IFK Helsinky – Bolzano 1:2 (1:2 po s.n.) | TPS – Mnichov 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Něman Grodno 6:2 (kon.)
Junosť Minsk – Malmö Redhawks 6:2 (kon.) | Frölunda – Zürich 4:2 (kon.) | Skellefteå – Tychy 6:2 (kon.)
Aalborg – Vienna Capitals 1:6 (kon.) | Salzburg – Cardiff 4:2 (kon.) | Bern – Växjö 4:3 (kon.)
TPS Turku
5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
EHC Red Bull Mnichov
Čtvrtek 06.09.2018, 18:00Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Ode mně je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:32:38)

Dnešní utkání je za námi. Domácí i přesto, že dnes dvakrát prohrávali, tak nakonec dokázali porazit Mnichov 5:3 a oplatit jim tak porážku z prvního vzájemného utkání. Za domácí se dnes postupně trefili Pajuniemi, Kakko, Budisch, Palve a Nurmi. Za hosty se dnes střelecky prosadili 2x Parkes a Mitchell.

Střely na branku: 20 – 31 (ve třetí třetině: 10 – 8)

59:37 Markus NURMI - 5:3

59:37
    TPS právě vstřelilo branku!
    Domácí zvyšují na 5:3! MARKUS NURMI se dostal po chybě jednoho z hostujících hráčů ke kotouči ve středním pásmu a následnou střelou zhruba z hranice modré čáry poslal kotouč do odkryté klece. Asistence: Bez asistence.

59:20
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Santeri Lukka – osobní trest do konce utkání, bitka).
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Rasmus Tirronen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Patrick Hager – osobní trest do konce utkání, bitka).
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Maximilian Kastner – 2 min., hrubost).

59:20
    Nyní počkáme, až rozhodčí rozdělí tresty, a poté bude utkání opět pokračovat.

59:20
    Teď se strhla na ledě šarvátka mezi Lukkou a Hagerem.

59:13
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Tirronenem.
    58:41 Oula PALVE - 4:3

58:41
    Už už to vypadalo, že dnešní utkání půjde do prodloužení, ale nakonec tak nejspíš nebude! Aus den Birken hrubě chyboval za vlastní brankou, kde ztratil kotouč. Ten se následně dostal z hokejky jednoho z domácích hráčů do levého kruhu na hůl osamoceného OULY PALVEHO, který se následnou střelou pod horní tyčku nemýlil. Asistence: Patrick Björkstrand.

58:00
    Právě se nám rozeběhli poslední dvě minutky třetí třetiny!

57:22
    Nepřesnou přihrávku jednoho z hostujících hráčů zpoza branky zachytil jeden z domácích hráčů a dopředu tak mohou domácí.

56:28
    S nahozením jednoho z hostujících hráčů od modré neměl Tirronen větší potíže.

55:40

55:10
    Domácím se nyní nedaří s kotoučem udržet v útočném pásmu.

54:45
    Palve se dostal ke střele těsně před Aus den Birkenem. Ten však stál v brance na správném místě a kotouč chytil.

54:29
    Hosté dokázali vyhodit a okamžitě jedou střídat.

53:40
    Hostům nyní jakoby docházeli síly. Domácí přehrávají svého soupeře a navíc budou hrát přesilovku!

52:45
    Domácí jsou usazeni s kotoučem v útočném pásmu.
    51:25 John MITCHELL - 3:3

51:25
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a stav utkání je tak opět nerozhodný! JOHN MITCHELL se dostal ke kotouči v útočném pásmu u pravého mantinelu. Následně si s ním sjel až před Tirronena, kterého dokázal i s menším štěstím prostřelit! Asistence: Derek Joslin a Danny aus den Birken.

51:00
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Ilari Filppula – 2 min., hákování).

50:33
    Hosté teď tlačí svého soupeře, ale do vážnější šance se nemohou propracovat.

49:16
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a kotouč jeden z nich poslal naslepo jen do středního pásma.

48:32
    Wolf vyslal na branku střelu od modré, kterou však trefil pouze jednoho z protihráčů.

47:35
    Hosté přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou vyrazit domácí.

46:44
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

45:55
    Komerční přestávka.
    45:33 Zach BUDISH - 3:2

45:33
    Domácí se poprvé v dnešním utkání dostávají do vedení! Palve poslal skvělou křižnou přihrávku do levého kruhu, kde se nacházel osamocený Filppula. Ten však místo rychlé střely zvolil ještě přihrávku na lépe postaveného ZACHA BUDISHE, který se následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil! Asistence: Ilari Filppula a Oula Palve.

45:10
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

44:30
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Danny aus den Birken – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

44:30

43:55
    Hosté dokázali vyhodit kotouč ze svého pásma a okamžitě odjíždějí střídat.

43:31
    Heikkinen opět od modré. Tentokrát trefil prostor mezi třemi tyčemi, ale Aus den Birkena prostřelit nedokázal.

43:03
    Heikkinen tvrdou střelou od modré netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

42:30
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Trevor Parkes – 2 min., podrážení).

41:42
    Domácí jsou usazeni s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

40:02
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:45.

Druhá třetina je za námi. Domácí byli ve druhé periodě lepším týmem, ale stav utkání je zatím nerozhodný 2:2. Domácí dokázali v sedmé minutě druhé třetiny srovnat po zásluze Pajuniemiho. Hosté se ale ve čtrnácté minutě opět dostali do vedení, když se podruhé v dnešním utkání trefil Parkes. Domácí však zhruba o minutu později opět vyrovnali, a to díky trefě teprve sedmnáctiletého (!!!) Kakka!

Střely na branku: 10 – 23 (v této třetině: 5 – 9)

40:00

39:40
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu kluziště.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

38:02
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Zach Budish – 2 min., podrážení).

37:54
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Andreas Eder – 2 min., držení).

37:39
    Postavení útočícího hráče v brankovišti odpískáno domácím a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

37:11

36:52
    Wolf dostal skvělou křižnou přihrávku do levého kruhu, odkud z první vypálil, ale Tirronen jeho střelecký pokus vyrazil mimo tři tyče.

36:07
    Hostům se nedaří s kotoučem udržet v útočném pásmu.

35:35
    Shuggovu střelu z levého kruhu ztečoval jeden z jeho spoluhráčů jen do ochranné sítě.

35:11
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Patrik Björkstrand – 2 min., hákování).
    34:08 Kaapo KAKKO - 2:2

34:08
    Domácí opět srovnávají stav utkání! KAAPO KAKKO převzal kotouč za soupeřovou brankou. Následně jí s ním objel a puk zasunul podél pravé tyče za brankovou čáru. Asistence: Ilari Filppula a Teemu Väyrynen.
    33:02 Trevor PARKES - 1:2

33:02
    Hosté se opět dostávají do vedení! Mitchell se dostal zcela osamocen ke střele těsně před Tirronenem. Ten jeho střelecký pokus dokázal vyrazit jen na hůl TREVORA PARKESE, a ten tak svým dnešním druhým gólem posouvá svůj tým opět do vedení. Asistence: John Mitchell a Justin Shugg.

32:20

32:08
    Björkstrand vypálil od modré, ale soupeřovu klec přestřelil.

31:08
    Heikkinen napřáhl ke střele od modré, ale svým střeleckým pokusem netrefil soupeřovu svatyni.

30:20
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (John Mitchell – 2 min., sekání).

30:17
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu klužiště.

28:55

28:15
    Hosté se dokázali osvobodit a okamžitě odjíždějí střídat.

27:45
    Posunutá branka hostů a rozhodčí tak musel přerušit hru.

27:15
    Domácí se dostali do zajímavé šance, ale Aus den Birkena prostřelit nedokázali.

26:55
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Keith Aulie – 2 min., sekání).
    26:19 Lauri PAJUNIEMI - 1:1

26:19
    Domácí vyrovnávají na 1:1! Heikkinen se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Do jeho střely ještě vložil před Aus den Birkenem hůl LAURI PAJUNIEMI a brankář hostů tak neměl šanci proti této tečované střele zasáhnout. Asistence: Ilkka Heikkinen a Jonne Virtanen.

25:22
    Mauer dostal skvělou přihrávku do mezikruží, odkud však vypálil jen vedle soupeřovy branky.

24:50
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

23:54
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

22:44
    Abeltshauser si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

22:25

21:42
    Hosté se v této přesilovce k ničemu vážnějšímu nedostali a domácí tak přežili toto oslabení.

20:57
    Další střely přicházejí na domácího brankáře, ale ten zatím odolává.

20:31
    Shugg střelou z levého kruhu nedokázal prostřelit Tirronena.

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají za branku soupeře, neboť budou hrát ještě zhruba minutu a půl v oslabení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:51.

První třetina je za námi. Domácí vstoupili do utkání aktivně, ale branky se nedočkali. V polovině první třetiny však převzali iniciativu hry naopak hosté, kterým se také jejich bojovnost vyplatila, když se v patnácté minutě střelecky prosadil Parkes! Hosté tak vedou po první třetině 0:1, ale pro domácí ještě určitě není nic ztracené.

Střely na branku: 5 – 14

20:00

19:41

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

18:03
    Bodnarchuk hledal zadovkou poblíž pravé tyče branky u druhé tyče někoho ze svých spoluhráčů. Tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a hrát tak mohou domácí.

17:27
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

16:03
    Další obrovská šance hostů, ve které se ocitl Hager. Ten se ocitl po skvělé souhře v útočném pásmu u kotouče těsně před Tirronenem. Brankář domácích však podržel svůj tým fantastickým zákrokem a stav utkání je tak stále 0:1.

15:29
    14:59 Trevor PARKES - 0:1

14:59
    Hosté se dostávají do vedení! Mitchell se skvěle prokličkoval s kotoučem podél pravého mantinelu až před Tirronena. Ten však jeho následnou střelu k bližší tyči dokázal vyrazit, ale jen před sebe, kde stál TREVOR PARKES, a ten následně neměl problém prostřelit dezorientovaného Tirronena. Asistence: John Mitchell a Justin Shugg.

14:35
    Hosté přišli o kotouč ve středním pásmu a hrát tak mohou domácí.

13:32
    Ekestahl nahodil kotouč na branku od modré. Nikdo ze dvou hráčů stojících před Aus den Birkenem však nedokázal kotouč tečovat, a ten tak následně skončil v rohu kluziště.

12:56

12:15
    Domácí se dokázali osvobodit a okamžitě odjíždějí střídat.

12:05
    Až teď to zkusil od modré Joslin. Jeho tvrdý pokus však zablokoval jeden z obránců.

11:49
    Hosté kombinují s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

10:56
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Jonne Virtanen – 2 min., podrážení).

10:50
    Wolf teď dostal od Abeltshausera fantastickou přihrávku před téměř odkrytou branku. Jeho následný střelecký pokus z první však Tirronen fantasticky vyrazil mimo tři tyče!

10:28

09:18
    Joslin střelou od modré trefil pouze jednoho z protihráčů.

09:12
    Nepřesnou přihrávku jednoho z hostujících hráčů schoval pod svou lapačkou Tirronen. Následuje komerční přestávka.

09:03
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Aus den Birkenem.

08:39
    Nurmi střelou od modré příliš neohrozil Aus den Birkenovu branku.

07:33
    Heikkinen se dostal ke kotouči v mezikruží. Následně však proti němu vyjeli hned dva protihráči a obránce domácích tak nedokázal ani vystřelit, a ani přihrát.

06:16
    Piskula se ocitl u kotouče zcela osamocen těsně před brankářem. Jeho následný střelecký pokus však mířil pouze do míst, kde se nacházel připravený Aus den Birken.

05:13
    Kuru dostal nabito do mezikruží, kde se ocitl zcela osamocen. Jeho následnou tvrdou ránu však Aus den Birken dokázal vyrazit svým ramenem mimo tři tyče.

04:06
    Piskula dostal nabito na modrou, odkud však svou střelou trefil pouze jednoho z obránců.

03:23
    Mayenschein se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho střelecký pokus ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.

02:34
    Joslin vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou Tirronen neměl větší potíže.

01:30
    Palve se nedokázal dostat s kotoučem na útočné modré přes jednoho z obránců a o kotouč tak přišel.

00:50
    Mitchell dostal skvělou přihrávku před branku od pravého mantinelu. Zakončení mu však příliš nevyšlo a Tirronen tak jeho slabý pokud vyrazil pravým betonem do rohu kluziště.

00:20
    Kakko se dostal ke střele z levého kruhu, ale Aus den Birkena neprostřelil.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly dnešního utkání a kotouč ihned posílají směrem dopředu.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v černých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Red Bull Mnichov se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce se šesti body. Po dvou odehraných zápasech má na svém kontě dvě výhry. Nejdříve porazil Yunost Minsk 4:3 a poté TPS Turku 5:1. Nejproduktivnějším hráčem Mnichova je se třemi góly a třemi asistencemi dánský útočník Mads Christensen.

TPS Turku

TPS Turku se momentálně nachází v tabulce skupiny B na poslední čtvrté příčce bez bodového zisku. Po dvou odehraných zápasech tak má na svém kontě dvě porážky. První utkání letošního ročníku Ligy mistrů prohrál s Malmö vysoko, 8:4. Poté prohrál právě i s jeho dnešním soupeřem Mnichovem, 5:1. Dnes tak TPS Turku bude muset vyhrát, aby ještě měli nějakou šanci na postup.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu třetího kola hokejové Ligy mistrů mezi TPS Turku a EHC Red Bull Mnichov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 27. Pajuniemi (Heikkinen, Virtanen), 35. Kakko (Filppula, Väyrynen), 46. Budish (Filppula, Palve), 59. Palve (Björkstrand), 60. Nurmi – 15. Parkes (Mitchell, Shugg), 34. Parkes (Mitchell, Shugg), 52. Mitchell (Joslin, aus den Birken)

TPS Turku: Tirronen (Haukeland) – Lukka, Ekestahl-Jonsson, Isiguzo, Piskula, Eronen, Heikkinen, Forsström – Budish, Filppula, Kakko – Nurmi, Palve, Björkstrand – Väyrynen, Karvonen, Kuru – Siiki, Pajuniemi, Virtanen – Nieminen
    EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Reich) – Seidenberg, Bodnarchuk, Joslin, Abeltshauser, Boyle, Aulie, Button, Quaas – Wolf, Hager, Kastner – Mauer, Voakes, Christensen – Parkes, Mitchell, Shugg – Daubner, Eder, Mayenschein

Rozhodčí: Harnebring, Kaukokari – Jusi, Niskanen