Quiroz – Kovalík 0:2 (kon.) | Kližan – Cuevas 1:2 (kon.)
2
3 6 6
sk Úterý 10.07.2018, 16:10Challenger Braunschweig (tráva) • 1. kolo

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Martin Cuevas! Hneď prvú možnosť na ukončenie tohto zápasu uruguajský tenista využíva a stáva sa víťazom tretieho setu pomerom 6:4! Tak toto sa určite nečakalo, Martin Kližan bol v tomto stretnutí jednoznačným favoritom, ale na turnaji v Braunschweigu končí. Už úvod zápasu mu nevychádzal, ale dokázal sa z toho otriasť a napokon aj prvý set získal. V tom druhom mu však súper uštedril kanára a v treťom sete ešte dokázal zmazať veľký náskok súpera, ale v rozhodujúcej chvíli už zlyhal a tak Martin Cuevas vyhráva toto stretnutie 2:1 na sety po hrách 3:6, 6:0 a 6:5!

40-A
    Prichádza mečbal pre Martina Cuevasa!

4:5
    Gembal úspešne premenený, takže Martin Cuevas vyhráva v treťom sete 5:4 a to znamená, že Martin Kližan pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase! To sa zrejme pred samotným stretnutím ani nečakalo.

4:4
    Martin Kližan potvrdzuje brejk a vyrovnáva stav v treťom sete na 4:4! Výborne, slovenský tenista sa dokázal vrátiť späť do zápasu z neľahkej situácie a tak sú stále šance na oboch stranách otvorené.

3:4
    Aj ho získava! Martin na nič nečakal, využíva hneď prvý brejkbal a znižuje stav v rozhodujúcom treťom sete na 3:4! Ešte však slovenský tenista musí brejk potvrdiť.

40-15
    Martin Kližan predsa len získava dva brejkbaly, nutne potrebuje získať toto podanie súpera!

2:4
    Aj sa tak stáva, Martin Kližan čistou hrou získava druhý gem v treťom sete, čím znižuje jeho stav na 2:4! Martin Cuevas je však stále v lepšej pozícii, náš hráč by potreboval získať toto jeho podanie.

1:4
    Cuevas na nič nečaká, využíva hneď prvý gembal a ujíma sa vedenia 4:1 v treťom sete. To už začínajú byť komplikácie pre nášho tenistu, musí si udržať podanie a potom získať aj súperove.

1:3
    Hneď ten prvý aj využíva, takže získava prvý gem v rozhodujúcom treťom sete, čím znižuje na 1:3!

0:3
    A ten sa mu aj podarilo využiť, čím sa dostáva do vedenia 3:0 v rozhodujúcom treťom sete a pomaly sa nám začína črtať veľké prekvapenie!

A-40
    Martin Kližan získava štvrtý brejkbal!

40-0
    Martin Kližan získava tri brejkbaly!

0:2
    Posledný pokus si už Martin Cuevas nenechal ujsť, berie hneď prvé podanie nášho tenistu v treťom sete a opäť tak na úvod dejstva vyhráva 2:0 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

0-40
    Hneď pri svojom prvom podaní v treťom sete musí Martin Kližan čeliť trom brejkbalom súpera!

0:1
    Ktorý sa mu už podarilo využiť a tak s veľkými ťažkosťami si udržal prvé podanie tretieho setu, čím sa dostáva do jeho vedenia 1:0!

A-40
    Martin Kližan získava brejkbal!

0:6
    Kanár! Tak toto nepopulárne označenie získava náš tenista, keďže nezískal ani jednu hru v druhom sete. Martin Cuevas tak doslova ovládol druhý set a vyrovnáva stav zápasu na 1:1! Tým pádom, o celom osude tohto stretnutia bude musieť rozhodnúť tretí set, kde sú šance určite vyrovnané.

40-A
    Po druhom fiftíne v rade získava Martin Cuevas setbal!

0:5
    Druhá možnosť na potvrdenie brejku už Cuevasovi vyšla a tak sa ujíma vedenia 5:0 v druhom sete! Martin Kližan teda pôjde podávať na udržanie sa v druhom sete a bude sa snažiť odvrátiť aj kanára.

0:4
    Nuž, druhý brejkbal sa podarilo Cuevasovi využiť a tak berie aj druhé podanie nášho tenistu v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 4:0! Slovenský tenista má čo robiť, aby sa vrátil späť do hry v tomto sete.

40-A
    Martin Cuevas získava druhý brejkbal!

40-A
    Po odvrátení súperovho gembalu získava Martin Cuevas brejkbal!

0:3
    Cuevas čistou hrou potvrdil získaný brejk a tak v druhom sete už vyhráva 3:0! Martin Kližan je tak znova vo väčších problémoch, po krátkej prestávke pôjde na servis.

0:2
    Hneď prvú možnosť Cuevas využíva a tak ide v druhom sete do vedenia 2:0! Martin Kližan tak nezvládol začiatok druhého setu, ale ešte má čas a priestor sa z toho dostať.

15-40
    Moje slová sa teraz len potvrdili, pretože znova Marin pri prvom podaní na úvod setu bude čeliť dvom brejkbalom súpera!

0:1
    Ktorý sa mu aj úspešne podarilo premeniť a tak sa ujíma vedenia v druhom sete 1:0!

6:3
    Čistou hrou získava Martin Kližan tento gem, tým pádom vyhráva prvý set pomerom 6:3! Úvod zápasu však nášmu tenistovi vôbec nevyšiel, trápil sa pri podaní, ale dokázal zmazať vedenie súpera o dva gemy a napokon sa ujíma vedenia 1:0 v tomto zápase.

40-0
    Martin Kližan má k dispozícii štvrtý setbal v prvom sete!

5:3
    Ktorý aj úspešne využíva, čím znižuje stav v prvom sete na 3:5 z jeho pohľadu. Martin Kližan však pôjde podávať na víťazstvo v tejto sade hry.

A-40
    Tretí setbal v zápase pre nášho tenistu!

A-40
    Druhý setbal pre nášho tenistu!

40-30
    Tretím fiftínom v rade získava Martin Kližan setbal!

5:2
    Druhý pokus bol už úspešný a tak Martin Kližan potvrdzuje brejk a vyhráva v prvom sete pomerom 5:2! Martin Cuevas teda pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

4:2
    Teraz to už nášmu tenistovi vyšlo a získava aj druhé súperove podanie, čím sa v prvom sete dostáva do vedenia 4:2 a je na najlepšej ceste získať túto sadu.

A-40
    V zápätí však prichádza druhá brejkbalová možnosť pre nášho tenistu.

40-30
    Teraz sa však už Martin Kližan dostáva k brejkalovej šanci!

3:2
    Hneď prvú možnosť sa podarilo slovenskému tenistovi využiť a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 3:2 v prvom sete!

2:2
    Aj sa mu ho podarilo využiť a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2! Slovenský tenista tak pôjde podávať na potvrdenie brejku a môže strhnúť vedenie prvého setu na svoju stranu.

40-30
    Martin Kližan získava prvý brejkbal v tomto zápase!

1:2
    Aj sa tak stáva, Martin Kližan znižuje stav prvého setu na 1:3! Po krátkej pauze sa na servis postaví Martin Cuevas.

0:2
    Druhý pokus už Cuevasovi vyšiel a po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0! Úvod zápasu tak papierovému favoritovi nevychádza, slovenský tenista však ešte stále nemá nič stratené.

0:1
    Túto hrozbu sa nášmu tenistovi nepodarilo odvrátiť a tak stráca hneď svoje prvé podanie v tomto zápase, Martin Cuevas sa ujíma vedenia 1:0!