Anderlecht – Mouscron 2:0 (kon.)
RSC Anderlecht
2:0 (1:0)
Royal Excel Mouscron
Pátek 17.08.2018, 20:30 • Constant Vanden Stockstadion, Brusel • Belgická liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítejte u dnešního online přenosu fotbalového utkání 4. kola belgické ligy, v němž RSC ANDERLECHT přivítá na svém stadionu ROYAL EXCEL MOUSCRON.

RSC ANDERLECHT
    Druhý nejlepší tým uplynulé sezóny má letos excelentní vstup do ligy. Ve třech předchozích kolech neztratil ani bod, navíc dokázal nasázet soupeřům již jedenáct gólů a o skóre tak vede tabulku před obhájcem titulu Clubem Bruggy. Z třech úvodních zápasů hrál Anderlecht navíc dvakrát venku, potvrdí doma svou formu?

ROYAL EXCEL MOUSCRON
    Naproti zatím suverénnímu Anderlechtu stojí zatím hodně nevýrazný Mouscron. Ten v dosavadních třech kolech nové sezóny nebodoval a jen díky lepšímu skóre (1:4) není poslední (poslední je Eupen se skóre 3:13). Na stranu Mouscronu je třeba ale říci, že los není zrovna příznivý – v prvním kole urputná bitva na hřišti srovnatelného Oostende (prohra 1:2), pak těžká domácí bitva s obhájcem titulu Clubem Bruggy (prohra 0:1) a v posledním kole domácí prohra s zatím překvapením soutěž s Antverpami (0:1).

RSC Anderlecht: Didillon – Bornauw, O. Vranješ, Milić – Saelemaekers, Trebel, Makarenko, Amuzu – Musona, Santini – Dimata.
    Náhradníci: Boeckx – Gerkens, Morioka, D. Appiah, Kayembe, Delcroix, Lokonga, Abazaj, Bakkali.

Royal Excel Mouscron: Werner – Vojvoda, Galitsios, Godeau, Katranis – Napoleone, Van Durmen, Sambú – Olinga, Pierrot, Amallah.
    Náhradníci: Butez – Mbombo Lokwa, Spahiu, Dione, Gulan, Huyghebaert, Luković, Kuzmanović.

Rozhodčí: Lambrechts – Vandecauter, Becquet.

1

2
    Ognjen Vranješ (Anderlecht) drží míč na pravé straně a hledá místo, kudy by rozehrál.

3
    Po zblokované střele Musony mají domácí výhodu rohového kopu, který rozehrají z levé strany.

4
    Vranješův centr z levé strany odvrací obránce Mouscronu.

5
    Anderlecht zatím, podle očekávání, soupeře k ničemu nepouští.

6
    Luca Napoleone (Mouscron) vzal míč na pravačku a nakopl ho daleko na polovinu soupeře, kde končí v autu.

8
    Jevhen Makarenko (Anderlecht) vybojoval míč a vrátil se s ním k půlící čáře, domácí rozvážně kombinují.

9
    Anderlecht má k dispozici volný kop na polovině Mouscronu.

10
    Mouscron si může oddechnout, z volného kopu se domácí nedokázali gólově prosadit.

11
    Rohový kop pro Anderlecht, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

13
    Ani z rohového kopu domácí branku Mousronu ohrozit nedokázali.

14
    Nany Landry Dimata (Anderlecht) se hnal nyní dopředu, to byl zajímavý únik, ale hosté ho dokázali faulem zastavit.

16
    Dlouhý nákop hostů končí v autu, domácí vhazují z pravé strany, na své polovině.

18
    Po levé straně jde nyní Knowledge Musona (Anderlecht) dopředu, pak ale dělá zpětnou otočku a vrací míč zpět obráncům.

20
    Žlutou kartu dostává Luca Napoleone (Royal Excel Mouscron).

21
    Velmi dobrý zákrok Wernera (Mouscron), po střele domácího Dimaty, který pálil z otočky.

22
    Anderlecht měl, po střele Vranješe, k dispozici roh z pravé strany, ale hosté se ubránili.

23
    Mouscron se nyní dostává na polovinu Anderlechtu, zkouší to středem, ale špatnou přihrávkou se hosté sami připravují o míč.

25
    Anderlecht drží na vlastní polovině, sledujeme pomalou rozehrávku.

27
    Rozehrávku Anderlechtu urychlil pas na levou stranu, odkud se následně dostal míč do vápna, kde to akrobaticky zkusil Musona, ale střela mu nesedla.

29
    Dimata v šanci, ale nakonec se mu nepodařilo dostat míč za brankovou čáru branky Mouscronu.

31
    Je za námi první půl hodina hry a pro Mouscron zatím velmi dobrý výsledek, kdy ještě neinkasoval...

32
    Během ošetřování jednoho z hráčů Mouscronu se fotbalisté dokázali osvěžit u laviček.

34
    Středem to nyní zkouší domácí, hosté znovu zalezlí před svou brankou.

34
    Žlutou kartu dostává Selim Amallah (Royal Excel Mouscron).

35
    Diváci nesouhlasně pískají na brankáře Mouscronu, který viditelně šetří čas a nespěchá s odkopem od své branky.

36
    Nyní hostující Bruno Godeau fauluje v těsné blízkosti vápna Dimatu, to bude velmi nadějná pozice pro domácí.

37
    Že to nebylo ve vápně ověřil i videorozhodčí, takže se rozehrává opravdu z těsné blízkosti šestnáctky Mouscronu.

38
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    A domácí velmi dobrou nabídku využívají ke vstřelení prvního gólu, ADRIEN TREBEL dokázal z pravé strany obstřelit bránící zeď a poslat míč ke vzdálenější tyči, Werner na tuto střelu nedosáhl.
    38. Adrien TREBEL - 1:0

40
    Posledních pět minut prvního poločasu, Mouscron nyní propadl na polovině soupeře, ale dokázal rychlý brejk soupeře zastavit.

41
    Ognjen Vranješ (Anderlecht) padá na trávník po souboji na své polovině, sudí píská Mouscronu útočný faul.

43
    Olivier Werner (Mouscron) vykopává od své branky a jeho spoluhráči dokázali vybojovat míč na polovině Anderlechtu.

44
    Jenže pak přijde hodně nepřesný centr z levé strany, který lapil do své náruče gólman Thomas Didillon a je po akci hostů.

45
    Pětačtyřicátá minuta právě začala, domácí kombinují na své polovině.

45+1
    Rozhodčí nastavil ještě dvě minuty, Mouscron se dostává na polovinu soupeře.

45+2

Potlesk vyprovází domácí výběr do šatny, Anderlecht potvrdil v první půli roli favorita a vytvořil si velkou převahu. Nicméně gólově to tak slavné nebylo, Anderlecht se dokázal prosadit pouze jednou. Pro Mouscron je to tak po první půli zatím velmi přijatelný stav.

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

46

47
    Selim Amallah (Mouscron) se probíjí po pravé straně, Fabrice Olinga pak vybojoval roh pro svůj tým.

48
    A byla z toho velká šance hostů, kdy po rohu z pravé strany hlavičkuje Frantzdy Pierrot (Mouscron), ale Didillon bravurně vyrazil.
    48. Frantzdy Pierrot (Mouscron) hlavičkuje, ale Didillon bravurně vyrazil.

49
    Jevhen Makarenko (Anderlecht) ztrácí míč ve středu hřiště, hrají hosté.

49
    A hosté jsou znovu v útoku, zblokovaná střela Amallaha končí nad brankou, roh z levé strany pro Mouscron.

50
    Centr z levé strany míří na zadní tyč, kde hlavičkuje Mërgim Vojvoda (Mouscron), ale byl dobře bráněn Santinim, takže to nebylo povedené zakončení, Didillon chytá.

51
    Z protiútoku vybojoval Nany Landry Dimata (Anderlecht) rohový kop z pravé strany.

52
    Mouscron ubránil i tento rohový kop.

53
    Útočným faulem Antonio Miliće končí akce domácích, hosté získávají míč.

54
    Další faul, tentokrát hostů na jejich polovině, Adrien Trebel bude rozehrávat z levé strany.

55
    Míč se dostal do vápna Mouscronu, který se ale i tentokrát ubránil.

56
    Mouscron opět na polovině soupeře, ve druhé půli je zatím výkon hostů k nepoznání, oproti prvnímu poločasu.

57
    Luca Napoleone (Mouscron) pálí nad branku a Thomas Didillon bude moci rozehrávat od branky Anderlechtu.

58
    Francis Amuzu (Anderlecht) na vlastní polovině, volný kop pro Mouscron, je to ale daleko od vápna domácího týmu.

59
    Centr z pravé strany míří do vápna Anderlechtu, ten se ale ubránil.

61
    Hodina hry za námi, Mouscron nyní přehrává favorizovaný Anderlecht, dočkáme se vyrovnání?

62
    Nyní se ale bude muset Mouscron bránit, po faulu bránícího Galitsiose mají totiž domácí volný kop z pravé strany.

63
    A domácí opět trestají soupeře po standardní situaci, kdy se míč dostal k NANY LANDRY DIMATAOVI. Ten první střelu netrefil ideálně, míč mu ale spoluhráč hned přihrál zpět a druhý pokus byl již úspěšný, je až zarážející, že dostal uvnitř vápna dva pokusy na střelu...
    63. Nany Landry Dimata - 2:0

64
    Vzápětí vybojovali domácí roh, který Adrien Trebel rozehraje z pravé strany.

66
    Ivanu Santinimu hlavičkuje ve vápně Mouscronu, ale nepřesně, branku Wernera míjí.

68
    Žlutou kartu dostává Frantzdy Pierrot (Royal Excel Mouscron).

71
    Ivan Santini (Anderlecht) nyní prověřil pozornost gólmana soupeře, Werner vyrazil míč před sebe, dobíhající Musona ale přišel pozdě.

72
    Mouscron jde dopředu, Fabrice Olinga (Mouscron) dokázal odcentrovat, ale obránce Antonio Milić jeho pas odvrací.

73
    Žlutou kartu dostává Jevhen Makarenko (RSC Anderlecht).

74
    Selim Amallah (Mouscron) měl k dispozici zajímavou standardku, přímý kop v těsné blízkosti vápna soupeře, jenže míč končí na bránícím hráči ve zdi, Mouscron z této standardky nesníží.

75
    Dimata nyní zatápí defenzivě Mouscronu při rozehrávce.

76
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Idrisa Sambú, přichází Yanis Mbombo Lokwa.

77
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Knowledge Musona, přichází Rjōta Morioka.

80
    Čeká nás posledních zhruba deset minut a domácí vedou již 2:0 a míří za dalšími třemi body.

80
    To, co předvedl nyní domácí Ognjen Vranješ, to se vidí málokdy... ostrý skluz, kterým mohl soupeři způsobit zlomeninu nohy ocenil sudí Lambrechts červenou kartou!
    80. Červená karta

83
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Dennis Appiah.

84
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Alexandros Katranis, přichází Mićo Kuzmanović.

86
    A čerstvý muž na hřišti, Mićo Kuzmanović (Mouscron), se hned dostává do gólové šance, kdy z první vypálil na branku, po centru z pravé strany, Didillon ale reflexivně vyráží!
    86. Kuzmanoviće (Mouscron) vychytal gólman domácích

89
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Ivan Santini, přichází Pieter Gerkens.

89
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Selim Amallah, přichází Luka Luković.

90+1
    Žlutou kartu dostává Benjamin Van Durmen (Royal Excel Mouscron).

90+2
    Nastavují se čtyři minuty, Alexis Saelemaekers (Anderlecht) nyní odehrál míč raději do autu, hosté vhazují z levé strany, na polovině soupeře.

90+4

Utkání končí očekávaným vítězstvím Anderlechtu, který k němu ale znovu dokráčel tak nějak mimochodem... nebyla to z jeho strany žádná superpodívaná, ale v zápasech se mu vždy podaří nějaký ten gól vstřelit a případně přidat i další gól, což se mu dnes povedlo. Trochu kaňkou je pak vyloučení domácího Vranješe, který za svůj blikanec dostal rovnou červenou kartu. Mouscronu nelze upřít snaha, hlavně ve druhém poločase, ale všechny gólové šance hostů dnes dokázal bravurně zneškodnit gólman Didillon.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:23:50)