Sokolov – Děčín 5:0 (kon.) | Řisuty – Klatovy 3:0 (kon.) | Bílina – Mostečtí Lvi 1:7 (kon.)
Nymburk – Letňany 4:3 (kon.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 6:5 (kon.) | Vrchlabí – Trutnov 5:1 (kon.)
HC Řisuty
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Klatovy
Středa 26.09.2018, 18:00 • Zimní stadion Slaný • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 5. kolo

Konec zápasu. (20:05:42)

59:04
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto, Řisuty vítězí! Ve středním pásmu Urbanec přihrál TOMÁŠI RODOVI, který tvrdou střelou od břevna skóroval do prázdné branky! Asistence: Josef Urbanec.

58:51
    Ihned po buly znovu domácí podél mantinelu vyhazují na zakázané uvolnění.

58:44
    Řisuty si berou oddechový čas.

58:44
    Zakázané uvolnění Řisut, hra se vrací před brankáře domácího celku.

58:21
    Hosté uzamkli domácí ve vlastní třetině, poté ale předvedl další skvělý zákrok David Stahl.

56:53
    Hosté hrají bez brankáře!

56:10
    K odraženému puku se dostal před domácí brankou Vavřička, ten se ale nedostal do zakončení po dobrém zákroku obránce.

55:10
    Krpata mohl přidat svou druhou branku! Po souhře Kally s Michalem Kučerou mu domácí číslo 25 přihrálo do skvělé pozice, Krpata se snažil zakončit mezi nohy, Kolář byl ale tentokrát připravený!

54:37
    Vojtěch Tulačka objel domácí branku a zkoušel zakončit na přední tyč, branku ale netrefil.

54:04
    Z těžké pozice trefil David Roubal pouze boční síť.

53:15
    Domácí vedou o dvě branky! Jiří Kalla vjel s pukem do třetiny a přenechal ho ONDŘEJI KRPATOVI. Ten vystřelil z poměrně těžkého úhlu, brankář Kolářovi ale propadl a je to 2:0! Asistence: Jiří Kalla a Jiří Dostál.

52:37
    Na druhé straně poté předvedl další fantastický zákrok David Stahl! Znovu se roztáhl po celé šířce branky a zamezil útočníkovi ve vyrovnání!

52:15
    Kolářík zpoza branky vracel kotouč před branku, kde ale nebyl nikdo v modrém.

51:28
    Nahození Alberta Šillera bylo nepříjemně tečováno před brankou, Stahl ale odolal a schoval puk do výstroje.

50:24
    Po vyražené střele Matěje Kosa pálil Michal Kučera, trefil pouze boční síť.

49:59
    Domácí měli slibnou příležitost, po špatném rozehrání brankáře ale nedokázali zakončit přesně. Stále ale jsou na puku.

48:44
    Fortelka s Hamplem dobře zatlačili na rozehrávku Klatov a získali puk pro svůj tým.

48:14
    Po několika odrazech se puk dostal na hokejku Vojtěcha Tulačky, ten ale ani napotřetí v krátkém sledu neprostřelil brankáře Stahla.

47:04
    Ihned po vhazování se kotouče zmocnil Michail Potěchin a podél mantinelu jej poslal až k brance Koláře.

47:00
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Václav Kolářík – 2 min., napadení).

46:19
    Michal Fortelka ve vlastním oslabení vyjel s pukem do útočného pásma a ušetřil v oslabení cenné vteřinky.

45:48
    Dělovka Jana Matiáška po vhazování zamířila přímo do náruče domácího gólmana.

45:16
    Po přihrávce od spoluhráče střílel Kristl, z úhlu a zblízka Stahla na přední tyči neprostřelil.

44:45
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Matěj Kos – 2 min., podrážení).

44:23
    Akce klatovského celku je zastavena hvizdem rozhodčího kvůli jasnému ofsajdu.

43:42
    K odraženému puku se ve třetině Klatov dostal Fortelka, ten ale z ostrého úhlu mířil vedle branky.

42:56
    Hosté se dostali s pukem z vlastního pásma a vyrazili kupředu, akce skončila po střele Jiřího Uhlíka, který vynutil Davida Stahla zasáhnout.

40:58
    Potěchin od vlastní branky našel na útočné modré čáře Krpatu, ten si ale prudký pas nezpracoval.

40:01

Druhá třetina je u konce! Domácí Řisuty se výrazně zlepšily a to je vidět také na skóre. Po kombinaci s Náprstkem se totiž ve 28. minutě prosadil svým prvním gólem v sezóně Michal Fortelka. Stav je tedy po 40 minutách 1:0 pro Řisuty.

Poslední třetina začne asi v 19:34.

40:00

39:26
    Domácí v posledních minutách převážně brání a to budou muset dělat také poslední půlminutu druhé třetiny, vyhození Potěchina totiž způsobilo zakázané uvolnění.

39:02
    Razantní přihrávku Krpaty si Michal Kučera nezpracoval a puk se dostal až za brankovou čáru u hostující branky, zakázané uvolnění.

38:22
    Rychlou střelu po vjetí do třetiny vyslal jeden z hostů, David Stahl ale zas a znovu chytá do náruče.

37:08
    Od modré vystřelil Filip Staněk, Stahl uklidil puk do lapačky.

36:30
    Další útok hostujícího celku neúspěšný, odražený kotouč se dostal k Hamplovi, který vyhazuje.

36:07
    Jiří Kalla nyní uspořil dobrých pár sekund, když se prokličkoval v útočném pásmu přes dva hráče, na třetího ale už byl krátký. Poté Klatovy vyhodily na zakázané uvolnění.

35:13
    Jakub Kučera se za svou brankou zmocnil puku a vyhodil jej ke svatyni Koláře.

34:39
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (David Stahl – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku). Trest odpyká Josef Urbanec.

34:12
    To se změnilo až teď, kdy zleva střílel Vracovský, bohužel pro hosty pouze do míst, kde byl dnes zatím bezchybný Stahl.

33:56
    Klatovy se usadily v útočném pásmu, zatím ale na branku nevystřelily.

32:37
    David Roubal vystřelil z levého kruhu napřáhnutím, branku ale neohrozil.

31:47
    V protiútoku ztratil puk Jiří Kalla a hosté se hnali vpřed, další akce Klatov ale skončila u brankáře Stahla.

30:24
    Po přiklepnutí Slavíka střílel Vracovský, Stahl zblízka chytá. Domácí obrana poté podél mantinelu vyhazuje kotouč.

29:42
    Hosté se usadili ve třetině, ti poté stříleli vedle branky a sami se vyhnali z pásma.

29:25
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Jiří Kalla – 2 min., hákování).

28:28
    Skvělý David Stahl! Klatovský útočník Vojtěch Tulačka přihrál před branku spoluhráči, který zakončoval do téměř prázdné branky, Stahl se ale roztáhl přes celou šířku branky a zamezil vyrovnání!

27:27
    Buldoci se dostávají do vedení! Rychlý útok v přesilovce zahájil MICHAL FORTELKA, který ho také sám ukončil. Narazil si kotouč s Náprstkem a poté zakončil nad beton Koláře! Asistence: Šimon Náprstek a Michal Šíma.

26:42
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Tomáš Vracovský – 2 min., nedovolené bránění).

26:42
    Domácí Krpata sice vstřelil branku, ta ale neplatí! Řisuty měly výhodu, hosté se před brankou dotkli puku, bude se tedy vylučovat.

25:13
    Po pasu Kosa střílel z blízkosti branky Tomáš Rod, Kolář vyrazil.

24:39
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Richard Kristl – 2 min., hákování).

24:32
    Dobrá akce Buldoků! Hampl s Náprstkem vybojovali puk, první jmenovaný se dostal před brankáře a snažil se ho prostřelit, kotouč se zastavil před brankovou čárou!

24:09
    Vysoká střela Tomáše Vracovské letěla sice nad branku Stahla, ten si ale nebyl jistý a tak ve stoje zakročil.

23:41
    Domácí vstoupili do druhé třetiny mnohem lépe, než jak hráli v té první. Nyní uzamkli ve hře pět na pět svého soupeře a jejich akce skončila střelou Potěchina od modré, která pro Klatovy žádné nebezpečí nepředstavovala.

22:55
    Na půlící čáře Matěj Kos doslova vybojoval kotouč a přistrčil ho na Urbance, jehož střelu kryje brankář.

22:31
    Ve středním pásmu kotouč vyletěl přes mantinel, vhazovat se bude blíže k brance hostů.

21:37
    Ondřej Krpata si famózně zpracoval přihrávku od Michala Kučery a z blízkosti branky vystřelil, branku Koláře ale minul!

20:35
    Řisuty se osvobodily od úvodního tlaku Řisut, útok z toho ale nebyl.

20:01

První třetina je u konce, skóre je zatím bez branek. Hosté z Klatov sice byli zatím jasně lepším týmem, v gól to ale přetavit nedokázali. Nepomohlo jim k tomu ani trestné střílení Richarda Kristla, který ale brankáře Stahla neproměnil.

Druhá třetina začne asi v 18:46.

20:00

19:11
    Zakázané uvolnění Řisut.

18:37
    Nahození od modré čáry v podání Leštiny nebylo před brankou nikým tečováno a poradil si s ním David Stahl.

18:02
    Matiášek posouval puk na Vavříčku, který k němu ale měl daleko.

17:26
    Jiří Dostál byl naražen na hrazení, domácím příznivcům a hráčům se to nelíbí, rozhodčí ale vylučovat nehodlá.

16:28
    Pěkné sólo předvedl Vavřička, nedokázal ho ale zakončit ani přihrávkou, ani střelou.

16:01
    Poté, co si Michal Kučera nedokázal zpracovat puk pálil od modré Michal Houdek, gólman hokejkou nadzvedl kotouč do ochranné sítě.

15:13
    Richard Kristl trestné střílení neproměňuje! Jel ho po faulu obránce Jakuba Kučery, zkoušel si položit Stahla a přehodit mu beton, domácí brankář pokus zastavil!

15:11
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Jakub Kučera – trestné střílení, podrážení).

14:31
    Matěj Kos přenesl těžiště hry na pravou stranu, kde byl volný Josef Urbanec, jehož dělovku vykopl Kolář.

13:54
    Domácím se nyní nelíbilo rozhodnutí hlavního rozhodčího, který si bere na slovíčko kapitána Matěje Kosa.

13:22
    Domácí se po tlaku Klatov dostali do protiútoku, ten ale pro ně neskončil špatně, kvůli ofsajdovému postavení Fortelky totiž rozhodčí zastavuje hru.

12:50
    Hosté měli jasnou příležitost! Vracovský se dostal k odraženému puku před skoro prázdnou brankou, brankář Stahl ale trochu se štěstím zasahuje a nakonec mu puk skončil pod lapačkou!

12:19
    Puk se před domácí obranou dostal k Janu Matiáškovi, ten ale netrefil branku ze slibné pozice.

12:09
    Řisuty dostaly puk z vlastního pásma jen za cenu zakázaného uvolnění. Následuje vhazování před Stahlem.

11:09
    Hostující tým se dokázal osvobodit po nepřesné rozehrávce Buldoků.

10:06
    Domácí se usadili v pásmu hostů. Matěj Kos pálil z pravé strany, minul levou tyčku. K následné dorážce se snažil dostat Urbanec, neúspěšně.

09:31
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy (Kristián Kolář – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Vít Reitspies.

09:29
    Kolář nerozehrál přesně a puku se zmocnil Náprstek, ten ho vracel do předbrankového prostoru, mladý brankář Klatov si ale poradil a uklidil přihrávku do rukavice.

09:02
    Puk se nyní schoval ve výstroji jednoho z hráčů Klatov a byl odpískán ofsajd proti hostům.

07:39
    Z nepříjemné pozice střílel Vracovský, brankář Řisut vyrazil puk.

06:56
    Michal Fortelka vystihl úmysl hostující obrany a rozehrál na Hampla, který hledal ještě lépe postaveného Náprstka, ke kterému se ale kotouč nedostal.

05:38
    Michal Kučera vyslal do samostatného úniku Jiřího Kallu, který střílel k pravé tyči, brankář Kolář ale zasáhl lapačkou!

05:26
    David Roubal se uvolnil přes bránícího hráče, navedl si puk na střed a vypálil, David Stahl chytá.

04:49
    Po rozehrání Koláříka vnikl do útočného písma Matěj Kos, jehož pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

04:04
    Filip Staněk to dvakrát zkusil od modré čáry, pokaždé ale puk nepřešel přes tvrz hráčů před domácí brankou.

03:22
    Kristl vystihl rozehrávku domácích, poté ale nenašel vlevo Tomáše Vracovského.

02:35
    Jiří Uhlík nepříjemné vystřelil z mezikruhží, David Stahl předvedl první svůj zákrok tohoto večera.

02:00
    Kolářík tvrdě narazil na mantinel Vojtěcha Tulačku a získal kotouč pro Buldoky. Ti se poté hnali vpřed a rychlý útok skončil tečovanou střelou Urbance, která skončila v ochranné síti.

01:33
    Zatím se o puk převážně bojuje ve středním pásmu, s pukem jsou nyní v obranné třetině hráči Řisut.

00:40
    Po neúspěšném útoku Klatov se hnala dopředu domácí druhá formace, Ondřej Krpata od modré čáry tvrdě pálil jen do Koláře.

00:01

HC Řisuty: Stahl (Ilašenko) – Kučera J., Chládek, Potěchin, Dostál, Kolářík, Šíma, Novák, Rudovský – Kos (C), Patyk, Urbanec, Krpata (A), Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, Kučera M., Rod (A), Kalla

SHC Klatovy: Kolář (Beran) – Houdek, Slavík (C), Slyšel, Šiller, Staněk, Leština – Vlček, Matiášek, Roubal (A), Tulačka (A), Reitspies, Hanzlík, Markov, Uhlík, Vracovský, Křišťál, Vavřička

Rozhodčí: Škrobák – Gabriel, Zmeškal.

SHC Klatovy
    Dnešní hosté měli start do sezóny lepší a aktuálně jsou na třetím místě. V prvním zápase sezóny přehráli doma Děčín 4:2, poté stejným poměrem vyhráli v Praze na Kobře. V posledním kole přišla první prohra sezóny, 0:4 proti Baníku Sokolov.
    Nejlepším střelcem Klatov v této sezóně je Richard Kristl, který se trefil třikrát. Nejlepšími asistenty jsou Jakub Houfek a Vojtěch Tulačka, oba tito hráči si připsali dvě gólové přihrávky. Do branky Klatov se v této sezóně zatím postavil jen Adam Beran, který ve třech zápasech inkasoval osm branek.

Poslední zápas SHC Klatovy:

SHC Klatovy – HC Baník Sokolov 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
    SHC Klatovy
    : Beran – Šiler, Staněk, Slavík, Váchal, Houfek, Sysel, Kristl, Vlček, Hanzlík, Červenka, Markov, Matiášek, Vracovský, Tulačka, Leština, Roubal, Vavřička

HC Řisuty
    Po špatném vstupu do sezóny jsou Buldoci po třech odehraných zápasech stále bez bodu a na posledním místě v tabulce. V prvním kole Řisuty prohrály v Sokolově 3:7, poté přišly prohry doma s Bílinou 4:8 a o víkendu v Mostě 4:11.
    Nejlepším střelcem středočechů je nová akvizice Josef Urbanec, který si ve třech zápasech připsal tři přesné zásahy. Pořadí asistentů vévodí Ondřej Krpata se čtyřmi gólovými nahrávkami. V brance Řisut se letos představili dva brankáři, David Stahl a Jan Ilašenko. První jmenovaný nastoupil do všech zápasů, ve kterých odehrál 127 minut a inkasoval 17 gólů. Ilašenko nastoupil do dvou utkání, za 53 minut dostal 9 branek.

Poslední zápas HC Řisuty:

MOSTEČTÍ LVI – HC Řisuty 11:4 (4:0, 4:2, 3:2)
    Branky a nahrávky
    : 32. Hampl (Dostál), 40. Urbanec (Kos), 52. Chládek (Krpata), 58. Kolářík (Kos)
    HC Řisuty: Stahl, od 24. min. Ilašenko – Rudovský, Kolářík, Dostál, Potěchin, Chládek, Šíma, Novák, Kučera J. – Kos (C), Patyk, Urbanec, Krpata (A), Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, Kučera M., Kalla

Vítejte u online přenosu ze zápasu 2. ligy sk. Sever. Dnes je na programu páté kolo a jedním ze tří zápasů je střetnutí mezi HC Řisuty a SHC Klatovy. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Klier

Branky a nahrávky: 28. Fortelka (Náprstek, Šíma), 54. Krpata (Kalla, Dostál), 60. Rod (Urbanec)

HC Řisuty: Stahl (Ilašenko) – Kučera J., Kolářík, Chládek, Potěchin, Dostál, Šíma, Novák, Rudovský – Urbanec, Kos (C), Rod (A) – M. Kučera, Kalla, Krpata (A) – Náprstek, Hampl, Fortelka – Patyk, Piovarči

Rozhodčí: Škrobák – Gabriel, Zmeškal