Kajrat – Engordany 7:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Samtredia 2:0 (kon.) | Irtyš Pavlodar – Riteriai 0:1 (kon.)
Gandzasar – Lech Poznaň 2:1 (kon.) | Laçi – Famagusta 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Derry City 1:2 (kon.)
Constanta – Racing FC 0:0 (kon.) | Gżira – Niš 0:1 (kon.) | Molde – Glenavon 5:1 (kon.)
Slavia Sofia – Tampereen Ilves 2:1 (kon.) | Kalju – Stjarnan 1:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Milsami 5:0 (kon.)
Riga FC – CSKA Sofia 1:0 (3:5 po pen.) | Häcken – FK Liepāja 1:2 (kon.) | Sarpsborg – Vestmannaeyjar 2:0 (kon.)
Keşla FK – Balzan 2:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Ferencváros 1:0 (kon.) | Soligorsk – Connah's Quay 2:0 (kon.)
AIK Stockholm – Shamrock 1:1 (po pr.) | Vardar – Pjunik 0:2 (kon.) | Zaria Balti – Zabrze 1:1 (kon.)
Apollon Limassol – Stumbras 2:0 (kon.) | Dinamo Tbilisi – Dunajská Streda 1:2 (kon.) | Priština – Fola 0:0 (4:5 po pen.)
Žalgiris Vilnius – KÍ Klaksvík 1:1 (kon.) | Nordsjaelland – Cliftonville 2:1 (kon.) | Niederkorn – Gabala 0:1 (kon.)
Beitar Jeruzalém – Čichura 1:2 (kon.) | Kodaň – KuPS 1:1 (kon.) | Luftëtari – Ventspils 3:3 (kon.)
FK Sarajevo – FC Banants 3:0 (kon.) | Maribor – Partizani Tirana 2:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Rudar 3:0 (kon.)
Titograd Podgorica – B36 Tórshavn 1:2 (kon.) | Trenčín – Budućnost Podgorica 1:1 (kon.) | Dundalk – Levadia Tallinn 2:1 (kon.)
Tre Fiori – Rudar Velenje 0:3 (kon.) | Runavík – Hibernian 4:6 (kon.) | Osijek – CS Petrocub 2:1 (kon.)
Coleraine – Spartak Subotica 0:2 (kon.) | Újpest FC – Neftçi Baku 4:0 (kon.) | Domžale – Široki Brijeg 1:1 (kon.)
Hafnarfjördur – Lahti 0:0 (kon.)
po penal. (3:5)
Riga FC
1:0 (1:0)
CSKA Sofia
Čtvrtek 19.07.2018, 18:30 • Skonto Stadions, Riga • Evropská liga (předkola) • 1. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu utkání 2. předkola Evropské ligy mezi týmy Riga FC a CSKA Sofia. Zápas se odehraje v Rize na stadionu Skonto stadions.

Riga FC

Riga FC je týmem z hlavního města Lotyšska a hraje tamní nejvyšší soutěž. V rozehrané sezóně lotyšské ligy se Riga nachází na druhém místě v osmičlenné tabulce, má 28 bodů a na první RFS ztrácí šest bodů. V minulé sezóně Riga skončila v lize na třetím místě se ztrátou devíti bodů na první Spartaks a právě tímto umístěním si vysloužila účast v kvalifikaci Evropské ligy. Aktuálně hraje Riga ve velmi obstojné formě. Naposledy sice v prvním zápase druhého předkola prohrálo s CSKA Sofia 0:1, předtím ale v rámci lotyšské ligy a poháru vyhrála šestkrát v řadě bez jediného inkasovaného gólu.

CSKA Sofia

CSKA Sofia hraje nejvyšší soutěž v Bulharsku a ta ještě nezačala, má tak oproti Rize drobnou nevýhodu v menší rozehranosti. Předkolo Evropské ligy si CSKA zajistilo druhým místem v lize. Na první Ludugorets ztrácelo sedm bodů a na třetí Levski mělo pohodlný náskok patnácti bodů. V přípravě na novou sezónu CSKA sehrálo pět zápasů, tři vyhrálo a dva remizovalo. V generálce s dánským Brondby Sofia remizovala 3:3 a předtím s Šachtarem 0:0. Porazit dokázala ruskou Ufu a japonský a bulharský klub.

První zápas

První zápas druhého předkola Evropské ligy se odehrál v Bulharsku a domácí Sofia dokázala porazit Rigu 1:0, rozhodnuto o postupujícím tak ještě rozhodně není, ale pokud vstřelí CSKA gól, bude muset Riga dát hned tři. První utkání rozhodl gólem v 49. minutě Tiago Rodrigues.

Riga FC: Ozols – Gabovs, Bajenko (C), Černomordijs, Kurakins – Enin, Panič, Šarič – Davies, Lemajič, Vaštšuk
    Náhradníci: Malinš, Karklinš, Petersons, Bogdaškins, Stuglis, Vusurovič, Primao

CSKA Sofia: Černiauskas – Sekulič, Čorbadžijskij, Bodurov (C), Geferson – Antov, Růben Pinto – Malinov – Jorge Intima, Tiago Rodrigues, Despodov
    Náhradníci: Stipica, Gyasi, Janio Bikel, Henrique, Jordanov, Pereira, Galabov

Rozhodčí: Aražanov – Belskij, Tassybajev.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Úvodní minuta utkání se odehrává především uprostřed hrací plochy, obě mužstva se nepouštění bezhlavě do útočení.

2
    Riga to poprvé zkusila podél pravé postranní čáry, ale její akce byla zastavena.

3
    Sofia si zatím hlavně hledí obrany, domácí jsou v úvodu mírně lepším týmem.

5
    Bajenko byl v souboji o míč s Rubenem Pintou pozdě a fauloval.

6
    Hosté začínají přebírat aktivitu, potvrzují, že právě oni by měli být favority tohoto utkání.

7
    Na dostřel branky lotyšského týmu se však zatím CSKA Sofia nedostala, Riga si to vzadu dobře hlídá.

8
    Na zemi se ocitl po faulu domácího Gabovse Intima. Ze středu hřiště rozehrávají hosté.

9
    Znovu se píská a znovu se uprostřed hrací plochy provinili domácí, jmenovitě Sarič.

10
    Riga drží delší dobu míč na svých kopačkách, ale výhradně na své polovině hřiště. Za půlkou už totiž číhají hráči Sofie.

11
    Postupný útok Rigy nakonec nebyl úspěšný, brankář Černiauskas si nemusel připsat žádný zákrok.

12
    Ani Sofii se na druhé straně nevedlo o nic lépe. Před Rodriguesem byl u míče dříve brankář Ozols a ukryl ho do svých rukavic.

13
    Tempo zápasu zatím není nijak vysoké. Většinu čase se hraje uprostřed hřiště, oba brankáři zatím moc práce neměli.

14
    Ve hře obou týmů je také velké množství malých faulů a rozhodčí je všechny píská. To také plynulosti hry vůbec neprospívá.

15
    A další faul, na půlící čáře se provinil hostující Pinto. Domácí okamžitě na krátko rozehrávají.

16
    Sofia se přesunula na útočnou polovinu a má autové vhazování. Míč může klidně letět až do vápna.

17
    Hosté nakonec zvolili variantu na blízko a k ohrožení branky Rigy se nedostali. Ozols bude mít kop od brány.

18
    Hosté se málem dostali na hranici pokutového území k prvnímu zakončení, ale nakonec všemu předešel úspěšný obranný blok.

19
    Na druhé straně byla akce Rigy o poznání méně úspěšná. Hráči lotyšského týmu se ani nepřiblížili brance soupeře.

20
    Riga se pokusila napadat rozehrávku Sofie, která vhazovala na vlastní polovině. Hosté si ale bez větších obtíži poradili a udrželi míč ve své moci.

21
    Riga se brání před svou šestnáctkou, v její obraně se snaží hráči Sofie najít nějaké skuliny.

22
    Po dlouhé době měl práci brankář hostů Černiauskas. Bezpečně pokryl centr z levé strany z kopačky Daviese.

24
    Riga sice dokázala vybojovat na vlastní polovině míč, ale pod tlakem pokazila přihrávku, takže opět bude útočit Sofia.

25
    Po nepřesném zakončení hostujícího mužstva bude moci rozehrán od branky Ozols.

26
    CSKA drží míč na svých kopačkách, ale zatím v bezpečné vzdálenosti od branky Rigy. Domácí se trpělivě brání.

27
    Hosté se pokusili zrychlit hru dlouhou přihrávkou dopředu, ale ta směřovala jen na Rodriguese, který byl v ofsajdu.

27
    Tiago Rodrigues navíc vzápětí dostává první žlutou kartu tohoto střetnutí.

29
    Pěknou rychlou akcí se prezentovali hosté. Na jejím konci byl Intima. Tomu se sice nepovedlo zakončit, ale hosté budou mít rohový kop.

30
    Rohový kop se Sofii nepovedl, domácí se v pohodě ubránili.

31
    Z velké dálky vypálil Antov a nebyla to vůbec špatná rána. Jenže byla přeci jen o malý kousek nepřesná a prolétla nad břevnem.

32
    Jorge Intima byl faulován Gabovsem, ale vše se odehrálo daleko od branky Sofie.

33
    Žlutou kartu si vysloužil hostující Kiril Despolov za bezohledný zákrok.

35
    Domácí mají šanci ohrozit branku hostů,budou kopat standardní situaci.

35
    Davies poslal míč centrem před branku CSKA, ale tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

37
    Podobnou šanci mají nyní i hosté, také mohou zahrozit ze standardní situace.

38
    Střelou přes hlavu si vynutil zákrok brankáře Ozolse Antov, ale byla to pro jedničku Rigy hodně snadná práce.

39
    Sofia bude mít další standardku. Na zemi zůstává ležet některý z jejích hráčů.

40
    Tím zraněným byl Pinto, ale už je v pořádku.

40
    Tentokrát se hostům standardní situace vůbec nepovedla, míč ani nedoputoval do pokutového území.

40
    Už už se chystal z pravé strany pokutového území vystřelit Despodov, ale nakonec mu jeden z hráčů Rigy míč skluzem vypíchl.

41
    Po delší době se domácí také podívali a polovinu soupeře, ale dlouho tam nevydrželi. Sami nahráli míč zpět na svou půlku.

43
    První poločas už se nám pomalu chýlí ke konci a zatím musíme říci, že akce mnoho nepřinesl. Velká kvalita se na stadionu v Rize neodehrává.

43
    Teď přišla alespoň trocha vzrušení, když z levé strany střílel domácí Davies. Jeho rána byla ale zablokovaná.

44
    Riga FC právě vstřelil branku!
    Domácí se překvapivě dostávají do vedení! První gól tohoto zápasu padl po rohovém kopu. Na centr od levého rohového praporku si naskočil ANTONIJS ČERNOMORDIJS a nedal střelou hlavou brankáři Černiauskasovi šanci. Asistence: Antons Kurakins.
    44. Antonijs ČERNOMORDIJS - 1:0

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+2
    Domácí ještě na závěr poločasu zahrozili akcí po levé strany, ale přízemní centr Černiauskas pokryl.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi a poněkud překvapivě je ve vedení domácí tým Riga FC, který vyhrává nad CSKA Sofia 1:0. Hosté přitom byli většinu první půle lepším týmem, alespoň měli územní převahu, protože ani oni si žádnou velkou šanci nedokázali vypracovat. A tak v závěru poločasu udeřili domácí, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Antonijs Černomordijs.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

46

46
    Hned v úvodu druhého poločasu to domácí přehnali s tvrdostí a faulovali.

48
    Domácí si vybojovali standardní situaci. Na střelu to je daleko, ale zajímavý centr může přijít.

49
    Centr také přiletěl do vápna Sofie, ale nebezpečný být pro obranu hostů nemohl, protože se jeden z hráčů Rigy dopustil faulu.

51
    Standarku měli na druhé straně také hosté. Došlo i na hlavičkové zakončení, ale ne takové, aby nadělalo Ozolsovi starosti.

52
    A máme tu další faul, tentokrát a domácího Daviese, ale hodně daleko od branky Sofie.

53
    Jeden z hráčů Rigy nyní dokonce potřeboval ošetření po dalším ostrém zákroku hostů, ale nejedná se o nic vážného.

54
    Hra opravdu nyní postrádá jakékoliv tempo a plynulost. Znovu se pískal nedovolený zákrok, tentokráte hráčů Rigy.

56
    Další tvrdý skluz byl mířen na hostujícího Intimu a také on si vyžádal krátké ošetření.

56
    Následná standardní situace pak Sofii nevyšla, znovu mohl zůstat Ozols v relativním klidu.

57
    Série přerušení a standardních situací pokračuje, tentokrát má jednu Riga.

58
    Domácí vymysleli zajímavý centr, ale hráči Rigy si navzájem překáželi a ani jeden nedokázal zakončit.

58
    Statistika faulů bude dnes praskat ve švech. Další faul předvedli hráči Sofie.

58
    A vzápětí srážka dvou hráčů, na zemi zůstává ležet Sarič a také Antov. Horší je to se Saričem, ten je ošetřován.

60
    Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Valentin Antov, přichází Henrique.

61
    Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Jorge Intima, přichází Edwin Gyasi.

62
    Po akci domácích se mávalo a pískalo ofsajdové postavení.

63
    Hosté opět dostanou příležitost na standardní situaci, k zemi byl poslán Henrique. Žlutou kartu dostal Stefan Panič.

64
    Standardka Sofie ale nijak neohrozila branku domácího mužstva, které tak dál drží náskok 1:0.

66
    Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Vladislavs Gabovs, přichází Kriss Karklins.

67
    Hosté začínají svou další útočnou akci až od brankáře Černiauskase, kterého zapojují do rozehrávky.

67
    Žlutou kartu dostal za tvrdý nedovolený zákrok Tomislav Šarič.

68
    Hosté se snažili procpat míč z pravé strany před branku. Nakonec ale nevybojovali ani rohový kop.

69
    Sofia začíná přidávat na tempu a začíná přehrávat Rigu. Ta se zatím ale stíhá bránit.

71
    Riga se dokázala vložit do kombinace Sofii, ale míč nezískala. Jen akci svého soupeře zpomalila.

72
    Následně se domácí vrhli do protiútoku, ale ten neskončil ani centrem.

73
    Po nadýchaném centru před branku hlavou zakončoval hostující Malinov, ale brankář Ozols předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil.

74
    Tiago Rodrigues se dopustil bezohledného faulu zezadu a po druhé žluté kartě opouští trávník.

75
    Domácí kopali standardní situaci, ale branku Sofie neohrozili.

76
    Hosté se pustili ve třech dopředu, ale zformovanou domácí obranu nepřekonali.

79
    Domácí Lemajič natáhl ke střele z dálky, ale minul branku Sofie.

80
    Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází George Davies, přichází Milan Vusurovič.

81
    Sofia je v těžké situaci. Podle dnešního výkonu je sice vyspělejším týmem, ale prohrává, hraje o desíti a musí se bránit.

83
    Riga vede 1:0 a to znamená, že pokud nepadne gól, dojde na prodloužení.

83
    Do zakončení z malého vápna se chtěl natlačit domácí Lemajič, ale byl odstaven.

84
    Riga však ještě kopala rohový kop, ale při něm došlo k faulu na brankáře Černiauskase.

85
    Riga má územní převahu, přitom ale nijak bezhlavě nespěchá. Nechce udělat chybu.

86
    Domácí měli autové vhazování, které dolétlo až do pokutového území. Důležitý hlavičkový souboj ale vyhráli hosté.

86
    Riga má ale další rohový kop.

87
    Ani z něj nebezpečí pro branku Sofie nevzešlo, protože domácí faulovali.

87
    Penalta pro hosty, to může zápas úplně otočit!

88
    Kopat bude faulovaný Kiril Despodov.

89
    Despodov ale obrovskou šanci na postup promarnil. Vystřelil na levou ruku brankáře a ten dokázal míč vyrazit.
    89. Penalta

90
    Tentokrát střílel z dálky Bodurov, ale branku minul.

90+1
    Hosté se dostávají znovu do tlaku, mají aut blízko branky soupeře.

90+2
    K zakončení se ale hráči Sofie neprodrali, naopak se píská jejich faul.

90+4
    Nastavení se pomalu blíží ke konci, standardní situaci budou mít hosté, ale až z poloviny hřiště.

90+5
    Panič to v jednom ze soubojů pěkně schytal a odkulhává za postranní čáru.

90+6
    Opět se hraje, šanci na poslední útok mají domácí.

90+6
    Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Sekulič, přichází Pereira.

90+6
    Druhý poločas skončil.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Druhý poločas skončil a domácí stále vedou 1:0. Hosté dohrávali druhou půli bez vyloučeného Rodriguese, ale přesto mohli rozhodnout o svém postupu. Jenže Despodov nedal penaltu a tak bude muset přijít na řadu prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Domácí to zkusili centrem z levé strany, ale na ten žádný z jejich útočníků nedoskočil. Následná střela z dálky skončila nad.

92
    Po sérií hlaviček ve středu hřiště nakonec získali míč hosté, ale hned ho zase odevzdali.

94
    Poprvé v prodloužení se do vápna soupeře dostali také hosté, ale jejich centr nebyl nebezpečný.

95
    Dobrou šanci měli po standardní situaci domácí, ale míč nedokázal nikdo z nich zasáhnout, tak ho chytil pohodlně Černiauskas.

96
    Nehraje se kvůli ošetřování jednoho z domácích hráčů.

97
    Obrana Rigy dokázala zablokovat centr CSKA z pravé strany a pak odkopla míč do bezpečí. Navíc následně hosté faulovali.

98
    Hosté sice hrají o desíti, ale v prodloužení jsou aktivnější. Nyní zakončoval z voleje Gyasi, ale míč netrefil dobře.

101
    Hosté se dožadují faulu na Henriqueho, ale ten se nepíská a domácí spěchají dopředu.

101
    Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Enin, přichází Peterson.

103
    Jeden z hráčů CSKA Sofia je ošetřován a musí být odnesen na nosítkách.

105+1
    Už se opět hraje, Riga se chystá podniknout útočný výpad.

105+1
    Centr z pravé strany propadl až na levou stranu vápna, ale ani odtud se Rize nepovedlo zakončit.

105+2
    Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Henrique, přichází Bikel.

105+2
    Domácí zahrávali rohový kop, ten ale ohrožení branky Sofie nepřinesl.

105+3
    Hosté se dopustili faulu. RIga ale nezvolila centr do vápna, raději rozehrála na krátko na jistotu.

105+4
    První prodloužení skončilo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Druhá půlka prodloužení zatím probíhá v docela poklidném duchu.

108
    Nyní je ale klidu konec, protože domácí Bajenko dostává žlutou kartu a Sofia má standardní situaci.

109
    Domácí Panič dostává druhou žlutou kartu a je vyloučen.

110
    Hosté nabídnutou šanci na rozhodnutí utkání nevyužili, s jejich centrem si Riga poradila.

112
    V prodloužení je hra obou týmů hodně nervózní a dost se fauluje. Tentokrát dostal žlutou kartu hostující Malinov.

114
    Rigu nyní podržel dvěma výbornými zákroky brankář Ozols, který vystihl střelu Gyasiho i následnou dorážku, která už tak náročná nebyla.

116
    Vysoký míč letěl do vápna Rigy, ale jen do míst, kde nestál nikdo v červených dresech CSKA Sofia.

118
    Sofia je v druhém poločase prodloužení jasně aktivnějším týmem. Tentokrát to zkoušela přízemním centrem z pravé stran, ale ten se neujal.

119
    Ke střele z dálky se dostal Vatsuk, ale mířil nad branku Sofie.

120
    Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Kurakins, přichází Primao.

120+1
    Hosté ještě mohou rozhodnout před penaltami, mají standardní situaci z pravé strany.

120+1
    Před branku Rigy se snášel nebezpečný centr, ale ten si nakonec našel brankář Ozols.

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o postupujícím do třetího předkola Evropské ligy nerozhodlo, takže se ke slovu dostanou penalty.