Žilina – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.) | Košice – Nitra 3:1 (kon.) | Zvolen – MAC Budapešť 5:3 (kon.)
Detva – Trenčín 2:4 (kon.) | Miskolc – Banská Bystrica 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 2:1 (kon.)
MsHK Žilina
4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Pátek 05.10.2018, 17:30 • Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Zápas dlouhou dobu směřoval k remíze, ale tu odmítl svou povedenou střelou od modré čáry dobře známý obránce z české extraligy Jiří Kučný tak zamítl chystané prodloužení a rozhodl zápas pro Źilinu v poměru 4:3. Dobrá zápas sehrál Lukáš Hvíla, který si připsal 3 body (1+2) a zajímavostí je, že Žilina všechny branky vstřelila v závěru všech třetin. Liptovský MIkuláš tak odjíždí ze Žiliny smutně bez bodu. Mějte pěkný večer. (19:55:46)

59:50
    Oddechový čas pro domácí.

59:50
    Žilina vstřelila branku!
    Exvsetínský JIŘÍ KUĆNÝ vypálil od modré čáry a puk si našel cestu přes všechny hráče za záda Kislicyna 4:3! Asistence: Lukáš Hvíla, Jakub Ručkay.

59:37
    Hvila se s tím nepáral vystřelil pohotově, ale branku netrefil.

59:11
    Ručkay nedokázal svou střelou trefit brankový prostor.

58:39
    Kriška zablokoval kličkujícího Jenčíka.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Piatka nedokázal zpracovat přihrávku Sukela.

56:55
    Liptovský Mikuláš zakládá založení svého útoku za svou brankou.

56:07
    Odražený puk sebral domácí obránce a vyndal kotouč do středního pásma.

55:39
    Nyní to vypadá, že remíza vyhovuje oběma týmům.

54:51
    Piatka si dobruslil nahozený puk a vystřelil na domácího brankáře, kterému nebyla rozhodčím umožněna rozehrávka puku.

54:07
    Mezovský pouze nahazuje kotouč podél mantinelu do útočného pásma.

53:28
    Ani střela přes obránce nepřekvapila spolehlivé českého ochránce žilinské branky Hořčičku.

52:45
    Rychlý přechod hostujícího celku do útočného pásma končí střelou Uhríka, kterou v pohodě zachytává Hořčička.

51:57
    Pastor se Števuliakem rozhodně nebudou nejlepší kamarádi.

51:13
    Jankovič se z pozice obránce zjevil sám před Kislicynem, ale ten předvedl famózní zásah!

50:33
    Vybíral neuspěl v souboji jeden proti jednomu konkrétně Beránkovi.

49:45
    Kriška si pohrál domácí obranou, ale ztroskotal na výborném Hořčičkovi, který vytáhl perfektní zásah!

49:21
    Kislicyn se zmocnil kotouče, bude se tedy vhazovat před jeho brankou.

48:45
    Hra se odehrává převážně v útočném pásmu.

48:00
    Snaha na úkor přesnosti oběma celkům rozhodně neschází.

47:24
    Kislicyn při zásahu posunul svou branku z určené výseče střela domácích i tak šla mimo určený prostor.

47:03
    Vhazuje se po pravé straně ruky Luboše Hořčičky.

46:31
    Hvila nahodil puk do útočného pásma a ten končí až v lapačce Antona Kislicyna.

45:54
    Zakázané uvolnění Liptovského Mikuláše.

45:09
    Nebezpečná střela žilinského obránce od modré čáry, ale clonící hráč dle rozhodčího porušil pravidlo o postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra se stěhuje do středního pásma.

44:22
    Na modré čáře vystřelil Žiak a puk ukryl do své lapačky bezpečně brankář Hořčička.

43:39
    Po Baginově střele Kislicyn raději zásahem přerušuje hru.

42:57
    Barta těsně svou střelou minul hostující branku.

42:15
    Tandem hostí nevedl k úspěchu opět dobře zasáhl Horčička.

41:37
    Skvělý bodyček na modré čáře předvedl Jankovič.

40:42
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Po velmi nenápadné akci máme vyrovnáno na 3:3 po brance MAROŠE PIATKY! Asistence: Patrik Oško, Patrik Števuliak.

40:01

Ve druhé třetině padla jedna branka na každé straně což značí stále jednogólové vedení 3:2 pro celek Žiliny po 40 minutách. Poslední část hry bude zahájena cca v 19.15 hodin.

38:05
    Liptovský Mikuláš má tlak díky svému skvělému bruslení čtvrté lajny.

37:19
    A Žilina využívá přesilovou hru. Kdy Bagin poslal puk na levý kruh, kde stál LUKÁS HVILA a svou lišáckou střelou propálil Kislicyna mezi jeho rukou a tyčí – 3:2! Asistence: Emil Bagin, Lukáš Matejka.

36:54
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., podrážení).

36:24
    Kriška prověřil svou střelou Hořčičku.

35:38
    Signalizovaný trest pro Žilinu se po inkasované brance neukládá.

35:38
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! Skvělou práci ukázal Števuliak, který zpoza branky nabil přesně VLADIMÍROVI VYBÍRALOVI a ten z mezikruží vyrovnává na 2:2! Asistence: Patrik Števuliak, Maroš Piatka.

35:24
    Puk opět mezi diváky na tribuně a vhazuje se ve středním pásmu.

35:17
    Kotouč opustil hrací plochu a vhazovat se bude před Hořčičkou tedy v útočném pásmu Liptovského Mikuláše..

34:35
    Ofsajd domácího celku.

34:22
    Není to zakázané uvolnění jelikož byl Žiak byl rychlejší než obránce.

33:48
    Ručkay před brankou soupeře nenašel svou zajímavou přihrávkou žádného adresáta v zelenožlutém dresu.

33:04
    Před atakujícím hráčem raději puk podržel Anton Kislicyn.

32:25
    Hvilova střela od modré čáry a i následná z pravého kruhu byly zablokované obětavými obránci.

31:42
    Hořčička lapačkou přikryl kotouč a přerušuje tak hru.

31:07
    Ručkay ukázal své šikovné ruce nicméně se mu nepodařilo překonat a dostat puk za záda Kislicyna.

30:22
    Horčička betonem vyrazil do bezpečí střelu Richarda Huny.

29:31
    Števuliak našel dobře Piatku, který tentokráte vyzkoušel Hořčičku střelou švihem, ale nebyl úspěšný.

28:45
    Střelu Piatka z druhé vlny likviduje pohotově brankář Horčička.

28:08

27:45
    Hostující čtveřice se dobře brání.

26:53
    Hráčům Žiliny se povedlo získat útočné pásmo.

26:08
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Žiak – 2 min., hákování).

25:59
    Žiak nedovoleně fauloval Reháka a Žilina si zahraje další přesilovou hru.

25:22
    Beránek u modré čáry přenechal puk obránci Baginovi, který by tedy měl být v pořádku, ten se vydal na ofenzivní výlet a moc nechybělo, aby skóroval!

24:43

24:12
    Zakázané uvolnění domácího celku.

23:45
    Obránce Kučný puk zachytil až za modrou čárou ve středním pásmu.

23:08
    Nepřesná bomba Baleje.

22:43
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., nedovolené bránění).

22:43
    Z ledu se velmi těžko zvedá Bagin má problémy s pravou nohou nejspíše koleno.

22:43
    Balej to zkusil z pravého kruhu, Kislicyn byl však pozorný a dobře zasáhl.

22:17

21:57
    Rudolf Huňa se nedostal přes dvojici bránících hráčů Kuraliho se Suchým.

21:35

20:17
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., podrážení). Hraje se čtyři na čtyři.

20:17
    Kislicyna se dostal aktivní a a rychlý Balej a ten musel být zastaven jen za cenu záchranné brzdy, za kterou nedovoleně zatáhl Mezovský.

20:01

Prvních deset minut bylo jasně v réžii hostí, kdy už ve 2. minutě po kombinaci dvojčat Hunových je dostal do vedení Richard Huna. Žilině naopak vyšli poslední dvě minuty, kdy nejprve vyrovnal dorážkou Beránek a pak pěknou ranou v poslední minutě otočil stav na 2:1 Michal Barta. Druhá třetina začne cca v 18:22 hodin.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Vyrovnat mohl těsně před koncem třetiny Jakub Sukel, ale radost mu zkazil dobrým zásahem brankář Horčička.

19:35
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Źilin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

19:15
    Jozef Balej skvěle potáhl puk na pravé straně předal ho do mezikruží MICHALA BÁRTU, který svou střelou z první propálil pěkně Kislicyna – 2:1! Asistence: Jozef Balej, Ivan Jankovič.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:26
    Lukáš Matejka vystřelil od modré čáry puk se odrazil od bránícího hráče a v páde se nejlépe v předbrankovém prostoru orientoval PETR BERÁNEK a srovnává na 1:1! Asistence: Lukáš Matejka, Lukáš Hvila.

17:45
    Žilina s pukem na hokejkách operují ve středním pásmu.

16:57
    Kombinace domácích hráčů nebyla úspěšná v útočném pásmu.

16:14
    Rehák se dostal do samostatného úniku, ale byl pod tlakem obránce Bačy, takže nezakončil dle svých představ a Kislicyna nedokázal překonat!

15:18
    Brankář Hořčička se chvíli ocitl bez své hráčské hole, ale s celou ošemetnou situací si dokázal poradit.

14:31
    Komerční přestávka.

14:18
    Následně musí zasahovat brankář Kislicyn.

13:51
    Sukelova přihrávka neprošla přes dobře postaveného Baleje.

13:18
    Uhríkova formace se Žiakem opět odehrála výborné střídání.

12:43
    Beránek nahazuje puk až na zadní mantinel, bylo to s tečí, proto to nemůže být zakázané uvolnění.

11:57
    Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma.

11:04

10:39
    Suchého střela k brankáři neprošla, Sukel se ke střele již nedostal a domácí vyhazují kotouč až do útočného pásma.

10:08
    Kuraliho střela byla zblokována domácím obráncem.

09:37

09:04
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Hvila – 2 min., sekání). Bude se hrát čtyři na čtyři.

08:22
    Hvila potrápil svojí prudkou střelou Kislicyna, ale ten vše ustál bez ztráty kytičky.

07:37
    Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Korím – 2 min., sekání).

07:22
    Rudolf Huna dostal pěknou přihrávku od svého spoluhráče, který vystihl špatnou rozehrávku hostí, Huna celou akci zakončil střelou do Kislicyna, ale bylo to s faulem..

06:42
    Piatkova střela byla zlikvidována vyrážečkou Hořčičky.

06:18
    Korímova střela se stává kořistí brankáře Luboše Hořčičky.

05:55
    Spolupráce Krišky s Richardem Hunou byla domácí obranou včas zpacifikována.

05:06
    Na první pokus neuspěl, na druhou dobrou našel svého spoluhráče ve středním pásmu Sukela.

04:48
    Žiak tradičně odvedl perfektní práci při forčekingu.

04:05
    Puk na domácí střídačce vhazuje se ve středním pásmu.

03:38
    Po chybě Nadášdiho se ke střela dostal Barta, jeho střela je však zblokována obráncem do ochranné sítě.

03:05
    Aktivní hru Liptovského Mikuláše přerušuje svým zásahem Hořčička.

02:31
    Velmi dobré střídání čtvrté formace Liptovského Mikuláše.

01:41
    Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku! No a kupodivu hosté dávají branku a sice navíc po velmi pěkné kombinaci, kdy Nadášdi na modré čáře v levém kruhu našel Roberta Hunu, který přenesl hru na zcela volného bratra RICHARDA HUNU, který u pravé tyče zcela sám měl snadnou úlohu – 0:1! Asistence: Robert Huna, Tomáš Nadášdi.

01:21
    Přesilová hra se Liptovskému Mikuláši příliš nedaří.

00:55
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Źilin – 2 min., nedovolené bránění).

00:55
    Žilin to přehnal ve středním pásmu s důrazem.

00:31

00:01

Liptovský Mikuláš v bílomodročervené kombinaci, Žilina tradičně v zelenožlutých dresech.

MsHK Žilina: Horčička (Mikoláš) – Kučný, Jankovič, Žilin, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Pastor – Barta, Ručkay J., Balej (C) – Jenčík, Surovka, Huna Rudolf – Beránek, Sikela, Hvíla – Hrazdíra, Rehák, Ondruš

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn (Hollý) – Mezovský, Nádašdi, Kurali, Suchý, Nemec, Korím, Bača, Fereta – Kriška, Huna Richard., Huna Róbert – Uram, Lištiak, Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško – Žiak, Uhrík, Vybíral

Rozhodčí: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej.

Nitra – Žilina 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Žilina – MAC Budapešť 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Trenčín – Žilina 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Žilina - Banská Bystrica 3:2 po prodloužení (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)

Poprad – Žilina 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

Forma Liptovský Mikuláš:

L. Mikuláš – Nové Zámky 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Nitra – L. Mikuláš 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

L. Mikuláš – DVTK 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

MAC Budapešť – L. Mikuláš 2:3 po SN (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:2)

Detva – L. Mikuláš 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Příprava 2018:

Liptovský Mikuláš – Žilina 4:4 (2:1, 1:2, 1:1)

Branky: 8. Vybíral, 18. Žiak, 28. Heikkila, 42. Nadášdi – 7. Surovka, 23. Beránek, 31. Jenčík, 52. R. Huna

Žilina – Liptovský Mikuláš 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)

Branky: 42 R. Huna, 47. Sikela – 31. Piatka, 55. Novický

Vzájemná utkání 2017 – 18:

Žilina – Liptovský Mikuláš 4:3 po prodloužení (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 13. Pospíšil, 19. Holovič, 47. Jurík, 65. Handlovský – 5. Sukel, 18. Lištiak, 29. Kriška

Liptovský Mikuláš – Žilina 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 8. Sukel, 14. Tabaček, 55. Kriška – 38. Stupka, 53. Húževka

Žilina – Liptovský Mikuláš 2:3 po prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Branky: 24. Holovič, 43. Stupka – 28. a 35. Langhammer, 64. Rapáč

Liptovský Mikuláš – Žilina 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky: 7. Kriška, 15. Suchý – 4. R. Hruška, 15. Klimenta, 36. Pospíšil

Žilina – Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 6. Poulin, 39. Jurík, 43. Kučkin – 33. Luža

Liptovský Mikuláš – Žilina 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 6. a 28. Rapáč – 29. Stupka.

V devátém kole slovenské Tipsport lize přivítá MSHK Žilina (11) na svém ledě MHk 32 Liptovský Mikuláš (7). Oba celky v ligové tabulce dělí 6 bodů, čeká se vyrovnaný zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 19. Beránek (Matejka, Hvila), 20. Barta (Balej, Jankovič), 38. Hvila (Bagin, Matějka), 60. Kučný (Hvíla, Ručkay) – 2. Huna (Huna, Nadášdi), 36. Vybíral (Števuliak, Piatka), 41. Piatka (Oško, Števuliak)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn (Hollý) – Mezovský, Nádašdi, Kurali, Suchý, Nemec, Korím, Bača, Fereta – Kriška, Huna Richard., Huna Róbert – Uram, Lištiak, Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško – Žiak, Uhrík, Vybíral

Rozhodčí: Jonák, Müllner – Šefčík, Kacej