Dynamo Kyjev – Slavia 2:0 (kon.) | BATE – Karabach 1:1 (kon.) | Spartak – PAOK 0:0 (kon.)
Fenerbahce – Benfica 1:1 (kon.) | Fehérvár – Malmö 0:0 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Astana 1:0 (kon.)
AEK Atény – Celtic 2:1 (kon.) | Škendija – Salzburg 0:1 (kon.) | Ajax – Standard 3:0 (kon.)
Trnava – CZ Bělehrad 1:2 (po pr.)
Ajax Amsterdam
3:0 (2:0)
Standard Lutych
Úterý 14.08.2018, 20:30 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Liga mistrů (předkola) • 3. předkolo
    46. David NERES - 3:0

46
    Ajax právě vstřelil branku!
    Tak to je pohádkový vstup do druhé půle v podání Ajaxu. Dušan Tadić zavezl míč po levém křídle až na okraj pokutového území, kde si narazil balon s Tagliaficem, parádní otočkou se zbavil svého strážce a poté našel na úrovni penalty volného DAVIDA NERESE, který se nezmýlil!
    34. Matthijs de LIGT - 2:0

34
    Nizozemský velkoklub přidává druhý gól v rozmezí pouhých čtyř minut a stejně jako v prvním utkání na belgické půdě se ujímá vedení 2:0! Ziyech posadil centr od rohového praporku přesně na hlavu nehlídaného MATTHIJSE DE LIGTA, jehož pokus se ještě otřel o Emonda, než míč zamířil za záda zaskočeného Ochoy.
    30. Klaas-Jan HUNTELAAR - 1:0

30
    Domácí se zcela zaslouženě dostávají do vedení. Po přímočaré akci Ajaxu se míč ocitl na levém okraji pokutovém území u Tagliafica, který poslal přízemní pas do předbrankového prostoru, kam si seběhl KLAAS-JAN HUNTELAAR a usměrnil míč za Ochoova záda!

Vojtěch Balon

Branky: 30. Huntelaar (Tagliafico), 34. Ligt (Ziyech), 46. Neres (Tadić)

Karty:   76. M'Poku (STA)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:11.
    Ajax Amsterdam: Onana – Mazraoui (76. Kristensen), de Ligt (C), Blind, Tagliafico – de Jong, Schöne, Ziyech (90. Labyad) – Tadić, Huntelaar, Neres (82. van de Beek).
    Náhradníci: Lamprou – Eiting, Kristensen, Labyad, Sierhuis, van de Beek, Wober

Standard Lutych: Ochoa – Cavanda (65. Pocognoli), Luyindama, Laifis, Fai – Marin, Agbo, Carcela-González – Bastien (53. Cimirot), Emond (78. Orlando), M’Poku (C).
    Náhradníci: Gillet – Cimirot, Djenepo, Miangue, Pocognoli, Orlando, Vanheusden

Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko (všichni SVK)
    07.08.2018
    Standard - Ajax 2:2

Branky: 67. Carcela (Marin), 90+4. Emond (pen.) – 19. Huntelaar (Tadić), 34. Tadić (Neres)

Karty:   56. Fai (STA) – 58. Tagliafico (AJA), 61. Ziyech (AJA)

Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 14:4. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:10.