Kašpara Švec vychytal a tak i nájezdy jdou za Jihlavou. Z Budvar arény to je vše a já Vám přeji hezký den! (15:10:38)

1:0 pro Duklu! Moravec o břevno překonal Lidáka!

Melenovský se napřáhl k dělovce, pak ale strhl puk do kličky a zkusil přehodit Lidákův beton, což se nepovedlo.

Jungwirth zvolil pomalý pojezd až k Lidákovi, nakonec trefil jen beton.

Nájezdy začne jihlavský Jungwirth.

Prodloužení skončilo vítězně 1:0 pro Jihlavu, nyní nás čekají ještě nájezdy.

Sochor se snažil prohodit puk na Marhouna, přihrávka ale byla nepřesná.

65 vteřin před koncem prodloužení využil dobré rozložení Lidáka spoluhráči POLODNA a ani hozená vyrážečka brance nezabránila!

Jihlava zakroužila hluboko do pásma Motoru, Lidák s vypětím sil ale vše pokryl.

Kudrnáč si krásně obchodil všechny jihlavské hráče a byl sám před Švecem. Při nápřahu ale minul puk.

Na druhé straně do Baťova pokusu vložil jeden z beků Budějovic hůl.

Tyčka zastavila Březinovu střelu!

Buly opět vyhráli domácí, kteří se hned vrhli do útoku.

Závěrečných padesát sekund Dukla přežila může se radovat z pomyslných tří bodů! Týmy se ještě dohodly na tréninku prodloužení tři na tři.

59:10
    Lidák jde na střídačku!

58:25
    Motor nyní vkládá vše do srovnání a a chvíli Duklu zadržel v obranné třetině.

57:22
    Dukla právě vstřelila branku!
    A Jihlava se poprvé v zápase dostává do vedení! Dukla využila tlak, který si posledních pět až sedm minut budovala a v gól ho nakonec přetavil POLODNA krásnou ránou do víka! Lidák se nechal položit na led a byl tak bezmocný.

57:00
    Motor se na chvíli ukázal před Švecem, ten ale zasahovat nemusel.

56:02
    Postup hostí zastavil ofsajd.

54:50
    Jihlava opět drží domácí celek u Lidákovy klece, střely ale nebyly gólových parametrů.

52:39
    Kántor si chytře obhodil obránce Dukly krásnými jeslemi, puk mu ale utekl do zóny, kam dosáhl Švec.

51:38
    Dobrou střelu Jihlavy jen taktak zachytil Lidák betonem.

50:25
    Cibulka dlouho hledal od modré skulinku, kterou by Švec nehlídal. Když jí konečně našel, minul klec.

48:17
    A máme opět vyrovnáno! Jihlava dlouho využívala obrovské chyby budějovické obrany, až se nakonec BAŤOVI povedlo rozhodit Lidáka a poslat puk za brankovou čáru.

46:27
    Před Švecem proběhla krátká šermovačka jak na rytířských slavnostech. Nikdo ale gólmana nepřekvapil.

44:42
    Týmy se střídají v uzamykání soupeře v obranném pásmu, gólmani jsou ale zatím k nepřekonání na obou stranách ledu.

43:15
    Na dvakrát se Lidáka pokusil překonat Menšík. Poprvé ho gólman vychytal, podruhé forward netrefil puk.

42:19
    Pořádnou dělovku vyslal na Švece Březina. Gólman ale vyrážečkou poslal puk do ochranné sítě.

42:01

41:16
    Oslabení zvládá Motor solidně a dokonce zatlačil Duklu zpátky ke Švecovi.

40:01
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Kántor – 2 min., faul kolenem).

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:27.

Druhá třetina přinesla po gólu na obou stranách a Budějovice si stále drží chabý náskok. O ten během třetiny dokonce přišla když se během signalizovaného trestu prosadil Melenovský. Motor potřeboval k navrácení vedení osm minut. To totiž Fousek vybojoval kotouč, nechal svého hlídače padnout na led a poté vyjel do úniku a přesnou ranou pod levačku Švece zaskóroval. Oba týmy měly ještě několik šancí, žádnou ale nepřetavily do změny skóre.

40:00

39:15
    A na druhé straně musel Švec opět hasit samostatný únik Budějovic. Tentokrát byl ale přesný.

38:53
    To na druhé straně musel vytáhnout mistrný zákrok Lidák, když puk doslova zasedl.

38:22
    Budějovice na přibližně dvě minuty uzamkla Duklu a švec musel být v pozoru.

36:30
    Pokus Melenovského šel daleko od branky Lidáka.

35:23
    Budějovice byly opět v dobré šanci, když Placek přesně našel u pravé tyče Švece Sochora. Ten ale z ostrého úhlu mířené víko přestřelil.

34:08
    Střela Haila od modré skončila v klubku hráčů před Švecem.

33:17
    Motor opět zahrozil před Švecovo brankou, puk ale nechal před ní a dál už se k němu příliš neměl.

31:14
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Budějovice si berou zpět svoje vedení! FOUSKOVI se povedlo vybojovat na modré Jihlavy puk a dostal se po pádu jednoho z beků do samostatného úniku. Ten dokázal přetvořit ve střelu pod Švecovu levačku, kde gólman nechal dostatek prostoru na gól!

29:04
    Michalčuk využil toho, že nikoho z budějovických hráčů netrápil fakt, že je za jejich brankou, s pukem a nehlídán a zkusil překvapit Lidáka bekhendem. Ten o něm sice nevěděl, prostor branky ale vyplnil dostatečně.

27:38
    Lidák opět podržel svůj tým! Jeden z beků nestačil nastartovat nohy, propadl a dostal do šance jednoho z jihlavských hráčů. Tomu ale ujel puk a gólman byl u něj s hokejkou rychlejší.

26:48
    Ostrý projektil Pigla ztečoval Kumpfmuller a puk místo na branku letěl do ochranné sítě.

25:24
    Doslova obětavý zákrok předvedl Lidák proti jihlavskému ataku. Vystartoval daleko z branky a skočil po puku, který vyrazil mimo osu klece. O zbytek se postarala obrana.

23:45
    Dukla při signalizované početní výhodě srovnává! Před Lidáka se nacpalo všech pět hráčů Dukly a z nepřehledné situace nakonec MELENOVSKÝ propasíroval puku za bezmocného Lidáka. Gólmanu švecovi sice dlouho trvalo, než si všiml, že má ujíždět na střídačku, šestý hráč nakonec ale potřeba nebyl.

23:24
    Chvátala první neúspěch nezaskočil a nacpal se až před Lidáka. V osudný moment ale přestřelil.

22:22
    Z druhé strany to zkusil Baťa, Lidák ho pro změnu zastavil lapačkou.

21:46
    Lidáka zkusil překonat Chvátal, gólman si ale prostor pod levou rukou pohlídal.

20:20
    Buly vyhrál tentokrát Motor, Švec se ale příliš nezapotil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:47.

Prvních dvacet minut je za námi! Dukla většinu třetiny Motor naprosto drtila a jen díky pozornému Lidákovi to neskončilo brankou. Budějovice měly problém dostat se z vlastní obranné třetiny, ke konci třetiny to šlo ale lépe a lépe. Nakonec z toho vytěžil branku Kudrnáč, když se nejlépe vyznal ve skrumáži před jihlavským gólmanem Švecem.

20:00

19:10
    Motor úvodní branka nakopla, Dukla je ale opět zkoncentrovaná a nepouští ho k puku.

16:29
    Přesto nakonec Motor otevírá vedení! Před brankou Dukly se strhla mela, ve které se nejlépe vyznal KUDRNÁČ, který objel klec a se štěstím zasunul puk ke vzdálenější pravé tyči! Gólman Jihlavy byl bezmocný.

15:11
    Na zteč se po čase vydali i budějovičtí. Kašpar s Fouskem sice klec ohrozili, gól z toho ale není.

13:55
    Jungwirth mohl vsítit úvodní gól, jeho nahození na Lidáka sice prošlo gólmanovi za zády, bohužel pro Duklu ale jen rovnoběžně kopírovalo brankovou čáru.

13:18
    Na druhé straně zkoušel pozornost Pigl, Lidákovi stačilo jen chňapnout lapačkou.

12:44
    Kašpar jen tak laxní střelou zkusil překvapit gólmana Dukly. Puk ale skončil jen na betonu.

12:00
    Ve vyrovnaném počtu hráčů je opět Jihlava dominantnější. Navrátilec z trestné Moravec ale inkasoval bolestivý zákrok a odpajdal na střídačku.

11:04

10:54
    Hail se tak dlouho napřahoval k palbě od modré, až dostal blbě přihrávku a Jihlava puk vyhnala až k Lidákovi.

09:50
    Budějovice dlouho váhaly se střelbou. Nakonec se pokusu ujal Kašpar, trefil ale jen vyrážečku gólmana hostí.

09:04
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Moravec – 2 min., podražení).

08:29
    Čeká nás první vyloučení zápasu, Motor si ještě užívá výhodu.

06:34
    Budějovice se jen zřídkakdy dostávají z vlastní třetiny. Nyní se jim to povedlo, výlet ale přinesl jen jedinou střelu.

05:40
    Jihlavský Jungwirth se procpal přes tři žluté hráče, pokus o přihrávku mu už ale neprošel.

04:45
    Jihlava je od prvního buly jasně dominantním celkem, Budějovice ale zatím drží pozorný Lidák.

02:55
    Obrovská šance Dukly hned zpočátku utkání! Pigl se dostal k úniku naa gólmana, kterého napálil z ostrého úhlu. Ten vyrazil puk jen zpět na Pigla, který přihrál najíždějícímu Baťovi. Jihlavskému forwardovi chyběly jen centimetry od Lidákovy pravé tyče!

01:33
    Nakonec se ale Jihočechům povedlo přesunout hru na druhou stranu.

00:55
    Dukla drží Motor v jejich obranné třetině a Lidák má spoustu práce krotit prvotní atak.

00:01
    První buly utkání získali domácí, Jihlava je ale okamžitě o puk obrala

00:01

Sudí zaveleli k nástupu, týmy se pozdravily a jdeme na to!

Utkání začne o pár minut později, týmy přišly pozdě na rozcvičku.

HC Motor České Budějovice: Lidák – Hail, Kumpfmuller, Cibulka Placek, Fousek, Kašpar, Pitel, Březina, Kántor, Kudrnáč, Lukeš, Sochor, Marhoun, Petrásek

HC Dukla Jihlava: Maláč (švec) – Moravec, Vovšík, Chvátal, Novák, Sapík, Adam, Jungwirth, Polodna, Menšík, Broža, Melenovský, Zdarsa, Baťa, Michalčuk, Pigl

Rozhodčí: Mertl – Matoušek, Bělohlav.

To Dukla už má za sebou přípravné zápasy dva. Ovšem stejně jako dnešní soupeř si nepřipsala ani jednu výhru. V prvním utkání Jihlavu deklasovalo poměrem 3:7 pardubické Dynamo. O den později si hráči z Vysočiny udělali výlet do Hradce Králové, kde se utkali s Mountfieldem. Ačkoliv pro ně dopadlo lépe, po šedesáti minutách na kostce svítilo pro Duklu nepříznivé skóre 2:4. I oni si tak budou chtít spravit náladu a chuť.

Zatím jediné utkání, které Jihočeši v rámci letní přípravy odehráli, skončilo pro Motor prohrou. Na ledě Třemošné se trápili v koncovce a to jim nakonec přineslo prohru 0:2. V druhém utkání se tak dá očekávat dravost s cílem napravit si chuť.

Příjemné středeční poledne, vítejte u hokeje! Dnes se v rámci letní přípravy proti sobě postaví dorostenci HC Motor České Budějovice a dorostenci z HC Dukla Jihlava!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 17. Kudrnáč, 32. Fousek – 24. Melenovský, 49. Baťa, 58. Polodna

HC Motor České Budějovice: Lidák – Hail, Kumpfmuller, Cibulka, Placek, Fousek, Kašpar, Pitel, Březina, Kántor, Kudrnáč, Lukeš, Sochor, Marhoun, Petrásek
    HC Dukla Jihlava: Švec (Maláč) – Moravec, Vovšík, Chvátal, Novák, Sapík, Adam, Jungwirth, Polodna, Menšík, Broža, Melenovský, Zdarsa, Baťa, Michalčuk, Pigl

Rozhodčí: Mertl – Matoušek, Bělohlav