Petřkovice – Zlínsko 2:1 (kon.) | Hulín – D. Benešov 0:3 (kon.) | Líšeň – Hlučín 1:1 (kon.)
Rýmařov – Uničov 1:2 (kon.) | Uh. Brod – Vel. Meziříčí 1:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Kroměříž 0:2 (kon.)
Frýdek-Místek – Vrchovina 4:1 (kon.) | Hodonín – Vyškov 1:0 (kon.)
SK Líšeň 2019
1:1 (0:0)
FC Hlučín
Sobota 18.08.2018, 16:30 • SK Líšeň • Moravskoslezská fotbalová liga • 3. kolo

Takřka 500 diváků sledovalo v parnů dnu pěkný fotbal, výsledek tedy 1:1. Z Brna se loučím a někdy zase u kopané napočtenou. (18:20:16)

Mnoho se toho nenastavilo, jen necelá minuta a duel končí. Snesl slušné parametry, i když jsme pár hluchých míst viděli. Oba týmy chtěly rozhodnout, získat tři body. Blíž k nim byla Líšeň, která v závěru několikrát zahrozila, ale proti byl gólman Kolenko. Skóre otevřel po hodině hry Demeter, brazilský fotbalista Lucas De Serra však vybojoval pro mužstvu Hlučína bod. A řekl bych, že s ním trenér Skácel bude nakonec spokojen.

90+1

90
    Fila se s ničím dlouho nepáral a protáhnul svižnou ranou gólmana Kolenka, který se tak v podstatě stává hrdinou svého týmu. Ve druhém poločase několikrat podržel Hlučín.

89
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Málek, přichází Jančík.

88
    Tutovka jako hrom! Lamine Fall se rozhodl od poloviny hřiště k velkému sólu. Dostal se svými kličkami až k bezprostřední blízkosti Kolenka, který jej tváří v tvář vychytal.

86
    Na Líšni je vidět, že by chtěla duel rozhodnout, ale nesmí zapomínat na zadní vrátka. Hlučín je v útoku hodně nebezpečný.

84
    Závěr zápasu začíná být hektický, rozhodčí však hráče uklidňuje a prozatím se duel obešel bez karetních trestů.

83
    Přichystal se řítil středem hřiště na bránu a vypadalo to před vápnem na faul. Rozhodčí k nelibosti diváků trestňák nepíská.

81
    Po rohu Kršky se míč dostal k Hanušovi, který mohl znovu poslat svůj tým do vedení. Zjevil se na zadní tyči a hlavičkoval, nicméně Kolenko předvedl zákrok odpoledne. K míči skočil a vytáhl ho z brankové čáry.

80
    Líšeň bude zahrávat roh, zatímco Černín ještě zůstal po jednom ze soubojů otřesen na hřišti.

79
    Máme tedy vyrovnáno a psychická výhoda je na straně Hlučína, který chce dál hrát. Možná má ještě více sil. Přeci jen ve středu nehrál pohár jako domácí.

77
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Bednář, přichází Smrčka.
    74. Lucas De Serra - 1:1

74
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Na hranici ofsajdu dostal míč na kopačky Heiník, odcentroval z levé strany na připraveného LUCASE DE SERRU, který z hranice malého vápna poslal míč přesně doprostřed brány. Vítek na jeho prudkou střelu nestihl zareagovat.

73
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází T. Machálek, přichází Minařík.

72
    Lucas Serra znovu ukázal svou šikovnost na míči a mnoho nechybělo, aby zakončil. Byl z toho jen roh a poté střela Heiníka. Ovšem vysoko nad.

70
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Ságner, přichází Krejčí.

70
    U míče brankář Vítek, který sice nemusel řešit žádnou šanci soupeře, ale musel si dojít pro centr z pravé strany. To byla pro něj snadná práce.

68
    Ale až za chvíli, hráči se jdou občerstvit. Pitný režim je v tomto horku nutné dodržovat.

67
    Fall to zkusil z dvaceti metrů, jeho střela byla sice tvrdá, ale nepřesná. Kolenko bude rozehrávat od svého pracoviště.

65
    Dnešní utkání sleduje 460 diváků. Pěkná návštěva.

64
    Foltynova hlavička byla neškodná. Dostal se sice do dobré pozice, ale zakončení nebylo kvalitní.

62
    Hlučín přidal na aktivitě, Líšeň se musí nyní bránit.

60
    Po hodině hry tak domácí vedou 1:0, Patrik Demeter otevřel skóre utkání a na dálku může pozdravit svého bratra Robina, který bude hrát večer finále malé kopané na ME v Kyjevě.
    59. DEMETER - 1:0

59
    Líšeň právě vstřelila branku!
    Domácí tým jde do vedení. Krška dostal přesný pas na hranici vápna, odkud i vystřelil, leč Kolenko míč vyrazil. PATRIK DEMETER se však přiřítil z druhé vlny a odražený míč uklidil placírkou do sítě.

57
    I na druhé straně registrujeme roh po sražené střele Kršky. Ve vápně ovšem pusto a prázdno. Pánové v bílém nikde.

56
    Mozolův pas proletěl celým vápnem a nenašel adresáta. Líšeň se v pohodě ubránila.

55
    Po delší době v akci také hosté, kteří budou zahrávat rohový kop.

53
    Jeden takový teď prošel k Přichystalovi, který ohrozil brankáře Kolenka, jenže se pískal ofsajd. Akce byla proto přerušena.

52
    Brňané to zkouší dlouhými nákopy, ale to zatím nepřináší žádné ovoce.

51
    Přetažený centr Hanuše končí znovu u hlučínského brankáře.

50
    Centr Machálka prošel do vápna, kde ale stál připravený gólman Kolenko.

49
    U míče je zatím častěji líšen, ale nějaký soustavnější tlak si nevynutila.

47
    Do druhého poločasu vstupují dvě totožné jedenáctky, trenéři ponechávají stejné sestavy.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme sledovali útočný fotbal a také šance na obou stranách. Prvních třicet minut byla lepší Líšeň, která měla minimálně dvě tutovky, ale nedokázala je zužitkovat. Poté začala hrozit i hostující jedenáctka a Vítek musel v bráně domácího týmu čelit dvěma nebezpečným pokusům. Z tohoto pohledu je to tedy vyrovnané utkání, remíza je prozatím spravedlivá.

45

45
    V závěru poločasu ještě hlavičkuje Demeter, ale jeho pokus postrádal razanci. Kolenko chytá míč do rukavic.

44
    Bednář musel dvakrát v řadě odvracet nepříjemný centr z pravé strany. Před Vítkovem to opět slušně hořelo.

43
    Blíží se závěr prvního poločasu a budeme sledovat roh v posledních minutách lepšího hostujícího celku.

42
    A byla to tutovka. Václav Mozol se opřel tvrdě do míče a mířil k levé tyči. O kousek ji však z trestného kopu minul.

41
    Málek těsně před vápnem faulovaný a bude z toho solidní standardka pro Hlučín. Pro míč si jde Mozol, který zkusí pravděpodobně střelu. Je to tak pozice dvacet metrů od branky.

39
    Machálek se snažil procpat přes obránce, ale Kolenko vše bedlivě sledoval a pro míč došel.

37
    Obrovská šance Hlučína. Ságner hlavičkoval do horních pater brány, kam zamířil i vysoký gólman Líšně Vítek. Konečky prstů dokázal vyškrábnout míč nad svou bránu.

36
    Poslední minuty patří hostům. Vengřínek pálil z dvaceti metrů a míč letěl dobře, ale zastavil ho obránce Bednář. Pomohl tak brankáři Vítkovi.

34
    To mohla být loženka pro Hlučín. Lucas Serra se z levé strany hřiště prokličkoval do malého vápna, kde mu stopku vystavil v poslední chvíli Fall.

32
    Opět parádní akce Přichystala, který ukazuje, že má zkušenosti z první ligy v dresu Zbrojovky Brno. Předvedl akci po pravé straně a poslal centr do vápna, kde to hořelo. Hosté poslali míč v tísni na roh.

30
    Přichystalův centr našel hlavu snad nejmenšího hráče na place Kršky, který zaměstnal brankáře Kolenka. Poté ještě chtěl dorážet Demeter, to už se nepovedlo.

29
    Stále se hraje vyrovnaný fotbal, o něco víc ze hry má Líšeň, kteá měla již dvě možná tři gólové šance. Stav je ovšem bezbrankový.

27
    Přichystal se vydal na padesátimetrový sprint, ale Kolenko hru dobře přečetl a těsně před ním míč odehrál do bezpečí.

25
    Následuje čas na občerstvení. Sluníčko sice zalezlo pod mraky, vedro však stále zůstává.

24
    Aktivní fotbal v podání Líšně pokračuje, další střelu vyslal Krška, jenže se moc ukvapil a také to podle toho vypadalo. Míč šel hodně vedle.

22
    Demeter poslal do brejku parádní přihrávkou Tomáše Machálka, který šel sám na bránu. Kolenkovi ještě udělal kličku, ale dostal do těžkého úhlu a jeho střelu poté brankář Hlučína vyráží do bezpečí.

20
    Hájek faulován o postranní čáry, po delší době může zaútočit také hostující sestava.

18
    Teď pro změnu hledal Zapletala, ale ten byl v ofsajdu.

17
    A znovu v akci Přichystal, který je pro domácí klíčovým hráčem. Rozhazuje míče před vápno a hledá své spoluhráče.

15
    Přetažený centr Přichystala přeletěl vápnem, kde nikdo z domácích nebyl. Líšeň však pokračuje v útočné akci.

13
    Nyní se hraje ve středu hřiště, u míče je častěji Hlučín. Také sledujeme mnoho osobních soubojů. V rukavičkách se dnes hrát nebude, to je jasné.

12
    Teď už to byla přímo gólová akce. Demeter přihrál míč na levou stranu vápna, kde byl Krška a jeho přízemní ránu musel likvidovat brankář Kolenko.

10
    Sledujeme zajímavý fotbal. Dobrou šanci měl nyní Tomáš Machálek, který si naběhl na zadní tyč a jeho hlavička šla zhruba metr nad bránu.

8
    Přichystal přetlačil v souboji Heiníka, obral jej o míč a málem se dostal do zakončení. Nakonec si ale hlučínská obrana poradila.

7
    Fila vybojoval rohový kop, který zahrával Krška a míč šel nebezpečně do vápna. Nakonec útočná sestava Líšně míč minula a bude se pouze kopat od Kolenkovy branky.

6
    Tomáš Machálek prchl po pravé straně hřiště a zdánlivě ztracený centr stihl doběhnout. Poté centroval, ale Kolenko chytá míč do rukavic.

5
    Vypadá to, že Lucas Serra bude dělat obraně Líšně velké problémy, zatím hýří dobrý pohybem.

3
    Na hřišti zůstal chvíli ležet Fila, drží se za nos, ale vypadá to, že bude pokračovat ve hře.

2
    Centr Málka šel na malé vápno, kde zakročil obránce Hanuš. Nicméně Hlučín i nadále zůstává u míče a je nebezpečný.

1
    Lucas Serra vybojoval standardku pro svůj tým z hodně dobré vzdálenosti.

1

Budou to mít však těžké, v Brně je zhruba 32°C a v tomto vedru hrát fotbal...dovedu si představit lepší sobotní radovánky.

Hráči nastupují na hrací plochu, slušně zaplněný stadion v Líšni se může těšit na kvalitní fotbal, který nám doufejme pánové předvedou.

SK Líšeň: Vítek – Bednář, Černín, Krška (C), T. Machálek, Fila, Přichystal, Hanuš, Fall, Demeter, Zapletal. Trenér: Miloslav Machálek.
    Náhradníci: Leznar – Minařík, Smrčka, Daněk.

FC Hlučín: Kolenko – Massaniec, Heiník, Málek (C), Mozol, Lucas, Ságner, Foltyn, Mac, Vengřinek, Adamovský. Trenér: Alois Skácel.
    Náhradníci: Kodeš – Fojtík, Krejčí, Jančík, Hudeczek.

Rozhodčí: Petr – Machač, Popelák.

Ta zatím stejně jako vloni válí. Začala domácí výhrou s Otrokovicemi 2:0, která se nerodila příliš lehce, následoval stejný výsledek na půdě Vyškova. Uvidíme, jak se bude dařit týmu kouče Machálka po těžkém zápase s Prostějovem, který se natáhl až do 120. minuty. V prodloužení a ve 111. minutě rozhodl duel líšeňský útočník Demeter a poslal svůj tým do další fáze poháru MOL, kde narazí na prvoligovou Karvinou.

Hlučín nestačil na Bohumín a po prohře 2:0 se se soutěží rozloučil velmi brzy.

Hlučín svou letošní cestu v rámci MSFL rozjel skvěle. V prvním kole porazil Valašské Meziříčí vysoko 5:2. Ve druhém kole přivítal doma Hulín, kde už skóre bylo poněkud skromnější, ale i výsledek 1:0 se musí počítat. Takže šest bodů a nyní cesta do brněnské Líšně.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítejte u šlágru MSFL mezi týmy brněnské Líšně a Hlučína. Oba celky mají plný počet bodů a dělí se o první místa po dvou odehraných kolech. Domácí navíc ani jednou neinkasovali a po středě mají v zádech cennou výhru v poháru proti Prostějovu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.