Boston – Detroit 2:3 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Buffalo 5:1 (kon.)
Montreal – Toronto 3:5 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (kon.) | Colorado – Dallas 1:3 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 7:4 (kon.)
Colorado Avalanche
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Dallas Stars
Čtvrtek 27.09.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci ze středy na čtvrtek má nejlepší hokejová liga světa na svém programu celkem sedm přípravných zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma týmy z Centrální divize. Colorado Avalanche přivítají Dallas Stars. Úvodní vhazování bude přitom v Pepsi Center vhozeno v 03:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

COLORADO AVALANCHE

Avalanche si dnes zahrají svůj čtvrtý přípravný zápas před sezonou 2018/2019. Vstoupí do něj přitom s bilancí jedné výhry a dvou porážek.

Naposledy hráli hokejisté Colorada v úterý, 25. září, přičemž na ledě Vegas Golden Knights zvítězili 5:3. Autorem vítězné branky se stal útočník Scott Kosmachuk. Mezi třemi tyčemi si pak odbyl debut v NHL Čech Pavel Francouz a do statistik zapsal 29 úspěšných zákroků.

DALLAS STARS

Stars mají v přípravě odehrány čtyři zápasy s bilancí tří výher a jedné porážky po nastaveném čase.

Minulý zápas odehráli v úterý, 25. září, doma proti Minnesotě Wild, a zvítězili v něm 5:3. Dvakrát se v utkání podařilo skórovat kapitánovi týmu, útočníkovi Jamiemu Bennovi. Po dvou kanadských bodech (gól, asistence) pak nasbírali také obránce Esa Lindell a útočník Roope Hintz.

STATISTICKÉ POROVNÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ
    (Statistiky: Příprava před sezonou 2018/2019)

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Příjemnou čtvrteční noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování přípravného utkání NHL mezi týmy Colorado Avalanche a Dallas Stars.

Colorado Avalanche: Varlamov (Francouz) – Zadorov (A), Barberio, Nemeth, Alt, Graves, Bojkov – Calvert, Söderberg (A), Kaut – Wilson (A), Jost, Andrighetto – Lewis, Shvyrev, Bass – Kamenev, Dries, O'Connor

Dallas Stars: Bishop (Bow) – Bayreuther, Polák (A), Hanley, Honka, Nyberg, Scarlett – Shore (A), Hintz, Ničuškin – Gurjanov, Dickinson, Pitlick (A) – Elie, Smith, Ritchie – Mersch, Dowling, Condra

Rozhodčí: Kyle Rehman, Tom Chmielewski – Brian Mach, Kiel Murchison.

DAL: Bishop – Bayreuther, Polák – Shore, Hintz, Ničuškin

Zahajovací formace stojí na modrých čarách, v Pepsi Center zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, přípravné utkání mezi Avalanche a Stars začne co nevidět.

Na úvodní vhazování se do středového kruhu staví Carl Söderberg a Roope Hintz, jdeme na to!

00:01

00:03
    Na buly byli úspěšnější hostující hokejisté.

00:11
    K první střele se ovšem dostali domácí Avs. Bekhendem to zkusil Calvert, Bishop ale vyrazil.

00:37
    Jostova střela z levého kruhu, brankář Dallasu nyní podržel kotouč a hru raději přerušil.

01:27
    Zakázané uvolnění v podání Hvězd, hra se vrátí zpět před Bishopa.

01:56
    Úvod utkání patří zatím jednoznačně domácímu celku, který se opět drží v útočné třetině.

02:23
    Shvyrev vystřelil z pravé strany, Bishop ale zapsal třetí úspěšný zákrok.

03:22
    Avalanche odpískána přihrávka rukou, vhazovat by se mělo ve střední zóně.

04:07
    Puk si to namířil mezi diváky, následovat bude další buly ve střední třetině.

04:37
    Velká šance pro Wilsona, ten ovšem z předbrankového prostoru na Bishopa nevyzrál.

04:56
    Kotouč skončil v ochranné síti za Bishopovými zády, hra je tedy přerušena.

04:58
    Vhazovalo se ve střední zóně u trestné lavice Stars.

05:42
    Kamenev otestoval Bishopovu pozornost, brankář Dallasu byl ale znovu připraven na správném místě.

06:07
    Na druhé straně tu máme pokus z hole Ničuškina, Varlamov zapisuje svůj první zákrok v dnešním utkání.

06:20
    Touš opustil hrací plochu, proběhne první reklamní přestávka.

06:20
    Konec reklamní přestávky, Calvert a Dickinson na vhazování ve středovém kruhu.

06:44
    Icing v podání hokejistů Colorada.

06:55
    Zadorov zablokoval střelecký pokus Gurjanova, Varlamov tak zůstal bez práce.

07:10
    Ochozy aplaudují hitu Zadorova na Pitlicka.

07:21
    Střely na bránu: 5 – 1

08:30
    Nyberg vystřelil od modré čáry, Varlamov ale zasáhl bez větších problémů.

08:47
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění, vhazovat se tak za moment bude opět poblíž Varlamova.

08:52
    Hintz tečoval ihned po vhazování mezi kruhy střelu spoluhráče od modré čáry, ruský gólman ve službách Avs ale předvedl dobrý postřeh.

09:07
    Na opačné straně kluziště šance pro Shvyreva, Bishop ale vyráží.

10:01
    Jsme v polovině první třetiny, Avalanche hrají se Stars zatím bez branek.

10:25
    Střela Gurjanova zablokována Gravesem do ochranné sítě, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

10:25

10:53
    Andrighetto střílel ze středu útočného pásma, kotouč ale skončil v ochranné síti.

11:24
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Eric Condra – 2 min., podrážení).

11:24
    Avalanche si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazování po pravici Bena Bishopa.

11:45
    Jostova střela z pravého kruhu pro vhazování, Bishop vyráží.

12:25
    Condrovi začíná běžet už druhá trestná minuta.

12:34
    Střelecký pokus Barberia z levé strany trefil Bishopa do masky, rozhodčí hru přerušují.

12:34
    Vhazuje se po pravici brankáře Dallasu.

13:08
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovku, a otevírají tak skóre utkání! Kamenevovu střelu bez přípravy tečoval za Bishopova záda před brankou stojící TY LEWIS. Jeho první gól v přípravě před sezonou 2018/2019, 1:0! Asistence: Vladislav Kamenev, Martin Kaut.

14:31
    Střely na bránu: 9 – 3

15:13
    Střela Barberia zablokována Hanleym, Bishop tak mohl zůstat v klidu.

15:30
    Tentokrát střílel Andrighetto, gólman Stars ale znovu bez práce.

16:25
    Hra přerušena, následuje další z reklamních přestávek.

16:25
    3 minuty a 35 vteřin do konce první třetiny. Na buly po pravici BEna Bishopa se staví Shvyrev a Smith.

16:30
    Pokus Nemetha od modré čáry nepřesný.

17:18
    Na opačné straně vystřelil zleva od modré čáry Hanley, Varlamov puk podržel ve své moci a hru přerušil.

17:26
    Hokejisté Colorada vyhodili na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude opět v jejich obranné zóně.

17:45
    Další icing od domácích.

18:05
    Shoreova střela z pravé strany zablokována Jostem, Varlamov tak přímému ohrožení čelit nemusel.

19:01
    Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.

19:57
    V první třetině se už nic dalšího nestane.

20:00
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., krosček).

20:00
    Po 1. třetině: Avalanche vs Stars 1:0

Úvodní dvacetiminutovka přípravného utkání mezi Avalanche a Stars je minulostí. Do šaten přitom mohou odcházet spokojenější domácí hokejisté, kteří vedou 1:0. Autorem toho zatím jediného gólu je útočník Ty Lewis, který na začátku čtrnácté minuty tečoval při přesilovce za Bishopa střelu spoluhráče Kameneva.

Trestné minuty: 2 – 2

Oba týmy se vrátily zpět na led Pepsi Center, prostřední část začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:02
    Stars zahajují druhou třetinu na přesilovce. V samotném závěru úvodního dějství totiž dostal trest Zadorov.

20:31
    Shoreova střela zablokována Nemethem.

20:55
    Dallas právě vstřelil branku!
    Také Stars využívají svou první početní převahu dnešního utkání, máme srovnáno! Proti střele Honky od modré čáry ještě stačil Varlamov zasáhnout. Na následnou dorážku ROOPEHO HINTZE už byl ale brankář Avs krátký. Finský útočník si tak připisuje už svojí třetí branku v přípravě, 1:1! Asistence: Julius Honka, Devin Shore.

22:47
    Puk v ochozech Pepsi Center, hra je přerušena.

22:49
    Vhazovalo se po levici Semjona Varlamova.

22:51
    Bass vyhrál buly a ke střele ihned napřáhl Honka. Minul ovšem tři tyče.

23:03
    Další střela od Honky, tentokrát už musel Varlamov zakročit.

23:20
    Dallasu vyšel start do druhé třetiny velmi dobře.

23:30
    Střelecký pokus Gurjanova zablokován Nemethem.

24:20
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., držení).

24:20
    První přesilová hra Colorada byla úspěšná. Uspějí domácí i tentokrát?

24:25
    Dickinson vyhrál buly, jeho spoluhráčům se následně podařilo vyhodit.

24:55
    Nepřesná rozehrávka Avs, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

25:21
    Začíná druhá minuta z trestu Poláka.

25:30
    Andrighetto vystřelil z levého kruhu a za Bishopem se ozvala branková konstrukce!

25:57
    Scarlett to zkusil zprava při vlastním oslabení, Varlamov ale vyrazil.

26:20

26:36
    Střely na bránu: 9 – 9

27:11
    Kotouč opustil hrací plochu, proběhne reklamní přestávka.

27:11
    Zpět do akce! Jost a Dowling v souboji na buly po pravici Bena Bishopa.

28:04
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Patrik Nemeth – 2 min., podrážení).

28:04
    Druhá početní výhoda také pro Dallas. Vhazování po pravici Semjona Varlamova.

28:56
    Dobrá šance pro Mersche, Varlamov ale dokázal odolat.

29:05
    Dowlingova střela z pravé strany minula tři tyče, Varlamov tak v tomto případě bez práce.

30:04

30:11
    Máme za sebou polovinu utkání a Avalanche hrají se Stars nerozhodně, 1:1.

30:54
    Varlamov má kotouč ve svém držení, je tu reklamní přestávka.

30:54
    Můžeme opět pokračovat. Söderberg a Pitlick na vhazování po levici brankáře Avalanche.

31:20
    První polovina druhé třetiny vyšla mnohem lépe hostujícím Hvězdám. Podaří se Coloradu nyní zabrat?

32:29
    Andrighetto zkusil štěstí z pravé strany, Bishop ale pozorný.

32:41
    Bekhend Kameneva od pravého mantinelu, Bishop ovšem opět zasahuje.

33:13
    Na druhé straně minul Varlamovovu bránu zleva Dowling.

33:33
    Také střelecký pokus spoluhráče Bayreuthera postrádal přesnost.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

34:19
    Hra přerušena, na řadě je další reklamní přestávka.

34:19
    5 minut a 41 vteřin před koncem druhé třetiny se vhazuje po levici Bena Bishopa mezi hole Söderberg a Hintze.

34:41
    Střely na bránu: 13 – 13

35:45
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., krosček).

35:45
    Třetí početní převaha domácích a spolu s tím vhazování po levici Bena Bishopa.

36:30
    Kamenev střílel z první, gólman hostů al dokázal vyrazit.

36:35
    Následný pokus Barberia byl zablokován do ochranné sítě.

36:46
    První polovina z trestu Dickinsona je minulostí.

37:24
    Stars se dostali při vlastním oslabení do situace 2 na 1! Smithova střela z pravého kruhu ovšem zamířila mimo Varlamovovu svatyni.

37:45

38:04
    Bishop vyrazil střelu Driese do ochranné sítě.

38:29
    Bayreutherovo nahození od modré končí v rukavici Varlamova.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé části.

39:17
    Polák zablokoval střelu Wilsona, na druhou stranu spěchá Pitlick.

39:24
    Po Pitlickově přihrávce střílel Hanley, Varlamov ale stál na správném místě.

40:00
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Tyler Pitlick – 2 min., vysoká hůl).

40:00
    Po 2. třetině: Avalanche vs Stars 1:1

Máme za sebou už čtyřicet minut přípravného utkání mezi Avalanche a Stars. Skóre je nerozhodné, 1:1. Po 55 vteřinách od úvodního buly druhé třetiny totiž srovnal dorážkou útočník Dallasu Roope Hintz. Hosté působili během prostředního dějství lepším dojmem.

Trestné minuty: 4 – 8

Hokejisté Colorada a Dallasu zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí perioda začne za malou chvíli!

40:01

40:02
    Avalanche začínají třetí třetinu početní výhodou.

40:45
    Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, čároví odpískali ofsajd.

41:14
    Kamenev střílel z pravé strany, na Bishopa si ale nepřišel.

42:00

42:22
    Brána za Varlamovovými zády je mimo své obvyklé postavení, sudí hru přerušují.

42:22
    Vhazuje se po levici brankáře Colorada.

42:36
    Domácí se provinili icingem, vhazovat se tak bude opět před Varlamovem.

43:45
    Z ostrého úhlu zkusil bekhend Gurjanov, Varlamov si ale svou levou tyč pohlídal.

43:49
    Ihned po vhazování vyzkoušel Varlamova bekhendem také Pitlick, gólman Avs ale znovu zasáhl.

44:11
    Zakázané uvolnění Colorada.

44:24
    Hosté jdou v pětačtyřicáté minutě do vedení! Varlamova prostřeluje TYLER PITLICK. Pro šestadvacetiletého útočníka je to první trefa v přípravě, Dallas vede 2:1! Asistence: Denis Gurjanov, Jason Dickinson.

45:00
    Střelecký pokus Alta od modré zablokován prvním bránícím hráčem, kterým byl Elie.

46:09
    Hra přerušena pro ofsajd, pokračovat budeme po reklamní přestávce.

46:09
    Zpět do akce! Söderberg a Shore na vhazování ve střední třetině u trestné lavice Hvězd.

46:52
    Barberio střílel od modré bez přípravy, minul ovšem Bishopovu bránu.

47:06
    Střely na bránu: 18 – 22

47:46
    Gurjanov mohl poslat Stars do dvoubrankového vedení, Varlamov ale podržel své mužstvo.

48:49
    Bayreuther vystřelil od modré čáry, gólman Colorada připraven.

48:49
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cody Bass – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Gemel Smith – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

48:49
    Pokračujeme klasicky v pěti na obou stranách. Vhazování po pravici Semjona Varlamova.

49:03
    Zakázané uvolnění v podání Avs.

49:46
    Stars přidávají třetí gól! Obstaral jej JULIUS HONKA. Jeho první trefa v přípravě před nadcházející sezonou, druhý bod v dnešním zápase, 3:1 pro Hvězdy! Asistence: Joel Hanley, Justin Dowling.

50:21
    Alt zablokoval střelecký pokus Shorea, Varlamov tak bez práce.

50:52
    Také střela Pitlicka byla zablokována, gólman Avs tak opět zasahovat nemusel.

51:01
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých devět minut a Stars vedou na ledě Avalanche 3:1 Dokáží ještě domácí nějak zdramatizovat tento duel?

51:45
    Bishop zasahuje proti střele Gravese od modré čáry, 8 minut a 15 vteřin před koncem třetí třetiny proběhne reklamní přestávka.

51:45
    Konec reklamní přestávky, Söderberg a Elie na buly po pravici gólmana hostů.

51:51
    Söderberg už zvedal ruce nad hlavu, Bishop jej však na brankové čáře vychytal skvělým zákrokem!

53:19
    Gurjanov míjí z levé strany Varlamovovu svatyni.

54:01
    Na druhé straně to zkusil od modré Bojkov, Bishopa ovšem neohrozil.

54:06
    Střely na bránu: 20 – 27

54:59
    Postavení mimo hru ze strany Avs, následuje poslední reklamní přestávka.

54:59
    Kamenev a Dickinson v souboji na vhazování ve střední zóně poblíž trestní lavice Dallasu.

55:22
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Vladislav Kamenev – 2 min., podrážení).

55:22
    Třetí přesilová hra Stars, vhazování po levici Semjona Varlamova.

56:10
    Hosté se zatím k ničemu nemohou dostat. K dispozici mají ale zase dvoubrankový náskok.

56:23
    Začíná druhá minuta z trestu Kameneva.

57:22

57:52
    Varlamov je na střídačce, Colorado to zkusí v šesti!

58:02
    Skvělý Bishop! Brankář Dallasu nyní sebral gól Jostovi.

58:18
    Hintz mohl skórovat do opuštěné brány soupeře, do střely mu ale nakonec vložil hůl Zadorov.

58:51
    Stars vyhodili na zakázané uvolnění.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:23
    Hintz měl další dobrou příležitost skórovat do prázdné brány, avšak znovu neuspěl.

59:48
    Střela Barberia minula tři tyče, hosté následně poslali puk na icing.

59:57
    Ještě jedno zakázané uvolnění v podání Dallasu. Do konce už ale zbývají pouze tři vteřiny.

Konečný výsledek: Avalanche vs Stars 1:3

Dnešní přípravné utkání mezi Avalanche a Stars skončilo výhrou hostů 3:1. Svěřenci Jima Montgomeryho podali v zápase o něco lepší výkon, než soupeř, a zaznamenali tak v přípravě před sezonou 2018/2019 čtvrtou výhru.

SO 29. 09. 2018, 02:00: @ STL

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné čtvrteční ráno! (06:03:31)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 14. Lewis (Kamenev, Kaut) – 21. Hintz (Honka, Shore), 45. Pitlick (Gurjanov, Dickinson), 50. Honka (Hanley, Dowling)

Rozhodčí: Kyle Rehman, Tom Chmielewski – Brian Mach, Kiel Murchison

Diváci: neuvedeno