Hranice – Královo Pole 31:24 (kon.) | Litovel – Zubří 22:27 (kon.) | Jičín – Karviná 27:26 (kon.)
Kopřivnice – Plzeň 29:38 (kon.) | Lovosice – Dukla 32:30 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
27:26 (11:10)
HCB Karviná
Sobota 08.09.2018, 18:00Chance Extraliga mužů • 1. kolo

Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (19:39:59)

Je dobojováno! V obrovsky dramatickém zápase vítězí Jičín, jenž měl prostě a jednoduše o trochu více štěstí, než vlastnil favorit z Karviné. Myslím si, že hlavně rozhodčí si oddechli poté, co skončila hrací doba. Místy to totiž vypadalo, že hráči obou mužstev se do sebe pustí, a to ne zrovna vybíravým způsobem.

Konec zápasu. (27:26)

60
    Ondřej Šulc proměňuje! (27:26)

60
    Sedmimetrový hod pro Jičín! (26:26)

59
    Minutu před koncem utkání srovnává Jan Zbranek! Teď se ke slovu dostávají domácí! (26:26)

59
    Oddechový čas pro hosty. (26:25)

59
    To je drama! Z levé spojky se dostal před brankáře soupeře Jiří Kostelecký, a poté poslal míč po zemi do brány. (26:25)

59
    Na to ovšem rychle odpovídá Marek Monczka. (25:25)

58
    Do prázdné brány se přes celé hřiště trefuje Jiří Kostelecký. (25:24)

57
    Machalický si poradil s pokusem z pravého křídla a dává svým spoluhráčům velkou šanci na ovládnutí tohoto utkání. (24:24)

57
    Na hřišti to začíná mezi hráči obou celků vřít. Čím dál častěji se stává, že od ostrých slov se přechází taky k různým strkanicím. (24:24)

56
    Pod nohou brankáře Karviné vyslal svůj projektil Martin Milko. (24:24)

55
    Jeden z hostů byl nějakým způsobem zasažen do hlavy a nevypadá to, že by ještě dnes měl pokračovat. Momentálně je ošetřován na hrací ploše. (23:24)

54
    Po chybě v kombinaci domácího celku se do samostatného úniku dostal Michal Brůma a s přehledem zakončil. (23:24)

54
    Na tento gól odpovídá Jan Zbranek, skóre je tedy sedm minut před koncem nerozhodné. (23:23)

53
    Jiří Kostelecký technickou střelou po zemi překonal Marjanoviće. (23:22)

53
    O poněkud fotbalový zákrok se postaral David Machalický, jehož skok za střelou Chudoby byl opravdu parádní- (22:22)

52
    Martin Kovařík natáhl ke střele, kterou mohl hostující brankář sotva vidět. Těžko říct, jak by se duel odvíjel, nebýt tohoto házenkáře. (22:22)

51
    Z pravého křídla Miroslav Nedoma přeloboval Machalického, jenž byl v tomto případě opravdu bez šance. (21:22)

51
    Ondřej Šulc prošel skrz bránící hráče soupeře a z pravé spojky prostřelil brankáře Karviné. (21:21)

50
    Oddechový čas pro domácí. (20:21)

50
    Veškeré obecenstvo se smířilo s tím, že na tento únik Veverka jednoduše mít nárok nebude. Opak byl však pravdou. (20:21)

49
    Jednadvacátou branku Karviné v pádu zařídil Piatek, jenž se trefuje podruhé v rozmezí dvou minut. (20:21)

49
    Je srovnáno! Myslím si, že nás čeká velmi dramatický závěr utkání. (20:20)

48
    Veverka trochu nepochopitelně nadskočil, načež Piatek poslal míč po jeho nohy. (20:19)

48
    O pohledný lob se postaral Ondřej Šulc, a navýšil tak vedení svého týmu na rozdíl dvou branek. (20:18)

47
    Marjanović předvedl vynikající zákrok, přes to se ale zlobí, protože budou domácí házet sedmimetrový hod. (19:18)

45
    Této dobré výhody využívá Martin Milko. Připomínám, že do konce utkání zbývá patnáct minut! (19:18)

45
    Za úder do hlavy si vyzkouší domácí dvojnásobnou přesilovou hru! (18:18)

44
    Na pivotu se ocitl nikým nehlídaný Jiří Drbohlav, jehož zakončení působilo velmi zkušeně. (18:18)

44
    Z levého křídla se nad ruce domácí brankáře trefuje Jan Zbranek. (17:18)

43
    Ani předchozí ostrý zákrok nevyvedl Kovaříka z míry, a tak jsme mohli vidět jeho osmou branku v tomto duelu. (17:17)

43
    Po tvrdém faulu na Martina Kovaříka si půjde jeden z hostů sednout na trestnou lavici. (16:17)

42
    Miroslav Nedoma je dnes k nezastavení! Pokud bych měl někoho označit za nejlepšího hráče zápasu, tak to bude jednoznačně právě on. (16:17)

40
    Vedení domácích netrvalo příliš dlouho, jelikož se prosadil z následné útočné akce Monczka. (16:16)

40
    Střelou od země překonal brankáře hostujícího týmu Martin Hlava. (16:15)

39
    A je dnes poněkolikáté srovnáno! Patnáctou branku celku z Karviné vstřelil Nedoma. (15:15)

38
    Marjanović zůstal stát jako skála proti soupeři, jenž se na něj hnal z levého křídla. (15:14)

38
    Miroslav Nedoma patří k oporám svého celku, a to se potvrdilo i v této gólové situaci. (15:14)

37
    Přízemní střelu k pravé tyči vyslal jeden z domácích, avšak minul. (15:13)

37
    Z levé spojky se trefuje do pravého rohu brány Michal Brůma. (15:13)

36
    Trochu zápasnicky si teď počínal Martin Kovařík, když v souboji povalil Monczka, za což si vysloužil dvouminutový trest. (15:12)

35
    Z levého křídla si připsal svou premiérovou extraligovou branku Jiří Kostelecký. (15:12)

35
    Odskočit na větší počet gólů nenechá Jičín Nedoma, kterému se daří snížit. (14:12)

34
    Martin Kovařík hraje dnes skvěle! To potvrzuje i v druhém poločase, ve kterém navýšil svůj gólový účet na sedm! (14:11)

34
    Z levého křídla to zkoušel Horut, jenže trefil pouze nohy připraveného brankáře soupeře. (13:11)

33
    Riskantní styl hry využil přesnou střelou Michal Brůma. (13:11)

32
    A znova se rozvlnila síť v prázdné brány hostujícího celku! I nyní za to mohl Martin Kovařík. (13:10)

32
    Marjanović se nacházel až někde na půli hřiště, čehož využil Martin Kovařík a přes celé hřiště dopravil míč do brány. (12:10)

31
    Začal druhý poločas. (11:10)

První půle je u konce! V ní jsme byli svědky velmi dobrého nástupu domácí Jičína, který si během chvíle vytvořil vskutku pohodový náskok. Jenomže v závěru hráči v bílých dresech totálně zaspali a dovolili soupeři srovnat.
    Zatím se jedná o velmi vyrovnaný zápas, takže je velice těžké určit, který z týmů nakonec celé utkání urve.

Druhý poločas začne přibližně v 18:45.

30
    První poločas skončil. (11:10)

30
    A přece jen půjdou domácí do šaten o trochu více spokojeněji! Hosté si nepohlídali odražený míč a nechali Martina Kovaříka, aby z pravé strany uspěl. (11:10)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (10:10)

29
    Zhruba minutu a půl před koncem první půle se zadařilo na domácí straně. (10:10)

28
    Netrvalo to dlouho a je srovnáno! Miroslav Nedoma přeměnil rychlý brejk svého týmu v desátou branku. (9:10)

27
    To už nyní neplatí! Na pivotu se uvolnil Michal Brůna a v pádu srovnal na 9:9. (9:9)

26
    Šňůra gólů Karviné pokračuje! Jan Zbranek se trefuje, díky čemuž je rozdíl ve skóre nejmenší možný. (9:8)

26
    Hostům se daří snížit zásluhou Dominika Soláka, po delší době jsme tedy byli svědky úspěšného zakončení. (9:7)

24
    Dolejší pálil ze střední spojky pouze do míst, kde se nacházel brankář hostujícího mužstva. (9:6)

23
    Šulc mířil mezi nohy Marjanoviće, brankář Karviné ale tento záměr přečetl a míč lapil do své moci. (9:6)

23
    Oddechový čas pro domácí. (9:6)

22
    To je fantazie! Brankáři na obou stranách hrací plochy předvádí výkon hodný těch nejpřísnějších měřítek! (9:6)

22
    O bleskovou odpověď se postaral Jan Zbranek, rozdíl ve skóre tak zůstává pořád stejný. (9:6)

21
    Krásně to udělal Tomáš Kolc, jehož nekompromisní střele z pravého křídla do protějšího rohu brány zaznamenala obzvlášť u diváků velký úspěch. (9:5)

20
    Karvinské fanoušky rozjásal Jan Zbranek, který z levé spojky prostřelil domácího brankáře. (8:5)

20
    V pádu střílel Horut a přestřelil karvinskou svatyni. (8:4)

18
    To byla nádhera! Tomáš Kolc se ocitl osamocený na pravém křídle a chystal se zakončit, to si ale rozmyslel a přihrál Drbohlavovi, jenž následně dopravil míč do prázdné brány. (8:4)

18
    Z pravého křídla snižuje na rozdíl tří branek Miroslav Nedoma. (7:4)

17
    Samostatný únik proměňuje Kolc. To vyburcovalo hostujícího trenéra natolik, že si vzal oddechový čas. (7:3)

17
    Taktéž ze střední spojky se trefuje Ondřej Šulc. Hostující gólman rozhodně nepředvádí nijak oslnivý výkon. (6:3)

16
    A zase Martin Kovařík! Domácí ostrostřelec se vyšvihl nad bránící hráče a překonal brankáře Karviné, který šel na druhou stranu brány. (5:3)

14
    Momentálně vidíme spousty chyb na obou stranách. Často se stává, že celky kvůli své špatné kombinaci ani nepřejdou půlící čáru. (4:3)

13
    Filip Veverka na poslední chvíli zareagoval na střelu z levé spojky, kterou konečky prstů vytěsnil. (4:3)

12
    Dnes velmi aktivní Martin Kovařík se prosadil podruhé, když propálil překvapeného brankáře Karviné. (4:3)

11
    Hráči v zelených dresech se snažili doslova unudit svou kombinací soupeře, tento plán byl ovšem zmařen jedním z bránících hráčů, který vystihl krosovou přihrávku. (3:3)

10
    Stojanović si jde po zásluze odpočinout na trestnou lavici, jelikož před malou chvílí nevybíravě zfauloval jednoho ze soupeřů. (3:3)

9
    Neskutečné! Ze střední spojky vyslal prudkou ránu Monczka, na brankovou konstrukci domácího týmu ale nevyzrál! (3:3)

8
    O vyrovnávací branku se postaral Jiří Drbohlav. (3:3)

8
    A znovu zvoní tyč! V tomto případě to byla ta na opačné straně. (2:3)

7
    Jan Plaček nic nevymýšlel a vskutku bezpečně proměnil tuto velmi zajímavou akci Karviné. (2:3)

6
    Tentokrát již ze sedmimetrového hodu branka nebyla. (2:2)

6
    Martin Kovařík se probojoval skrz obranný val soupeře a vybojoval faul na svou osobu. (2:2)

5
    Jeden z hostujících hráčů trefuje z levé spojky pouze tyč! (2:2)

4
    Z následní akce se prosazuje podobným způsobem Martin Kovařík. (2:2)

4
    Chudoba ve výskoku přijal přihrávku a okamžitě vyslal jedovatou ránu do pravé strany brány soupeře. (1:2)

3
    Tu s přehledem proměnil Horut. (1:1)

3
    Milko se na levé straně uvolnil a chystal se vyslat projektil, v ten moment byl ale faulován. Následuje sedmimetrový hod pro Jičín. (0:1)

2
    Po několika odrazech od hráčů obou celků se míč dostal ke Kovaříkovi, jehož zakončení skončilo vysoko nad. (0:1)

1
    Ze střední spojky se prosadil hostující hráč střelou k pravé tyči. (0:1)

HBC Ronal Jičín

Domácím házenkářům hodně utekl závěr lošké základní části, play-off si ale vzít nenechali, když obsadili sedmé místo s náskokem dvou bodů na deváté Hranice. Do čtvrtfinále tak Jičín vyfasoval svého dnešního soupeře z Karviné. Tu ve druhém a třetím zápase výrazně potrápil, nicméně zvítězit nedokázal ani jednou. Proto putoval do nadstavby o 5. až 8. místo, kde poměrně snadno přešel přes Kopřivnici a nakonec skončil na šestém místě, neboť v dvojzápase s Duklou Praha prohrál 21:27 a 22:28.

HCB Karviná

Karviná v minulých měsících nechala vzpomenout na svou dominanci z let 2000 až 2010 a dosáhla na pozici pro mistra ligy. Solidní základ před boji v play-off si vytvořila už v základní části, kterou ukončila na druhém místě za prvním Zubřím. Ve vyřazovaícch bojích pak házenkáři Karviné přejeli 3:0 Jičín i Lovosice a jediný zápas ztratili až ve finálové sérii s Plzní, kterou porazili 3:1. Na konci srpna svěřenci Marka Michaliska absolvovali Česko-Slovenský pohár. V semifinálovém duelu porazili Topolčany, ale pak nestačili na Tatran Prešov.

Všem házenkářským fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola české ligové soutěže. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na atraktivní souboj mezi domácím Jičínem a obhájci titulu z Karviné!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.