Ústí n/L – Rakovník 2:0 (kon.) | Sudoměřice – Most 2:1 (kon.) | Letohrad – Karviná 3:1 (kon.)
Plzeň – Kovo Praha 6:0 (kon.)
SK Hokejbal Letohrad
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HbK Karviná
Sobota 22.09.2018, 16:00 • Letohrad • CROSSDOCK Extraliga • 5. kolo

Karviné nepomohla v závěrečných minutách přesilovka, během které rozhodl domácí Krejsa střelou přes celé hřiště. Letohrad si tak připisuje důležité body do tabulky. Karviná musí na své první body v extraligové sezoně stále počkat. To je pro dnešek z hokejbalu vše, díky za pozornost! (17:35:21)

44:14
    Domácí KREJSA vybojoval za svou brankou míček a přes celé hřiště střílí gól!

43:40
    Letohrad vyhrává vhazování a vyhazuje!

43:40
    Karviná hraje bez brankáře!

43:36
    A pravděpodobně poslední šance pro hosty. Dvě minuty za hákování dostává domácí kapitán Věchet.

43:04
    Střelu Karviné chytá Šimara. Bude se vhazovat po jeho levici. Do konce utkání zbývají necelé dvě minuty.

43:01
    Souboj za hostující brankou vyhráli hosté, kteří se ihned po vybojovaném míčku tlačí dopředu.

42:25
    Zakázané uvolnění Karviné. Do konce zápasu zbývají dvě a půl minuty, které přinesou rozhodně nervózní koncovku. Podaří se hostům vyrovnat?

41:03
    Do samostatného úniku se dostal Diviš, střela karvinského útočníka těsně minula pravou tyč! Dvě velké šance Karviné po sobě!

40:15
    Pala se po špatné rozehrávce ocitl sám před domácí brankou, jeho pokus skvěle vyráží domácí Šimara!

39:47
    Letohrad stále zůstává u míčku a zatápí obraně hostů.

39:21
    Střelu Letohradu skvěle zablokoval jeden z karvinských obránců!

37:23
    Karviná pozorně brání a vyhazuje. Letohrad v této přesilovce trápí.

36:19
    Diviš dostává čtyřminutový trest za vysokou hůl s krvavým následkem. Domácí budou hrát dlouho v početné převaze!

36:09
    Karviná pomalu rozehrává od své branky.

35:34
    Po buly se dostal k rychlé střele jeden z hráčů Karviné, který trefuje pouze tyč!

35:25
    Zakázané uvolnění domácích Jelenů.

34:47
    Ke střele se dostal hostující Pacas, jeho střela těsně minula pravou tyč.

33:59
    Zakázané uvolnění hostů. Bude se vhazovat po levici Smolky.

33:04
    Do přečíslení šel Letohrad, Cvejnovi se však nepodařilo přihrát svému spoluhráči. Velká nevyužitá šance pro domácí!

32:21
    Ofsajd hostů.

32:21
    Letohrad hraje v plném počtu.

31:56
    Po odpískání došlo k drobné strkanici před domácím brankářem. Vše klidní dvojice rozhodčích.

31:10
    Karviná má za sebou první minuty přesilovky, během které si nevypracovala žádnou šanci.

30:17
    Letohrad se dostal do plného počtu, nicméně ihned poté dostává Lux dvě minuty za podražení.

30:01

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. S početnou výhodou budou do závěrečného dějství vstupovat hosté, kteří mají ještě k dispozici 15 vteřinovou přesilovku. Třetí třetina začne přibližně ve 17:10.

30:00

29:59
    Na těsném konci druhé třetiny měla Karviná obrovskou šanci, Diviše střelu vyráží v bezprostřední blízkosti Šimara.

29:37
    Letohrad se mohl dostat k zakončení, za brankou však Smolka vyrazil přihrávku jednoho z letohradských hráčů a tak ze šance nebylo nic.

29:28
    Letohrad vyhazuje přes všechny čáry.

29:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

28:45
    Faltus se během oslabení vydal do útoku a prověřil hostujícího brankáře. Letohrad skvěle ušetřil pár vteřin v oslabení.

28:15
    Karviná dostává šanci k vyrovnání.

27:26
    Pacasovo nahození vyráží Šimara.

26:58
    Do přečíslení tři na jednoho se dostala Karviná, její pokus byl však zastaven zbytečným ofsajdem.

26:42
    Věchet střele narazil Teplýmu a ten trefil břevno karvinské branky!

25:30
    A opět se hraje. Karviná je v plném počtu a žene se za vyrovnáním.

25:04
    Hra je přerušena. Na zemi zůstali dva hráči karvinského týmu.

24:19
    Ofsajd Letohradu.

23:38
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Pilca – 2 min., sekání).

23:20
    Cvejn se šikovně dostal po pravé straně k zakončení, jeho střelu vyráží Smolka.

23:03
    Karviná právě vstřelila branku! Po krásné kombinace se prosazuje STROMILO!

22:28
    Karviná dostává příležitost ke snížení. Hejtmánek se provinil sekáním.

21:32
    Letohrad využívá přesilovou hru! Na levé straně vystřelil zápěstím Lux, povedená střela vymetla pravý roh Smolkovi brány.

21:08
    Karviná prozatím doplácí na časté vyloučení. Letohrad si opět zahraje přesilovou hru!

20:45

20:14
    Lajčakovi se nepodařilo rozehrát a tak míček skončil mimo hřiště.

19:42
    Po chybné rozehrávce se před brankáře dostal hostující Pacas, domácí Šimara skvěle zasáhl hokejkou a míček vyráží.

19:28
    Do konce karvinského trestu zbývá 19 vteřin, poté si první přesilovou hru zahrají hosté.

19:02
    Hru čtyři na čtyři začali lépe hosté, kteří se dostali ke dvěma střelám na brankáře Šimaru.

18:42
    A početná výhoda domácích končí.

17:23
    A další vyloučení hostů! Letohrad bude ještě dlouho hrát pět proti třem!

16:40
    V polovině přesilovky napřáhl z pravé strany Cvejn, karvinský Cvejn chytá míček do lapačky!

16:03
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Rosůlek L. – 2 min., podražení).

15:45
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Zaremda – 2 min., hákování).

15:20
    Letohrad si ihned po vhazování vytvořil dvě zajímavé příležitosti, oboje chytá pozorný Smolka.

15:01

Ve zbývajícím čase se již nic důležitého neodehrálo. Letohrad bude do druhé třetiny vstupovat s jednobrankovým náskokem. Prozatím jediným střelcem je domácí Hejtmánek, který se prosadil již ve třetí minutě zápasu. Druhá třetina začne přibližně ve 16:30.

15:00

14:30
    Pravděpodobně poslední buly první třetiny se bude vhazovat před domácím brankářem.

13:41
    Jeden z letohradských útočníků se z ničeho nic objevil před hostujícím brankářem Smolkou, ten skvěle vyráží!

13:27
    Diviš šel sám na domácího brankáře, skvělým obranným zákrokem se předvedl Cvejn, který mu vypíchl před zakončením míček.

12:31
    Letohrad se usadil v útočném pásmu.

11:44
    Souboj za hostující bránou vyhráli letohradští, následně se jim ale nepodařilo rozehrávat. Míček opustil hřiště a tak se bude vhazovat před Smolkou.

11:15
    U mantinelu se šikovně uvolnil domácí Faltus, nikdo mu však ze spoluhráčů nepomohl a tak nahazuje na brankáře.

10:42
    Letohrad vyráží na zakázané uvolnění.

10:26
    Do individuální akce se dostal Krejsa, jeho zakončení pozorně vyrazil vyrážečkou Smolka.

9:42
    Karviná šla do přečíslení, nicméně se nedostala k zakončení.

8:36
    Nahození Letohradu chytá Smolka. Vhazovat se bude po jeho levici.

7:49
    Po kratší pauze si Karviná vytvořila šanci. Rosůlka však vychytal Šimara.

7:33
    Karviná hraje v plném počtu. Letohrad se nedokázal při první přesilové hře prosadit.

6:54
    Krejsa vystřelil od modré, poskakující míček přikryl Smolka.

5:28
    První přesilová hra pro Letohrad. Vyloučen byl Pala za vysokou hůl.

4:56
    Halbrštát vystřelil mezi kruhy, Smolka zůstal pozorný a vyráží.

4:42
    Zakázané uvolnění Karviné.

4:07
    Míček opustil hřiště. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

3:47
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

2:44
    Letohrad právě vstřelil branku! Domácí jdou do vedení! Po levé straně se prosadil HEJTMÁNEK!

2:29
    Brzký úvod utkání sice patřil Karviné, Letohrad se však vyrovnal slušným napadáním.

2:14
    Hra je přerušena. Ofsajd domácího týmu.

1:32
    Z ničeho nic velká šance domácích! Útočníci Letohradu šli dva na jednoho, nicméně se jim nepodařilo zakončit.

1:16
    Domácí pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

0:41
    Karviná začala utkání aktivně, celou první minutu utkání se usadila v útočném pásmu.

0:13
    Po buly se po levé straně snažil procpat hostující Diviš, to se mu povedlo a poprvé prověřil domácího brankáře.

00:01

Hráči obou mužstev nastupují na hřiště. Utkání za pár minut začne.

Úvodní soupisky:

SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Manučarjan) – Krejsa, Hejtmánek J., Adamec, Teplý, Halbrštát, Lajčak, Macháček, Věchet (C), Cvejn, Faltus, Anýž, Lux, Faltejsek, Havlík, Holec

HbK Karviná: Smolka – Solar, Liboska, Konečný, Pilca, Dzik, Rejtar, Rosůlek L., Rosůlek J. (C), Zaremda, Pala, Pacas, Sladký, Farský, Diviš, Vosyna, Stromilo

Rozhodčí: Olesz – Černý

SK Hokejbal Letohrad měl poslední víkend velmi náročný, během dvou dnů odehrál dva velmi těžké zápasy. V sobotu se nejdřív utkání s aktuální mistrem ČR s HC Kert Park Praha. Domácí Jeleni sice bojovali celý zápas, nicméně konečné skóre se zastavilo na 1:3 pro hosty z Prahy. V neděli Letohrad odehrál krajské derby v Pardubicích a ani v něm nebyl úspěšný. V krajském městě prohrál 2:1 po nájezdech. Domácí tým aktuálně okupuje sedmé místo v tabulce.

Hostující nováček HbK Karviná zatím v novém ročníku extraligy nezískal ani bod. V posledním kole prohrála se Sudoměřicemi 3:5 na svém hřišti. Vybojuje Karviná v sobotu své první extraligové body? A nebo Letohrad uhájí svůj stadion a připíše si povinné body do tabulky? Uvidíme v sobotu od 16:00 hodin!

V sobotu je na programu páté kolo CROSSDOCK extraligy. My se budeme společně dívat na utkání mezi domácím Letohradem a Karvinou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Milan Stehura

Branky a nahrávky: 3. Hejtmánek, 22. Lux (Hejtmánek, Krejsa), 45. Krejsa – 24. Stromilo (Diviš, Farský)