Slovensko – Česko | 4:3 (po pr.) |
Martin – Šumperk | 3:0 (kon.) | | | Mladá Boleslav – Saryarka | 2:3 (1:2 po s.n.) | | | Slavia – Benátky n/J | 2:1 (kon.) |
Kolín – Vrchlabí | 4:2 (kon.) | | | Kometa Brno – Spartak Moskva | 4:2 (3:1 po s.n.) | | | Jablonec n/N – Nymburk | 4:3 (kon.) |
Znojmo – Karlovy Vary | 3:2 (kon.) |
Vladivostok – Eisbären | 2:3 (kon.) | | | Pardubice – Slovan Bratislava | 1:3 (kon.) |
Kölner Haie – Chomutov | 3:4 (kon.) | | | Jungadler Mannheim – Karlovy Vary | 2:3 (po pr.) |
Poruba 2011 – Debreceni | 5:2 (kon.) |
Zvolen – Klagenfurt | 4:2 (kon.) |
Nové Zámky – Jihlava | 2:3 (kon.) | | | Přerov – Berani Zlín | 1:4 (kon.) |
po prodl.
Slovensko
4:3
(1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Česko
Martin Voltr
Branky a nahrávky:
15. Kašlík (Stacha, Putala), 32. Kašlík (Kolenič, Ketner), 56. Kašlík (Stacha), 65. Ketner – 19. Bláha (Chlubna), 36. Myšák (Cikhart, Konečný), 39. Cikhart (Chlubna, Myšák)
Rozhodčí: Konc, Goga – Frimmel, Gegáň.
Diváci: 392
Neproměněná penalta:
Slovensko:
Sihelský (Latkóczy) – Putala, Stacha, Ketner, Hajas, Bakala, Fatul, Ejem, Haborák – Kolenič, Nemec, Kašlík (C) – Mastič, Jamrich, Krajč (A) – Lukošik, Šimko, Rehák (A) – Tvrdoň, Ragan, Litavec. Trenér: Ján Lipianský.
Náhradníci:
Trenér:
Česko: Čajan (Bednář) – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Naar, Hampl, Talafa – Chlubna (A), Myšák (A), Cikhart – Konečný, Gut (C), Malát – Simon, Rouha, Kaplan – Malý, T. Handl, Koláček – Janda. Trenér: Karel Beran.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Česko: Čajan (Bednář) – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Naar, Hampl, Talafa – Chlubna (A), Myšák (A), Cikhart – Konečný, Gut (C), Malát – Simon, Rouha, Kaplan – Malý, T. Handl, Koláček – Janda. Trenér: Karel Beran.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Konc, Goga – Frimmel, Gegáň.
Diváci: 392
Slovensko – 3 (23)
Česko – 5 (24)
Češi měli poslední puk ve své moci, ale pak ve středním pásmu fatálně propadli a pustili do samostatného úniku OLIVERA KETNERA, jenž svůj bekhendový blafák šest sekund před koncem prodloužení velmi šťastně protlačil za čáru. Slováci vítězí 4:3. Bez asistence.
Slovensko – 7 (20)
Česko – 7 (19)
Jenže Slováci i přesto vyrovnávají. Úplně z ničeho. A je to znovu MATEJ KAŠLÍK, který završuje hattrick. Kapitán domácích vystřelil puk od levého hrazení a protože měl Čajan před sebou několik hráčů, viděl hodně špatně a střela mu prošla ke druhé tyčce – 3:3. Asistence: Marko Stacha.
Slovensko – 7 (13)
Česko – 5 (12)
První útok z toho vytěžil góly Jana Myšáka a Jana Cikharta. Tak snad to naše borce nakopne a vedení už jakýmkoli způsobem udrží! Je ale znát, že Slováci jsou na derby hodně namotivovaní a hrají výtečně.
Třetí třetina začne přibližně v 19:11.
Poprvé v zápase jdeme do vedení a atraktivní pasáž končí naštěstí v té "správné" brance! Znovu se o to postarala první formace, v přečíslení totiž Chlubna vybídl JANA CIKHARTA, jenž se z levého kruhu trefil naprosto přesně do růžku! Krásná střela – 2:3! Asistence: Tomáš Chlubna, Jan Myšák.
Skvěle! Také čeští reprezentanti využívají přesilovou hru a ještě poměrně rychle podruhé vyrovnávají! Od modré čáry vystřelil Ondřej Baláž a puk tečovali nejdřív Konečný a pak i Cikhart. Proto byl Sihelský mimo svou pozici a JAN MYŠÁK na brankovišti trefil dorážkou ze vzduchu prázdnou svatyni – 2:2! Asistence: Jan Cikhart, Jakub Konečný.
Slováci přesilovku využívají a podruhé jdou do vedení. Češi jim ale tenhle gól nabídli úplně sami. Z útoku se s pukem dostali do vlastní třetiny, aby našetřili čas, když soupeř po icingu střídal. Pak ale naše čtveřice trestuhodně nevyhodila kotouč a vzápětí za to pyká. MATEJ KAŠLÍK namířil svou střelu přesně ke vzdálenější tyčce a slaví druhou trefu zápasu – 2:1. Asistence: Jakub Kolenič, Oliver Ketner.
Slovensko – 6
Česko – 7
I přes poměrně slušný výkon mají Češi hodně málo střel, které by prošly až na gólmana. Slováci zatím vyklekávají na jedničku. Naši hokejisté určitě budou chtít razantně zvýšit tlak do branky.
Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
Paráda! Čeští mladíci přece jenom v posledních střídáních zvýšili tempo a dočkali se odměny v podobě vyrovnání! Tomáš Chlubna přiťukl puk na modré čáře MARKU BLÁHOVI, který se do něj opřel z první. Trefil se krásně a brankář se lapačkou natahoval k tyčce marně – 1:1! Asistence: Tomáš Chlubna.
Slováci byli v útočném pásmu po dlouhé době asi na dvacet sekund, ale i to jim stačilo, aby se ujali vedení. Mezi kruhy zůstal volný MATEJ KAŠLÍK a i když mu napoprvé český sok sekl do hokejky, stejně zůstal u puku. Pak vystřelil a trefil se do růžku tak přesně, že to snad ani sám nečekal – 1:0! Asistence: Marko Stacha, Marek Putala.
Slovensko: Sihelský (Latkóczy) – Putala, Stacha, Ketner, Hajas, Bakala, Fatul, Ejem, Haborák – Kolenič, Nemec, Kašlík (C) – Mastič, Jamrich, Krajč (A) – Lukošik, Šimko, Rehák (A) – Tvrdoň, Ragan, Litavec. Trenér: Ján Lipianský.
Česko: Čajan (Bednář) – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Naar, Hampl, Talafa – Chlubna (A), Myšák (A), Cikhart – Konečný, Gut (C), Malát – Simon, Rouha, Kaplan – Malý, T. Handl, Koláček – Janda. Trenér: Karel Beran.
Rozhodčí: Konc, Goga – Frimmel, Gegáň.
Potom dokonce vstřelil druhý gól Tomáš Chlubna, ale Američané do čtyř minut vyrovnali. Za stavu 2:2 však rozhodl ve 46. minutě Robin Kaplan, který tak skóroval při své premiéře v reprezentaci.
USA – Česko 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Dzhaniyev (Samoskevich), 31. Hanas (Schweitzer) – 2. Baláž (Myšák, Konečný), 27. Chlubna (Myšák), 46. Kaplan (Hampl, Simon).
Česká sestava: Bednář – Vacík, Baláž, Bláha, Svach, Naar, Hampl, Talafa – Chlubna, Myšák, Cikhart – Janda, Gut, Malát – Simon, Rouha, Kaplan – Malý, Konečný, Koláček – T. Handl.
Slováci sehráli na samotný úvod turnaje bláznivou partii s Německem. Kuriózní je, že prohrávali od deváté sekundy až do konce, a přitom měli k bodům hodně blízko. Stav 0:3 snížili na 2:3, 3:6 na 5:6, ale závěrečná power-play jim nevyšla a prohráli 5:7.
Slovensko – Německo 5:7 (0:3, 3:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Šimko (Krajč), 24. Kašlík (Ejem), 30. Krajč (Mastič, Šimko), 50. Krajč (Mastič, Jamrich), 54. Kolenič (Hajas, Kašlík) – 1. Elias (Reichel), 9. Reichel (Szuber, Stützle), 18. Herrman (Danzer, Volek), 26. Reichel (Geibel), 35. Reichel (Stützle, Menner), 35. Stützle (Reichel, Elias), 60. Menner (Elias, Szuber).