Curenková – Strýcová 0:2 (kon.) | Siniaková – Džábirová 2:1 (kon.)
3 4
Dominika Cibulková
2
6 6
sk Čtvrtek 05.07.2018, 16:53 • Center Court, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Johanna Konta a Dominika Cibulková. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 16:00!

Fanúšikovia kvalitného tenisu sa môžu tešiť na poriadnu porciu zaujímavých zápasov, od pondelka štartuje v Spojenom kráľovstve veľmi prestížne tenisové podujatie s názvom Wimbledon.

Včera podľahol podľa očakávania Lukáš Lacko 0:3 na sety Rogerovi Federerovi a tak už v mužskom singli nemáme žiadneho zástupcu. Slovensko má na tohtoročnom Wimbledone ešte dvojnásobné zastúpenie. V ženskej štvorhre sa ešte po vypadnutí v singli predstaví Magdaléna Rybáriková so svojou partnerkou Petrou Martičoviovou z Chorvátska.

V ženskej dvojhre ešte slovenskú vlajku drží Dominika Cibulková, ktorú však čaká v druhom kole náročná prekážka, keďže sa stretne s britskou tenistkou Kontaovou. Favoritkou tohto stretnutia bude Kontaová, ktorá sa v rebríčku WTA nachádza na 24. mieste, čo je však len o deväť miest oproti našej tenistke. Obe tenistky disponujú približne rovnakou poslednou formou a určite sa tak pri sledovaní tohto stretnutia máme na čo tešiť.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Prajem príjemné popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Fanúšikovia tenisu sa teda konečne dočkali, v najbližších dňoch sa môžu tešiť na veľkolepé podujatie, v All England Clube je na programe tretí grandslam sezóny WIMBLEDON!

O pár desiatok minút sa na centrálnom kurte predstaví slovenská tenistka Dominika Cibulková, ktorá je už posledným slovenským zástupcom v singli. Čaká ju však náročná prekážka, Johanna Kontaová, ktorá sa v rebríčku nachádza vyššie. Určite však Dominika nieje bez šance a tak jej držme palce, aby túto náročnú úlohu zvládla a prebojovala sa do tretieho kola.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne trocha natiahne, znova sa tak prihlásime, keď už obe tenistky budú na kurte. Zatiaľ teda prajem pekný deň.

Obe tenistky sú už prítomné na kurte a venujú sa rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie môže začať. Ako prvá začne na servise slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Dominika musela ísť na úvod cez druhé podanie, ale zvládla to a return súperky končí v aute.

15-15
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Kontaová získava druhý fiftín v rade, aj tento úder našej tenistky bol nepresný.

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Kontaová nedokázala reagovať na skrátený úder. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Aut z rakety britskej tenistky, Dominika získava gembal.

0:1
    Ten sa jej aj podarilo využiť, kedže Kontavej nevyšiel pokus o víťazný úder a tak Dominika vyhráva 1:0!

15-0
    Kontaová začína takisto úvodný servis úspešne a na svoje konto získava fiftín.

30-0
    Podávajúca hráčka sa prezentuje víťazným úderom a vyhráva o dva fiftíny.

30-15
    Kontaová sa presunula na sieť, ale jej forhend končí v aute. Dominika znižuje na rozdiel jednej loptičky.

40-15
    Esom získava podávajúca hráčka dva gembaly.

1:1
    Kontaová zahrala našu hráčku do rohu dvorca a následne dobehla na sieť a volejom ukončila túto výmenu. Stav v prvom sete je vyrovnaný 1:1!

0-15
    Aj úvod tohto podania slovenská tenistka zvládla a získava fiftín.

0-30
    Pokračuje víťazným úderom a vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Forhend našej tenistky zastavuje páska, Dominika však stále vyhráva o jednu loptičku.

15-40
    Aut z rakety Kontaovej a tak Dominika získava dva gembaly.

1:2
    Situácia sa zopakovala a tak si naša hráčka udržala aj druhé podanie, čím sa dostáva do vedenia 2:1!

1:2
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Johanna Kontová.

1:2

15-0
    Úvod podania aj v tomto prípade podávajúca hráčka zvládla a získava fiftín.

30-0
    Kontová vytiahla presný úder na čiaru a vyhráva o dva fiftíny.

30-15
    Loptu získava Cibulková.

30-30
    Dlhý úder Kontovej končí v aute, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Po úspešnom prechode na sieť získava Kontová gembal.

2:2
    Sledovali sme ďalší víťazný úder podávajúcej hráčky a tak si aj ona udržala svoje druhé podanie, stav v prvom sete je vyrovnaný 2:2!

15-0
    Teraz úvod našej tenistke nevyšiel, Kontová požiadala o jastrabie oko a to potvrdilo, že loptička od Dominiky bola za čiarou.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Dominika si pomohla kvalitným podaním a vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Prvé eso v zápase na konte našej tenistky, čo jej prináša dva gembaly.

2:3
    Víťazným úderom ukončila Dominika túto výmenu a vyhráva v prvom sete 3:2! Zatiaľ teda čakáme na zaváhanie na jednej či druhej strane, obe tenistky ešte nečelili brejkbalovej hrozbe.

2:3

2:3

15-0
    Kontová zahajuje tento servis esom.

30-0
    Druhé eso za sebou od podávajúcej hráčky!

30-15
    Podávajpcej hráčke nevyšiel bekhend a loptička dopadla za základnú čiaru. Dominika znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-30
    O prvú dvojchybu v zápase sa postarala Kontová, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Kontová musela ísť cez druhé podanie, čo sa jej nepodarilo a prvý brejkbal v zápase patrí našej tenistke!

40-40
    Toto bolo s veľkým šťastím! Kontová zariskovala a pokúsila sa o skrátený úder, ktorý Dominika stihla dobehnúť, ale následne posiela loptičku len do pásky. Zhoda!

40-A
    Sledovali sme veľmi peknú výmenu, na konci ktorej prišla nevynútená chyba od Kontovej a Dominika získava druhý brejkbal v zápase!

2:4
    Dlhý úder od Kontovej končí v aute a tak Dominika využíva brejkbal a ujíma sa vedenia v prvom sete 4:2! Je tu teda prvé zaváhanie v tomto zápase, Kontová si tak komplikuje situáciu v prvom sete. Slovenská tenista teraz potrebuje potvrdiť brejk.

0-15
    Začína servis úspešne a na svoje konto získava fiftín.

0-30
    Drop shot od Kontovej bol nepresný a tak Dominika vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Tri gembaly na potvrdenie brejku pre slovenskú tenistku.

2:5
    Výborne! Dominika Cibulková čistou hrou potvrdila brejk a ujíma sa v prvom sete vedenia 5:2! Johanna Kontová teraz pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade hry.

2:5

2:5

15-0
    Dôležité podania začína Kontová úspešne a získava fiftín.

15-15

30-15
    Forhend našej tenistky končí v aute, podávajúca hráčka tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Kontová posiela loptičku len do siete a tak to je po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

40-30
    Priamym bodom z podania získava Kontová gembal na udržanie sa v prvom sete.

3:5
    Po priamom bode z podania tu je eso a tak Konta znižuje stav prvého setu na 3:5 z jej pohľadu. Dominika Cibulková však teraz pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

0-15
    Dominika predviedla úspešný prechod na sieť a po víťaznom údere získava fiftín.

0-30
    Kontovej dlhý úder končí v aute a tak Dominika vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Slovenská tenistka sa previnila prvou dvojchybou v zápase.

30-30
    Kontová dobre returnovala a je to po 30 na oboch stranách. Príde brejkbal či setbal?

30-40
    Dominika získava setbal, jej súperka zahrala loptičku len do siete!

3:6
    Teraz už return Kontovej nebol úspešný a tak Dominika vyhráva prvý set pomerom 6:3! Dlho sme sledovali vyrovnané dejstvo, ale slovenská tenistka využila brejkbal, získané podanie potom aj potvrdila a tak sa dostáva v zápase do vedenia 1:0! Bude tak do druhého setu vstupovať v lepšej pozícii, ale stále sledujeme vyrovnané stretnutie.

0:0

0:0

0-15
    Úvod podanie Kontovej nevyšiel a tak prvý fiftín v druhom sete získava naša tenistka.

15-15
    Teraz tu je však eso podávajúcej hráčky, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Forhend slovenskej tenistky zastavuje páska, Kontová získava druhý fiftín v rade.

30-30
    Dominika vytiahla víťazný úder z bekhendu a je to po 30 na oboch stranách.

40-30
    Úspešným volejom na sieti získava Kontová gembal.

1:0
    Priamym bodom z podania ho aj využíva a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!

0-15
    Krásny úder od siete v podaní našej tenistky, ktorá tak zahajuje úvodný servis v druhom sete úspešne.

0-30
    Nasleduje víťazný úder našej tenistky, ktorým sa dostáva vo výmene do vedenia o dva fiftíny.

15-30
    Druhá dvojchyba v zápase od slovenskej tenistky.

15-40
    Dlhý úder Kontovej končí v aute, dva gembaly pre Dominiku.

1:1
    Slovenská tenistka si pomohla kvalitným podaním a vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

15-0
    Piate eso v zápase od Kontovej.

15-15

30-15
    Šieste eso na konte Kontovej.

40-15
    Aut z rakety našej tenistky, podávajúca hráčka má k dispozícii dva gembaly.

40-30
    Prvý gembal slovenská tenistka odvracia.

40-40
    Dominika predviedla víťazný úder a odvracia aj druhý gembal. Zhoda!

40-A
    Ďalšia skvelý výmena od našej tenistky, Dominika získava brejkbal, prvý v druhom sete!

1:2
    Presným úderom na čiaru ho Dominika a využíva a berie tak prvé podanie svojej súperke v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 2:1!

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Dominika Cibulková.

0-15
    Cestu za obhajobou brejku začína Dominika ziskom fiftínu.

0-30
    Pokračuje víťazným úderom a tak vyhráva o dve loptičky.

0-40
    Aut z rakety Kontovej a tak Dominika získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

1:3
    Výborne! Čistou hrou potvrdila slovenská tenistka brejk a vyhráva tak v druhom sete 3:1! Teraz sledujeme parádny tenis od Dominiky, ale netreba nič zakríknuť.

15-0
    Kontová začína svoj servis úspešne a získava fiftín.

30-0
    Siedme eso v zápase na konte podávajúcej hráčky.

40-0
    Pokračuje priamym bodom z podania a získava tri gembaly.

2:3
    Aj Kontová sa napokon prezentuje čistou hrou a tak znižuje stav v druhom sete na 2:3! Stále je však v lepšej pozícii naša tenistka.

2:3

2:3

0-15
    Úvod podania slovenskej tenistke vyšiel, na svoje konto si pripisuje ďalší winner.

15-15
    Kontová ukázala presný prechod na sieť a je to po 15 na oboch stranách.

15-30
    Dominika musela ísť cez druhé podanie, čo zvládla a return súperky končí v aute.

30-30
    Teraz však jej úder zastavuje páska, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Víťazným úderom získava Kontová prvý brejkbal v tomto zápase! Náročná situácia pre našu tenistku.

40-40
    Dominika vytiahla skrátený úder, na ktorý už jej súperka nestihla reagovať a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-A
    Slovenská tenistka pokračuje kvalitným podaním a získava gembal.

2:4
    Dominika Cibulková sa prezentuje forhendovým winnerom a ujíma sa v druhom sete vedenia 4:2! Slovenská tenistka odvrátila brejkbal súperky, čo bolo veľmi dôležité. Uvidíme, či sa Kontová ešte dokáže vrátiť do zápasu.

15-0
    Úvod podania jej vyšiel a získava tak fiftín.

15-15

30-15
    Servis-volej od Kontovej, ktorá teda opäť vyhráva o jeden fiftín.

40-15
    Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.

3:4
    Priamym bodom z podania ukončila Kontová túto výmenu a znižuje stav v druhom sete na 3:4! Dominiku čaká teraz veľmi dôležité podanie, ktoré si potrebuje udržať.

3:4

3:4

0-15
    Forhend od kontovej končí na sieti, fiftín pre slovenskú tenistku.

15-15
    Aut z rakety našej tenistky, čo potvrdilo aj jastrabie oko.

15-30
    Dlhý úder Kontovej končí za základnou čiarou, Dominika tak vyhráva opäť o jeden fiftín.

15-40
    Slovenská tenistka získava dva gembaly.

3:5
    Výborne! Sledovali sme peknú výmenu na oboch stranách, na jej konci umiestnila Dominika svoj forhend presne na čiaru a vyhráva v druhom sete 5:3! Johanna Kontová tak pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.

0-15
    Dôležité podania zahajuje úderom do autu, prvý fiftín výmeny patrí našej tenistke.

0-30
    Kontová pokračuje dvojchybou, čo potvrdilo aj jastrabie oko.

15-30
    Loptu získava Kontová.

15-40
    Kontovej úder zastavila páska a tak Dominika Cibulková získava dva mečbaly!

30-40
    Dlhý úder našej tenistky končí v aute, čím teda stráca prvý mečbal.

40-40
    Ani druhý mečbal naša tenistka nevyužil po chybnom údere, Kontová sa tak ešte drží v tomto zápase.

40-A
    Tretí mečbal pre slovenskú tenistku!

40-40
    Ani ten sa jej však nepodarilo využiť a tak pokračujeme v dramatickej výmene ďalej.

40-A
    Štvrtý mečbal pre našu tenistku!

40-40
    Ďalšia zhoda.

A-40
    Gembal na udržanie sa v zápase pre Kontovú.

40-40
    Zhoda.

A-40
    Druhý gembal pre Kontovú.

4:5
    Po štyroch odvrátených mečbaloch Kontová využíva tento gembal a znižuje na 4:5 v druhom sete! Dominika pôjde však podávať na víťazstvo v tomto zápase, snáď jej to už teraz podarí.

4:5

4:5

0-15
    Servis zahajuje Dominika úspešne a získava fiftín.

0-30
    Kontovej úder zastavila páska, slovenská tenistka vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    Víťazným úderom získala Dominika tri mečbaly!

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Dominika Cibulková! Slovenská tensitka ukončila posledný výmenu priamym bodom z podania a tak vyhráva druhý set pomerom 6:4! Aj táto sada bola veľmi vyrovnaná, podstatné však bolo, že Dominika odvrátila brejkbal súperky a už potom všetko dotiahla do úspešného konca a po výhre 2:0 na sety po hrách 6:3 a 6:4 postupuje do tretieho kola tohtoročného Wimbledonu!

Koniec zápasu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková predviedla vynikajúci výkon a poráža favoritkou tohto stretnutia Johannu Kontovú bez strateného podania a tak ešte drží našu vlajku v singli tohtoročného Wimbledonu! Súperkou našej tenistky v treťom kole bude Elise Mertensová z Belgicka.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (18:16:45)