2
6 6
sk Čtvrtek 05.07.2018, 12:09Challenger Marburg (antuka) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Andrej Martin a Hugo Dellien. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 12:00!

Tenisová verejnosť momentálne sleduje dianie na WImbledone, ale samozrejme prebiehajú aj Challengerové turnaje s tenistami, ktorí nemali šťastie a na treťom grandslame sezóny sa nepredstavili.

Na antuke v Nemecku v týchto dňoch prebieha tenisové podujatie Challenger Marburg a jeho súčasťou je aj slovenský tenista Andrej Martin, ktorý sa prebojoval už do štvťfinále a na jeho súboj s tenistom z Bolívie Hugom Dellienim sa bližšie pozrieme.

Miernym favoritom tohto stretnutia bude Hugo Dellien, pretože sa v rebríčku ATP nachádza na 120. mieste, zatiaľ čo Andrejovi Martinovi patrí 164. miesto. Aj lepšiu formu má o trochu práve Dellien, ale v Nemecku sa darí obom rovnako, v dvoch zápasoch stratili len jeden set. Uvidíme, ako napokon toto stretnutie dopadne, snáď so šťastným koncom pre nášho hráča.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Obaja tenisti sa už dostavili na kurt a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa už toto štvrťfinálové stretnutie môže začať a tak verme, že to skončí šťastne pre slovenského tenistu Andreja Martina.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Ako prvý začne na servise Hugo Dellien.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Hugo Dellien musel ísť na úvod cez druhé podanie, čo mu však vyšlo, keďže Andrejov return končí na sieti.

15-15
    Od siete tu je víťazný úder slovenského tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Andrejov forhend zastavuje páska, Dellien tak opäť pri svojom prvom podaní vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Dlhý úder podávajceho hráča končí v aute, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Situácia sa zopakovala a tak Andrej hneď v úvode zápasu získava brejkbal!

40-40
    Po nevynútenej chybe sa mu ho však nepodarilo využiť, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-A
    Druhým fiftínom v rade získava Dellien gembal.

0:1
    Aut z rakety nášho tenistu, takže Dellien si aj s miernymi komplikáciami udržal úvodný servis, čím sa ujíma vedenia 1:0!

0-15
    Úvod prvého podania Andrejovi nevyšiel, prvý fiftín tohto gemu pre jeho dnešného súpera.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Znova ide fiftín na konto Delliena, ktorý si ho vybojoval na sieti a tak vyhráva o jednu loptičku pri súperovom podaní.

30-30
    Andrej Martin si následne pomohol kvalitným podaním a vyrovnáva na 30:30! Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Slovenský tenista sa pokúsil o skrátený úder, na ktorý Dellien stihol reagovať a od siete si víťazným úderom vybojoval brejkbal! Opakuje sa tak situácia ako pri prvom podaní, ale v opačných úlohách.

0:2
    Teraz však dlhý úder nášho tenistu končí v aute! Andrej Martin si teda neudržal úvodný servis a jeho súper sa ujíma vedenia 2:0! Delliena čaká podanie na potvrdenie brejku.

0-15
    Začína ho úspešne a na svoje konto získava fiftín.

15-15
    Pokus o forhend po čiare Dellienovi nevyšiel, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Aut z rakety slovenského tenistu, Dellien znova vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Andrejov úder zastavila páska, Hugo Dellien získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

0:3
    Slovenský tenista sa rozhodol pre prechod na sieť, ale odtiaľ sa prezentoval len nepresným úderom a tak jeho súper potvrdil brejk a v prvom sete vyhráva 3:0! To nieje dobrý začiatok pre Andreja Martina, ale ešte nemá nič stratené.

0:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:3
    Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.

0-15
    Andrejovi znova nevychádza úvod podania a tak stráca prvý fiftín.

15-15
    Dlhý úder Delliena opustil dvorec, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Ani tento prechod slovenskému tenistovi nevyšiel a pri svojom podaní tak opäť prehráva o jeden fiftín.

30-30
    Dellien sa pokúsil o víťazný forhend po čiare, ktorý mu však nevyšiel a tak to je po 30 na oboch stranách.

40-30
    Dellienov úder zastavuje páska, gembal pre slovenského tenistu.

1:3
    Opäť nasledoval nepresný úder od Delliena a tak Andrej získava prvý gem v tomto zápase, čím znižuje stav prvého setu na 1:3! Stále je však v lepšej pozícii jeho súper.

0-15
    Andrej sa pokúsil o skrátený úder, ale Dellien bol na sieti včas a volejom získava fiftín.

15-15
    Dlhý forhend podávajúceho hráča končí v aute, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.

30-30
    Andrej stihol dobehnúť skrátený úder od súpera, ale následne posiela loptičku len do siete.

30-40
    Slovenský tenista presmeroval hru na sieť, ale tam bol úspešnejší jeho súper a Andrejov nepresný úder opäť skončil na páske. Gembal pre Delliena.

40-40
    Ten sa však Andrejovi podarilo úspešným winnerom odvrátiť a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-A
    Výhoda a gembal pre podávajúceho hráča.

40-40
    Nasledoval však úder do autu od Delliena a tak sme späť na zhode.

40-A
    Víťazným úderom získava Dellien druhý gembal.

40-40
    Ani ten sa mu však po chybe nepodarilo využiť, takže sledujeme zatiaľ najvyrovnanejšiu výmenu.

40-A
    Tretí gembal pre Delliena.

1:4
    Do tretice všetko dobre, Dellien presným úderom na čiaru ukončil túto výmenu a vyhráva v prvom sete 4:1! Andrej sa tak už dostáva v tejto sade do väčších problémov.

1:4

1:4

15-0
    Dellienov return končí v páske, fiftín pre nášho tenistu.

30-0
    Dlhý úder od Delliena končí v aute, Andrej vyhráva pri svojom podaní o dve loptičky.

40-0
    Po chybe súpera získava náš hráč tri gembaly a šancu na čistú hru.

2:4
    Aj sa tak stáva, Andrej Martin sa prezentuje čistou hrou a znižuje stav v prvom sete na 2:4!

0-15
    Dellien zahajuje servis úspešne a získava fiftín na svoje konto.

0-30
    Po úspešnom prechode na sieť získava podávajúci hráč druhý fiftín v rade.

0-40
    Dlhý úder nášho hráča dopadol za čiaru, takže aj Dellien získava šancu na čistú hru.

2:5
    Hugo Dellien sa podobne prezentuje čistou hrou a vyhráva v prvom sete pomerom 5:2! To znamená, že Andrej Martin pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

2:5

2:5

0-15
    Andrejovi úvod dôležitého podania nevychádza, jeho úder zastavil páska.

0-30
    Nepresný úder nášho tenistu končí v aute, Dellien vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Andrej zvládol prechod na sieť a znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-30
    Registrujeme prvé eso v tomto zápase, postaral sa oň náš hráč. Po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

30-40
    Bekhend slovenského tenistu končí na sieti, Hugo Dellien získava setbal!

2:6
    Andrej ukončil prvý set nepresným úderom za základnú čiaru a tak Hugo Dellien využíva hneď prvý setbal a vyhráva túto sadu pomerom 6:2! Andrejovi tento set vôbec nevyšiel, už v jeho úvode prehrával o tri gemy a tento náskok súper nedokázal dostihnúť. Hugo Dellien vyhráva v zápase 1:0 a lepšie sa mu tak pôjde do druhého setu.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Hugo Dellien.

15-0
    Úvodné podanie Dellienovi nevyšlo a tak tu je fiftín pre nášho tenistu.

15-15
    Sledovali sme veľmi peknú výmenu na sieti, napokon sa Dellien prezentoval víťazným úderom a je to po 15 na oboch stranách.

15-30
    Andrejovi nevyšiel jeho volej a tak prehráva v tejto výmene o jeden fiftín.

30-30
    Dlhý úder od Delliena končí za základnou čiarou, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Víťazným úderom na čiaru si Dellien vybojoval gembal.

0:1
    Hugo Dellien musel ísť cez druhé podanie, čo mu však vyšlo a po využitý gembalu vyhráva v druhom sete 1:0!

0-15
    Forhend slovenského hráča zastavuje páska, nezvládol tak úvod podania a fiftín získava jeho súper.

0-30
    Dellien po víťaznom údere získava druhý fiftín v rade.

0-40
    Hugo Dellien sa po chybe nášho tenistu dostáva k trom brejkbalom!

0:2
    A hneď ten prvý po presnom prechode na sieť aj využíva a tak sa ujíma vedenia 2:0 v druhom sete! Zatiaľ sledujeme podobný vývoj ako v prvom sete.

0-15
    Cestu za potvrdením brejku začína Dellien úspešne.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

0-40
    Hugo Dellien získava ďalšiu šancu na čistú hru.

0:3
    Aj sa tak stáva, Hugo Dellien sa po druhýkrát v rade prezentuje čistou hrou a po potvrdení brejku vyhráva v druhom sete 3:0! Priebeh prvého setu sa teda do bodky zopakoval, čo nieje pre nášho tenistu dobrou správou.

0:3

0:3

0-15
    Znova nášmu tenistovi nevychádza úvod podania, fiftín na konto jeho súpera.

0-30
    Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, Dellien vyhráva o dva fiftíny.

0-40
    A znova sú tu tri brejkbaly pre Delliena!

15-40
    Ten prvý sa po winneri podarilo nášmu tenistovi odvrátiť, stále však ešte čelí dvom hrozbám.

0:4
    A tie už neustal, takže stráca ďalšie svoje podanie a prehráva v druhom sete 0:4! To už je s ambíciami nášho hráča veľmi zle, Hugo Dellien už môže pohodlne dohrať toto stretnutie.

0-15

15-15

30-15

40-15
    Andrej Martin sa po chybe súpera dostáva k dvom brejkbalom! Má tak šancu vziať si svoje podanie späť a ešte vykresať iskierku nádeje.

40-30
    Prvú hrozbu však jeho súper odvracia.

40-40
    Ani druhý pokus nášmu tenistovi nevyšiel a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-A
    Tretím fiftínom v rade získava Dellien gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, Andrej ešte bojuje zo všetkých síl.

A-40
    Po druhom fiftíne v rade získava tretí brejkbal!

40-40
    Opäť sa však presúvame na zhodu 40:40!

A-40
    Štvrtý brejkbal pre slovenského tenistu.

1:4
    Andrej Martin prvý krát v tomto zápase berie svoju súperovi podanie, získava prvú hru v druhom sete a znižuje jeho stav na 1:4! Slovenský tenista sa tak zatiaľ drží v zápase.

1:4

1:4

15-0
    Andrej zahajuje úspešne svoje podanie a získava fiftín.

15-15

15-30
    Druhý fiftín v rade pre Huga Delliena.

15-40
    Hugo Dellien po chybe nášho tenistu získava dva brejkbaly a môže si tak hneď vziať späť svoje stratené podanie!

30-40
    Andrej Martin prvú hrozbu odvracia.

1:5
    Druhý však už nie a tak si Hugo Dellien berie späť stratené podanie a v druhom sete vyhráva 5:1! Čo je však podstatné, tenista z Bolívie pôjde podávať na víťazstvo v tomto zápase.

0-15
    Začína úspešne a na svoje konto získava fiftín.

15-15
    Až teraz prichádza prvá dvojchyba v tomto zápase, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Loptu získava Dellien.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Príde brejkbal či mečbal?

40-30
    Dellienov úder zastavuje páska a tak tu je brejkbal na udržanie sa v zápase pre Andreja Martina!

40-40
    Nedokázal ho však po chybnom údere využiť a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-A
    Druhým fiftínom v rade získava Hugo Dellien mečbal!

1:6
    GEM, SET, ZÁPAS Hugo Dellien! Druhý set sa už niesol v jasnej réžii tenistu z Bolívie, ktorý ho ovládol pomerom 6:1, aj keď stratil jedno svoje podanie. Andrej Martin tak nezvládol podľa predstáv štvrťfinálové stretnutie a na tomto podujatí žiaľ končí, keď podľahol svojmu súperovi 0:2 na sety po hrách 2:6 a 1:6.

Koniec zápasu

To je už z mojej strany všetko, ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok sviatočného dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (13:14:57)