Ath. Bilbao – Real Sociedad 1:3 (kon.)
Athletic Bilbao
1:3 (1:1)
Real Sociedad San Sebastian
Pátek 05.10.2018, 21:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 8. kolo
    74. Mikel OYARZABAL - 1:3

74
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Stejně jako v úvodním poločase si míč na penaltový puntík postavil MIKEL OYARZABAL. Tentokrát nemířil doprostřed pod břevno, ale překvapil Simóna přízemní střelou k pravé tyči. San Sebastian tak učinil další důležitý krok k vítězství v prestižním derby o Baskicko.
    47. Luca SANGALLI - 1:2

47
    San Sebastian vstoupil do druhé půle stylově a hned si vzal vedení zpět! Zubeldia u půlící čáry vystihl přihrávku a mohl se rozběhnout po pravém křídle. Následně odcentroval na penaltový puntík, kam si naběhl LUCA SANGALLI a kopl míč mimo Simónův dosah. Sangalli tím korunuje svůj výkon, už v prvním dějství totiž dravým průnikem zařídil penaltu.
    32. Iker MUNIAIN - 1:1

32
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Zklamání z inkasované branky záhy vystřídala radost z vyrovnání! Ve správný čas na správném místě stál IKER MUNIAIN, který odražený míč dorážel do brány z bezprostřední blízkosti.
    30. Mikel OYARZABAL - 0:1

30
    Penaltovým katem se stal MIKEL OYARZABAL. Nic nevymýšlel, prostě zavěsil míč pod břevno. Do boku skákající Simón zůstal bez šance.

Lukáš Jasoněk

Branky: 32. Muniain – 30. Oyarzabal (pen.), 47. Sangalli (Zubeldia), 74. Oyarzabal (pen.)

Karty:   19. de Marcos (ATB), 26. Susaeta (ATB), 30. I. Martínez (ATB), 31. I. Williams (ATB), 39. Dani García (ATB), 67. Raúl García (ATB) – 38. Zubeldia (RSC), 57. Moyà (RSC), 70. Zurutuza (RSC), 83. Illarramendi (RSC), 90+2. Bautista (RSC)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:19.
    Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (69. Capa), Yeray, I. Martínez, Berchiche – Raúl García (69. Aduriz), Dani García, Beñat (84. San José) – Susaeta (C), I. Williams, Muniain.
    Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Capa, Balenziaga, Nolaskoain, Unai López, San José.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Espinoza, A. Elustondo, Navas, Rodrigues – Illarramendi (C), Zubeldia – Oyarzabal (86. H. Moreno), Pardo (66. Zurutuza), Sangalli (77. Sandro Ramírez) – Bautista.
    Náhradníci: Rulli – Guevara, H. Moreno, Zurutuza, José, Sandro Ramírez, Roberto López.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo

Diváci: 46 684