HC Litvínov – Kladno 0:5 (kon.) | Chomutov – Slavia 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:3 (kon.)
Jihlava – Č. Budějovice 3:5 (kon.) | Žďár n/S – Olomouc 1:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Salzburg 4:5 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:0, 1:1, 0:2 - N 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 18.10.2018, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Pardubice vítězí po šedesáti minutách. Mladá Boleslav alespoň vybojovala bod v prodloužení.

Děkujeme, že jste sledovali náš přenos. (20:01:54)

60:54
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

PETR FOERSTER uklidil po rychlé výměně puk k pravé tyči. Boleslavi tak zařídil alespoň bonusový bod za vítězství v prodloužení. Asistence: Mikuláš Hovorka, Jan Grim.

60:40
    Hovorka udržel puk a předává jej Grimovi. Boleslav v útočném pásmu.

60:09
    Kotouč má ve své moci tým Boleslavi.

60:01

Základní zápas tedy dvěma góly ve třetí třetině rozhodlo ve svůj prospěch Dynamo.

Následovat bude dodatečné prodloužení o bonusový bod.

59:49
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Mert – 2 min., hákování).

59:30
    Klikorka ještě sám přes celé kluziště zaváží kotouč k soupeřově brance.

59:12
    Oddechový čas pro hosty.

59:12
    Dynamo odehrává jen na zakázané uvolnění. Boleslav už pochopitelně hraje bez gólmana.

58:47
    Boleslavští se ještě snaží zvrátit zápas. Dynamo zatím dobře cloní střely.

58:15
    Koffer stíhá Hovorku v cestě za pukem.

58:07
    Oddechový čas pro domácí.

57:53
    Dynamo drží dvougólové vedení, Boleslav se zatím marně tlačí do vážnějšího ohrožení Vlka.

57:19
    Buckova přízemní rána zastavena betonem Zeithamla.

55:40
    Dlask převzal kontrolu nad pukem po vyhrané buly a zahazuje kotouč pryč.

55:34
    Rozlílek znovu zametal z pozice mezi kruhy. Boleslavští tam Dynamu nechávají dost prostoru.

54:59
    Blažejovo nahození nedorazilo k Zeithamlovi. Boleslav se následně osvobodila.

54:50
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Simon – 2 min., držení).

54:44
    Hra přerušena. Sudí vhodí puk před Vlka.

54:34
    Vlk vyráží dalekonosnou střelu Hovorky před sebe.

53:43
    Dynamo právě vstřelilo branku!

Boleslav si nerozuměla v rozehrávce a pod tlakem chybovala. Puku se zmocnil mezi kruhy Koffer, nechal si Zeithamla vybruslit z brankoviště a vrátil kotouč k pravé tyči ONDŘEJI ROHLÍKOVI. Tomu stačilo jen dosunout puk do úplně prázdné klece. Asistence: Filip Koffer, Jakub Mert.

52:52
    Kostka si lobem nahodil puk k boleslavské bráně. Sám ale neprošel.

52:23

Obránce vystartoval proti Pochobradskému za bránou. Pardubický útočník si nenechal vypíchnout kotouč a využil otevřeného prostoru MICHALA ROUHY. Z bezprostřední blízkosti překonává Zeithamla. Asistence: Michal Pochobradský, Dominik Chára.

52:16
    Útočné snažení Dynama pokračuje.

51:49
    Bučko objel Hovorku, ten ho aspoň donutil zajet do rohu pásma.

51:29
    Bruslařům se podařilo vyklidit pásmo.

51:11
    Jako kdyby obě mužstva už nechtěla třetí třetinu dohrát v pěti. Další oslabení si zahraje Mladá Boleslav.

51:21
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Procházka – 2 min., krosček).

51:00

50:46
    Rozlílek se před brankovištěm udržel na kotouči a střílel jen do Zeithamla.

50:22
    Boleslav musela zabojovat za bránou, nakonec vyváží kotouč ven.

49:22
    Závora ukradl puk a mohl sám dopředu. Rozjížděl se ale z nuly a byl rychle dostižen.

Trejbal pak neuspěl proti Zeithamlovi. Pálil z pravého kruhu na vzdálenější tyč.

49:07
    Boleslav vyhazuje.

48:56
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Foerster – 2 min., krosček).

48:51

48:43
    Jedovka Dottera. Vlk nastavil beton.

48:12
    Koffer schytal nepříjemnou ránu a v předklonu odjíždí sám na střídačku. Hra pokračuje v rohu pardubického obranného pásma.

47:48
    Boleslav dobře kombinovala. Grim na mezikruží ale promáchl a netrefil kotouč čistě.

46:51
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rohlík – 2 min., nesportovní chování).

46:25
    Bučko nenechal Dlaska rozehrát a vložil mu do pasu svou dlouhou hůl.

45:44
    Hovorka absorboval soupeřovo zakončení do chrániče. Zeithaml mohl zůstat v klidu.

45:18
    Sýkora chtěl ohrozit Vlka od modré, ale puk mu sjel z čepele.

44:27
    Sledujeme pasáž, kdy oba celky střídavě odrážejí ofenzivní nájezdy protivníka.

43:41
    V posledních minutách to stadiónem několikrát zadunělo. Zdá se, že hráči přitvrdili v osobních soubojích.

42:58
    Bucek zůstal volný na pravé straně. Vyzkoušel Zeithamla zakončením k bližší tyči. Boleslavský gólman úspěšně prošel testem.

42:36
    Zeithaml nastavil beton proti střele Blažeje od modré. Puk se odráží ke stropu arény.

42:08
    Pokusu Pochobradského nechyběl švih. Bránu netrefil.

41:47
    Bruslaři operovali v útočném pásmu, ofenzivní snaha končí střelou Vladislava Houšky z ostrého úhlu. Vlk u pravé tyče nenechal prostor.

41:15
    Vladislav Houška ostře napálil puk z dálky. Kroutí ale hlavou nad její nepřesností.

40:47
    Bucek si jako poslední hráč dovolil kličku soupeři.

40:07
    Bucek hned v úvodu zkontaktoval u mantinelu Procházku, který se musel zbavit kotouče.

40:01

Druhá část přinesla dvě branky. Ve vlastním oslabení se za Pardubice prosadil Jakub Mert, který využil přesilovkou pasivitu Boleslavi. Bruslařům trvalo vyrovnání jedenáct minut. Vlka tvrdě propálil Andrej Moravčík.

Zápas je stále vyrovnaný. Třetí třetina začne v 19:13.

40:00

39:48
    Rohlík si vyjel do střelecké pozice. Zeithaml vykopává do strany.

39:18
    Dotter si řekl Klikorkovi o přihrávku a posíla dopředu na Vlka.

38:46
    Boleslav se přemístila k soupeřově bráně. Puk putuje spíše po rozích.

38:20
    Nikdo z Pardubických netečoval Buckovo nahození.

37:45
    Chára ztratil balanc, přesto slušně vypálil. Zeithaml škrtl o puk a přizvedl ho nad bránu.

37:12
    Moucha úplně nezpracoval nadějnou přihrávku za obranu.

36:39
    Boleslav soupeře aktivně napadá v jeho pásmu.

36:00
    Vladislav Houška prokázal odvahu, přes dva beky Dynama už ale s pukem neprošel.

35:25
    Vladislav Houška napállil jen Kostku do výstroje.

34:38
    Bučkova nadějná střela na protější tyč, Zeithaml chytá.

Na druhé straně zastavil Imlaufovu šanci Vlk.

34:18
    Momentálně se žádný hráč u puku dlouho neohřeje.

32:40

Bruslaři se dlouho odhodlávali ke střele od modré. Nakonec zůstalo vždy jen u nápřahu. Postupně se ale Středočeši propracovali blíže k bráně, kde z mezikruží prostřelil Vlka tvrdou ránou z voleje ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: Karel Klikorka, Jan Závora.

32:14
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Mert – 2 min., podrážení).

31:45
    Koffer krouží s pukem za boleslavskou klecí.

30:28
    Vladislav Houška je při chuti. Na konci střídání obral soupeře za bránou o puk. Poté objel bránu a přenechával puk najíždějícímu spoluhráči. Ten ho ale nepřevzal.

Na druhé straně pálil Rozlílek.

Poté si zaútočili i domácí. Michal Simon z voleje netrefil bránu.

30:04
    Vladislav Houška lehl Blažejovi do přihrávky.

29:19
    Klikorka se procpal do průniku a zametal kotouč před bránu, kde ale nikdo z Bruslařů nestál.

28:50
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Procházka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kostka – 2 min., hrubost).

28:22
    Koffer chtěl obejít Hovorku, ale ten mu svou mohutnou postavou vystavil stopku.

28:08
    To už ale neplatí. Další pardubický útok začíná od Vlka.

27:53
    Pardubice operují v útočném pásmu.

27:10
    Cháru v zárodku protiútoku zpacifikovala hned trojice Boleslavských.

26:32
    Dubovčí zadržel Šímu na pravé straně.

26:08
    Sýkora o pravý mantinel na Simona. Simon se pokoušel uvolnit kličkou, ale přišel při tom o puk. Vlk tentokrát nemusel zasahovat.

25:53
    Icing domácího týmu.

25:31
    Zeithaml zastavil bleskový výpad Trejbala levým betonem.

24:59
    Klikorka si několikrát vyměnil puk s Vasilevem. Poté ho ale trefil do bruslí a Boleslav ztrácí pásmo.

24:59

24:10
    Hrádek osvobozuje Pardubice bekhendem.

23:47
    Procházkovi přeskočil kotouč hůl. Boleslav musí začít odznovu.

23:13
    Tentokrát Dotter volil střílenou přihrávku na teč Foersterovi. Puk byl přesměrován mimo tři tyče.

23:01
    Dotter nahodil na Vlka. Tomu kotouč na chvíli vypadl, dorážku nakonec neřipustil.

22:56
    Trenér Dynama Richard Král si volá rozhodčího. Zřejmě se mu zdálo, že boleslavský hráč zakopl sám.

22:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Trejbal – 2 min., podrážení).

22:28
    Koffer práskl do bruslí a narazil si puk o Zeithamlovy betony. Boleslavští ale zažehnávají nebezpečí.

22:02

21:47
    V závěru přesilové hry se Boleslav ještě snaží zahltit Vlka střelami. Jsou ale nepřesné.

21:05

Špatnou přesilovku Boleslavi stíhá tvrdý trest. Pardubičtí ujeli ve dvou sami na gólmana. Pochobradský posunul doleva na JAKUBA MERTA, který si už před ležícím Zeithamlem poradil. Asistence: Michal Pochobradský, Martin Kostka.

20:37
    Bruslaři se zatím do útočení nepustili.

20:03
    Druhá třetina začíná kompletní boleslavskou přesilovkou. Oliva ale po vhazování nadvakrát odhazuje puk k Zeithamlovi.

20:01

Dynamo strávilo poslední vteřiny v soupeřově zóně. Šanci si nevytvořilo, rozhodčí navíc signalizují hostující faul.

V úvodní třetině se hodně bojovalo. Viděli jsme možnosti na obou stranách, přičemž ty lepší měla Mladá Boleslav. Stav utkání však zůstává bezbrankový.

Pokračujeme zhruba v 18:41.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Koffer – 2 min., podrážení).

18:50
    Procházkova střelo-přihrávka do davu před bránou odražena pryč.

18:17
    Šíma chtěl prokličkovat obranou Dynama. Puk si ale předťuknul daleko od hole.

17:30
    Střela Bučka neprošla až do boleslavského brankoviště.

16:58
    Simon napadal Merta při rozehrávce. Pardubice si ale poradily.

16:42

16:35
    Mert pálil tvrdě. Bránu ale netrefil.

15:45
    Rozlílek se snažil tečovat před Zeithamlem.

15:11
    Oliva vrátil na modré za sebe Buckovi. Zeithaml tentokrát zasáhl vyrážečkou.

15:03
    Olivovi nesedla střela zápěstím. Zeithaml si ji v klidu pohlídal.

14:50
    Hned v úvodu oslabení Boleslav odehrává kotouč daleko od své brány.

14:42
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Schulz – 2 min., podrážení).

14:42
    Oba celky se dlouho masírovaly u zadního mantinelu.

14:07
    Vhazuje se po pravici Vlka.

14:07
    Podobná situace jako před chvílí. Nahrával Šíma, zakončoval Závora. Vlk ale nepustil kotouč za svá záda.

13:35
    Zprava prošel ladně prošel kolem beka Simon a posílal puk před bránu. Dlaskova střela však byla ztečována bránícím hráčem vysoko nad.

13:09
    Trejbal čekal osamocený u pravé tyče, jenže nedostal nahrávku.

12:15
    Dynamo bylo zažehnáno do rohu. V boleslavském protiútoku zakončoval Moravčík nepřesně v pádu.

11:50
    Boleslavská chyba v rozehrávce znamená nového držitele puku.

11:26
    V silovém souboji s Grimem byl úspěšnější pardubický Rouha.

10:59
    Dotter nahazuje k Vlkově brance.

10:39
    Zeithaml ukrývá soupeřovu střelu do lapačky.

10:10
    Koffer ukázal sílu na puku. Poté ale přecenil své schopnosti, když se snažil projet klubíčkem asi čtyř hráčů Boleslavi.

10:00
    Moucha zpracovával křižnou přihrávku v ofsajdovém postavení.

09:28
    Klikorka vyvezl puk až do soupeřova rohu, větší příležitost si ale Středočeši nevytvořili.

08:57

08:14
    Výborně se vrátil Procházka a nepustil Cháru do samostatného úniku.

07:52
    Dotter posunul na Vladislava Houšku. Ten pálil po zemi do připraveného betonu Vlka. Poté ještě trefil brankáře do Dynama do hrudi.

07:28
    Nyní ale Dynamo vyhazuje.

07:03
    Dotter na modré poslal hodně drsnou přihrávku Procházkovi, který ale nakonec udržel pásmo.

06:57
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Oliva – 2 min., podrážení).

06:49
    Bruslaři získali vhazování v útočném pásmu.

06:40
    Chumel hráčů se přitiskl k mantinelu, kde začal intenzivní boj o puk.

06:05
    Blažej nezachytil puk u modré čáry a musel se vracet. Boleslav ale propadnutí nevyužila.

05:39
    Bučkova střela od modré sražena do rohu. Zeithaml neměl práci.

05:30
    Další přerušení má na svědomí Mladá Boleslav. Nahozený puk končí zakázaným uvolněním.

05:11
    Celá situace vrcholí ofsajdem Pardubic.

05:05
    Rozlílek bojuje ve středním pásmu se třemi protihráči.

04:39
    Rozlílek posílal prakticky přes celé hřiště do jízdy Bucka. Pas byl ale příliš prudký.

04:02
    Vladislav Houška to teď zkoušel ze záporného úhlu zpoza brány. Vlka nepřekvapil.

04:02

03:43
    Trejbal si zajížděl za boleslavskou obranu a dostal slabou přihrávku. Vystavil se ale do ofsajdu.

03:20
    Domácí zbývá 40 vteřin ze zkrácené přesilovky.

03:14

02:40
    Další nepřesné zakončení Rouhy.

02:18
    Chára přenechal v útoku Rouhovi, jeho pokus z mezikruží zblokovala boleslavská obrana.

02:02
    Totožný trest za vysokou hůl i na opačné straně. Hrát se bude 4 na 4.

02:02
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Koffer – 2 min., vysoká hůl).

01:38
    Koffer nahazoval od modré k Zeithamlovi. Tečovaný kotouč boleslavskou bránu neohrozil.

01:26
    Koffer drží puk v rohu útočného pásma.

01:14
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hovorka – 2 min., vysoká hůl).

00:58
    Klikorka se odvážně pustil dopředu, prohodil si kotouč Hrádkovi mezi nohama. Pardubický hráč ale puk odehrál holí.

00:34
    Vladislava Houšku teď v dalším průniku u mantinelu zastavil Blažej.

00:08
    Vhazování pro Boleslav, Vladislav Houška okamžitě nahazuje na gólmana Vlka.

00:01

Před zahájením ještě proběhne tradiční pozdravení a podání rukou kapitánů s rozhodčími.

Boleslavští teď v otázce hudby ještě přitvrdili. Na led vstupují za doprovodu německé skupiny Rammstein.

Do začátku zbývá ještě 8 minut. Z kabiny Mladé Boleslavi se ozývá hlas Daniela Landy.

Na hřišti už zbývá jen pár mušketýrů, kteří brzy taky zamíří do šaten.

Ještě jednou vítejte u přenosu ze ŠKOENERGO Arény. Obě mužstva se zatím rozehřívají na ledě.

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Hovorka, Imlauf, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, | Trenér: Jan Křivohlávek

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Leder, Bučko, Blažej (A), Mert – Hledík, Pochobradský, Rouha, Rozlílek (A), Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal | Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Jaroš – Špringl, Tasch.

Letošní vzájemné duely:

1. kolo | Ml. Boleslav 5:4p Pardubice
    6. kolo | Pardubice 5:2 Ml. Boleslav

Ačkoliv v prvním kole nakonec uspěla, pokaždé zatím ztratila Boleslav s Dynamem body. Třikrát se už radoval z gólu do soupeřovy klece Jan Grim. Stejný počin se povedl na opačné straně Martinu Kostkovi.

Skupina B | 4. místo – 17 bodů

Je to zvláštní náhoda. Bruslaři měli v září slabší týden, zatímco Dynamo zažívalo v naprosto identickou dobu své nejsvětlejší chvíle sezóny. A pozor – během své třízápasové vítězné série porazily Pardubice právě i Mladou Boleslav.

Perníková juniorka disponuje silnými útočnými individualitami. Filip Koffer už letos dokonce nakoukl do soutěžního zápasu A-týmu. Propustnost pardubické defenzivy ale naopak patří k horšímu průměru celé juniorské extraligy.

Potvrdí Dynamo letošní trend a potrápí Boleslav?