Anderlecht – Antverpy 1:1 (kon.) | Cercle Brugge – Gent 0:3 (kon.) | Kortrijk – Genk 3:3 (kon.)
KV Kortrijk
3:3 (0:0)
KRC Genk
Neděle 02.09.2018, 20:00 • Guldensporen Stadion, Kortrijk • Belgická liga • 6. kolo

To je ode mne vše a přeji vám příjemný zbytek neděle. Přenosem vás provedl Tomáš Suchánek. (22:14:09)

Červené karty: 0 – 1.

Tenhle zápas by mohl klidně ještě pokračovat, viděli jsme exkluzivní podívanou z obou stran! Ve druhém poločase jsme viděli 6 branek, 1 nařízený pokutový kop, 1 chycenou penaltu, 1 vyloučení, 1 obrat ve skóre
    Nakonec je z toho zřejmě spravedlivá remíza 3:3! Domácím se podařilo dokonce otočit vývoj utkání na 3:2, ale to pouze na dvě minuty, kdy Genk opět srovnal na konečných 3:3.
    O branky domácích se postaral 2x fantastický hrající Mboyo, jednu branku poté přidal po minutě pobytu na hřišti Ouali.
    Za Genk se dnes trefil Malinovskyj, Aidoo a Trossard.

90+5

90+5
    Centr Lepointa byl příliš dlouhý a tak to domácím stadionem jen zahučelo.

90+4
    Volný přímý kop však sebral ze vzduchu Vukovič.

90+3
    Faulovaný Kagelmacher a volný přímý kop pro domácí, který doprovází bouřlivý domácí stánek.

90+2
    A domácí jsou nastěhování na své útočné polovině.

90+1
    A hlavní sudí nastavuje tento skvělý zápas o 4 minuty.

90
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Alejandro Pozuelo, přichází Ibrahima Seck.
    90. Červená karta po 2. žluté

90
    Zápas nabírá další, zatím nenabídnuté obrátky. Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ruslan Malinovskyj (KRC Genk) a je vyloučen. Domácí budou dohrávat v přesilovce po oplácení od špílmachra Genku.

89
    Mboyo sahal po hattricku a po vedení Kortrijku, obtočil se ve vápně kolem obránce a mířil na zadní, tam však skvěle zasáhl brankář Vukovič.

88
    Mboyo vybojoval autové vhazování pro domácí. Jak tento zápas dopadne? To opravdu jen těžko odhadovat. Na trávníku je to doslova a do písmene blázinec ze strany na stranu.

86
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Teddy Chevalier, přichází Charis Charisis.
    85. Leandro TROSSARD - 3:3

85
    Genk právě vstřelil branku!
    To je zápas! Genk po dvou minutách srovnává stav zápasu! LEANDRO TROSSARD se po přihrávce Malinovskyho snažil projít přes obranu, to se mu však nepovedlo, ale našel si odražený míč a ránu z poza vápna orazil o pravou tyč a míč zapadl do sítě – 3:3!
    83. Ilombe MBOYO - 3:2

83
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Obrat dokonán! A mám takový pocit že Guldensporen Stadion spadne. ILOMBE MBOYO využil chybu Uronena, který chybně odkopl míč a domácí útočník si připravil míč za šestnáctkou na levačku a tou jej poté krásně uklidil do sítě – 3:2!

82
    Trossard se ukličkoval u lajny a míč skončil nakonec až za ní. Odkopávat bude od branky hrdina domácích Bruzzese.

80
    Žlutou kartu dostává Brendan Hines-Ike (KV Kortrijk), který zezadu dojel Trossarda na středu hrací plochy.

80
    Guldensporen Stadion je v obrovské varu. Kortrijk hraje absolutně vyrovnanou partii s Genkem. D´Haene se dostal ke střele, kterou v poklidu kryl Vukovič.

78
    Malinovskyj je stále více ve hře, teď ale nenašel na pravé straně přesnou přihrávkou Trossarda.

76
    Žlutou kartu dostává Kristof D'Haene (KV Kortrijk), který musel zastavit pronikajícího N´Dongalu po pravé lajně.
    75. Penalta

75
    To jsou věci! Mbwana Samatta (KRC Genk) neproměňuje pokutový kop, brankář Bruzzese vystihl směr rány a míč podržel ve svých rukavicích! Nádherný druhý poločas pokračuje.

73
    Je to penalta! Po poradě s videem rozhodl sudí Delferiére pro pokutový kop.
    72.

72
    Kontroverzní situace ve vápně domácích, kde si žádají hosté penaltu po faulu na Malinovskyje, jenž byl podražen! Sudí aktuálně komunikuje s videem na které se jde sám podívat.
    70. Idir OUALI - 2:2

70
    Domácí stadion bouří! Šťastnou ruku měl při střídaní kouč De Boeck. IDIR OUALI byl na hřišti pouhou minutu a hned využil přihrávku do vápna, kterou poslal nechytatelně, krásně o horní tyč do sítě Genku a je znovu srovnáno – 2:2!

69
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Felipe Avenatti, přichází Idir Ouali.
    68. Joseph AIDOO - 1:2

68
    Genk se vrací do vedení! Přímý volný kop nakonec zahrával Španěl Pozuelo a nejvýš ve vápně vyskočil JOSEPH AIDOO a hlavou míč usměrnil nechytatelně do sítě – 1:2! Asistence: Pozuelo.

67
    Chevalier přerušil akci Genku a míč si chystá Malinovskyj a bude rozehrávat z levé strany volný přímý kop.

65
    Ezekiel vnesl do hry domácích energie a proháněl nyní Aidaa, ale ten si situaci nakonec pohlídal a konstruktivně míč rozehrál.

63
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Joseph Paintsil, přichází Dieumerci Ndongala.
    62. Ilombe MBOYO - 1:1

62
    Tentokrát přináš rohový kop šťastný momen pro domácí barvy! Na centr Chevalliera si naskočil na přední tyči ILOMBE MBOYO a svou hlavičkou rozvlnil síť za Vukovičem – 1:1! Asistence: Teddy Chevalier

62
    Ezekile vybojoval sympatickým průnikem rohový kop na Maehlem.

60
    Žlutou kartu dostává Elohim Rolland (KV Kortrijk).
    59. Samatta v šanci

59
    Ale byl to Samatta, který mohl zasadit druhou ránu domácím. Pozuelo mu poslat do brejku krásný míč a útočník z Tanzanie v obrovské šanci trefil pouze Bruzzese, který však skvěle ustál tento moment.

58
    Ezekiel nedokázal odcentrovat přes skluz Paintsilla, nicméně domácí se již oklepali z inkasované branky a budou bojovat.

56
    Vukovič musel zasahovat proti nebezpečné hlavičce Hines – Ika, ale nakonec šel stejně nahoru praporek asistenta, takže ani přesnější hlavička by neměnila skóre.

55
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Kanu, přichází Imoh Ezekiel.

55
    Krásně se uvolnil ve vápně Trossard a jeho levačka zamířila míč nad horní tyč.

54
    Lepaint musel hlavou odvracet další centr z levé strany, tentokrát z kopačky Trossarda.Genk je teď jednoznačně lepší.

53
    Malinovskyj byl tentokrát aktivní na levé straně, ale jeho centr schoval do rukavic Bruzzese.
    51. Ruslan MALINOVSKYJ - 0:1

51
    Nešťastný moment pro domácí! Brankář Vukovič si skvěle našel centr od rohového praporku a rychle míč vyhodil na RUSLANA MALINOVSKYHO a ten postupoval sám až před šestnáctku, odkud vyslal svou ránu a tu tečoval nešťastně do proti pohybu brankáře Kagelmacher – 0:1! Asistence: Danny Vukovič.

49
    A rohový kop uvidíme i na druhé straně, když byl sražen centr DˇHaeneho.

49
    Centr Pozuela od rohového praporku si našel hlavou Samatta, ale zamířil vysoko nad branku Bruzzeseho.

48
    Genk drží domácí v zámku a odkopávat musel D´Haene na rohový kop.

47
    Samatta dělal problémy domácí obraně, nakonec míč posunul na Trossarda s jehož střelou si poradil Lepoint a srazil ji do bezpečí.

46
    Genk rozehrál druhý poločas. Oba týmy nastoupili do druhého poločas s totožnými jedenáctkami jako do toho prvního.

Rohové kopy: 2 – 2.

První poločas nám branku nepřinesl, Genk byl lepším týmem, ale do vyložených šancí se začal dostávat až koncem poločasu. Žádnou ze svých šancí však nedokázal využít. Domácí měli taky dobré šance a určitě jsou dopředu nebezpeční a tak Genk určitě nebude moc úplně hru otevřít ve druhém poločase. Stav je tedy po 1. poločase nerozhodný 0:0.

45+1

45+1
    A v nastavení byl v dobré možnosti opět Paintsil, ale z otočky poslal míč nad branku domácích.

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45
    Genk reklamoval hru rukou ve vápně po zásahu D´Haeneho a sudí chvíli komunikoval s VAR a nakonec se rozhodl pokračovat ve hře. Rohový kop bude zahrávat Genk.
    44. Paintsilova střela

44
    Teď naopak zahrozili hráči Genku! Na centr Uronena si naběhl Paintsil a zakončoval akci jen těsně vedle pravé tyče domácí branky!

43
    Malinovskyj byl nepřesný se svou přihrávkou a míč našel rukavice brankáře Bruzzese.
    41. Mboyova šance

41
    Mboyo se skvěle otočil na hranici vápna kolem obránce a nebezpečnou ranou jen těsně minul horní tyč!

40
    Rohový kop nadělal Genku starosti. Kagelmacher dohrával situaci a jeho centr musel ve skluzu uklízet z malého vápna opět Berge.

39
    Berge musel rybičkou poslat míč na rohový kop po centru Chevaliera z pravé strany.

38
    Rukou zahrál při zpracování Pozuelo a ač se mu to nelíbí je pískáno.

37
    Domácí šli do protiútoku, ale trošku jej zabrzdil Kanu svou přihrávkou a nakonec přišel špatný centr z levé strany od D´Haeneho.

35
    Trossard si chtěl narazit s Potzuelem, ale tento záměr vystihl Lepoint a míč poslal do zámezí.

34
    Opět to udělal skvěle Malinovskyj ve středu hrací plochy a udělal svou přihrávkou prostor pro Paintsila, který technickou ranou nemířil špatně, ale na místě byl brankář Bruzzese a míč lapil.

32
    Trossard nejprve trefil svou ranou obránce, míč se odrazil na kopačku Paintsila, jenž si míč srovnal na pravačkou, ale jemu se rána vůbec nevešla mezi tři tyče.

31
    Malinovskyj si svým průnikem chtěl vynutit faul těsně za hranicí vápna, sudí však žádný prohřešek proti pravidlům neevidoval.
    29. Avenattiho střela

29
    Slušná šance domácího Kortrijku. Mboyo vystihl rozehrávku Genku, narazil si se spoluhráčem a našel Avenattiho, který to zkusil zpoza šestnáctky, ale svou ranou minul levou tyč.

28
    Malinovskyj výjimečně poslal nepřesný pas, když přenášel hru na levou stranu, kde operuje Uronen.

26
    Ten domácí vůbec nezvládli, zahráli jej na krátko, ale hosté jej šikovně vystavili do ofsajdu.

26
    Chevalier našel centrem Mboya ve vápně, ale jeho hlavička byla sražena nad branku, každopádně domácí budou zahrávat rohový kop.

25
    Španěl Potzuelo poslal nepřesný centr až nad branku, kterou dnes hájí v domácích barvách Bruzzese.

24
    Kanu si pomohl faulem v souboji s Bergem a rozehrávat bude Genk.

24
    Uronen bude vhazovat po sražené přihrávce Van der Bruggenem.

22
    A centr z pravé strany z kopačky Hines – Ikeho odvrátil z velkého vápna hlavičkou Uronen, domácí se však malinko osmělují.

21
    Chevalier hledal zakrouceným centrem ve vápně domácího forwarda číslo jedna Avenattiho, ale míč z kopačky francouzského záložníka byl příliš dlouhý a skončí v zámezí.

19
    Kanu byl hodně dravý u pravé lajny, ale hodně důrazným způsobem jej obral o míč Berge, ale v rámci pravidel, což se nelíbí domácím fanouškům a ti to dávají jasně najevo.

17
    Malinovskyj je v úvodu utkání hodně aktivní a nyní si narazil s Trossardem a vyzkoušel svou pravačku, ale míč z jeho kopačky skončil až na tribuně.

15
    Máme za sebou úvodní čtvrthodinku a kromě jedné ojedinělé akce domácích se hraje v režii Genku a pouze na polovině domácího Kortrijku.

15
    Malinovskyj zkusil přímou ránu, ale proti byla dobře postavená zeď domácích.

14
    Malinovskyj byl faulovaný Kagelmacherem zhruba 30 metrů od branky a tak se chystá volný přímý kop v podání Genku.

13
    Paintsill hledal Trossarda, ale na svém místě byl opět Kagelmacher a míč nepustil do nebezpečného prostoru.

11
    Uronena zastavil na pravé straně skluzem Kagelmacher a nakonec z toho bude i odkop od domácí branky, poslední se míče dotkl záložník Genku.

10
    Závar před brankou Genku po centru Van der Bruggena na poslední chvíli hasil odkopem Lucumí na přední tyči.

9
    Genk první rohový kop zahrál na krátko a centroval Malinovskyj, ale našel pouze kopačku Lepointa.

8
    První rána na bránu přišla z kopačky útočníka Genku Samatty, jenž svou ránu mířil na přední tyč, ale tam se natáhl Bruzzese a míč vyrazil na rohový kop.

6
    Hezkou akci vymyslel Pozuelo, který si narazil s Paintsilem, ale do této kombinace uvnitř velkého vápna jim sáhl skluzem Van der Bruggen a znemožnil zakončení španělskému záložníkovi.

5
    Avenatti zavelel k rychlému brejku, počkal na náběh Mboya, ale adresoval mu příliš dlouhou přihrávku a ta skončila pouze v autu.

4
    Faulem se provinil ve středu hrací plochy Hines – Ike.

3
    První nebezpečnější míč mířil na forwarda Avenattiho, ale u něj byl v čas obránce Lucumi.

3
    Dlouhý míč z kopačky domácího obránce musel poslat malou domů brankáři Aidoo.

2
    První míč mířil za domácí obranu na finského záložníka Uronena, ale u míče byl dříve brankář Bruzzese.

1
    Utkání zahájili rozehrávkou domácí fotbalisté.

1

KV Kortrijk: Bruzzese – Hines-Ike, Lepoint, Kagelmacher, D'Haene – Van der Bruggen, Rolland – Chevalier, Kanu, Mboyo – Avenatti.
    Náhradníci: De Smet, Kaminski – Ajagun, Azouni, Bacula, Ezekiel, Golubović, Charisis, Ouali, Stojanović, De Sart.

KRC Genk: Vukovic – Maehle, Aidoo, Lucumi, Uronen – S. Berge, Pozuelo, Malinovskyj – Paintsil, Samatta, Trossard.
    Náhradníci: Jackers – Déwaest, Gano, Heynen, Ingvartsen, Ndongala, Piotrowski, Seck, Seigers, Wouters.

Rozhodčí: Delferiére – De Neve, Hutsebaut.

KRC Genk

*Genk si ve čtvrtek zařídil postup do základní skupiny Evropské ligy přes dánské Brondby po výhrách 5:2 doma a 4:2 v Dánsku.

Statistiky Genku v Jupiler League:
    Pořadí: 2. místo.
    Počet bodů: 13 bodů.
    Skóre: 13:4..
    Odehrané zápasy: 5.
    Nejlepší střelec: : Ruslan Malinovsky, Mbwana Samata – oba 3 branky!
    Poslední ligové utkání: Genk – Waasland Beveren 3:2 (1:0).

KV Kortrijk

Pořadí: 13. místo.
    Počet bodů: 4 body.
    Skóre: 4:9.
    Nejlepší střelec: : Avenatti, Mboyo, Stojanovič – 1 branka!
    Poslední ligové utkání: Charleoi – Kortrijk 0:2 (0:1).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Tomáš Suchánek

Branky: 62. Mboyo, 70. Ouali, 83. Mboyo – 51. Malinovskyj, 68. Aidoo, 85. Trossard

Karty:   60. Rolland (KRT), 76. D'Haene (KRT), 80. Hines-Ike (KRT)   90. Malinovskyj (GNK)

Neproměněná penalta: 75. Samatta (GNK), brankář Bruzzese zneškodnil

Střely na branku: 8:17. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:6.
    KV Kortrijk: Bruzzese – Hines-Ike, Lepoint, Kagelmacher, D'Haene – Van der Bruggen, Rolland – Chevalier (86. Charisis), Kanu (55. Ezekiel), Mboyo – Avenatti (69. Ouali).

KRC Genk: Vukovic – Maehle, Aidoo, Lucumi, Uronen – S. Berge, Pozuelo (90. Seck), Malinovskyj – Paintsil (63. Ndongala), Samatta, Trossard.

Rozhodčí: Delferiére – De Neve, Hutsebaut