NY Rangers – New Jersey 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Boston 3:4 (kon.) | Toronto – Montreal 1:5 (kon.)
Dallas – Minnesota 5:3 (kon.) | Calgary – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Los Angeles – Vancouver 4:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 4:2 (kon.) | Vegas – Colorado 3:5 (kon.)
Calgary Flames
4:5 (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Winnipeg Jets
Úterý 25.09.2018, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Přípravné zápasy na novou sezónu NHL se hrají také v noci z pondělka na úterý. Já Vás provedu kanadským soubojem mezi Calgary Flames a Winnipegem Jets.

Winnipeg Jets:
    Hokejisté Winnipegu v loňské sezóně konečně prorazili, když se probojovali až do finále Západní konference. V přípravě na nový ročník odehrály Tryskáči zatím čtyři zápasy, v nichž si připsaly tři výhry a jednu porážku. Naposledy si zahrály v neděli, kdy přehrály 5:3 Edmonton. Do utkání zasáhly i opory mužstva jako brankář Hellebuyck, obránce Byfuglien, či útočníci Laine, Scheifele nebo Wheeler. Dnes se dá čekat protočení sestavy a zapojení dalších hráčů.

Calgary Flames:
    Flames mají k dispozici mladé mužstvo, které se loni ještě neprobojovalo do play off, ale letos se od něj už čeká více. V přípravě celek Calgary odehrál šest zápasů, z nichž vyhrál dva, další dva skončily remízou po normální hrací době a dvakrát pak Plameny prohrály. Naposledy celek z Alberty přehrál 5:2 Vancouver.

Oba celky se už v přípravě na sezónu jednou utkaly. Zápas ve Winnipegu skončil remízou 3:3, v prodloužení pak rozhodl domácí Dustin Byfuglien.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!
    Domácí obránce Noah Hanifin na předzápasovém rozbruslení.

Calgary Flames: Smith (Parsons) – Brodie (A), Giordano (C), Hamonic (A), Hanifin, Andersson, Valimäki – Foo, Lindholm, Dube – Robinson, Ryan, Mangiapane – Hathaway, Jankowski, Klimchuk – Peluso, Quine, Lomberg.

Winnipeg Jets: Brossoit (Berdin) – Poolman, Kulikov, Chiarot, Trouba (A), Morrissey (A), Niku – Copp, Tanev, Griffith, Lowry (C), Ehlers, Roslovic, Lipon, Lemieux, Daňo, McGinn, Suess, Ustanski.

Rozhodčí: Nicholson, Skilliter – Gibbons, Gawryletz.

Winnipeg Jets: Brossoit (Berdin) – Poolman, Kulikov, Chiarot, Trouba (A), Morrissey (A), Niku – Copp, Lowry (C), Tanev – Lemieux, Roslovic, Ehlers – McGinn, Suess, Lipon – Ustanski, Griffith, Daňo.

Dozněla hymna Kanady. Utkání tak může každou chvíli začít.

00:01

00:21
    Od modré čáry střílel Jacob Trouba. Jeho sražený pokus přelétl branku.

01:03
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

01:15
    Rychlý protiútok Jets zakončoval Adam Lowry. Jeho střela z pravého kruhu se nevešla mezi tyče.

01:25
    Na druhé straně to zkoušel z pravé strany Garnet Hathaway. Brossoit ukryl puk ve své výstroji.

02:18
    Po levé straně se prodral do zakončení Dillon Dube. Jeho zakončení z ostrého úhlu vyrážel Brossoit maskou.

02:50
    Od modré střílel Trouba. Puk je v držení brankáře Smithe.

03:11
    Tentokrát střílel Josh Morrissey. Puk až na domácí branku neprošel.

04:06
    Střelu Bena Chiarota vyrazil do bezpečí Mike Smith.

05:18
    Do zakončení se prodral domácí Spencer Foo. Brossoit puk odrazil až do ochranné sítě.

06:20
    Hanifin nastřeloval puk do ohně, kde číhali jeho spoluhráči. Nikdo ale nedokázal jeho nabídku tečovat.

06:48
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí skórovali jako první! Derek Ryan nahrál kotouč Andrewovi Mangiapanemu, který s ním zajel za branku a krásně ho mezi kruhy předložil JUUSOVI VALIMÄKIMU, jenž se nemýlil. Asistence: Andrew Mangiapane a Derek Ryan.
    06:48 Juuso VALIMÄKI - 1:0

08:07
    A je to 2:0 pro Flames! Dillon Dube přebral kotouč od brankáře Smithe a poslal ho na levé křídlo na rozjetého RYANA LOMBERGA. Ten proskočil kolem obránce, dostal se až před branku a z ostrého úhlu nachytal Brossoita střelou mezi betony. Asistence: Dillon Dube a Adam Quine.
    08:07 Ryan LOMBERG - 2:0

08:41
    Domácí jsou zatím lepším týmem. Nyní pálil Noah Hanifin a Brossoit přerušil hru.

10:02
    Pozici pro střelbu si hledal Nikolaj Ehlers. Z levého kruhu branku netrefil.

10:40
    Sami Niku srazil vystřelený puk do hlediště. Následuje reklamní přestávka.

11:07
    Na hrot domácího útoku si najel Mike Giordano. Kotouč mu při zpracování odskočil, ale Ben Chiarot ho následně vyhodil jen do hlediště, za což dostává dvě minuty za zdržování hry. Domácí tedy budou hrát přesilovku.

11:44
    Puk končí až na střídačce domácích Plamenů. Vhazuje se ve středním pásmu.

12:05
    Hostům se podařilo vyhodit.

12:26
    Poolman poslal kotouč až za domácí branku. Hosté se zatím dobře brání.

12:54
    Další vyhození Jets. Domácí přesilovka pomalu končí.

13:08

13:21
    Jack Roslovic se protáhl do zakončení po pravé straně. Jeho pěknou střelu vytěsnil Smith do ochranné sítě držadlem hole.

13:50
    Mohlo to být 3:0! Rána Dillona Dubeho z levého kruhu cinkla o tyčku.

14:18
    Trest za držení obdržel Noah Hanifin. Hosty čeká po reklamní pauze přesilová hra.

14:35
    Troubovi nesedla střela z první, domácí mohli vyhodit.

14:59
    Hosté se zatím nemohou dostat zpět do útočné třetiny. Puk je ve středním pásmu.

15:34
    Kulikov posílal před branku nabídku na teč. Hůl do ní vložil J.C. Lipon, ovšem Smith byl na místě.

16:19
    Domácí jsou už v plném počtu.

16:47
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.

17:25
    Dube poslal kotouč před branku, kde číhal Elias Lindholm. Proti němu se stačil přemístit Brossoit a následná střela Giordana z mezikruží skončila na chráničích bránícího McGinna!

18:26
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

19:00
    Do konce úvodní dvacetiminutovky zbývá minuta.

19:26
    Od modré čáry vypálil Sami Niku, Smith jeho pokus vyrazil.

19:48
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Další střela SAMIHO NIKUA už končí v síti! Na finského obránce přenesl hru jeho kolega z defenzivy Ben Chiarot a Niku z levé strany zamířil ke vzdálenější tyčce – 2:1. Asistence: Ben Chiarot a Seth Griffith.
    19:48 Sami NIKU - 2:1

20:00

Hokejisté Calgary vedou po první třetině přípravného utkání nad Winnipegem 2:1. Domácí odstartovali duel mnohem lépe a v 9. minutě vedli po slepených zásazích Juusa Valimäkiho a Ryana Lomberga už 2:0. Hosté se dlouho nemohli v ofenzivě prosadit a za celou třetinu si prakticky nevytvořili vyloženou šanci. 12 sekund před přestávkou však zamířil přesně obránce Sami Niku, jenž tak vrátil Tryskáče do hry.

21:33
    Trest za držení dostává Derek Ryan. Hosté si tedy zahrají přesilovku.

21:46
    Hosté přesilovou hru rychle využívají! Z pravého kruhu vypálil zápěstím NIKOLAJ EHLERS a kotouč zapadl do vzdálenějšího horního růžku Smithovy branky. Domácí gólman navíc nic neviděl přes clonícího Lemieuxe. Asistence: Josh Morrissey a Jacob Trouba.
    21:46 Nikolaj EHLERS - 2:2

22:21
    Máme tu další trest pro domácí tým. Dillon Dube dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

23:36
    Nástřel Griffitha tečoval těsně vedle J.C. Lipon!

24:06
    Domácí vyhazují a tohle oslabení zřejmě ubrání.

24:22
    Domácí jsou v plném počtu.

24:34
    Od modré čáry prověřil pozornost Brossoita Mike Giordano. Hostující gólman zakročil betonem.

25:29
    Andersson přihrával puk na zadní tyčku, kde se nacházel Spencer Foo. Ten netrefil kotouč ideálně a Brossoit se tak stačil přesunout a zakročit!

26:19
    Puk skončil mezi střídačkami. Následuje reklamní přestávka.

26:44
    Marko Daňo se pokusil prostrčit puk na Matta Ustaskiho, který si najížděl za obranu domácích. Hanifin ale kotouč na poslední chvíli vypíchl.

27:40
    Brandon Tanev vybojoval za brankou kotouč, vyjel s ním před brankoviště a ještě hledal Adama Lowryho. Smith nakonec schovává hrací předmět pod svým tělem.

28:05
    Andrew Copp našel před brankou osamoceného Brandona Taneva, proti němuž ale stačil skvěle zakročit Mike Smith! To byla velká šance hostí.

28:40
    Zakázané uvolnění Flames. Hra se vrací před Smithe.

29:06
    Nahození Rasmuse Anderssona se mezi hostující tyče nevešlo. Puk získávají Tryskáči.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

29:27
    Střelu Jacoba Trouby našel v lapačce pozorný Smith.

30:01
    Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Hosté se po nepovedeném začátku dostali do hry a nyní mají herně mírně navrch.

30:24
    Marko Daňo sekl Klimchuka a posílá tak Jets do čtyř. Přesilovka Calgary začne po reklamní přestávce.

30:32
    Jacob Trouba posílá kotouč až za branku, kterou hájí Mike Smith.

31:10
    Nabídku Eliase Lindholma se snažil tečovat jeho spoluhráč před brankou, ale Brossoit nemusel zasahovat.

31:47
    Hosté ujeli v oslabení do přečíslení 2 na 1! Lemieux našel Coppa, kterého však dokázal vybruslit Mike Smith a hostující útočník už neměl kudy procpat puk za jeho záda. Kotouč se o chvíli později ještě nečekaně odrazil před branku, kde ho ze vzduchu netrefil Brendan Lemieux.

32:25
    Hosté jsou v plném počtu.

33:41
    Ryan Lomberg vybojoval puk, vystřelil a poté se i sám dostal k dorážce. Brossoit si se vším poradil.

34:03
    Další zákrok Brossoita, který vyrazil střelu Anthonyho Pelusa.

34:25
    Tentokrát vypálil Derek Ryan, ale Laurent Brossoit jistým zákrokem přerušil hru. Reklamní přestávka.

34:45
    Hosté vyrazili do dalšího přečíslení 2 na 1. Střelou z pravého kruhu ho zakončil Nikolaj Ehlers, Smith zasáhl vyrážečkou.

35:20
    Hosté dokonávají obrat a vedou 3:2! Dobrou práci za brankou odvedli Adam Lowry a Brandon Tanev. Druhý jmenovaný pak vytáhl kotouč na osu hřiště, kde byl SAMI NIKU, jehož střelu ještě nešťastně přizvedl mimo dosah Smithe bránící Foo. Asistence: Brandon Tanev a Adam Lowry.
    35:20 Sami NIKU - 2:3

36:33
    Od modré vypálil Dmitrij Kulikov. Jeho projektil nenašel prostor mezi tyčemi.

37:12
    Za nedovolené bránění je vyloučen Dmitrij Kulikov. Domácí mají k dispozici přesilovku.

37:49
    Hosté se osvobodili.

38:05
    Další vyhození Winnipegu.

38:32
    Moc nescházelo a Andrew Copp domácím vypíchl kotouč. V tom případě by už mazal do samostatného úniku.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Hosté jsou kompletní. Oslabení sehráli velmi dobře.

39:49
    Josh Morrissey našel mezi kruhy Marka Daňa, který z voleje minul domácí branku!

40:00

Hokejisté Winnipegu dnes prohrávali v Calgary už 0:2, ale po dvou třetinách vedou 3:2! Hned na začátku druhé části využil přesilovku Nikolaj Ehlers, jenž tak srovnal na 2:2. Hosté se poté dostali do herní pohody, dařilo se jim lépe než soupeři a ve 36. minutě také dokonali obrat. Podruhé v utkání se trefil finský obránce Sami Niku, jenž si tak důrazně říká o šanci v prvním týmu i pro regulérní sezónu.

40:38
    Jack Roslovic přepadl přes hůl bránícího hráče. Rozhodčí se rozhodli nevylučovat.

40:56
    Střelecky aktivní je dnes Nikolaj Ehlers. Tentokrát pálil dánský křídelník nepřesně.

41:24
    Kotouč vypadl někam mezi střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

41:59
    Copp hledal před brankou Taneva, kterému bránící hráč stačil přizvednout hokejku.

42:25
    Hosté velmi důrazně forčekují, což dělá obráncům Flames velké problémy.

43:16
    Tye McGinn vyzkoušel Smithe nepříliš prudkým pokusem od mantinelu. Domácí gólman puk odrazil do rohu.

43:39
    Hosté doslova rozebrali obranu soupeře a vedou o dvě branky! J.C. Lipon rozehrál z modré čáry puk doprava na Jacoba Troubu. Ten oslovil parádním pasem, který nasměroval mezi bruslemi Giordana, C.J. SUESSE, jemuž před odkrytou brankou stačilo správně nastavit hůl. Asistence: Jacob Trouba a J.C. Lipon.
    43:39 C.J. SUESS - 2:4

44:24
    Jacob Trouba se chtěl tentokrát prosadit sám, ovšem jeho rána branku netrefila.

45:44
    Ránu Marka Jankowskiho vyrazil Brossoit do ochranné sítě.

46:02
    Další šance hostí! Do nabídky Griffetha vložil před brankou hůl Matt Ustanski a Smith musel hodně rychle do rozkleku, aby zabránil gólu! Reklamní přestávka.

46:02
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Seth Griffith – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., krosček).

46:19
    Z úhlu střílel Juuso Valimäki, Brossoit puk vyrazil a následně i přikryl.

47:09
    Kotouč se od mantinelu odrazil přímo k Derekovi Ryanovi, který byl ve velké příležitosti. Brossoit se však nenechal zaskočit a stačil se proti ráně domácího útočníka postavit!

48:03
    Oba týmy jsou již kompletní.

48:22
    Spencer Foo vracel bekhendem puk před hostující branku. Brossoit ho schoval na svém těle.

48:26
    Od modré to zkoušel Valimäki. Puk byl sražen do ochranné sítě.

49:07
    Hosté propadli v útočném pásmu, z čehož rezultovalo přečíslení 3 na 1! Dillon Dube to vzal na sebe, ale jeho zakončení vykopl Brossoit pravým betonem. Následně se snažil puk zasunout za brankovou čáru Spencer Foo, ovšem Brossoit mu to opět nedovolil!

49:45
    Vypadá to, že se domácí nadechují k náporu. Před svými fanoušky nechtějí prohrát.

50:08
    Z pravé strany prověřil Smithe Jack Roslovic. Brankář Calgary byl na místě.

50:30
    Máme tu další reklamní přestávku.

51:18
    Tanev se nyní spokojil s nahozením kotouče za domácí branku, aby jeho lajna mohla vystřídat.

51:49
    Valimäkiho nahození od levého mantinelu snadno zastavil Laurent Brossoit. Vhazovat se bude po jeho pravici.

52:35
    Ozývají se fanoušci Calgary, kteří by rádi viděli alespoň dramatický závěr.

52:56
    Ten jim mohl dopřát Andrew Mangiapane, který si rychle vyměnil puk s Derekem Ryanem, ovšem Brossoit se proti střele bleskově přesunul!

53:55
    Čas utíká a hosté stále drží dvoubrankové vedení.

54:09
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

54:25
    Domácí kapitán MARK GIORDANO zavelel k útoku! Giordano dostal přihrávku od Dillona a z levého kruhu to trefil naprosto dokonale. Puk poslal do šibenice nad levým ramenem klekajícího Brossoita – 3:4. Asistence: Dillon Dube a T.J. Brodie.
    54:25 Mark GIORDANO - 3:4

55:44
    A je vyrovnáno! Pod tenhle gól se podepsal především brankář Brossoit, jenž namazal puk přímo na hůl MORGANA KLIMCHUKA, který to potrestal střelou k pravé tyčce z pohledu gólmana Jets – 4:4. Bez asistence.
    55:44 Morgan KLIMCHUK - 4:4

55:56
    Tentokrát si brankář Brossoit nezahrával a kotouč raději přikryl.

56:37
    Buddy Robinson pálil z mezikruží pohotově. Puk ale uvízl někde mezi rukou a tělem brankáře Brossoita.

57:11
    Protiútok Winnipegu táhli Andrew Copp a Nikolaj Ehlers. Druhý jmenovaný si puk navedl na střelu z mezikruží, ale trefil jen obránce.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Začíná to vypadat na prodloužení.

59:00
    Poslední minuta, už se hraje opatrněji.

59:24
    Z pravé strany střílel Derek Ryan, Brossoit puk vyráží do rohu.

59:51
    Nikolaj Ehlers ještě prověřil Smithe ranou z levého kruhu. Domácí brankář vyráží.

60:00

Ve třetí třetině hosté nejprve odskočili na rozdíl dvou branek, o což se postaral C.J. Suess a zdálo se, že by zápas mohli vyhrát. Flames se ale nevzdali a dokázali srovnat. V čase 54:25 je vrátil do hry Mike Giordano a o 79 sekund později potrestal chybu brankáře Brossoita v rozehrávce Morgan Klimchuk. Uvidíme tedy prodloužení.

60:01

60:31
    Hosté vítězí! NIKOLAJ EHLERS v obranném pásmu zachytil přihrávku soupeře a spolu s Jackem Roslovicem vyrazili do přečíslení 2 na 1. Ehlers vše vyřešil sám a bombou z pravé strany propálil Smithe – 4:5. Bez asistence.
    60:31 Nikolaj EHLERS - 4:5

Sledovali jsme zajímavé utkání, které se převracelo z jedné strany na druhou. Domácí vedli v 9. minutě 2:0, ale na začátku třetí třetiny naopak prohrávali už 2:4. V závěru však dokázali skóre vyrovnat a vynutit si prodloužení. Již po jeho 31 sekundách však vyrazil s pukem do rychlého kontru Nikolaj Ehlers a tvrdou střelou rozhodl o výhře Tryskáčů.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:26 (11:6, 10:9, 17:10 – 0:1)

Utkání navštívilo 17207 diváků.

To už je z mé strany vše. Někdy příště se zase těším na počtenou! (05:46:39)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Valimäki (Mangiapane, Ryan), 9. Lomberg (Dube, Quine), 55. Giordano (Dube, Brodie), 56. Klimchuk – 20. Niku (Chiarot, Griffith), 22. Ehlers (Morrissey, Trouba), 36. Niku (Tanev, Lowry), 44. Suess (Trouba, Lipon), 61. Ehlers

Rozhodčí: Nicholson, Skilliter – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 17207