Perušič, Schweiner – Plavinš, Točs 1:2 (kon.) | Wutzl, Frühbauer – Perušič, Schweiner 0:2 (kon.)
Wutzl, Frühbauer
0
16 23
Perušič, Schweiner
2
21 25
Čtvrtek 02.08.2018, 14:55 • Court 1, Vídeň, Rakousko • World Tour 5* – Vídeň (muži) • Skupina A

0:0
    České jedničky zvládly důležitý druhý zápas ve skupině A a zajistily si postup do zítřejšího prvního kola playoff. S domácím párem Wutzl, Frühbauer si Češi poradili ve dvou setech!

Češi vstoupili do zápasu skvěle, ještě před technickým oddechovým časem si vybudovali vedení o tři body. V závěru prvního dějství se Rakušané přibližovali, ale na úplné dorovnání už neměli síly. Druhá sada byla zpočátku velmi vyrovnaná, ve střední části se rakouské duo dostalo do slibného náskoku, ale to Češi dokázali rychle zlikvidovat. Za stavu 21:20 měla česká dvojice dokonce mečbol, ale ten nevyužila. Následně se musel zápas na celé dvě hodiny přerušit kvůli nepřízni počasí. Po dlouhé pauze stačila Čechům minuta, aby zápas dotáhli do vítězného konce.

Zítra kolem poledne se české duo postaví k zápasu prvního kola playoff. (17:43:20)

23:25
    Druhý set skončil.

23:25
    Tak dohrávka netrvala ani minutu! Po Schweinerově servisu přihrával Wutzl, který chtěl technicky přehrát Schweinera na bloku, ale míč poslal jen těsně za postranní lajnu.

23:24
    Po dvouhodinové pauze se postaral o úvodní servis dohrávky David Schweiner. Wutzl měl potíže a přihrávkou, toho využil Perušič v poli, který sám ukončil výměnu smečí do diagonály.

23:23
    Za stavu 23:23 ve druhém setu bude zahajovat dohrávku zápasu servisem David Schweiner.

23:23
    Všichni čtyři aktéři námi sledovaného duelu už jsou znovu na kurtu. Zápas byl přesunut z bezpečnostních důvodů mimo centrální dvorec.
    23:23 Pomocníkům na vídeňském majoru ani silná bouřka nemůže zkazit náladu.

23:23 Vídní se prohání opravdu silná bouře. Ani po více než půlhodinové pauze se stále nehraje.

23:23
    A zápas je přerušen! Hráči se domluvili s rozhodčím, že zápas bude pokračovat, až se počasí alespoň trochu umoudří!

23:23
    Simon Frühbauer poslal podání také jen do sítě. Hru teď narušuje s deštěm také prudký vítr.

23:22
    Perušič je na servisu. Míč však poslal jen do sítě a je tady další šance pro domácí.

22:22
    Jörg Wutzl pokračuje na servisu. Schweiner smečoval do diagonály, ale byl ubráněn. Balon nakonec dopadl od rakouského hráče do autu.

22:21
    Wutzl na podání. Schweiner v obrovském lijáku bod nedal, to na druhé straně využil bodovky Simon Frühbauer.

21:21
    Simon Frühbauer odvracel mečbol neskutečným úderem po lajně. Zápas bude pokračovat.

20:21
    Schweiner na podání. Perušič zabojoval v poli, ale bod nedal. Rakouský pár ale chyboval při smeči a je tady mečbol!

20:20
    Perušič na přihrávce přesně a podobně dopadl také v útoku. Je srovnáno.

20:19
    Další servis Perušiče se už neujal, ale Simon Frühbauer se skvěle opřel do smeče a vybojoval setbol pro domácí.

19:19
    Perušičův servis skončil před domácím hráčem. České dvojice v pravou chvíli srovnává stav druhé sady.