Manchester Utd. – Real Madrid 2:1 (kon.) | Tottenham – AC Milán 1:0 (kon.) | Barcelona – AS Řím 2:4 (kon.)
Arsenal – Chelsea 1:1 (6:5 po pen.) | Benfica – Lyon 2:3 (kon.)
po penal. (6:5)
Arsenal FC
1:1 (0:1)
Chelsea FC
Středa 01.08.2018, 21:05 • Aviva Stadium, Dublin • International Champions Cup • 1. kolo

Z tohoto utkání je to vše, děkuji za pozornost. (23:43:50)

To vše sledovalo přímo na stadionu 46 002 diváků.

O tom, jak se utkání vyvíjelo, nejlépe svědčí ukazatel střel na branku v prvním poločase a na konci. V prvním poločase to bylo 1-6, na konci 10-9.

bez karet
    Radost fanoušků Arsenalu po vyrovnání v posledním možném okamžiku byla obrovská.

Zápas, který měla Chelsea parádně rozehraný, ale nedokázala proměnit množství gólových šancí, včetně penalty. Skvělého Petra Čecha v brance Arsenalu překonal pouze v 6. minutě hlavou po rohu Antonio Rüdiger. Kanonýři dlouho nic pořádného nehráli, ale po prostřídání většiny sestavy se přeci jen dostávali do šancí proti pouze bránícímu se soupeři. Přesto se zdálo, že Blues dotáhnou zápas do vítězného konce, ale v posledních sekundách nastavení poslal míč do prázdné branky Alexandre Lacazette a šlo se do penalt. V nich bylo prvních 10 střelců stoprocentních, jako první selhal Loftus-Cheek z Chelsea a Iwobi následně potvrdil vítězství Arsenalu, ve které už pravděpodobně téměř nikdo nedoufal.

IWOBI

6. série
    6:5
    Iwobi udržel nervy na uzdě a rozhodl o vítězství Arsenalu v penaltovém rozstřelu!