Sobota 01.09.2018, 19:30 • CIG de Malley • Turnaj v Yverdonu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

HC Lausanne: Boltshauser (Zurkirchen) – Lindbohm, Grossmann, Frick, Simic, Genazzi, Junland, Trutmann, Nodari – Mitchell, Jeffrey, Froidevaux (C), In-Albon, Bertschy, Herren, Zangger, Vermin, Kenins, Leone, Traber, Antonietti.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Šmíd, Ševc, Maier, Stříteský, Doherty, Havlín, Bittner – Jelínek (C), Hudáček, Lakatoš, Vlach, Ordoš, Kvapil, Zachar, Krenželok, Bulíř, Lenc, Valský, Teplý.

Rozhodčí: M. Hebeisen, A. Dipietro – B. Kovacs, D. Obwegeser.

00:01

02:00
    Liberec se dostal do útočného pásma, ale neuspěl, následně dokázal ubránit útok soupeře.

03:38
    Stříteský se dostal ke střele, ale brankář Boltshauser byl pozorný. Následně hra přerušena hra pro posunutí branky Lausanne.

07:00
    Sedmá minuta je u konce a stále je stav bezbrankový, bohužel nás trápí technika vlivem silné bouřky.

07:49
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (Petteri – 2 min.).

09:34
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec se dostává do vedení, kdy autorem branky je PETR JELÍNEK. Asistence: Michal Teplý.
    09:34 Petr JELÍNEK - 0:1

12:16
    Lausanne drží puk, ale nedokáže se dostat ke střele.

12:40
    Bílí Tygři jsou po vstřelené brance aktivnější, jsou více na puku a kombinují před brankářem Boltshauserem.

Lakatoš se obtočil kolem branky, ale nakonec byl ubráněn.

16:00
    Will měl zakrytý výhled, nakonec se k němu střela nedostala a nemusel zasahovat.

16:30
    Nepřesná hra ve středu kluziště, nakonec puk končí v ochranně síti. Bude se vhazovat v obranném pásmu Liberce.

17:00
    Lausanne se dostalo ke střele, kterou blokuje Jelínek, nakonec zasahuje Will jistým zákrokem.

18:00
    Majer vystřelil od modré, Jelínek se snažil dorážet, ale ani Ordoš nedokázal dostat puk do branky.

19:30
    Před koncem úvodní třetiny se Liberec dostal do prostoru před brankou, ale nakonec z toho nebyla další branka a Boltshauser nyní udržel puk před sebou.

20:00

První třetinu ovládl Liberec poměrem 1:0 a zatím drží těsný výsledek. Tygři měli několik dalších zajímavých šancí před brankou Lausanne, ale již další branky nedosáhl. Will zatím drží střelce Lausanne zkrátka. A nutno říci, že švýcarský celek nemá tolik nebezpečných šancí.

20:01

21:00
    Lausanne právě vstřelilo branku! Autorem branky je VERMIN JOEL, který srovnává stav skóre svou střelou ihned po vhazování. Asistence: Christoph Bertschy.
    21:00 Vermin JOEL - 1:1

21:20
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Valský – 2 min., nedovolené bránění).

21:27
    Lausanne právě vstřelilo branku! Autorem branky je YANICK HERREN, který sedm vteřin v přesilové hře dává branku a otáčí skóre zápasu. Asistence: Jonas Junland a Ronalds Kenins.
    21:27 Yanick HERREN - 2:1

22:00
    Liberec nemá vůbec dobrý vstup do druhé třetiny.

25:00
    Lausanne opět před brankou, ale tentokrát se Liberec ubránil. Následně se nepíská faul na Krenželoka.

29:00
    Polovina zápasu je za námi a nyní se bude vhazovat před Willem.

29:38
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (Nodari – 2 min., hákování).

29:38
    Majer se dostal do útočného pásma, následně je faulován Ordoš a to bude druhá přesilovka pro Liberec.

30:20
    Přesilovka se zatím Liberci vůbec nedaří a nedostávají se do žádné šance.

31:38
    Liberec se na sklonku přesilové hry přece jen dostal do kombinace v útočném pásmu soupeře, ale nakonec se Lausanne osvobodilo.

32:00
    Boltshauser udělal skvělý zákrok proti střele Kvapila, který měl po přihrávce Hudáčka velkou šanci na srovnání.

32:36
    Havlín střílí, ale minul svou pohotovou střelou branku Lausanne.

33:00
    Ševc ubránil útok Lausanne, na druhé straně zasahuje proti střele Boltshauser.

33:43
    A Tygři vyrovnávají a to brankou JAKUBA VALSKÉHO, kdy Liberec využil přečíslení dva na jednoho. Asistence: Marek Zachar.
    33:43 Jakub VALSKÝ - 2:2

36:00
    Liberec se již oklepal z toho, jak jejich soupeř otočil hru a nyní má o něco více ze hry.

36:30
    Will rozehrává za svou brankou, následná střela na branku Lausanne, ale mimo tři tyče.

36:41
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (In-Albon – 2 min., držení).

37:20
    Kvapil zamíchal s pukem a jeho pokus končí těsně vedle branky Lausanne.

38:00
    Švýcaři nyní kontrolují hru a šetří cenné vteřiny před koncem druhé třetiny.

38:41
    Ordoš se snažil projít přes dva hráče, ale neuspěl, následně je Lausanne kompletní.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, Liberec se nyní snaží o vedoucí branku.

39:20
    Švýcaři získali puk, ale Liberec ubránil svou modrou čáru.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli již tři branky, kdy začátek Liberci nevyšel a Lausanne otočilo hru ve svůj prospěch. Nakonec se přece jen Liberci podařilo opět zvednout svůj výkon a dokázali vyrovnat. Před třetí třetinou je tak stav vyrovnaný 2:2!

40:01

42:00
    Lausanne je na začátku třetí třetiny opět aktivní...

42:36
    Kvapil se dostal po levé straně kluziště do útočného pásma, ale zastavil jej Nodari.

43:10
    Will musel nyní čelit dvěma dorážkám a stále se musí mít na pozoru...!

43:50
    Nakonec to Liberec ustál a Vlach na druhé straně dobře vystřelil a moc nechybělo, aby poslal puk do horního rohu branky, těsně minul.

44:17
    Lindbohm vystřelil od modré, tečovaná střela nakonec minula branku. Lausanne nyní obstřelovalo branku Liberce a nakonec menší potyčka mezi hráči a určitě se bude vylučovat.

44:17
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Maier – 2+2 min).

44:17
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (Vermin – 2 min. – hrubost).

45:17
    Jedna minuta již uplynula z početní výhody Lausanne, které se zatím nedostalo do vyložené šance.

46:17
    Liberec ustál oslabení, ale jejich soupeř se nyní dostává do tlaku a dlouho se hraje bez přerušení.

47:35
    Nakonec hra přerušena a to díky faulu Jelínka, který již putuje na trestnou lavici.

47:35
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jelínek – 2 min., podrážení).

48:30
    Švýcarský celek v tlaku a Will zasahuje svou lapačkou proti jedné střele hráče Lausanne.

49:10
    Vermin se dostal do šance, ale neuspěl, Will zasáhl! Na druhé straně Krenželok sám před brankářem, ale i ten jej vychytal!

51:00
    Nyní sledujeme poměrně vyrovnanou hru, kdy se oba týmy střídají na puku. Na vážnější šanci nyní čekáme....

52:20
    Lenc se snažil najít Kvapila, ale nakonec nic z toho. Na druhé straně nebezpečná situace před Willem, Liberec vyhazuje do středního pásma.

53:00
    Pro Liberec je to poslední utkání na tomto turnaji, následně se před startem ELH představí ještě v generálce ve čtvrtek ve své hale proti Chomutovu.

53:26
    Faul na Teplého a vypadalo to na faul kolenem, nicméně rozhodčí nepíská!

54:45
    Liberec se dostal do šance, jeden z hráč se dostal do bekhendu, ale neuspěl před domácím brankářem!

56:30
    Zápas se blíží ke konci a pokud nepadne branka bude následovat prodloužení. Nyní se hraje v pásmu Liberce.

57:29
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ševc – 2 min., hákování).

57:30
    Tohle vyloučení je nyní hodně těžké pro Liberec, chvíli před koncem zápasu.

58:00
    Liberec se zatím dobře brání a Lausanne se nemůže dostat před branku.

58:18
    Lausanne právě vstřelilo branku! A nakonec je tu branka, kterou dává JUNLAND VERMIN, od kterého se spíše puk odrazil a od tyčky skončil v brance. Asistence: Luca Boltshauser a Jonas Junland.
    58:18 Junland VERMIN - 3:2

58:40
    Liberec začal power play, nakonec se Lausanne osvobozuje.

59:00
    Minuta do konce a nyní probíhá oddechový čas Liberce.

Liberec nakonec nedokázal při power play dát vyrovnávací branku. Nakonec tedy jejich poslední utkání končí porážkou, nicméně za jejich předvedenou hru se nemohou stydět. Třetí třetina byla vyrovnaná, s více štěstí na straně Lausanne, které dalo víceméně branku se štěstím. (21:38:30)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 21. Joel (Bertschy), 22. Herren (Junland, Kenins), 59. Vermin (Boltshauser, Junland) – 10. Jelínek (Teplý), 34. Valský (Zachar)

Rozhodčí: M. Hebeisen, A. Dipietro – B. Kovacs, D. Obwegeser