Žilina B – Poprad 1:1 (kon.) | Trebišov – Petržalka 1:1 (kon.)
1:1 (0:0)
FK Poprad
sk Neděle 02.09.2018, 10:30 • Štadión MŠK Žilina • MONACObet liga • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu siedmeho kola druhej najvyššej súťaže, v ktorom futbalisti MŠK Žilina B privítajú na svojom trávniku hráčov FK Poprad. Zápas sa pod Dubňom začína o 10:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Futbalistom Žiliny B patrí v aktuálnej tabuľke deviate miesto so ziskom 9 bodov. Zverenci trénera Norberta Guľu v poslednom doterajšom zápase prehrali v Skalici vysoko 1:5 (gól MŠK Gamboš).

Popradu patrí v aktuálnej tabuľke súťaže šieste miesto so ziskom 10 bodov. Zverenci trénera Mareka Petruša v poslednom doterajšom zápase porazili na domácom trávniku Lokomotívu Košice 2:1 (góly Popradu Šesták 2).

Zápas sa teda začína o 10:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Petráš – Majdan, Moško, Minárik (C), Tevzadze, Pečovský, Kopas, Bičachčjan, Vallo, Balaj, Gerebenits
    Náhradníci: Leško – Krkoška, Kovaľ, Chríbik, Petrák, Ďuriš, Rusnák

FK Poprad: Knurovský – Zekucia, Hric, Horváth, Kica, Pajer, Zošák (C), Jančo, Šesták, Holiš, Streňo
    Náhradníci: Malec – Lungu, Palša, Maslo, Kačmarčík, Maťaš

Rozhodca: Ježík – Barenčík, Zemko.

Oba tímy nám už postupne prichádzajú na trávnik štadióna MŠK Žilina.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Žiliny B.

2
    Prvá akcia domácich na ľavej strany, Balaj našiel Tevzadzeho, no center pred Knurovského obrana hostí hravo odvrátila.

3
    Dlhé autové vhadzovanie Kamila Zekuciu, Popradčania však v následnom súboji loptu stratili.

3
    Krásna akcia Žiliny Kopas preniesol loptu výborným centrom na pravú stranu, Majdan okamžite centroval pred bránku, lenže Balaj namieril tesne vedľa pravej tyče bránky hostí. A navyše bol aj v postavení mimo hru!

4
    Na opačnej strane pekná akcia hostí, Štefan Holiš z otočky v šestnástke Žiliny namieril len do náruče Samuela Petráša!
    4. Holiš z otočky v šestnástke Žiliny namieril len do náruče Samuela Petráša!
    Zdroj: youtube.com – MSKZilinaTV

5
    Úvodných 5 minút máme za sebou a videli sme už dobré šance na oboch stranách.

6
    Stanislav Šesták potiahol útok hostí po pravej strane, finálna prihrávka mu však nevyšla podľa predstáv. Poprad však získal rohový kop.

7
    Nuž a po rohovom kope hostí nastali pred Petrášom zmätky, obrana Žiliny však všetko napokon vyriešila k spokojnosti trénera Norberta Guľu.

8
    Poprad ale mierne prebral taktovku zápasu, znovu potiahol útok Šesták, z pravej strany našiel Denisa Janča, ktorý si však loptu zle spracoval a tak jeho pokus nebol nebezpečný.

9
    Následne kontroval útokom žilinský Filip Balaj, no jeho pokus minul bránku Popradu.

10
    Máme za sebou 10 minút prvého polčasu, pod Dubňom sme však gól zatiaľ nevideli.

11
    Od úvodu sledujeme obojstranne svižný zápas, rýchle akcie sa striedajú na oboch stranách, nuda to dnes rozhodne nie je.

12
    Roland Gerebenits vletel z ľavej strany s loptou do šestnástky hostí, no jeho prihrávka prešla popred Knurovského bránku bez povšimnutia spoluhráčov.

13
    Tentoraz skúsil strelu z diaľky skúsený Viktor Pečovský, no jeho delovku zblokovala obrana Popradu.

14
    Domáci sa snažia v ofenzíve niečo vymyslieť, lenže center z ľavej strany Knurovský bez problémov stiahol do svojej náruče.

15
    Adam Pajer sa stredom poľa prebíjal cez Vahana Bičachčjana, napokon je z toho priamy kop Popradu.

16
    Nuž a po priamom kope si hostia zahrajú aj rohový kop, tentoraz z pravej strany.

17
    Po rohu však Zošákovi zle skočila loptu, rodiaci sa rýchly útok Žiliny ale bravúrne zastavil Adam Pajer.

18
    Niekoľko tvrdších zákrokov na oboch stranách v krátkom slede za sebou, fauly to však podľa názoru hlavného rozhodcu neboli.

18
    Vahan Bičachčjan tentoraz napriahol približne z 22 metrov, Knurovský však bol pozorný a podržal svoj tím.

19
    Rohový kop Popradu z ľavej strany znamenal dlhý center pred Petrášovu bránku. Mladý gólman Žiliny však loptu bez problémov stiahol do svojej náruče.

20
    Máme za sebou 20 minút, gól sme síce nevideli, ale stále sledujeme výborný zápas.

21
    Tentoraz majú hostia výhodu priameho kopu z výbornej pozície, azda 20 metrov od bránky Žiliny.

22
    Fantastický priamy kop kopol Stanislav Šesták, no výborným zákrokom sa prezentoval Samuel Petráš, ktorý znovu podržal svoj tím.
    22. Šestákov priamy kop musel vyraziť na roh Petráš!

23
    Pred bránkou Žiliny ešte nastali mierne zmätky, dve strely hostí však obrana Žiliny dokázala zblokovať.

24
    Kristián Vallo dostal dlhú loptu za obranu hostí na pravú stranu, napokon však bol v postavení mimo hru.

25
    Na trávniku ostáva ležať žilinský Roland Gerebenits a musí byť ošetrovaný. Oba tímy túto neplánovanú prestávku využívajú na občerstvenie.

26
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Ďuriš.

27
    V týchto momentoch domáci futbalisti kombinujú na vlastnej polovici a hľadajú priestor v obrane Popradu.

28
    Rýchly útok Žiliny po ľavej strane, Ďuriš si však loptu príliš predkopol a nemal už potrebnú rýchlosť aby sa k lopte dostal skôr než obranca Popradu.

29
    Zošák napravo v ostrom súboji s mladým kapitánom domáceho celku, víťazne z tohto súboja generácii vyšiel mladý Ján Minárik.

30
    Po polhodine hry tu máme ďalší rohový kop Popradu, tentoraz z pravej strany. Lopta padla pred Petrášom na zem, následná strela hostí bola ale zblokovaná spleťou tiel pred bránkou Žiliny.

31
    Znovu snaha domácich o rýchly útok a znovu v ňom bol aktívny Dávid Ďuriš, no tentoraz bol v postavení mimo hru.

32
    Pajer v ostrom súboji v strede poľa poslal k zemi Pečovského, žltá karta z toho však nebude.

33
    Rozhodne vidíme nadpriemerný futbal a to zásluhou oboch tímov.

34
    Dobrá akcia Žiliny, ktorá však končí rohovým kopom pre domáci tím.

35
    Žilinčania rozohrali roh nakrátko, nasledoval center Bičachčjana, ktorý obrana hostí odvrátila. K lopte sa však dostal Viktor Pečovský, ktorý delovkou minul Knurovského bránku.

36
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, obrany sú však do týchto chvíľ nesmierne koncentrované a doslova nepriepustné.

37
    Žilinčania sa snažia ešte do polčasu s výsledkom niečo urobiť, na hrote je však Balaj mierne vypojený z hry.

38
    Akciu hostí potiahol Šesták, ktorý však bol faulovaný a nasledovať bude priamy kop Popradu.

39
    Ten však neznamenal žiadne vážnejšie nebezpečenstvo, pretože Petráš loptu pohodlne stiahol do svojej náruče.

40
    Kopas našiel parádnym centrom napravo voľného Valla, ktorý však bol v postavení mimo hru.

41
    Žltú kartu dostáva Vallo (MŠK Žilina B).

42
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, v Žiline sme však gól zatiaľ nevideli.

43
    V šestnástke Žiliny sa k lopte dostal Štefan Holiš, no domáca obrana ho stihla odstaviť.

44
    V závere sa Poprad znovu nadýchol k ofenzíve, Podtatranci budú zahrávať rohový kop, tentoraz zľava.

45
    A po zákroku žilinskej obrany si ho zopakujú. V prvom polčase bude hlavný rozhodca Ježík nadstavovať minimálne 1 minútu.

45+1
    Na trávniku ostáva ležať jeden z domácich hráčov, musí byť ošetrený domácim lekárom.

45+1
    Ide o Filipa Balaja, ktorý však bude v poriadku.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Prvý polčas máme za sebou, gól sme však pod Dubňom nevideli. Druhý polčas sa začne približne o 11:30.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu pre hráčov Popradu.

46
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Balaj, prichádza Rusnák.

47
    Žilinčanom sa teda v prvom polčase zranili oba útočné hroty, uvidíme, ako si s týmto mladý tím poradí.

48
    Domáci kombinujú na vlastnej polovici trávnika, Majdan však prihrávku Moška nestihol včas zachytiť.

49
    Výborná akcia Žiliny po kombinácii celej zálohy, ku strele sa napokon odhodlal z ľavej strany Tevzadze, no Knurovský bol pozorný.

50
    Žilina v náznaku mierneho tlaku, center Majdana z pravej strany ale adresáta v šestnástke hostí nenašiel.

51
    Znovu žilinská kombinácia, Vallo našiel Moška, ktorý to skúsil centrom pred Knurovského. Popradská obrana ale túto loptu odvrátila ďaleko do poľa.

52
    Žilina stále kombinuje na polovici súpera a hľadá priestor v obrane celku hostí.

53
    Domáci oproti prvé,mu polčasu výrazne zrýchlili pohyb aj prihrávky, lopta lieta z nohy na nohu, lenže obrana tímu spod Tatier je stále veľmi pevná a kompaktná.

54
    Poprad po dlhšom čase na polovici Žiliny, útočná snaha hostí ale pomerne rýchlo končí.

55
    Tréner Popradu už poslal na rozcvičku trojicu hráčov z lavičky, rovnako tak učinil aj Norbert Guľa, ktorý však už dvakrát musel vynútene striedať.

56
    Domáci futbalisti sa veľmi snažia, ale obranu Popradu nie a nie prelomiť.

57
    Ďalšia snaha o rýchly útok Žiliny, lopta ale napokon končí v rukaviciach Adriána Knurovského.

58
    Erik Streňo teraz v súboji fauloval Vladimíra Majdana a veľmi sa hnevá na verdikt hlavného rozhodcu.

59
    Obrovská šanca Žiliny! Domáci sa dostali do prečíslenia, no Tevzadze namiesto prihrávky volil prelobovanie brankára Knurovského. To sa mu aj podarilo, ale istotne nerátal s tým, že prelobuje aj bránku Popradu.
    59. Tevzadze preloboval Knurovského, no s ním aj bránu!

60
    Po hodine hry máme v Žiline stále stav 0:0.

61
    V druhom polčase sú Žilinčania lepší než ich súper, oceňujú to aj prítomní diváci, ktorí ich mohutným potleskom ženú dopredu.

62
    Tréner hostí chystá prvé dnešné striedanie, do hry príde Viktor Maťaš.

63
    Ten však stále čaká pri postrannej čiare, pretože Žilinčania kombinujú na polovici Popradu.

64
    Majdan teraz ľahučko zobral loptu Streňovi, nabil ju Kristiánovi Vallovi, ktorý však krížnou strelou minul bránku hostí.

65
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Holiš, prichádza Maťaš.

66
    Nuž a Erik Streňo je v týchto momentoch veľmi frustrovaný a na jeho výkone a pohybe je to poriadne vidieť.

67
    Žilinčania vysoko napádajú rozohrávku Popradu a hosťom to robí obrovské problémy.

68
    Majdan v ďalšom ostrom súboji so Streňom, tentoraz mladý žilinský obranca fauloval.

69
    Menšie zmätky v obrane Žiliny, Majdan s Petrášom si v spolupráci nerozumeli, no napokon to dokázali včas vyriešiť.

70
    MŠK Žilina B dáva gól! Domáci to konečne prelomili a pretavili tlak do gólu! V šestnástke hostí ostal na chvíľu voľný VAHAN BIČACHČJAN, urobil si priestor na strelu a otvoril skóre dnešného zápasu!
    70. BIČACHČJAN - 1:0

71
    V Žiline pred malou chvíľou zahrmelo na trávniku a hrmí aj nad štadiónom, zdá sa, že mestom sa do niekoľkých minút preženie búrka.

72
    Po inkasovanom góle sa aj hostia dostali do útoku, obrana MŠK ale v týchto momentoch bola pozorná.

73
    Popradčania tentoraz zakombinovali na polovici Žiliny, no Slavomírovi Kicovi lopta vôbec nesadla na kopačku a jeho center končí vysoko nad Petrášovou bránkou.

74
    Loptu majú znovu v moci futbalisti Žiliny, ktorí kombinujú v strede poľa.

75
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelá štvrťhodina a Žilina vedie nad Popradom 1:0.

76
    Erik Streňo sa tentoraz háda s domácim trénerom Norbertom Guľom. Nuž, kiežby sa tento hráč viac sústredil na futbal, než na zbytočné hlúposti.

77
    Tentoraz Popradčania zavreli domácich v obrane, v súboji v šestnástke Majdan fauloval Streňa a bude to pokutový kop.
    77. Penaltový zákrok Majdana na Streňa.

78
    Žltú kartu dostáva Majdan (MŠK Žilina B).

78
    Poprad dal gól! Nariadený pokutový kop STANISLAV ŠESTÁK bez problémov premenil a vyrovnal na 1:1.
    78. ŠESTÁK - 1:1

79
    Dnešné stretnutie sleduje 227 divákov.

80
    Desať minút do konca riadneho hracieho času a Žilina už hrá s Popradom nerozhodne 1:1.

81
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Majdan (MŠK Žilina B).
    81. Červená karta po druhej žltej

82
    Nuž a domáce tribúny búria.

83
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Maslo, prichádza Streňo.

84
    Domáci teda dohrávajú v oslabení, uvidíme, či Poprad dokáže doslova ponúknutú šancu využiť.

85
    Blíži sa nám záver riadneho hracieho času, domáci napriek oslabeniu chcú smerom dopredu ešte niečo vymyslieť.

86
    Vahan Bičachčjan dostal síce loptu na hrot útoku, bol však v postavení mimo hru.

87
    Domáci chystajú tretie dnešné striedanie, do hry príde Martin Kovaľ.

88
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Bičachčjan, prichádza Kovaľ.

89
    V samom závere hostia tlačia ako malé topánky, obrana Žiliny je ale pozorná.

89
    Rýchly útok MŠK, po zákroku Knurovského budú domáci zahrávať rohový kop.

90
    Ten však Žiline nevyšiel podľa predstáv, hrá sa znovu v strede poľa.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Ježík nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Domáci kontrolujú loptu na svojich kopačkách, už sa sústredia najmä na pozornú defenzívu.

90+2
    Žltú kartu dostáva Zošák (FK Poprad).

90+3

S konštatovaním, že MŠK Žilina B remizoval v 7. kole druhej futbalovej ligy s Popradom 1:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (12:22:45)