Martin – Sinner 2:0 (kon.) | Moroni – Kolář 2:0 (kon.)
0
2 4
sk Pondělí 27.08.2018, 17:39Challenger Como (tvrdý povrch) • 1. kolo

6:4
    GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Napokon sa slovenský tenista a jednotka tohto turnaja poriadne natrápil na víťazstvo, v druhom sete to vyzeralo všelijak, ale opäť Martin zabral v rozhodujúcej chvíli a tak vyhráva druhý set pomerom 6:2 a celkovo zvíťazil 2:0 na sety, čím postupuje podľa očakávania do ďalšieho kola.

A-40
    Mečbal pre slovenského tenistu!

30-40
    Tá druhá možnosť je správna, kedže Martinov dropšot skončil len na páske!

5:4
    Výborne! Martin Kližan vyťahuje presný return a získava súperove podania za veľmi dôležitého stavu. Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 5:4 a bude tak podávať na celkové víťazstvo!

40-30
    Skvelý presun slovenského tenistu na sieť, Martin Kližan získava dôležitý brejkbal!

4:4
    Martin Kližan úspešne zapracoval na sieti a udržal si tak toto podanie. Vyrovnáva v druhom sete na 4:4 a vyzerá to ešte na poriadnu drámu v tomto dejstve. Hlavne Alessandro Giannessi musí získať tento set, inak v zápase prehrá.

3:4
    Priamym bodom z podania ukončil Alessandro Giannessi tento gem a ujíma sa vedenia 4:3 v druhom sete!

3:3
    Priamym bodom z podania ukončil Martin tento gem a po potvrdení brejku vyrovnáva stav druhého setu na 3:3! Výborne, slovenský tenista odčinil ten katastrofálny úvod tohto dejstva a stále má šancu zabojovať o víťazstvo v zápase v druhom sete.

2:3
    Ktorý sa mu už podarilo aj využiť, takže Martin získava prvé podanie súpera v druhom sete a znižuje jeho stav na 2:3! Toto je veľmi podstatný moment, ktorý môže nášho tenistu vrátiť späť do druhého setu.

A-40
    Štvrtý brejkbal pre slovenského tenistu v tejto hre!

40-0
    Martin Kližan získava tri brejkbaly, tento servis jeho súperovi nevychádza, čo potvrdil piatou dvojchybou v tomto zápase!

1:3
    Po veľmi dlhej dobe tu je víťazný úder nášho tenistu, ktorý teda získava svoj prvý gem v druhom sete a znižuje jeho stav na 1:3! Stále je však v lepšej pozícii jeho súper.

30-40
    Taliansky tenista získava brejkbal! Martinovi sa v druhom sete absolútne nedarí a čelí ďalšej hrozbe.

0:3
    Presným smečom na sieti ukončil Alessandro Giannessi tento dlhý gem a po veľkom boji potvrdil brejk, čím sa dostáva v druhom sete do vedenia 3:0! Slovenského tenistu tak čaká v tomto dejstve veľmi náročná úloha, Giannessi smeruje k vynúteniu tretieho setu.

A-40
    Piaty ribrejk pre slovenského tenistu, Giannessi sa na sieti prezentoval nevynútenou chybou a čelí tak ďalšej hrozbe!

A-40
    Aut z rakety podávajúceho tenistu, štvrtá šanca pre Martin získať späť stratené podanie!

A-40
    Tento nábeh na sieť Giannessi nezvládol, tretí ribrejk pre slovenského tenistu!

A-40
    Dlhý úder domáceho tenistu končí v aute, takže Martin získava druhý ribrjek!

40-30
    Predsa len prichádza spomínaný ribrejk, kdeže Alessandro Giannessi sa prezentuje nevynútenou chybou a tak má náš tenista šancu vziať si stratené podanie!

0:2
    Náročnú situáciu slovenský tenista neustál a tak stráca prvýkrát v tomto stretnutí svoje podanie! Alessandro Giannessi vyhráva v druhom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.

15-40
    Dlhý forhend nášho tenistu končí v aute, Alessandro Giannessi získava dva brejkbaly! Marin Kližan bude prvýkrát v tomto zápase čeliť hrozbe v podobe strate podania.

0:1
    Druhý pokus domáceho tenistu je už úspešný, Martin zahral loptičku len do pásky a tak si Alessandro Giannessi pohodlne udržal prvé podanie v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

6:2
    Druhým esom v zápase a zároveň aj prvou čistou hrou ukončil Martin Kližan prvý set, ktorý ovládol pomerom 6:2! Slovenský tenista sa troška pomalšie rozbiehal v úvode stretnutia, ale v správny čas všetko napravil a napokon poľahky získava prvý set a ujíma sa vedenia 1:0 v tomto stretnutí. Snáď aj druhý set sa bude niesť v podobnom duchu.

40-0
    Forhendový slajs nášho tenistu končí presne na čiare, Martin získava tri setbaly!

5:2
    V tomto prípade Martin Kližan využíva hneď prvú možnosť a berie teda aj druhé podanie svojho súpera v tomto zápase! Ujíma sa tak vedenia 5:2 a bude podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-15
    A prichádzajú dva brejkbaly pre slovenského tenistu!

4:2
    Martin musel ísť cez druhé podanie, ale zvládol to. Síce to vyzeralo, že pôjdeme cez zhodu, ale Giannessi si nabehol na loptičku a svoj smeč poslal len do siete. Zbytočná chyba, ale slovenský tenista vyhráva v prvom sete 4:2!

3:2
    Do tretice všetko dobre! Martin Kližan prinútil súpera chybovať na sieti a získava prvé podanie domáceho hráča v tomto zápase, čím sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete a bude podávať na potvrdenie brejku po krátkej prestávke!

40-0
    Čo sa aj stáva, kedže Alessandro Giannessi sa previnil treťou dvojchybou v tomto zápase, Martin získava tri brejkbaly!

2:2
    Prvým esom v zápase ukončil Martin túto hru a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2! Správnosť loptičku ešte musel potvrdiť rozhodca, Giannessi ani moc neprotestoval.

1:2
    Priamym bodom z podania ukončil Alessandro Giannessi túto hru a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete! Škoda, že Martin Kližan nevyužil brejkbal, ale už sa musí plne sústrediť na svoje podanie, ktoré bude nasledovať po krátkej prestávke.

40-30
    A máme tu prvý brejkbal v zápase, túto možnosť získava náš tenista! Giannessi sa previnil prvou dvojchybou v tomto zápase.

1:1
    Martin Kližan si takisto udržal úvodné podanie a vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

0:1
    Po ese aj priamy bod a tak Alessandro Giannessi zvládol pohodlne úvodné podanie a dostáva sa to vedenia 1:0! Prvýkrát na servis v tomto zápase pôjde Martin Kližan a verme, že bude podobne úspešný.