Rybáriková – Vandewegheová 1:1; 2:3; 40-15 (skreč) | Cibulková – Görgesová 0:2 (kon.)
Strýcová – Suárezová-Navarrová 0:2 (kon.)
Dominika Cibulková
0
3 1
Julia Görgesová
2
6 6
sk Neděle 19.08.2018, 19:49WTA New Haven - Connecticut Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Dominika Cibulková tak končí na turnaji v americkom New Havene, ale v hre ešte ostáva Magdaléna Rybáriková, ktorá sa úspešne prebojovala do druhého kola!

1:6
    GEM, SET, ZÁPAS Julia Görgesová! Tretí mečbal už nemecká tenistka dokázala využiť a tak jednoznačne ovláda druhý set pomerom 6:1 a podľa predpokladov postupuje do ďalšieho kola.

0-40
    Šieste eso v zápase a tak sú tu tri mečbaly!

1:5
    Priamym bodom ukončila Dominika túto hru, znižuje stav druhého setu na 1:5 a odvrátila tak kanára. Julia Görgesová má však servis na ukončenie tohto zápasu!

0:5
    Esom na záver ukončila Görgesová túto hru, potvrdila brejk a vyhráva 5:0 v druhom sete! Dominika Cibulková bude podávať na udržanie sa v tomto zápase, hrozí jej aj nepopulárny kanár!

0:4
    Dlhšiu výmenu zakončila slovenská tenistka úderom do autu, Julia Görgesová tak získava aj toto podanie svojej súperky a vyhráva v druhom sete 4:0! Toto je už alarmujúci stav pre našu hráčku.

15-40
    Prichádzajú dva brejkbaly pre nemeckú tenistku!

0:3
    Julia Görgesová úspešne potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 3:0 v druhom sete! To je výborný vstup pre nemeckú tenistku, Dominika je už pod tlakom a nevyzerá to s ňou najlepšie.

0:2
    Tak toto je totálne zbabraný servis našej tenistky, šiesta dvojchyba a tak Dominika Cibulková stráca prvé podanie v druhom sete, Julia Görgesová vyhráva 2:0!

30-40
    Piata dvojchyba našej tenistky prináša Görgesovej brejkbal!

0:1
    Výborný začiatok nemeckej tenistky, čistou hrou sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!

3:6
    Julia Görgesová ukončila prvý set bekhendovým volejom a tak získava túto sadu hry pomerom 6:3! Úvod zápasu naznačoval vyrovnané dejstvo, čo sa aj naplnilo, ale v rozhodujúcej chvíli stratila Dominika svoje podanie a nezvláda servis na udržanie sa v prvom sete. Svetová desiatka tak ide do vedenia 1:0, ale pre našu tenistku ešte nieje nič stratené.

15-40
    Výborný bekhendový return od Görgesovej, ktorá získava dva setbaly!

3:5
    Hneď ten prvý aj využíva a tak Julia Görgesová vyhráva v prvom sete 5:3 a Dominika Cibulková pôjde podávať na jeho udržanie!

3:4
    Takt toto bola veľmi nevydarená hra našej tenistky, previnila sa ďalšou dvojchybou a tak stráca toto podanie! Julia Görgesová vyhráva v prvom sete 4:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.

40-A
    Úder našej tenistky zastavuje páska, Görgesová získava brejkbal!

3:3
    Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 3:3!

3:2
    Priamym bodom z podania ukončila slovenská tenistka túto hru, úspešne obhájila brejk a vyhráva v prvom sete 3:2!

2:2
    Druhá dvojchyba nemeckej tenistky v tomto zápase, takže si Dominika berie späť svoje stratené podanie a vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

A-40
    Druhá možnosť pre Dominiku vziať si stratené podanie!

40-30
    Dlhý forhend podávajúcej tenistky končí v aute, ribrejk pre slovenskú tenistku Dominiku Ciblukovú!

1:2
    No a hneď ten prvý aj využíva, bolo to po presne zahratom bekhendovom winneri a Julia Görgesová sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete, keď získava prvé podanie našej tenistky!

15-40
    Čo sa teraz len potvrdilo, Dominike sa nevydaril druhý servis a po ďalšom presnom forhende získava nemecká tenistka dva brejkbaly!

1:1
    Na sieti ukončila Görgesová tento gem a vyrovnáva stav prvého setu na 1:1! Už úvodné dve hry naznačujú, že by sme mohli byť svedkami vyrovnaného prvého setu.

1:0
    Ďalším priamym bodom ukončila slovenská tenistka tento gem, napokon si dokázala udržať svoje podanie a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!