Finsko – Írán 2:3 (kon.) | Čína – Brazílie 0:3 (kon.) | USA – Tunisko 3:0 (kon.)
Japonsko – Argentina 3:2 (kon.) | Kanada – Francie 1:3 (kon.) | Bulharsko – Polsko 1:3 (kon.)
Srbsko – Rusko 3:2 (kon.) | Itálie – Slovinsko 3:1 (kon.)

0:0
    My se s Vámi loučíme a děkujeme za pozornost. Někdy zase na viděnou! (18:21:56)

0:0
    Ani tentokrát si Tunisané nepřipíší bod do tabulky. Američané dnes byli jasně lepší celkem a zaslouženě si došli pro vítězství. Nejnapínavější část zápasu jsme mohli vidět v druhé sadě, kdy Tunisané dokráčeli až k 18 bodům.

Dnešnímu zápasu dominovala trojice amerických hráčů Sander-Rusell-Patch, skvělé podání dnes měl Holt. Na tuniské straně musíme vyzdvihnout Mohamead Ali Ben Othmena Miladiho, který dnes sehrál povedený zápas.

0:0
    Utkání právě skončilo.

25:13
    Třetí set skončil.

25:13
    Je konec! Američané to díky krásné smeči zvládli a vyhrávají utkání!

24:13
    Match point pro Američany zajišťuje Micah Christenson.

23:13
    Patch se už ale tentokrát nemýlil a z pravé části hřiště poslal nechytatelnou smeč.

22:13
    Další bod pro Tunisko! Tentokrát po špatně mířené smeči Američanů!

22:12
    Tunisané získávají bod! Všichni hráči na lavičce teď napínavě čekají, co se bude dít.

22:11
    Christenson napodobil svého spoluhráče a podobně jako on si připsal nádherný blok. Zápas se blíží ke svému konci. Tohle už Tunisané nedokáží odvrátit.

21:11
    A ihned napravuje svoji reputaci! Patch získává další bod pro USA!

20:11
    Na podání už ale tolik štěstí neměl. Nedokázal totiž zamířit přesně!

20:10
    Patch opět skóruje! Tentokrát díky povedenému bloku!

19:10
    Benjamin Patch posílá nádhernou smeč na tuniskou polovinu! Bod pro Američany!

18:10
    Timeout Tunisanům pomohl – ty teď získávají bod.

18:9
    Oddechový čas pro hosty.

18:9
    Bod pro USA znamená další problém pro Tunisko! Hra se pomalu blíží ke svému konci.

17:9
    Dob z esa pro hráče Ameriky! Tunisanům pomalu ujíždí vlak.

16:9
    Technický time-out.

16:9
    Střídání pokračuje. Bod si teď připíše jeden z hráčů USA za povedený blok.

15:9
    Bodová série Američanům moc dlouho nevydržela. Bod opět získává africký celek.

15:8
    Maxwell Holt se toho nebojí a dává eso!

14:8
    Amerika opět u míče, může za to velmi dobrá smeč jednoho z hráčů.

13:8
    A teď Tunisko. Utkání se hraje ve velmi rychlém tempu.

13:7
    Body se střídají docela poctivě. Tentokrát byla na řadě Amerika.

12:7
    Avšak něco podobného se podařilo i Tunisanům! Amerika zažívá peprné momenty.

12:6
    Američané jsou opět na míči a s kouskem štěstí si vybojovali bod.

11:6
    Třetí bod v řadě! Navíc po krásné smeči hráče jménem Nabil Miladi! Pokud budou Tunisané pokračovat, můžou tento zápas ještě zdramatizovat.

11:5
    Druhý bod pro Tunisany v řadě!

11:4
    David Smith nedokázal správně usměrnit své podání, bod pro africký celek .

11:3
    Krásná smeč jednoho z Američanů znamená další bod pro severoamerický tým!

10:3
    První bod pro Tunisko po dlouhé době!

10:2
    Desátý bod Američanů je tady! Tenhle technickým timeout Tunisanům moc štěstí nepřinesl.

9:2
    Po krásném bloku přichází další bod pro Američany! Amen Allah Hmissi neměl šanci.

8:2

8:2
    Další bod pro Ameriku! Třetí sada je zatím ta nejjednoznačnější!

7:2
    Tak tohle byl výborný blok! Wassim Ben Tara nepustil míč na vlastní polovinu! Bod pro Tunisko!

7:1
    Nepovedené podání jednoho z Tunisanů znamená další bod pro Ameriku.

6:1
    Americkou sérii přerušuje výborná smeč Tunisanů!

6:0
    Další bod pro Američany!

5:0
    Debakl pokračuje! Další eso pro Holta! Už třetí v řadě!

4:0

4:0
    Tak tohle není pro Tunis vůbec příjemné! Další eso pro Američany!

3:0
    Maxwell Holt a jeho povedené podání znamená už třetí bod v řadě pro severoamerický celek!

2:0
    Američané umí i blokovat! Smeč tuniského hráče neměla šanci!

1:0
    A kapitán amerického týmu Sander pro svoje krajany ihned ukořisťuje první bod! Tohle byla povedená smeč!

0:0
    Na míči začínají Tunisané.

0:0
    Začal třetí set.

0:0
    Druhý set už neměl tak hladký průběh jako první. Američané nechali Tunisany dojít až do 18 bodu, navíc do 8 bodu se hrála velmi vyrovnaná hra. Pak se Američanům rozhodla přerušovaná série devíti míčů, která zřejmě rozhodla celý druhý set .

25:18
    Druhý set skončil.

25:18
    Po povedené výměně Rusell poslal smeč na tuniskou půlku na kterou obrana už nestihla zareagovat! I druhý set připadá Američanům!

24:18
    Set point pro Američany!

23:18
    Tunisané se ale nevzdávají a nepouštějí Američany do set pointu.

23:17
    Velmi těsné eso, který musel zkoumat až videorozhodčí znamená bod pro Američany!

22:17
    Tak to byla paráda! Anderson místo přihrávky ihned smečoval! Tuniskou obranu to překvapilo natolik, že nestihla zareagovat, bod tak putuje k Američanům.

21:17
    A další bod v rychlém sledu pro Tunisko!

21:16
    Povedený blok znamená dob pro Tunisko!

21:15
    Američané si povedenou smečí připisují další bod!

20:15
    Špatná smeč Andersona znamená další bod pro tým Tuniska. Tento set je mnohem vyrovnanější než ten první. Americký tým už není tak dominantní.

20:14

20:14
    Eso od Aarona Rusella!

19:14
    Podobná situace ale přichází i na americké straně!

18:14
    Mohamed Ali Ben Othmen Miladi teď nádhernou smečí poslal míč mezi dva americké hráče, ani jeden z nich neměl šanci míč dostihnout

18:13
    Američané si ale průběh dnešního utkání zřejmě pohlídají. Navyšují své vedení o pět bodů.

17:13
    Další bod pro Tunisko!

17:12
    Špatné podání Davida Smitha připisuje bod Tunisanům.

17:11
    Další bod pro Ameriku! A Tunisanům se pomalu vytrácí naděje na vyhrání druhého setu, i když chvilku byli dokonce ve vedení.

16:11

16:11
    Ali Bongui nedokázal propálit hradbu z amerických dlaní. Bod pro Ameriku.

15:11
    Špatné podání Matthewa Andersona znamená bod pro Tunisko .

15:10
    Z Americké strany přišla rychlá odpověď.

14:9
    Tohle nebylo vůbec špatně zahrané. Po delší době bod pro Tunisko.

14:8
    Další bod pro Američany! Tunisanům se z vymyká průběh druhého setu!

13:8
    Krásné eso Holta znamená další bod pro Ameriku!

12:8
    Další bod pro Ameriku!

11:8
    Taylor Sander patří dnes k nejlepším hráčům na celém hřišti a připisuje si další povedený bod!

10:8
    Rozhodčí nakonec rozhodl, že Američané hráli podle pravidel! Tohle je desátý bod pro tým z USA!

9:8
    Tunisané si vyžádali přezkoumání desátého amerického bodu.

9:8
    Rychlý bod pro Ameriku!

8:8
    A je srovnáno! Tentokrát za to může krásný bod od hráče jménem Mohamed Ali Ben Othmen Miladi.

8:7
    Američané nestihli vystihnout smeč Nabila Miladiho, tohle je bod pro Tunisko.

8:6

8:6
    Špatné podání jednoho z Tunisanů znamená bod pro Američany!

7:6
    Tunisané odpovídají! Opět je to jenom o jeden bod!

7:5
    Matthew Anderson získává pro americký tým další bod!

6:5
    Nabil Miladi úspěšně smečoval na soupeřovu polovinu!

6:4
    Druhý bod v krátkém sledu pro Američany!

5:4
    Američané po smeči Rusella jdou opět do vedení! Druhý set vypadá mnohem zajímavěji.

4:4
    Aaron Russell smečí střílel mimo hřiště. Opět je srovnáno.

4:3
    David Smith nepustil míč na vlastní polovinu a povedeným blokem ho srazil zpět k Tunisanům.

3:3
    Po špatném podání je srovnáno! Bod pro Ameriku!

2:3
    Tunis jde poprvé v zápase do vedení!

2:2
    Po špatném podání je opět srovnáno. Pokud Američané budou pokračovat v zaběhnutém trendu, čeká je ještě těžký zápas.

2:1
    Tohle byl ale velmi povedený bod! Američané ještě ani jednou Tunis nepustili do vedení!

1:1
    Tohle podání bylo moc dlouhé. míč putuje k tuniskému týmu.

1:0
    A hned si po podání Maxwella Holta Američané připisují první bod do sbírky!

25:12
    Ale tohle už je finální! Maxwell Holt a jeho smeč znamená první set pro tým z Ameriky!

24:12
    Další bod pro Tunis.

24:11
    Ještě není konec! Tunisané zvládli odvrátit hrozící nebezpečí konce setu.

24:10
    Tak to bylo něco! Jedna z nejkrásnějších výměn celého turnaje okořeněná třemi nádhernými zákroky a závěrečnou smečí Sandera přináší Američanům set point.

23:10
    Nádherné eso Daniel Mcdonnella znamená možná poslední dva míče prvního setu.

22:10
    Na druhé straně ale přichází rychlá odpověď. Bod pro Američany.

21:10
    Ali Bongui dokazuje, že tuniský tým se nevzdává a krásnou smečí snižuje náskok Američanů.

21:9
    Už třetí bod v řadě pro tým z Ameriky!

20:9
    Další bod pro Američany! Tento set se blíží ke svému konci!

19:9
    Taylor Sander opět ukázal svůj um a tým z Ameriky si připisuje další bod!

18:9
    Po krasné smeči si bod připisují Tunisané!

18:8
    Další rychlý bod pro Američany! Tentokrát z esa!

17:8
    Tunisanům se nepovedlo důkladně zblokovat americkou teč! Srazili si ji pouze do vlastního hřiště.

16:8
    Krásnou výměnu ukončil Taylor Sander smečí, která šla mimo hřiště.

16:7

16:7
    Druhý bod v řadě pro Američany! Tentokrát po až moc dlouhé smeči tuniského týmu.

15:7
    Maxwell Holt odvrací nepovedenou sérii Američanů! To byla krásná smeč!

14:7
    Další bod pro Tunisko! Tentokrát po chybě na smeči Američanů.

14:6
    Tým z Tuniska není vůbec v příjemné pozice. Lepší se a připisuje si dva body v řadě!

14:4

14:4
    Američané po smeči Micah Christenson jdou do desetibodového vedení!

13:4
    Americký kapitán Taylor Sander se toho nebál! Další bod pro tým ze amerického kontinentu.

12:4
    Tři rychlé výměny za krátký čas znamenají další snížení skóre pro africký celek!

11:3
    I Tunisané hrozí a po delší době získávají bod z povedené smeče na kraji hřiště.

11:2
    Tak to je velmi rychlé! Aaron Russell krásnou smečí připisuje další bod Američanům.

10:2
    Micah Christenson teď předvedl nádherný zákrok, kdy doběhl míč až k reklamním bannerům na kraji hřiště. Míč nakonec přezkoumává rozhodčí, který přiznal bod Američanům.

8:2
    Konec technického timeoutu se nesl ve znamení dalšího bodu pro Američany! Tentokrát po krasném bloku na síti.

8:2

8:2
    A Američané opět zasahují z podání! Tohle je opravdu rychlé!

7:2
    Krásná smeč jednoho z amerických hráčů znamená už pátý bod v řadě!

6:2
    Další dvě esa na americké straně!

4:2
    Po krásném esu se Američané dostávají už do tří bodového vedení!

3:2
    Tři dva pro Američany!

2:1
    Američani se po dvou rychlých výměnách dostávají do vedení!

0:0

0:0

USA: Sander (C) , Anderson, Russell, Jendryk Ii, K. Shoji, Mcdonnell, Christenson, Holt, Patch, Langlois, Averill, Smith, Watten (L), E. Shoji

Tunisko: M'rabet (C), Ridene (L), Kadhi, Ben Tara, Miladi, Karamosli, Miladi, Hmissi, Nagga, Zouari, Taouerghi (L), Slimene, Bongui, Agrebi

Rozhodčí: Hector Ortiz (Portoriko), Hamid Alrousi (SAE).

0:0
    Tunisko

Tunisku se na letošním mistrovství světa zatím vůbec nedaří. Zatím odehráli tři zápasy, ve kterých nezískali ani bod, a tak jsou na posledním místě skupiny C.

Hráči ze severní Afriky se v prvním zápase střetli s Kamerunem, kde se drželi statečně po celé utkání, ovšem nakonec padli jednoznačně 3:0 na sety. Ve druhém zápase hrálo Tunisko s Ruskem. Tento duel měl naprosto jednoznačný průběh, kdy si Rusové připsali jednoznačnou výhru 3:0, navíc Tunisané skórovali za celý zápas jen 44x. Jediný set, který Tunisko uhrálo, byl v zápase proti Srbsku. Zde ovládlo první sadu, jenže Srbové se poté vzchopili a otočili utkání na 3:1.

0:0
    USA

Američany potkal turnaj ve velmi dobré. V současné době ovládají skupinu, když ani jednou neprohráli. Dva zápasy došly až do pěti setů a byla to velká bitva, kterou ovšem Spojené státy vyhrály. Dvakrát poté zvítězily za plný počet.

V tom prvním se střetly se srbskou reprezentací. Utkání bylo velmi dramatické a vedení se přelévalo ze strany na stranu, ovšem USA zápas ovládla. V druhém utkání se Američané utkali s Austrálií. V zápase prohrávali již 0:2 na sety, jenže předvedli parádní obrat a vyhráli. Ve třetím zápase se střetly Spojené státy s Ruskem o vedení ve skupině. Američané byli po celý zápas lepší a připsali si zaslouženou výhru 3:1. V posledním utkání se USA utkala s Kamerunem, ve kterém naprosto dominovala vyhrála jednoznačně 3:0.

0:0
    Dobrý den, chci váš přivítat u dnešního utkání mezi Spojenými státy a Tuniskem, které začíná v 17:00. Zápas má jasného favorita, kterým je USA – lídr skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Libor Kokoška

Tunisko: M'rabet (C), Ridene (L), Kadhi, Ben Tara, M. Miladi, Karamosli, N. Miladi, Hmissi, Nagga, Zouari, Taouerghi (L), Slimene, Bongui, Agrebi

Rozhodčí: Hector Ortiz (Portoriko), Hamid Alrousi (SAE)