Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 1:4 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 1:2 (kon.) | Kladno – Kobra 13:1 (kon.)
HK MD Šumperk – Havířov 0:7 (kon.) | K. Vary – Sparta 1:4 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.)
PZ Kladno – Plzeň 2:7 (kon.) | Technika Brno – Přerov 3:2 (kon.) | Třemošná – HC Litvínov 4:3 (po pr.)
Slavia – Chomutov 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Liberec 0:5 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:5 (kon.)
Warriors Brno – Zlín 2:7 (kon.)
HC Slavia Praha
5:3 (0:0, 3:2, 2:1 - N 0:0 - 2:1)
Piráti Chomutov
Sobota 13.10.2018, 15:30 • ZS Eden • Extraliga dorostu • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dnes na led v pražském Edenu vyjede klub ze severu Čech, který se postaví domácímu celku pražské Slavii. Domácí mají zatím formu a z 8 zápasů mají 6 výher, podobně je na tom i Chomutov, který má o výhru více. Podaří se dnes pirátům z Chomutova prodloužit svoji vítěznou šňůru na číslo 6? Nebo Slavia urve svoji 7 výhru v sezoně?

Hráči již vstoupili na led a rozcvičují se. Zápas za malou chvilku začne.

00:01

00:02
    Buly bylo vhozeno.

00:56
    Hra se pomalu přesouvá do obranného pásma Slavie.

01:14
    Slavia měla první velkou šanci, kterou nevyužila.

02:25
    Slavia se teď dobře snaží hosty držet na své polovině hřiště.

03:12
    Střela, kterou vyslal kapitán sešívaných míří vedle, ale Slavia ve svém tlaku pokračuje.

04:11
    Piráti se konečně dostávají ze své poloviny a střelou, kterou bez problémů domácí brankář chytá, hru přerušují.

05:21
    Ofsajd domácích přerušuje útok sešívaných.

06:13
    Domácí zatím drží piráty jen na jejich polovině.

07:34
    Piráti začínají přebírat iniciativu a momentálně mají navrh.

08:12
    Piráti si dnes zahrají první přesilovou hru. Po faulu domácího Vymětala, který se provinil podražením jde Slavia do čtyř.

09:23
    Chomutov se sanží zatím hrát svoji přesilovou hru ve slávistickém obranném pásmu a vychází jim to.

10:05
    Hráči pirátů měli na hokejkách první gól zápasu, ale Pittr na brankové čáře puk vyrazil.

10:30

11:34
    Domácí Slavíček se snažil individuální šancí prosadit, ale chomutovští obránci mu to nedovolili.

12:28
    Ale tlak Slavie nadále pokračuje.

13:25
    Domácí mají možnost skórovat, po faulu histujícího Kalčíka, který si v souboji pomohl loktem.

14:08
    Hosté teď mohou děkovat Šatnému, který teď vytáhl nádherný zákrok. Díky němu je skóre stále 0:0.

14:49
    Domácí útok ukončuje přihrávka rukou. Hra se stěhuje do středu hřiště.

15:19
    Domácí ne a ne překonat brankáře Šatného.

15:27

15:36
    Přesilová hra se Slavii celkem vydařila, hrála v útoku, měla několik střel, ale piráty podržel dnes výborně chytající Šatný.

16:22
    Piráti mají již druhou možnost přesilovky. Po hákování domácího Krásného si zahrají druhou přesilovku.

17:12
    Chomutovský Němec vyslal velmi silnou střelou z kruhů, ale Slavii podržel Pittr.

17:55

19:00
    Slavia se snaží dohrát třetinu ve svém útočném pásmu.

19:52
    Třetina se dohrává ve středu hřiště.

20:00

První třetina zápasu mezi Slávií a Chomutovem nám zatím branku nepřinesla. Za to nám přinesla 3 vyloučení a z toho 2 na straně domácích. Je vidět, že oba dva týmy hrají opatrně a nedají si nic zadarmo. Rozhodně se máme ještě na co těšit. Druhá třetina začne v cca 16:15.

Hráči vkročili na hřiště a druhá třetina může pomalu začít.

20:01

20:03
    Buly vyhrávají hosté a cpou se dopředu.

20:46
    Chomutov naskočil do druhé třetiny ve stylu a drží Slavii v tlaku.

21:28
    Po sekání piráta Kalčíka si Slavia zahraje přesilovku.

22:58
    Slavia se snaží střílet a držet hosty ve tlaki, ale hosté se brání.

23:23
    Slavii to teď teda moc nevyšlo a Skoupý oslabuje svůj tým za podrážení.

23:33

24:09
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov se ujímá vedení, po obrovském zmatku před domácím Pittrem. Jako jediný se dokázal zorientovat JAN SPUDICH a lehkým doťuknutím dává gól.
    Asistence: Tadeáš Svoboda a Štěpán Němec.

24:22
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia vyrovnává, po střele Drába se puk odrazil od střelce branky ŠIMONA SLAVÍČKA, který tedy utkání vyrovnává.
    Asistence: Jakub Dráb, Jakub Hofmann.

27:25
    3 góly za pár minut, to je něco.
    Slavia jde do vedení po výborné individuální akci sešívaného ŠIMONA RULCE, který blafákem překonává gólmana.
    Bez Asistence

27:22
    Druhá třetina nám ani ne během 10 minut přinesla 4 branky. Tentokrát se prosadil Chomutovský MARCEL ŠTEFANČÍK po asistencích Jakuba Kovára a Jana Spudicha.

27:25
    Střídání v týmu Hc Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Šatný, přichází Malant.

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Čech – 2 min., hákování).

30:09
    Pět minut 4 branky, oba týmy momentálně hrají v obrovském nasazení a rychlosti.

30:26
    Obrovské tempo ukazuje i teď neuznaný gól na straně Slavie.

30:58
    Hra se pomalu uklidňuje, ale stále je to hra nahoru a dolu.

32:34
    Slavia se znovu stává dominantnějším týmem na ledě a měla během pár okamžiků nemálo střeleckých pokusů.

33:13
    Nálada na ledě není úplně kamarádská. Je mezi týmy vidět velká rivalita a chuť do hry.

34:37
    Tempo teď určuje spíše domácí celek a nepouští piráty k puku.

35:28
    NÁDHERA!
    Slavia jde podruhé v zápase do vedení, ale tentokrát po nádherné kombinaci útočného dua Slavíček, Hofmann. Hofmann ukázal velký přehled a za brankovou čárou posílá přesný pas na ŠIMONA SLAVÍČKA, který se nemýlil a gól do prázdné branky dává.
    Asistence: Jakub Hofmann

36:25
    Chomutov se jentak nevzdává a Slavii se snaží tlačit co to jde.

36:58
    Slavia se snažila něco vymyslet, ale její útok ukončuje ofsajd.

37:17
    Hra je momentálně velmi tvrdá a každý se snaží hrát fyzickou hru.

38:27
    Nyní se nedá řící jaký celek je lepším, protože týmy se střídají u puku.

39:32
    Piráti se snaží dohrát třetinu na slávistickém území.

40:00

Tak to bylo něco.
    Druhá třetina byla úplně odlišná od té třetiny první. Zatím padlo 5 gólů a myslím si, že třetí třetina ještě nějaké přinese. Momentální stav je 3:2 na straně domácích, ale určitě to bude boj na život a na smrt. Týmy také začaly hrát velmi fyzickou hru a rychlý hokej.
    Poslední třetina začne v cca 17:05.

Hráči jsou již na ledě a připravení na poslední část hry, která rozhodne o vítězi.

40:01

40:12
    Domácí buly vyhrávají, ale chyba v obraně je o puk připravila.

41:04
    Chomutovský Príhoda se snažil ne až tak moc silnou střelou překonat Pittra, ale měl špatně seřízená mířítka a branku minul.

41:52
    Teď na ledě bohužel jeden z chomutovských po souboji v rohu zůstává ležet.

41:52
    Za pomoci svých spoluhráčů se dostal na střídačku a snad mu není něco vážného.

42:58
    Oba týmy nechtějí nic zkazit a tak se začíná hrát opatrný hokej.

43:37
    Domácí Adam Krásný prověřil hostujícího brankáře střelou z předbrankového prostoru. Malant střelu bez problémů zlikvidoval.

44:56
    Sešívaný Hofmann zkusil střelu z nápřahu a trefil jen boční síť.

45:37
    Kluci na ledě se perou o každý milimetr na hřišti a každý puk.

46:06
    Tohle byl opravdu ostrý zákrok ze strany slávistických hráčů. Nebojím se říci, že toto byl zákrok, který měl poslat slávistického hráče na tresnou lavici.

47:42
    Jak Šimon Rulc tak Dominik Perný si jdou odpočinout na tresnou lavici. Rulc při dorážení puku seknul do brankáře a Pernému se to nelíbilo a tak se o něj postaral. Hra bude pokračovat 4 na 4.

49:00
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Príhoda – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Skoupný – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Svoboda – 2 min., krosček).

49:34
    Šimon Slavíček si jde odpočinout na 2 minuty za faul vysokou holí.

51:32
    Situace na hřišti je momentálně velmi vypjatá a na tresnou lavici se chodí častěji než na střídačku.

52:04
    O dvoubrankové vedení Slavie se postaral po zmatku před gólmanem MAXIM BRUMMEL za asistence Jakuba Altrichtera.

52:04
    Nechtěl bych počítat trestné minuty protože v tomto zápase jich celkem dost padlo. Tentokrát se jde posadit na tresnou lavici Lukáš Koblížek za nesportovní chování.

54:05
    Pátý gól Slavie je na světě!
    TOMÁŠ KLUCH pohotovou střelou překonává brankáře a Slavia jde do vedení o 3 branky.
    Asistence: Jiří Stejskal

56:55
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kluch – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Krásný – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vymětal – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Svoboda – 2 min., hrubost).

56:55
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Kovár – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Štefančík – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Iljuk – 5 min., hrubost).

57:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Maxim Brummel – 2 min., sekání).

58:35
    Piráti využívají přesilovku 5 na 3.
    Po kombinaci, kdy si to piráti dávali tak dlouho dokud nedali gól.
    Střelec gólu: MARTIN PÖSCHL
    asistence: Štěpán Němec, Jiří Kulich

Zápas vyhrávají domácí poměrem 5:3

Třetí třetina nám nabídla 3 branky a nespočet trestů. Bohužel ke konci zápasu na ledě nepanovala zrovna kamarádská atmosféra a týmy se mezi sebou do slova rvaly.