Slovácko – Olomouc 3:2 (kon.) | Zlín – Ostrava 3:3 (kon.)
3:2 (1:0)
SK Sigma Olomouc
Úterý 21.08.2018, 10:15 • Kunovice • Juniorská liga – Morava • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

V 5. kole se proti sobě utkají týmy 1.FC Slovácko a SK Sigma Olomouc. Poslední vzájemný zápas se hrál na půdě Slovácka, které vyhrálo vysoko 5:0. Nyní se bude hrát opět na půdě Slovácka a utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jakub Mojžíš a jeho asistenti Radim Dresler a Stanislav Pochylý. Úvodní výkop je naplánován na 10:15. Slovácku se proti Sigmě velmi daří, jelikož vyhrálo čtyři z posledních pět vzájemných utkání.

1.FC Slovácko:

Slovácko se momentálně nachází na sedmém místě s pěti body a skóre 7:5. V posledním zápase zavítalo na půdu Baníku Ostrava. Už v 8. minutě poslal domácí do vedení Bolf a minutu před koncem prvního poločasu přidal druhou branku opět Bolf. V 73. minutě navýšil vedení Buchta. O tři minuty později se prosadil hostující Švrček. Poté už gól nepadl a Slovácko prohrálo 1:3.

Poslední zápas Slovácka:

FC Baník Ostrava 3:1 1.FC Slovácko
    Branky: 8. Bolf, 44. Bolf, 73. Buchta – 76. Švrček

Sestava Slovácka: Nemrava – Olšanský, Tkáč, Miklík, Řihák, Rezek (70.Tomaštík), Hajnoš (53.Chytil), Obdržálek, Hellebrand, Krejčík, Švrček
    Náhradníci: Chytil, Tomaštík, Dzeminskyy.

SK Sigma Olomouc:

Sigmě se letos nedaří a aktuálně obsazuje poslední osmou příčku se třemi body a skóre 8:11. V posledním zápase přivítala na své půdě Karvinou. V 10. minutě sice poslal domácí do vedení Dvořák, ale ve 32. minutě srovnal Ramirez a dvě minuty před koncem utkání zajistil tři body hostům Galuška.

Poslední zápas Sigmy Olomouc:

SK Sigma Olomouc 1:2 MFK Karviná
    Branky: 10. Dvořák – 32. Ramirez, 89. Galuška

Sestava Sigmy Olomouc: Gröger – Diblík, Polom, Kotouč, Surzyn, Matoušek, Zifčák, Spáčil, Zmrzlý, Manzia, Dvořák.
    Náhradníci: Kamas, Baďura, Sláma, Nízký, Hruška.

1.FC Slovácko: Trmal – Olšanský, Reinberk (C), Miklík, Řihák, Rezek, Machalík, Kohút, Hellebrand, Šimko, Kubala
    Náhradníci: Trčka – Krejčík, Šánek, Jamný

SK Sigma Olomouc: Mandous – Chvátal, Kotouč, Surzyn, Zlatohlávek, Matoušek, Baďura, Zifčák (C), Spáčil, Sláma, Zmrzlý
    Náhradníci: Gröger – Diblík, Kamas, Nízký, Chytil

Rozhodčí: Jakub Mojžíš – Radim Dresler, Stanislav Pochylý.

1

2
    Domácí se provinili faulem na své polovině a Sigma Olomouc získala přímý kop.

3
    Následný centr ovšem nic vážnějšího nenabídl, ale u míče je stále Sigma Olomouc.

4
    Poté přiletěl z pravé strany míč na hranici šestnáctky, ale hostujícímu hráči prošel jen mezi nohy a Slovácko tak může jít dopředu.

5
    Ovšem míč skončil opět v moci hostů, kteří následně získali autové vhazování na polovině soupeře.

6
    Domácí se sice dostali až k hranici vápna, ale nakonec střela nepřišla a míč získal brankář Mandouš.

7
    Slovácko to zkoušela po levé straně, ale následně ztratilo míč a Sigma získala autové vhazování.

8
    Domácí nyní získali rohový kop z levé strany.

9
    A nakonec z toho byla velmi dobrá šance, ale ani jedná střela neletěla mezi tři tyče branky Mandouse.

10
    Sigma je zatím lepším týmem a nyní střela zpoza vápna orazítkovala pouze levou tyč!
    10. Střela hostujícího hráče orazítkovala levou tyč.

11
    Následně ještě přišlo další zakončení ze strany hostů, ale to už letělo vysoce nad svatyní Slovácka.

12
    Domácím se nepovedl centr na levou stranu a Sigma tak získala další autové vhazování.

13
    Jiří Spáčil vypálil z dálky, ale střela mu vůbec nesedla a skončila jen vedle brány Slovácka.

15
    Hosté zatím dominují hře a nepouští Slovácko prakticky k ničemu, ovšem rohové kopy domácích jsou zatím silná stránka a vždy byly náznaky k nějaké vážnější šanci.

16
    Obránce Slovácka si poradil se střelou Sigmy, kterou zblokoval a následuje rohový kop pro hosty.

17
    Po rohu se Slovácko sice dostalo do brejku, ale do zakončení už ne a s míčem dopředu tak jde opět Sigma.

18
    A Matouš Trmal musel být ve střehu, jelikož se útočník Sigmy dostal uvnitř vápna do zakončení.

19
    Míč skončil jen v zámezí a Slovácko tak má autové vhazování.

20
    A další velmi dobrá střela hostujícího hráče, ale i tentokrát si s ní poradil Matouš Trmal!

21
    Následně Sigma získala hned dva rohové kopy, ale ani jeden nepřinesl nic vážnějšího.

22
    Slovácko sice získalo volný kop na polovině soupeře, ale střela po následném centru letěla daleko vedle brány Aleše Mandouse.

24
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    I když hosté měli míč častěji pod kontrolou tak je to domácí Slovácko, které jde do vedení! Na centr z pravé strany byl před bránou připravený DAVID MACHALÍK, který dostal míč do svatyně mezi nohama brankáře Mandouse! Domácí tak otevírají skóre utkání a vedou 1:0.
    24. David MACHALÍK - 1:0

25
    Následně rozhodčí nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

26
    Poté se Sigma dostala opět do šance, ale tentokrát byl u míče dřív Matouš Trmal, který odkopl míč do bezpečí.

27
    Nyní se domácí hráč provinil faulem a Sigma tak získala přímý kop z velmi dobré pozice.

28
    A rána z přímého kopu letěla přes zeď až na bránu, kde ale byl připraven Matouš Trmal.

29
    Opět přistál centr domácích ve vápně, ale tam ho odkopl hráč hostů.

30
    Půl hodina hry je minulostí a domácí Slovácko zatím vede 1:0. Aktivnějším týmem jsou sice hosté, ovšem Slovácko má nebezpečné standardky a centry ze stran.

31
    Nyní domácí získali rohový kop z levé strany a mohou tak navýšit své vedení.

32
    I tentokrát se po centru z rohu míč poodrážel ve vápně, ale následně ho hosté odkopli.

33
    Domácí se dostali do přečíslení, po kterém zůstali asi dvacet vteřin ve vápně a snažili se prostřelit obranu Sigmy.

34
    Následně přišel centr Slovácka z levé strany, ale brankář Aleš Mandous si skvěle vyběhl a chytil míč do rukou.

35
    Sigma získala autové vhazování na své polovině.

36
    Posléze ale přišel jen faul ze strany hostů.

37
    Následný útok hostů ale skončil jen míčem v zámezí a Slovácko tak má autové vhazování.

38
    Poté se sice hosté dostali dopředu, ale následný centr nic nepřinesl.

39
    Jakub Matoušek se provinil faulem a rozhodčí poprvé v dnešním utkání vytáhl žlutou kartu.

40
    Slovácko získalo rohový kop z levé strany, když se domácí hráč snažil odcentrovat.

41
    Následný roh skončil jen v moci hostujícího brankáře.

42
    Poté ale skončil míč opět v moci domácích a posléze přišla střela, kterou ale chytil do rukou Aleš Mandous.

43
    A opět Slovácko získalo rohový kop z levé strany, ale následně skončil míč jen v zámezí.

44
    Slovácko má konec prvního poločasu ve své moci a stále drží míč na svých kopačkách.

45

První poločas je u konce a Slovácko zatím vede 1:0. Začátek utkání sice byla Sigma velmi nebezpečná, ale nakonec to byli domácí, kteří se dostali do vedení, když se ve 24. minutě prosadil David Machalík. Druhá část první půle už byla v moci Slovácka.

Druhý poločas začne přibližně v 11:16.

46

48
    Slovácko se sice dostalo dopředu, ale následně z toho nic velkého nebylo.

49
    Poté se do rychlého brejku dostala Olomouc, ale ve velmi dobré šanci nakonec zakončení nepřišlo. Ovšem hosté zůstanou u míče v podobě rohového kopu.

50
    Následný roh ale nebyl nebezpečný a skončil jen v moci domácího brankáře Trmala.

51
    Hosté se provinili faulem na levé straně a Slovácko tak získalo volný kop.

52
    Po následném centru přišlo zakončení, ale to letělo jen nad bránu Mandouse.

53
    Slovácko se dostalo do slibné šance, ale střela na hranici vápna skončila jen v moci Mandouse.

54
    Následně se Sigma vydala dopředu a chtěla odpískat faul, ovšem rozhodčí nechal hru pokračovat.

55
    Poté se domácí hráč ocitl v ofsajdovém postavení a u míče tak bude Sigma.

56
    Následný centr Jiřího Spáčila ovšem skončil pouze v moci brankáře Trmala.

56
    Domácí jdou zaslouženě do dvoubrankového vedení! Skoro stejná situace jako u první branky, akorát tentokrát šla přihrávka do vápna z levé strany a FILIP KUBALA z první zakončil za záda Mandouse.
    56. Filip KUBALA - 2:0

57
    Sigma nedokázala nic vymyslet na polovině Slovácka a dopředu tak jdou domácí.

58
    Následně ale přišla ztráta míče a Olomouc se opět dostala dopředu a vybojovala rohový kop z pravé strany.

59
    Ovšem centr z rohu nenabídl nic vážnějšího. U míče sice zůstala Sigma, ale následný centr skončil jen v zámezí za bránou.

60
    Poté se domácí hráč sice dostal ke střele, ale jeho pokus zpoza vápna bez problémů chytil Aleš Mandous.

62
    Nyní Slovácko získalo rohový kop z levé strany a může navýšit svoje vedení.

63
    Nakonec z toho byl signál, když centr letěl na hranici vápna, kde se zkoušel opřít do míče domácí hráč, ale ten míč netrefil ideálně.

64
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Zlatohlávek, přichází Chytil.

65
    Tohle už vypadá pro Sigmu na další prohru, jelikož Slovácko dává třetí branku! Hosté měli rohový kop, ovšem po něm přišel rychlý a velice pohledný brejk, po kterém se dostal naprosto sám do zakončení FILIP KUBALA a vstřelil tak svůj druhý gól.
    65. Filip KUBALA - 3:0

66
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Chvátal, přichází Diblík.

68
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté přece jenom dávají branku a stav je tak 1:3! Obrana Slovácka udělala obrovskou chybu, po které se dostal do samostatného úniku ROSTISLAV BAĎURA, ten si obešel i brankáře a zakončil do prázdné svatyně.
    68. Rostislav BAĎURA - 3:1

69
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Řihák, přichází Krejčík.

70
    Sigma po vstřelené brance ožila a nyní se dostala až do zakončení, ovšem to chytil brankář Trmal.

71
    Slovácko drží míč ve své moci na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

72
    Následně přišla nepříjemná rána, která brankáři Mandousovi udělala nepříjemnou chvilku, ale ten si sní nadvakrát poradil.

73
    Olomouc se sice dostala dopředu po levé straně, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

74
    A opět to byl hostující hráč, který se skvěle zbavil hráče, ale následně střela byla zblokována.

76
    Přihrávka na útočníka Sigmy byla příliš dlouhá a skončila jen v moci brankáře Trmala.

Dnešní utkání sleduje 80 diváků.

77
    Útok se Sigmě nepodařil a obrana domácích tak pouze odkopla míč až na polovinu hřiště.

78
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Spáčil, přichází Kamas.

79
    Sigma sice získala rohový kop z pravé strany, ale po něm se domácí skvěle ubránili a odkopli míč.

80
    Hosté se snaží ke konci zápasu vstřelit dvě branky, ale dnes už to nevypadá, jelikož další střela šla jen vedle domácí svatyně.

81
    A opět se Sigma dostala do zakončení, ovšem to šlo pouze vedle brány.

82
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Kohút, přichází Šánek.

83
    Po nákopu na polovinu hřiště se domácí hráč provinil faulem a u míče tak je opět Sigma Olomouc.

83
    Ovšem pozor! Hosté dávají druhou branku a nyní je to jen o gól! Kapitán Sigmy PAVEL ZIFČÁK se nenápadně dostal k míči za obranou Slovácka a svou střelou překonal brankáře Trmala.
    83. Pavel ZIFČÁK - 3:2

84
    Nyní ale Slovácko získalo volný kop z pravé strany.

85
    Ovšem následný centr byl zblokován obranou Olomouce, ale nakonec Slovácko získalo rohový kop.

86
    Následný roh ovšem nic vážnějšího nenabídl, ale u míče je stále Slovácko.

87
    Do obrovské šance se nyní dostal domácí hráč a fanoušci už viděli míč v síti, ovšem Aleš Mandous předvedl skvělý zákrok!
    87. Mandous předvedl skvělý zákrok.

88
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Surzyn, přichází Nízký.

89
    Nyní se útočník Sigmy dostal do šance, ovšem ve vápně upadl a dožadoval se penalty, ale rozhodčí nechal hru plynout.

90
    Konec utkání je tak nakonec velmi dramatický a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

90+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

90+1
    Slovácko získalo autové vhazování na své polovině a už to vypadá, že dnes zůstanou tři body doma.

90+1

Je konec. Slovácko nakonec vyhrálo 3:2 a získalo tři body do tabulky. Začátek utkání sice byla Sigma velmi nebezpečná, ale nakonec to byli domácí, kteří se dostali do vedení, když se ve 24. minutě prosadil David Machalík. Druhá část první půle už byla v moci Slovácka. Do druhého poločasu se šlo opět aktivně a v 56. minutě se prosadil domácí Kubala, který to zopakoval i o devět minut později a vypadalo to na snadnou výhru domácích. Ovšem v 68. minutě snížil po velké chybě Baďura a sedm minut před koncem přidal druhou branku Sigmy její kapitán Zifčák. Nakonec byl k vidění dramatický konec, ve kterém už ale branka nepadla.

Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:9.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (12:07:31)