Keysová – Cibulková 2:0 (kon.) | Sabalenková – Ósakaová 1:2 (kon.)
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (29)
0
1 3
sk Pondělí 03.09.2018, 18:15US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • Osmifinále

6:3
    GEM, SET, ZÁPAS Madison Keysová! Slovenská tenistka ukončila toto stretnutie dvadsiatou nevynútenou chybou a tak prehráva druhý set pomerom 3:6! Začalo to však vyzerať po prvom zbabranom sete už lepšie, dokonca Dominika prerazila aj podanie súperky, ale v rozhodujúcej chvíli prišli opäť zbytočné chyby či slabý pohyb na kurte a tak minuloročná finalistka US Open Madison Keysová postupuje medzi najlepšiu osmičku po výhre 2:0 na sety!

A-40
    Madison Keysová získava druhý mečbal!

A-40
    Devätnásta nevynútená chyba našej tenistka, je tu prvý mečbal pre Keysovú!

5:3
    Priamym bodom z podania ukončila Keysová tento gem a opäť nedarovala našej tenistke ani jeden fiftín! Američanka vyhráva v druhom sete 5:3 a Dominika Cibulková bude podávať na udržanie sa v tohtoročnej edícii US Open!

4:3
    Američanka na nič nečakala, ukončila tento gem víťazným úderom a čistou hrou prerazila našej tenistke podanie! Madison Keysová vyhráva v prvom sete 4:3 a bude podávať na potvrdenie brejku.

40-0
    Madison Keysová si pomohla skráteným úderom a získava tri brejkbaly!

3:3
    Americká tenistka si pripisuje druhú čistú hru v tomto zápase a tak vyrovnáva stav druhého setu na 3:3! Vyzerá to ešte na drámu, ale stať sa môže naozaj čokoľvek.

2:3
    Výborne! Už aj Keysová konečne začala chybovať, tento gem ukončila štrnástou nevynútenou chybou a tak sa Dominika ujíma vedenia 3:2 v druhom sete!

2:2
    Áno, je tomu naozaj tak! Dominika Cibulková prvýkrát v tomto zápase prerazila súperke podanie, čo môže byť kľúčový fakt druhého setu. Jeho stav je vyrovnaný 2:2, Dominika tak potrebuje brejk potvrdiť.

30-40
    Konečne je tu brejkbal pre slovenskú tenistku! Dúfajme, že ho Dominika dokáže využiť.

2:1
    Priamym bodom z podania ukončila Dominika túto hru a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:2! Snáď to našu tenistku naštartuje, nutne teraz potrebuje preraziť podanie súperky.

2:0
    Ďalší víťazný úder domácej tenistky, ktorá tak dominuje v tejto štatistike a po úspešnom potvrdení brejku vedie 2:0 v druhom sete! Dominika musí rýchlo zabrať, aby sa vrátila späť do tohto stretnutia.

1:0
    Ktorá sa aj naplnila! Opäť naša tenistka nezvládla dlhšiu výmenu a úderom do autu stráca úvodné podanie druhého setu! Verme však, že to nebude znamenať definitívne naklonenie misky vah na stranu domácej tenistky.

40-0
    Šestnásty víťazný úder v podaní Keysovej, ktorá tak v úvode druhého setu získava tri brejkbaly!

6:1
    Pätnástym víťazným úderom v tomto zápase ukončila Madison Keysová prvý set, ktorá ovládla jednoznačným pomerom 6:1 a zaslúžene sa tak v tomto stretnutí ujíma vedenia 1:0 na sety! Dominike prvé dejstvo vôbec nevyšlo, spravila až 10 nevynútených chýb a na agresívnu hru súperky proste nestačila. Má však pred sebou druhý set, kde sa všetko môže zmeniť. Predsa len to dokazuje počas tohtoročného pôsobenia na US Open, že má pomalší rozbeh, ale parádny finish.

40-15
    A aj piate eso v zápase, ktoré prináša dva setbaly!

5:1
    Deviata nevynútená chyba našej tenistky na sieti ukončila tento gem, takže Dominika znova stráca svoje podanie a jej súperka vyhráva 5:1 v prvom sete! Madison Keysová má servis na ukončenie prvého setu.

40-15
    Dlhý forhend našej tenistky končí v aute, dva brejkbaly pre Keysovú a to je už alarmujúci stav!

4:1
    Aj sa tak stáva, prvá čistá hra v tomto zápase putuje na konto Keysovej, ktorá tak vyhráva v prvom sete 4:1! Dominika musí teraz zvládnuť svoj servis a potrebuje potom následne brejknúť svoju súperku.

3:1
    Konečne! Po treťom víťaznom údere získava Dominika Cibulková prvý gem v tomto osemfinálovom zápase a znižuje stav prvého setu na 1:3! Tento moment snáď našu tenistku naštartuje.

3:0
    Po šiestej nevynútenej chybe našej tenistky teda Keysová úspešne potvrdila brejk a ujíma sa tak vedenia 3:0 v prvom sete! To je už veľmi nepríjemná situácia pre Dominiku Cibulkovú, ale verme, že v prvom sete ešte naša hráčka nepovedala posledné slovo.

2:0
    Siedmym víťazným úderom ukončila Keysová tento veľmi dlhý gem a prerazila teda našej tenistke hneď úvodné podanie! Američanka sa ujíma vedenia 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.

A-40
    Madison Keysová po dobrom nábehu na sieť donútila našu tenistku chybovať a získava tak piaty brejkbal!

A-40
    Madison Keysová vyťahuje presný dropšot a tak získava štvrtý brejkbal!

A-40
    Úder do autu od podávajcej tenistky a tak aj tretí brejkbal pre Keysovú!

A-40
    Na sieti teraz lepšie zapracovala Keysová a získava tak aj druhý brejkbal v zápase!

A-40
    Víťazný úder domácej tenistky teraz z opačnej strany a je tu prvý brejkbal v zápase, Keysová má šancu preraziť našej tenistke podanie!

1:0
    Esom na záver ukončil Madison Keysová tento gem a udržala si teda svoje úvodné podanie. Prvýkrát v tomto stretnutí pôjde na servis Dominika Cibulková.