-0
    Pokračuje kvalitným podaním a dostáva sa do vedenia o dve loptičky.

40-0
    Slovenský tenista predviedol úspešný drop shot a následne prichádza aut z rakety jeho súpera. Norbert získava šancu na čistú hru.

40-15
    Svoj forhend však posiela za základnú čiaru a tak to už čistá hra nebude.

40-30
    Noro stráca aj druhý gembal, pretože jeho súper bol na sieti úspešnejší a tak slovenský tenista má k dispozícii posledný gembal na ukončenie tejto hry.

40-40
    Napokon tu je zhoda 40:40, razom sa to celé otočilo a slovenský tenista sa pri svojom servise dostáva do menších problémov.

A-40
    Kvalitným podaním však Noro získava ďalší gembal.

3:3
    Ktorý sa mu už podarilo využiť a vyrovnáva stav prvého setu na 3:3! Slovenský tenista tak stále úspešne vzdoruje veľkému favoritovi.

0-15
    Anderson zahajuje podanie ziskom fiftínu, stáva sa tak po nevynútenej chybe slovenského tenistu.

0-30

15-30
    Loptu získava Gombos.

15-40

3:4
    Hneď ten prvý po kvalitnom servise aj využíva a tak ide v prvom sete do vedenia 4:3!

3:4

3:4

0-15
    Norbert posiela forhend do pásky a tak fiftín získava jeho súper.

15-15
    Po presnom údere na čiaru to je 15:15.

15-30
    Slovenský tenista sa pokúšal o víťazný forhend po čiare, ale loptička končí len v aute.

30-30
    Andersonov úder zastavuje páska a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Norbert nebol na sieti úspešný a tak jeho súper získava brejkbal!

40-40
    Teraz však slovenský tenista umiestnil loptičku presne na čiaru a túto hrobu teda odvracia! Zhoda.

A-40
    Norbert si pomohol kvalitným servisom a získava gembal.

40-40
    Tento úder však slovenský tenista posiela len do pásky a tak sme späť na zhode.

40-A
    Norov forhend zastavuje páska a Anderson získava druhý brejkbal v tejto hre.

3:5
    A ten už aj využíva, keďže za pomoci pásky sa prezentoval úspešným úderom a tak ide v prvom sete do vedenia 5:3 čo znamená, že Norbert Gombos pôjde podávať na udržanie sa v prvej sade tohto zápasu.

0-15
    Aj tento úder nášho tenistu končí na sieti, fiftín pre podávajúceho hráča.

0-30
    Tá istá chyba dvakrát po sebe a tak Noro v dôležitej hre prehráva o dva fiftíny.

0-40
    Kevin Anderson získava šieste eso v zápase, čo mu prináša tri setbaly!

3:6
    Kevin Anderson dostal nášho hráča tam kde potreboval a následne volejom na sieti ukončil prvý set, ktorý ovládol pomerom 6:3! Norbert Gombos však dlho vzdoroval veľkému favoritovi, dostal sa aj k brejkbalu, ale nepodarilo sa mu ho využiť. Uvidíme, ako sa bude nášmu tenistovi dariť ďalej, určite nieje bez šance, ak zopakuje výkon z prvého setu, ale musí pridať aj niečo navyše.

0:0

0:0

0-15
    Škoda tohto nepresného úderu od nášho tenistu! Noro zahnal súpera do kúta a následne mohol na sieti ukončiť túto výmenu, ale loptičku posiela len do pásky.

0-30
    Kevin Anderson získava po ďalšej chybe slovenského tenistu druhý fiftín v rade.

0-40
    Tri brejkbaly pre favorita zápasu!

0:1
    Aut z rakety nášho tenistu, takže Kevin Anderson si berie podanie slovenského tenistu čistou hrou a ujíma sa vedenia 1:0 v druhom sete!

0-15
    Anderson potvrdzuje svoje majstrovstvo na podaní a je tu ďalšie eso na jeho konte.

0-30
    Forhend slovenského tenistu zastavuje páska, Anderson vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Víťazný bekhend po čiare od nášho hráča a tak znižuje na rozdiel jednej loptičky.

15-40
    Dva gembaly na potvrdenie brejku získava Kevin Anderson, na sieti vytiahol presný volej.

0:2
    Esom na záver ukončil Kevin Anderson tento gem a po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 2:0!

15-0
    Aut z rakety favorita zápasu, fiftín pre nášho tenistu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Slovenský tenista pokazil ľahký úder a prehráva pri svojom podaní o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Noro si pomohol kvalitným podaním. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, keďže svoj úder posiela do pásky. Zhoda.

A-40
    V zápätí si však znova pomáha kvalitným podaním a získava druhý gembal.

40-40
    Ani ten však nevyužíva, Andersenovi vyšla agresívna hra na sieti.

A-40
    Tretí gembal v tejto hre pre slovenského tenistu.

40-40
    Aut z rakety nášho tenistu, ďalšia zhoda.

A-40
    Výhoda a gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Noro nie a nie ukončil tento gem vo svoj prospech, Anderson to doťahuje na ďalšiu zhodu.

A-40
    Po kvalitnom podaní ďalší gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Anderson vyťahuje víťazný forhend po čiare, zhoda.

A-40
    Úder favorita zápasu končí na páske, výhoda Gombos.

40-40
    Krásny krížny forhend od Andersona, takže ďalšia zhoda.

A-40
    Anderson posiela úder do siete, výhoda pre nášho tenistu.

1:2
    Nevynútená chyba od Andersona ukončila výmenu, ktorá trvala cez deväť minút a tak Noro získava prvý gem v druhom sete a znižuje jeho stav na 1:2!

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Kevin Anderson.

15-0
    Úder presne na telo a následne Anderson posiela loptičku len do pásky.

15-15
    Kevin Anderson predviedol úspešný prechod na sieť a vyrovnáva na 15:15.

15-30
    Priamym bodom z podania sa dostáva do vedenia o jeden fiftín.

15-40
    Krížny forhend od podávaúceho hráča, dostáva sa teda k dvom gembalom.

1:3
    Ďalšie výborné podanie od Andersona, ktorý využíva hneď prvý gembal a dostáva sa v druhom sete do vedenia 3:1!

15-0
    Prvé eso v zápase pre nášho tenistu.

15-15

30-15
    Noro musel ísť cez druhé podanie, čo však zvládol a po chybe súpera sa dostáva späť do vedenia o jeden fiftín.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30

2:3
    Esom na záver a celkovo druhým v tomto zápase ukončil Noro tento gem a znižuje stav v druhom sete na 2:3!

2:3

2:3

0-15
    Kevin Anderson zahajuje servis úspešne a získava na svoje konto fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Norov presný forhend dopadol na čiaru.

15-30
    Desiate eso v zápase od Andersona.

30-30
    Teraz mu však nevyšiel prechod na sieť a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Kevin Anderson ukazuje v čom je naozaj silný a to je presný servis. Gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, zhoda.

40-A
    Druhý gembal pre Andersona.

2:4
    Ďalším esom v zápase už tento gembal využíva a tak ide v druhom sete do vedenia 4:2! Noro už v menších problémoch, ale ešte nič nemá stratené.

15-0
    Sledovali sme krásnu výmenu na oboch stranách, po ktorej bol slovenský tenista na sieti úspešnejší a získava tak fiftín.

30-0
    Po presnom údere na čiaru získava Noro druhý fiftín v rade.

40-0
    Andersonov forhend zastavuje páska a tak slovenský tenista získava šancu na čistú hru.

3:4
    Výborne! Slovenský tenista čistou hrou znižuje stav v druhom sete na 3:4.

3:4

3:4

0-15
    Presným volejom na sieti zahajuje Anderson ďalší servis.

0-30
    Dlhý forhend nášho tenistu putuje von z dvorca.

0-40
    Tretím fiftínom v rade získava Anderson šancu na čistú hru.

3:5
    Jastrabie oko potvrdilo správnosť tejto loptičky a tak Anderson čistou hrou ide v druhom sete do vedenia 5:3! Norbert Gombos pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade.

15-0
    Dôležité podanie v druhom sete zahajuje úspešne.

15-15
    Anderson vyťahuje krížny forhend a vyrovnáva na 15:15!

30-15
    Tento úder z rakety Andersona putuje von z dvorca a tak Noro opäť vyhráva o jeden fiftín.

40-15
    Ďalšia chyba od favorita zápasu, slovenský tenista získava dva gembaly na záchranu v druhom sete.

4:5
    Hneď ten prvý aj využíva a tak znižuje stav v druhom sete na 4:5! Kevin Anderson však má servis na ukončenie tejto sady vo svoj prospech.

4:5

4:5

15-0
    Nezačína ho však úspešne, fiftín na konto nášho tenistu.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Norov úder opustil dvorec.

15-30
    Anderson si pomohol kvalitným podaním a získava druhý fiftín v rade.

15-40
    Priamym bodom z podania získava Kevin Anderson dva setbaly!

4:6
    Esom na záver ukončil Kevin Anderson druhý set, ktorý ovládol pomerom 6:4 a ujíma sa vedenia 2:0 v zápase! Noro nepodal zlý výkon ani v tejto sade, ale proti lepšiemu súperovi sa stále nevie chytiť v dôležitých momentoch. Kevin Anderson ťaží zo svojho presného servisu a len jeden set ho už delí od postupu do druhého kola. Podarí sa Norbertovi Gombosovi ešte toto stretnutie zdramatizovať?

0:0

0:0

15-0
    Anderson posiela svoj forhend do pásky, Noro získava úvodný fiftín v treťom sete.

15-15
    Dvojchyba nášho tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Situácia sa zopakovala a tak Anderson vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Andersonovi nevyšiel úder od siete a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Úspešný drop shot nášho tenistu, čím si vybojoval gembal.

40-40
    Ale ten sa mu nepodarilo využiť, keďže jeho forhend putuje za základnú čiaru. Zhoda.

40-A
    Ďalší nepresný úder slovenského tenistu, takže tu je brejkbal pre jeho súpera.

40-40
    Kvalitným podaním ho však Noro odvracia.

A-40
    Aut z rakety favorita zápasu, gembal pre slovenského tenistu.

40-40
    Noro posiela forhend do siete, ďalšia zhoda je na svete.

A-40
    Priamym bodom z podania získava ďalší gembal.

1:0
    Ktorý už po chybe súpera aj využíva a tak sa ujíma vedenia 1:0 v treťom sete!

0-15
    Anderson zahajuje prvý servis v treťom sete úspešne.

0-30

15-30

30-30
    Po 30 na oboch stranách, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Gembal pre podávajúceho hráča.

1:1
    Ten sa mu podarilo využiť a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 1:1!

0-15
    Noro nezačína servis úspešne, fiftín na konte jeho súpera.

15-15

30-15
    Víťazný forhend po čiare od nášho tenistu, ktorý tak vyhráva pri svojom podaní o jeden fiftín.

30-30

30-40
    Anderson využíva zaváhanie nášho tenistu a získava brejkbal!

40-40
    Túto hrozbu však Noro odvracia a doťahuje to na zhodu 40:40!

A-40

2:1
    Gembal sa Noro podarilo využiť a ujíma sa vedenia 2:1 v treťom sete.

2:1

2:1

0-15
    Kevin Anderson zvládol úvod podania a získava fiftín.

15-15

15-30
    Chyba slovenského tenistu, takže Anderson opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

2:2
    Hneď ten prvý aj po kvalitnom podaní využíva a tak vyrovnáva stav druhého setu na 2:2!

15-0
    Norbert Gombos zahajuje svoje podanie ziskom fiftínu.

15-15

30-15
    Noro sa prezentuje presným úderom na čiaru a tak opäť vyhráva o jednu loptičku pri svojom podaní.

40-15
    Dva gembaly pre slovenského tenistu.

3:2
    Esom na záver ukončil Noro túto hru a ujíma sa vedenia 3:2 v treťom sete!

3:2

3:2

0-15
    Anderson opäť predviedol svoj presný servis.

0-30

0-40
    Anderson získava šancu na čistú hru.

3:3
    Aj sa tak stáva, Kevin Anderson čistou hrou vyrovnáva stav v treťom sete na 3:3!

15-0

15-15

30-15
    Kvalitným podaním sa Noro vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

40-15

4:3
    Výborne! Noro hneď prvú možnosť využíva a ujíma sa vedenia 4:3 v treťom sete. Zatiaľ sledujeme vyrovnanú sadu, čakáme na prvú chybu na jednej či druhej strane.

4:3

4:3

0-15
    Anderson zahajuje servis úderom do protipohybu a tak získava fiftín.

0-30
    Už sedemnáste eso v zápase od Andersona.

15-30

15-40
    Jastrabie oko potvrdilo správnosť tejto loptičky, dva gembaly pre podávajúceho hráča.

4:4
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav vyrovnaného tretieho setu na 4:4! Uvidíme, či sa Norovi podarí nejakým spôsobom získať tento set a ešte tak ostať v zápase.

15-0

15-15

30-15
    Noro po kvalitnom podaní opäť vyhráva o jeden fiftín.

30-30

30-40
    Brejkbal pre Andersona!

4:5
    Ten sa mu aj podarilo využiť a tak berie prvýkrát v tomto sete nášmu tenistovi podanie a dostáva sa do vedenia 5:4! Kevin Anderson ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!