Česko – Kosovo 103:54 (kon.)
Česko
103:54 (33:17, 63:32, 76:43)
Kosovo
Sobota 11.08.2018, 21:00 • Sarajevo, Sport Hall Skenderija • ME do 16 let - muži (divize B) • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer, vítám Vás u textového přenosu z Mistrovství Evropy divize B hráčů do šestnácti let, kde se utká výběr Česka proti výběru Kosova.

Výběr Lvíčat si zatím připsal na své zápasové konto na Mistrovství Evropy jednu výhru nad výběrem Švýcarska 84:69 a jednu prohru s výběrem Bosny a Hercegoviny 69:84. Zatím se zdá, že lodivod Jan Slowiak měl šťastnou ruku zejména při výběru Vojtěcha Kalného a Ondřeje Hanzlíka, kteří zatím prožívají velmi dobrý turnaj. Češi tak vstupují do zápasu jako favoriti a případná prohra by je mohla velmi mrzet, jelikož by zkomplikovala šanci na postup do hlavního pavouka play-off.

Kosovo minulý ročník ukončilo na 19. místě a mělo by tak být slabší soupeř než Švýcarsko. V prospěch Lvíčat navíc hraje i to, že zatímco Češi už jsou v zápasovém tempu, Kosové teprve do turnaje vstupují, a tak lze očekávat jejich pomalejší rozjezd. Tým pod vedením Petrita Zeqiriho však bude mít jednu obrovskou výhodu a to je takřka domácí prostředí ve kterém můžeme očekávat poměrně slušnou návštěvu a srdnatou podporu horkokrevných Albánců.

Halou zní "Kde domov můj...". Souboj Česka s Kosovem za chvíli vypukne.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:01
    Češi vyhrávají úvodní rozskok! (0:0)

00:54
    Kristián Kocáb si sám doskočil míč, který poté nekompromisně uklidil do koše. (2:0)

01:09
    Kosům nevyšel útok a špatnou přihrávkou zbytečně ztrácejí míč. (2:0)

01:37
    Kocáb je faulován při střele a bude házet dva trestné hody. (2:0)

01:37
    Proměňuje pouze jeden! (3:0)

02:08
    Faul s košem na Berishu! (3:2)

02:08
    A Berisha bohužel svojí šanci proměňuje a připisuje si tak další bod. (3:3)

02:15
    Tři body pro Čechy! (6:3)

02:39
    Koš s faulem si vybojoval Staniszewski. Trestný hod proměnil a zahrál tak tříbodovou hru, (9:3)

02:49
    Na druhé straně však jeden z Kosů využívá příležitosti dvou trestných hodů a snižuje český náskok. (9:5)

03:08
    Češi střílí za tři a ihned poté Kocáb využívá v chybné rozehrávce kosů a proměňuje jednoduchý dvojtakt. (14:5)

03:08
    Oddechový čas pro hosty. (14:5)

03:08
    Český trenér Slowiak teď něco domlouvá s rozhodčím a hra je na delší chvílí přerušena. (14:5)

03:08
    Zřejmě se jedná o špatné počítání faulů rozhodčím. Delegát teď zvedá na české straně trojúhelníček ukazující pátý faul. (14:5)

03:32
    Kosové si připisují další faul na Kocába, tentokrát se bude rozehrávat od zadní čáry. (14:5)

03:32
    A další! A už pátý! Kocáb bude střílet dva trestné hody! (14:5)

03:32
    A oba dva bez problémů proměňuje! (16:5)

04:05
    Na trojků Kosů Češi rychle odpovídají skórováním za dva body! (18:8)

04:38
    A další dva body pro Česko! (20:8)

04:53
    Na bod Kosů z trestného hodu odpověděl, Kocáb proměněnou trojkou! (23:9)

05:13
    Rychlou dvojku Kosů následuje faul na Rexhepiho. (23:11)

06:49
    Ten oba dva trestné hody proměňuje. (23:13)

07:03
    Adam Šiška střílí za tři! (26:13)

07:17
    Další dva trestné hody pro Rexhepiho, který i teď odchází padesátiprocentní. (26:14)

07:31
    Faul na Starého, který proměňuje však jen jednou. (27:14)

08:17
    Vojtěch Kalný strčil Kosovského hráče a ten bude tak házet dva trestné hody. (27:14)

08:17
    Skóruje však jen při jednom pokusu. (27:15)

08:34
    Adam Šiška střílí další trojku! (30:15)

08:42
    Morinovi nesmyslně utíká míč do zámezí a Lvíčata tak budou mít možnost svůj náskok navýšit. (30:15)

08:54
    Dva body pro Kosy. (30:17)

09:14
    Adam Šiška zažívá úžasný zápas. Bude házet další trestné hody. (30:17)

09:14
    A i přešlap kosovského Šhali mu pomáhá vsítit aspoň jeden koš. (31:17)

09:56
    Dva body pro Lvíčata na konec čtvrtiny! (33:17)

10:00
    První čtvrtina skončila. (33:17)

Druhá čtvrtina už měla začít, avšak rozhodčí opět přerušuje hru a posílá hráče na střídačky.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (33:17)

10:08
    A hned na začátek dva body do českého bodového účtu! (35:17)

10:23
    Na druhé straně stejným počtem bodů odpovídá Kosovo! (35:19)

10:59
    Polloshka bude házet dva trestné hody. (35:19)

10:59
    A oba dvě proměňuje! (35:21)

11:13
    Na druhé straně tříbodová trefa pro Česko! (35:21)

11:29
    Mehana si vystřelil bod! (35:22)

11:47
    Dva body pro Česko! (37:22)

12:07
    Na trojku Čechů ihned odpovídají Kosové stejným bodovým ohodnocením! (40:25)

12:07
    Oddechový čas pro domácí. (40:25)

12:15
    Dva body pro Česko! (42:25)

12:45
    Kosům vypršelo jejich 24 vteřin a k míči se tak dostanou Lvíčata! (42:25)

12:59
    Kocáb si doskočil pro míč a skóruje za dva body. (44:25)

13:32
    Dva body pro Česko! (46:25)

13:44
    Po faulu na Kocába se k míči dostává další Čech, který střílí za dva body. (46:25)

13:57
    Češi se po inkasovaném koši uchýlili k rychlé rozehrávce ze které jednoduše vsítili dva body. (48:27)

14:07
    Dva body dává Kocáb! (50:27)

15:57
    Žádnému týmu se teď nedaří v koncovce a tempo hry tak trochu polevilo. (50:27)

16:10
    Kocáb je dneska nezastavitelný a vystřelil si z otočky další dva body. (52:27)

16:27
    Rexhepi bude házet dva trestné hody. (52:27)

16:27
    A jeden proměňuje! (52:28)

16:39
    Na druhé straně se postaví k šestce Hanzlík. (52:28)

16:39
    A jeden proměňuje! (54:28)

16:43
    Adam Šiška utíká obráncům a jednoduše dává dva body! (56:28)

17:32
    Kocáb se staví k čáře trestného hodu, (56:28)

17:32
    A jednou proměňuje! (57:28)

17:53
    Tři body pro Česko! (60:28)

18:33
    Dva jednoduché body pro Rexhepiho! (60:30)

18:56
    Jakub Surý střílí z bezprostřední vzdálenosti za dva body! (62:30)

19:20
    Dva body pro Kosi! (62:32)

19:34
    Vojtěch Kalný si vystřelil jeden bod pomocí trestného hodu! (63:32)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (63:32)

Češi byli v první poločase jednoznačně lepším týmem, takže to vypadá, že druhý poločas bude už jen obyčejná formalita a o výsledku utkání se rozhodlo už v poločase prvním. Mezi nejlepší české hráče patří jednoznačně úžasně hrající Kristián Kocáb, ale nesmíme zapomenout ani na Adama Šišku nebo Vojtěcha Kalného.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (63:32)

20:30
    Kosům vyprchal limit pět vteřin na rozehrání a míč tak získávají Češi! (63:32)

21:15
    Kocáb si doskočil míč a nekompromisně zakončil za dva body! (65:32)

21:25
    Avšak odpověď Kosů na sebe nenechala dlouho čekat! (65:34)

21:53
    Velmi nevšední situace nastala, když rozehrávající český hráč omylem vsítil koš zpoza lajny. Koš je samozřejmě neplatný a míč tím pádem získávají Kosové! (65:34)

22:23
    Daniel Plašil střílí za dva body! (67:34)

23:12
    Ondřej Hanzlík je faulován a bude házet dvě šestky! (67:34)

23:26
    Kosové ihned po krátké pauze dávají koš za dva body! (73:36)

25:06
    Žádný z týmu teď není schopen vsítit koš, a tak se skóre už přes dvě minuty nezměnilo! (73:36)

27:25
    Česká hráč v úniku byl faulován, a tak si dvakrát hodí na koš. (73:36)

27:25
    Jansa skóroval jen jednou. Bod pro Českou republiku. (74:38)

27:41
    Kosovský hráč střílí dalekonosnou trojku! (74:41)

28:03
    Kraki se pokusí skórovat z dvou trestných hodů. (74:41)

28:03
    Jednou se mu to daří. (74:42)

28:03
    A podruhé taktéž. (74:43)

28:38
    Dva jednoduché body pro jednoho z Čechů v úniku. (76:43)

29:20
    Lvíčata hrají se svojí slabší pětkou a je to vidět, hra se téměř vyrovnala. (76:43)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (76:43)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (76:43)

30:34
    Balint v úniku jednoduše skóruje za dva body. (78:43)

31:00
    Češi se rozjeli a po delší době opět skórují dvakrát v řadě! (80:43)

31:41
    Pochvala pro Ondřeje Hanzlíka, který z doskoku vytěžil dva body. (80:43)

32:02
    Kosové však rychle odpovídají a střílejí za dva body. (80:45)

32:29
    Češi teď nevyužili dvě velké šance a z protiútoku dostávají dva body. (80:47)

33:06
    Avšak rychle na ně odpovídají! Dva body pro Lvíčata! (82:47)

33:54
    Češi napodruhé uspěli a získávají dva body! (86:47)

34:30
    Kosové mají mírnou herní převahu, avšak jejich přesnost je poslední dvě čtvrtiny hrozivá. (86:47)

35:01
    Rexhepi zužitkoval dvě možnosti trestného hodu a získává tak pro tým dva body! (86:49)

35:27
    Na druhé straně bude mít stejnou šanci skvěle hrající Kocáb! (86:49)

35:27
    Kocáb odchází padesátiprocentní! (87:49)

36:12
    Tři body pro Lvíčata! Už jen deset bodů a překonají magickou hranici stovky v jednom zápase, což se jim na tomto mistrovství ještě nepovedlo! (90:49)

36:34
    Tři body Kosům! (90:52)

37:25
    Nevšední situace! Jakub Surý nedokázal z tříbodového hodu trefit ani zařízení! (90:52)

37:52
    5 bodů pro Lvíčata v rychlém sledu! (95:52)

38:25
    Dva body pro Mehanu z obtížné situace! (95:52)

38:42
    Na které Lvíčata odpovídají stejným bodovým ziskem! Už jen jedna trojka a stovka je pokořena! (97:52)

39:16
    Kosové navíc popáté faulovali a Hanzlík tak bude dvakrát házet. (97:52)

39:16
    Trefil se jen jednou! (98:52)

39:30
    Tak to byl blok! Jeden z českých hráčů Kosovi nasadil ukázkovou čepici! (98:52)

39:56
    Dvě trojky během několika sekund! Hranice 100 bodů je pokořena! (103:54)

Konec zápasu. (103:54)

Češi dnes zaslouženě vyhráli. Byli jasně lepším týmem a od začátku druhého poločasu minoritní čas na place dostali hráči z lavičky. Mezi naše nejlepší hráče patřil Kristián Kocáb, Adam Šiška a Ondřej Hanzlík. Dres Kosova dnes skvěle reprezentoval Donat Rexhepi! (22:49:58)

Libor Kokoška

Česko: Hřebík, Plašil, Kocáb, Staniszewski, Vlk, Kalný, Hanzlík, Starý, Jansa, Šiška, Balint, Surý
    Kosovo: Rushitti, Zenelaj, Mehana, Morina, Gashi, Fraki, Mustafa, Rexhepi, Shala, Polloshka, Berisha, Jashari
    Čtvrtiny: 33:17, 30:15, 13:11, 27:11