Česko – Kanada 2:3 (kon.) | Česko – Slovensko 7:3 (kon.)
Česko
7:3 (3:1, 2:1, 2:1)
Slovensko
Pátek 06.07.2018, 15:30 • St. Johns (Kanada) • Mistrovství světa U20

Hokejbalová dvacítka si dnes připsala nesmírně cenné vítězství, rivala ze Slovenska totiž přehrála 7:3. Slováci sice v utkání udeřili jako první, ale poté už tahali za delší konec provazu hráči Česka, kteří tedy ukončili skupinovou fázi turnaje s bilancí tří výher a jedné porážky. (17:12:22)

44:35
    Ještě tu máme vyloučení Aurela Nauše, který je potrestán za sekání.

44:00
    Máme tu poslední minutu zápasu, který dopadne pro české hokejbalisty velmi úspěšně.

42:58
    Míček propadl na levý kruh ke Studencovi, který prověřil brankáře Čapka. Ten jeho střelu vyrazil.

41:32
    Slováci vyhodili míček přes všechny čáry. Vhazuje se tedy v jejich obranném pásmu.
    40:00 Lukáš OLEJNÍK - 7:3

40:00
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci alespoň korigují skóre. Postaral se o to LUKÁŠ OLEJNÍK, který snížil na 7:3. Asistence: Filip Vašaš a Miloš Fafrák.

39:49
    Moravec připravil tutovku Jakubovi Královi. Ten minul odkrytou slovenskou klec!

39:16
    Oba týmy už jsou kompletní.
    38:39 Jakub KVAPIL - 7:2

38:39
    Česko právě vstřelilo branku!
    Při hře 4 na 4 se prosazují čeští hráči! Z poměrně velké dálky napřáhl JAKUB KVAPIL a míček zapadl až za Šturmu. Asistence: Jakub Votruba.

37:15
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Prokop – 2 min., nafilmovaný pád).

37:15
    Vyloučení v týmu Slovensko (René Svitana – 2 min., krosček).

35:58
    Filip Vašaš je zpět na hrací ploše. Zranění slovenského kapitána, které se událo před několika minutami, tedy nebylo vážné.

35:38
    Z dobré pozice střílel Olejník. Českou branku netrefil.

34:46
    Slováci jsou v plném počtu.

34:28
    Českému týmu byl odpískán ofsajd.

34:11
    Ten nyní přerušil hru po pokusu Adama Kubíka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Kubík (Fanderlík), 12. Štefka (Kubík, Sloup), 13. Geba (Šimůnek, Votruba), 25. Král (Moravec), 27. Šimůnek (Zajíček, Hrabár), 32. Fraňo (Zajíček), 39. Kvapil (Votruba) – 6. Kantorek (Luhový, Chromiak), 27. Olejník (Nauš), 40. Olejník (Vašaš, Fafrák)

Česko: Čapek (Novák, Janák) – Doležal, Geba, Hrabár, Kalus, Kyclt, Sloup, Kvapil, Fanderlík – Fraňo, Malina, Štefka (A), Moravec, Majer, Král, Prokop, Zajíček (C), Šimůnek, Sýkora, Kubík (A), Vobruba
    Slovensko: Šturma (Martišek) – Studenc, Rel'ovský, Brincko, Vašaš (C), Gajdoš (A), Knesl, Junas, Bajánek – Svitana, Čepišák, Luhový, Olejník (A), Kantorek, Bánoczký, Gabčo, Bobák, Chromiak, Cerjan, Rácz, Nauš, Fafrák.