Finsko – Írán 2:3 (kon.) | Čína – Brazílie 0:3 (kon.) | USA – Tunisko 3:0 (kon.)
Japonsko – Argentina 3:2 (kon.) | Kanada – Francie 1:3 (kon.) | Bulharsko – Polsko 1:3 (kon.)
Srbsko – Rusko 3:2 (kon.) | Itálie – Slovinsko 3:1 (kon.)
Itálie
3
23 25 25 25
Slovinsko
1
25 19 13 18
Úterý 18.09.2018, 21:15 • Nelson Mandela Forum, Florencie • Mistrovství světa mužů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

0:0
    Dobrý večer u dalšího utkání světového volejbalového šampionátu. Společně budeme sledovat duel skupiny A mezi Itálií a Slovinskem.

0:0
    Itálie

Domácí tým na šampionátu válí, ve čtyřech zápasech ještě nezakolísal a ztratil pouze jediný set v utkání proti Argentině. Japonsko, Belgii i Dominikánskou republiku Italové vyprovodili shodně po výsledku 3:0. Itálie je v tuto chvíli na prvním místě a postup do další fáze má zajištěn.

Slovinsko

Slovinci jsou v tuto chvíli na třetím místě s devíti body. Včera přišli o svou neporazitelnost, když prohráli v dramatickém utkání s Argentinou 2:3. Průběh skupiny už ale Slovinsku zajistil postup do další fáze, na páté Japonsko má totiž náskok plných pěti bodů. Dnes se tak mohou hráči pokusit překvapit domácí hráče a případně se ještě posunout výše v tabulce.

Dominikánská republika – Slovinsko 1:3
    Japonsko – Slovinsko 1:3
    Belgie – Slovinsko 2:3
    Argentina – Slovinsko 3:2

0:0
    Zápas uvidí hala Nelson Mandela Forum a začne se hrát ve 21:15. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

0:0
    Oba týmy jsou již na palubovce, máme za sebou hymny, zápas může začít.

0:0

Itálie: Candellaro, Randazzo, Baranowicz, Juantorena, Giannelli, Rossini (L), Mazzone, Zajcev (C), Mazzone, Lanza, Cester, Colaci (L), Maruotti, Anzani, Nelli.

Slovinsko: Stern, Pajenk, Kozamernik, Šket, Gasparini, Pavlović, Vinčić, Stalekar, Klobucar, Kovačić (L), Toman (L), Ropret, Urnaut, Čebulj.

Rozhodčí: Luis Gerardo Macias (MEX), Nasr Shaaban (EGY).

0:0

0:1
    Slovinci začínají zostra, esem. Na podání je Čebulj.

1:1
    Druhá výměna jde za Itálií, po delší rozehře pálil do autu Kozamernik.

2:1
    Slovinský útok od pravého kůlu šel do autu, teč se nekonala.

2:2
    S pomocí vytlučených bloků srovnal Urnaut.

3:2
    Teč na síti i na druhé straně, Lanza tak nemusí truchlit, že míč skončil v zámezí.

3:3
    Vzápětí ale stejný hráč poslal míč při servisu pouze do sítě.

3:4
    Slovinci se u sítě pustili do ostřelování soupeře a na několikerý pokus se jim podařilo skórovat. Povedlo se to Urnautovi.

4:4
    Už je ale zase srovnáno, začátek je dle očekávání vyrovnaný.

4:5
    Italové se dotkli sítě, bod míří za slovinskými hráči.

4:6
    A další bod pro Slovinsko po technické chybě soupeře, nyní se pískal přešlap.

5:6
    Lanza zastavil nápor soupeře přesně umístěnou smečí k základní čáře.

6:6
    A už je zase srovnáno, neboť slovinský útok ulétl daleko do zámezí.

6:7
    Špatné podání, míč se zastavil v síti.

7:7
    Zajcev na síti vytloukl slovinský trojblok, takže zase máme vyrovnaný stav.

8:7
    Do prvního technického oddechového času jdou s náskokem Italové, Anzani zastavil Gaspariniho útok dobře postaveným blokem.

8:8
    Juantorena pokazil podání, zase je tedy srovnáno.

9:8
    Přetlačovaná na síti dopadla lépe pro Itálii, právě Juantorena procedil míč na druhou stranu palubovky.

10:8
    Neprostupný Anzani zastavil slovinský útok, Italové vedou o dva.

10:9
    Už to neplatí, je sníženo po dobře provedeném útoku od pravého kůlu.

10:10
    Italové si vzali challenge a nechali si zkontrolovat, zda na síti nebyla teč bránících hráčů. Nebyla, je srovnáno.

11:10
    Juantorena prudkou ranou středem sestřelil libera Slovinců a zařídil tak pro svůj tým další bod.

12:10
    Další skvěle postavený blok Itálie, z bodu se nyní raduje Mazzone.

12:11
    Slovinci přečkali dva tvrdé útoky, aby pak sami převzali iniciativu a na síti předvedli blok.

12:12
    Tohle šlo od Lanzy do autu, malý náskok Itálie je tak fuč.

13:12
    Itálie zase vede, proti trojbloku uspěl Zajcev.

14:12
    Juantorena nedal slovinskému bloku šanci a od něj poslal míč do míst, kde nešel vybrat.

14:13
    Další pokažený servis, teď to nevyšlo Lanzovi.

14:14
    Skóre se přelévá ve dvoubodových sériích, Slovinci opět stáhli náskok soupeře.

15:14
    Další opravdu parádní výměna, ze druhé vlny přilétl Zajcev a drtivou smečí vrátil Itálii vedení.

16:14
    Dvojblok Italů zastavil Urnauta a míč spadl na stranu Slovinska. Je tu druhý technický oddechový čas.

16:15
    Slovinci soupeře nepouští do výraznějšího vedení, Urnaut nyní vytloukl italský blok.

17:15
    Zase o dva, Italům se vydařil útok pravou stranou.

17:16
    Ne ne, do trháku se nejde, přes šest rukou pálil Gasparini.

17:17
    Znovu Gasparini, nyní vytloukl soupeřovy bloky u pravého sloupku a zařídil srovnání skóre.

17:18
    No vida, Slovinsko už vede! Pomohl tomu dobře vystavěný blok.

18:18
    Dohánět tak musí Italové. Nyní si to vzal na starost Juantorena. Míč posadil přesně do zadního rohu.

18:19
    Bod pro Slovinsko. Italové zkusili challenge, ta ale ukázala, že Itálie tečovala míč.

18:20
    Eso v podání Gaspariniho!

19:20
    Další bod ale nepřidal, napálil totiž pouze síť.

19:21
    Jdeme do koncovky setu, Slovinsko má dvoubodový náskok!

20:21
    Už jen jednobodový, přes Kozamernika šel útok Itálie a poté mimo dosah jeho spoluhráčů.

20:22
    Skvěle provedený útok Slovinska. Gasparini pálil středem podél bloků a míč složil přesně k lajně.

21:22
    Bleskový útok Itálie. Mazzone pálil tak rychle, že Slovinci ani nestačili postavit blok.

21:23
    Slovinci se blíží, podobnou rychlopalbu totiž předvedl i Pajenk!

22:23
    Itálie se nevzdává, Zajcev si na pravém kůlu našel mezírku pro složení míče na palubovku.

22:24
    Setboly pro Slovinsko, technickým útokem je zařídil Mazzone.

23:24
    Dlouhé podání, jenže teď budou útočit právě Slovinci, je tu jejich druhá šance ukončit první set.

23:25
    Druhý setbol si Slovinci nenechali ujít a prudkou ranou k základní čáře ukončili první set, který vyhráli nejtěsněji 25:23.

23:25
    První set skončil.

0:0
    Začal druhý set.

1:2
    Slovinci se vrací do vedení, okolo Zajceva přesně smečoval Urnaut.

1:3
    A další povedený útok tohoto týmu, nyní dokonce z prvního úderu. Colaci se po míči natahoval marně.

1:4
    Slovinci unikají hned od úvodu a trenér Itálie si pro jistotu bere rychlý oddechový čas.

2:4
    Po oddechovém času zaútočil Zajcev a byl na levé straně úspěšný.

2:5
    Další jeho útok už tak přesný nebyl, z pravé strany totiž minul kurt a poslal míč poměrně daleko do autu.

3:5
    Zřejmě nejdelší výměna utkání, po několika skvělých obranných zákrocích vytloukl slovinské bloky Zajcev.

3:6
    Lanza minul kurt i natažené ruce soupeřů, po autu tak připisují bod Slovinci.

4:6
    Zase sníženo, nicméně Italové musí ještě mazat dvoubodovou ztrátu.

5:6
    Eso! Zajcev se nyní ukázal jako správný kapitán a zavelel na zteč.

5:7
    Druhý pokus už byl horší a na podání teď jde Pajenk.

6:7
    Ale i on kazí!

6:8
    Třetí pokažené podání v řadě a je tu první technický oddechový čas.

7:8
    Nepřesné podání číslo čtyři. Teď toho volejbalu moc nevidíme.

8:8
    Italové využili nepovedeného příjmu soupeře a po vlastním útoku zakončil Zajcev. Srovnáno.

8:9
    Vypadalo to jako těsný aut, ale rozhodčí ukázali, že Ropret poslal míč přesně na lajnu.

9:9
    Po chybě na servisu je ale zase vyrovnáno.

9:10
    Slovinsku se daří útočit, středem to nyní vzal Kozamernik.

10:10
    Vytlučené bloky slovinské obrany, po deseti. Tento bod zařídil populární Osmany Juantorena.

11:10
    Italové už vedou. Přečkali několik útoků soupeře a poté Zajcev nadvakrát překonal postavený blok.

11:11
    Zase vyrovnáno, Zajcev nezastavil útok od kůlu, míč přistál u čáry.

12:11
    Přelévaná pokračuje, Slovinsko předvedlo nepovedené podání.

12:12
    Přes blok a natahujícího se Anzaniho šel útok Slovinska a míč Italové nevybrali.

12:13
    Někdo z italských hráčů byl při bloku v síti, rozhodčí okamžitě přerušili výměnu a přisoudili bod Slovinsku.

13:13
    Slovincům podání moc nejde, hodně na něm chybují.

14:13
    Drtivou ránu od pravého kůlu předvedl Zajcev, soupeři neměli nárok.

14:14
    Ale chyby na servisu se ději i na italské straně...

15:14
    Levý kůl a na něm Maruotti. I on si připisuje úspěšný útok a sám jde podávat.

16:14
    Juantorena vytloukl slovinské bloky tak prudce, že míč se odrazil až k reklamním panelům. Tohle ale byla další z povedených a delších výměn.

16:15
    Vytlučené bloky přináší snížení.

17:15
    Maruotti vrací Itálii dvoubodový náskok, útočil na Urnauta, ten nezareagoval právě včas.

17:16
    Mazzone pokazil podání, zase je to pouze o jediný bod.

18:16
    Servis nevyšel ani na druhé straně...

19:16
    Teď se už náskok rozrostl na tři body a to přímo po esu. Na straně Itálie je vidět obrovská radost.

20:16
    Slovinci sice útočili ze všech sil, ale přes bloky se nedostali. A tak celou výměnu zakončil Anzani právě dobře sklepnutým blokem.

20:17
    Nepovedená výměna ze strany Itálie, obranný úder přelétl síť, ale také prostor pro hru.

20:17
    A další aut, tohle Zajcevovi vůbec nesedlo.

21:17
    Tohle bylo o mnoho lepší, jednadvacátý bod zařídil prudkou smečí Juantorena.

22:17
    Eso a už je to o pět bodů!

23:17
    Další bod pro Itálii. Slovinská smeč šla do autu a jak prokázalo video, teč se u sítě nekonala.

24:17
    Itálie má setboly, Gaspariniho totiž zastavila neprostupná zeď na síti.

24:18
    První setbol je odvrácen, s trochou štěstí po smeči z druhé vlny.

25:19
    Ten druhý už Italové nepustili a po rázné Anzaniho smeči na středu skončil tento set výsledkem 25:19. Na sety je srovnáno 1:1.

25:18
    Druhý set skončil.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    Slovinci jdou v úvodu třetího setu do vedení, vyhráli přetlačovanou na síti.

1:1
    Srovnáno prudkou ranou Juantoreny od levého kůlu.

2:1
    Vzápětí přichází neprostupný blok od Anzaniho, míč šel kolmo dolů na palubovku.

3:1
    Gasparini se chvíli radoval z bodu, pak ale rozhodčí ukázali, že jeho smeč tečovaná nebyla a šla do autu přímo od něj.

3:2
    Další akce Slovinska už byl lepší, Urnaut snížil.po dobře postaveném bloku.

4:2
    Bod zdarma pro Italy, Slovinci přešlápli středovou čáru.

5:2
    Útok Maruottiho šel do autu, trenér Itálie si ale hned vzal challenge a video prokázalo, že tam byla lehká teč. Takže bod pro Itálii.

6:2
    Eso Juantoreny!

6:3
    Rychlý útok Slovinska do zadní části pole, míč šel zcela do odkrytého prostoru.

7:3
    Anzani byl ve vzduchu včas, aby pálil směrem na Kovačiće. Ten míč nevybral.

8:3
    Skvělá rozehra. Italové několikrát málem složili míč, ale obrana Slovinska odolávala. Padla až po křížné a navíc vytlučené ráně Maruottiho.

8:4
    To byly nad sítí velké fofry, Italové ani nestačili postavit kloudnou obranu.

9:4
    Maruotti je v posledních minutách velmi aktivní a velmi přesný. Teď procpal míč ke slovinskému dvojbloku!

9:5
    Technicky posunul Čebulj míč na druhou stranu, tohle byla dobře provedená akce.

10:5
    Mazzone ale přichází s ráznou odpovědí, na střede měl dost času i prostoru pro útok do volného pole.

11:5
    Už je to o šest, Mazzone teď jen tak lehce pošťouchl míč nad natažené slovinské ruce.

11:6
    Tohle šlo do hřiště, na levém kůlu bylo opět dost času na akci.

12:6
    Tak tohle Pavlovićovi vůbec nevyšlo, jeho smeč šla několik metrů za základní čáru.

12:7
    Servis v síti, bod zdarma pro Slovinsko.

13:7
    Chyba i na druhé straně, zde se vysoký oblouček snesl až za základní čáru.

14:7
    Náskok Itálie narůstá, Zajcev na síti přetlačil soupeře.

15:7
    Tohle šlo daleko do autu, Slovinsku teď nevychází vůbec nic.

16:8
    Vytlučené bloky dolétly několik metrů za základní čáru, je tu druhý technický oddechový čas tohoto setu.

16:9
    Chybné podání hasí nadšení Italů.

17:9
    To ale zase ihned povzbudil povedený blok. Slovinci se po odraženém míči natahovali marně.

17:10
    Urnaut si našel mezeru mezi bloky a ihned tam poslal prudkou ránu.

18:10
    Náskok Itálie narůstá, domácí hráči pomaličku kráčí k zisku třetí sady.

18:11
    Jeden z italských hráčů byl v síti, Slovinci zaknihovali snadný bod.

19:11
    To ale platí i na druhé straně po podání do sítě.

19:12
    Dějí se nám technické chyby, podání Itálie bylo nyní s přešlapem.

20:12
    Neskutečné! Italové byli blizoučko ztráty této výměny, Colaci dokonce v pádu hrál přes síť, ale nakonec se z bodu radoval právě tento tým, neboť smeč Slovinska se zastavila o pásku.

21:12
    Už je to docela nářez, Italům vychází takřka vše.

22:12
    Dokonalý dvojblok, z bodu se raduje hlavně Anzani.

23:12
    A další blok Itálie, nyní na středu sítě. I tentokrát to však byl Anzani.

24:12
    Bod pro Itálii, útok soupeře byl totiž moc dlouhý, což potvrdilo i video.

24:13
    První setbol je odvrácen po lehoučkém Kozamernikově obloučku přes italský blok.

25:13
    Druhý už ale využil Anzani a po rychlém spiku ukončil třetí set v poměru 25:13. Itálie vede 2:1.

25:13
    Třetí set skončil.

0:0
    Začal čtvrtý set.

1:0
    Takřka ze země vytažený útok Itálie, zakončený ovšem razantní smečí k čáře.

1:1
    Mazzone pak ale podával pouze do sítě.

2:1
    Pecka středem, Anzani neměl problém překonat slovinskou hráz.

2:2
    Italové se snaží, tentokrát jim ale míč utekl mimo dosah. Colaci dělal co mohl, ale spoluhráčům nepřihrál.

3:2
    Dlouhé podání Pajenka, Itálie zase vede.

4:2
    Už je tu menší náskok pro domácí volejbalisty.

4:3
    Vytlučené bloky, vysoký míč pak byl po Zajcevově teči nechytatelný.

4:4
    Srovnáno. Míč sice dolétl mimo kurt, ale bylo to s tečí Zajceva.

4:5
    Při pokusu o posunutí míče na slovinskou stranu byl Anzani v síti a tohle rozhodčímu neuniklo.

5:5
    Už je ale bleskově srovnáno.

6:5
    Teď už to Italům s nahlášením autu vyšlo, Gasparini navíc útočil do anténky.

7:5
    Zajcevův blok dává Italům sedmý bod a opět je tu malý trhák.

7:6
    Nyní byl Gasparini přesný, zařídil Slovincům snížení.

8:6
    Ke slovu se dostalo video, Italové si nechali zkontrolovat teč při blokování a měli pravdu. Je tu první technický oddechový čas tohoto setu.

8:7
    Urnaut překonal italský blok a zamířil do odkrytých míst.

9:7
    Zajcev ale odpovídá opravdu bleskově, přilétl z druhé vlny a propálil vše, co mohl.

10:7
    Italský dvojblok přitloukl míč k palubovce, rázem je náskok tříbodový.

10:8
    Rychlý oblouček překonal natažené ruce a v zadním poli se nenašel nikdo, kdo by útok zastavil.

11:8
    Radovaly se oba týmy, ale bod je jen u jednoho. A jsou to Italové, kdo získal bodík.

11:9
    Slovinci ale na vzniklé situace reagují opravdu rychle.

12:9
    Přetahovaná o každý bod, Pajenk a Gasparini sice byli na síti, přesto jim míč upadl na zem.

12:10
    Bloky i na druhé straně, dres zatím platí, že pokud tým vytáhne takřka ztracenou situaci, nakonec uspěje.

12:11
    Míč na lajně, potvrdilo to i video. Slovinsko zase snižuje.

13:11
    Jenž epo chybě na servisu je to zase o dva body pro Itálii.

14:11
    Už o tři, Zajcev zvládl zablokovat slovinský útok. Na podání jde Juantorena.

15:11
    Čebulj útočil do zámezí, náskok Itálie začíná být pohodlnější.

15:12
    Je alespoň trochu sníženo, Gasparini míčem lízl čáru!

15:13
    Slovinci to rozhodně nevzdávají, zvlášť, když jim v tom pomáhají i domácí. Nyní například smečí do pásky.

16:13
    Už to vypadalo, že to bude další bod z náskoku dolů, video ovšem ukázalo, že Zajcev trefil prsty jednoho z bránících hráčů.

17:13
    Po návratu z technického oddechového času přidal další bod Juantorena.

18:13
    Po debatě hlavního rozhodčího s jedním, kteří hlídají čáru přiřkli bod Itálii. Útok Gaspariniho šel jasně mimo anténku.

18:14
    Čebulj zastavuje nápor Itálie přesným útokem z levé strany.

19:14
    Nepovedené podání ale opět dává Italům pětibodový náskok.

20:14
    Už je to o šest, Mazzone využil šance po špatném příjmu Slovinska a středem předvedl nechytatelnou smeč.

20:15
    Zajcevovo podání letí mimo kurt.

20:16
    Eso, Juantorenovi vůbec nevyšel příjem a míč šel k zemi.

21:16
    Nadvakrát sklepl míč na palubovku Mazzone, Italů schází k výhře pouhé čtyři body.

22:16
    Už jen tři, neboť útok Slovinska nebyl z nejpřesnějších a míč skončil v autu.

22:17
    Útok křížem, tohle Juantorena nevybral.

23:17
    Podání Slovinska zastavila síť, už jen dva míče pro Itálii.

23:18
    Mečboly se ještě odkládají, a to po přesném Gaspariniho útoku.

24:18
    Teď už ale přichází, Zajcev zakončil výměnu křížnou smečí a nyní hecuje publikum v zaplněné hale.

25:18
    Hned první mečbol je využitý. Slovinci špatně přijali tvrdé podání, míč se dostal nad síť, kde jej k lajně sklepl Anzani. Italové vyhráli čtvrtý set 25:18 a zápase 3:1 na sety.

25:18
    Čtvrtý set skončil.

0:0
    Utkání je u konce a i v pátém případě si Italové připisují výhru. Po prvním setu, který těsně ztratili se jejich hra zlepšila a zpřesnila a následující sady tak byly už v jasnější režii. Itálie si vždy vypracovala náskok, který pak hravě udržela až do závěru. Celková výhra 3:1 znamená, že Italové zcela opanovali skupinu A a získali v ní 15 bodů. Slovinci získali devět bodů a skončili na třetím místě. Pro oba týmy to znamená postup do další fáze šampionátu.

0:0
    To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:37:47)