Košice – Detva 7:1 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:3 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 2:0 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
Pátek 19.10.2018, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Trenčín nakonec vítězí v tomto šlágru 2:0. Trenčín po celou třetí třetinu bránil těsný výsledek a Bystrica si ke konci zápasu začala vytvářet nebezpečné situace, dokonce trefila i tyč. Avšak srovnat se jim nepodařilo a minutu před koncem stvrdil Trenčín své vítězství trefou do prázdné branky! (20:34:11)

59:05
    Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
    Autorem branky je PETR SOJČÍK, který dostla puk do středního pásma a odtud zamířil přesně do prázdné branky. Bez asistence.

58:58
    Bystrica hraje v šesti, Radivojevič následně posílá puk do středního pásma.

58:32
    Bystrica se snaží dostat puk do útočného pásma, aby mohla začít hrát power play.

57:52
    Další velká šance hostí a střela nebezpečně procházela brankovištěm, ale nikdo z hostí se již nedostal k dorážce.

56:30
    Selleck se snažil dorážet, ale neuspěl. Valent měl puk pevně pod svou kontrolou.

56:10
    Další hromadnější strkanice, po které se opět nebude vylučovat a pokračuje se pět na pět.

55:17
    Valent opět musel dávat pozor a utěsnil svou levou tyčku! Hosté se dostávají do tlaku!

54:35
    Před malou chvílí se Valent roztáhl na celém brankovišti a dokázal vytěsnit puk! Následná střela rozezvučela tyčku a tohle byl velmi velký tlak Bystrice!

53:27

53:09
    Do poloviční šance se dostál Bližňák, ale ten nedává uklidňující branku.

52:30
    Trenčín po minutě přesilovky nevymyslel vůbec nic a ani tu druhou půlku nezačíná zrovna nejlépe.

52:00
    Velká šance Trenčína rozhodnout tento zápas, ale nedaří se jim usadit v pásmu soupeře.

51:27
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., hákování).

50:26
    Poslední necelá desetiminutovka zápasu a Bystrica se stále nedostává do nějakého většího tlaku. Z pohledu Trenčína sledujeme hodně opatrnou hru a již se tolik nedostává do útočení.

49:13
    Sýkora střílí a Valent má puk ve své výstroji. Následně se strhla menší strkanice, ale ani po této se nebude nakonec vylučovat.

48:22
    Mikula obešel Marshalla, ale brankář hostí jeho pokus kryje.

47:35
    Hecl se dostal na dvakrát do zakončení. Williams i za pomocí obránců celou situaci ustál a neinkasuje podruhé v dnešním zápase.

46:47
    Banská Bystrica se provinila zakázaným uvolněním a čekáme na nějaký aktivnější nástup hostí s blížícím se závěrem zápasu.

45:58
    Trenčín má více puk na svých čepelích a snaží se hrát disciplinovaně a na jistotu.

44:20
    Mihalik to zkusil, Valent měl dobrý výhled a bez obtíží vyrazil letící puk.

43:15
    Valent a jeho obrana měla nyní velké štěstí po dobré akci soupeře. Valent nedokázal udržet puk, ale nakonec se puk odrazil mimo branku.

41:50
    Bližňák vystřelil, jeho první pokus byl sražený, ten druhý mířil mimo branku.

41:24
    Začátek závěrečné části je vyrovnaný z obou stran.

40:01

Druhá třetina nám nepřinesla nikterak záživnou hru, avšak viděli jsme jednu branku v podání Trenčína. Ve druhé třetině jsem naopak neviděli ani jedno vyloučení. Stále se hraje opatrný hokej, kdy oba celky poctivě brání a příliš zajímavých zakončení na jednu či druhou branku k vidění není.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:13
    Kovar zkusil od modré čáry a střela to nebyla vůbec špatná, nakonec puk končí nad brankou.

37:41
    Trenčín se snaží držet puk a otupují tak tlak soupeře. V posledních minutách neregistrujeme žádnou střelu na jednu či druhou branku.

35:43
    Bystrica se snaží rychle odpovědět, první nepříjemnou střelu srazil obětavým pádem Mokroš a zůstal ležet na ledě. Po střele Kupce pak Valent dostal pukem do své masky a rozhodčí přerušuje hru.

33:38
    A je tu první branka zápasu! Luža dobře vystřelil ze středu kluziště. Williams jen puk vyrazil na levou stranu, kde se k zakončení dostal BRANKO RADIVOJEVIČ a ten otevírá stav skóre dnešního šlágru! Asistence: Patrik Luža.

33:18
    Bohunický vyslal dobrou střelu a Williams si nebyl vůbec jistý kde je puk. Nakonec jej našel ve své výstroji a i po této střele se skóre nemění.

32:02
    Po rychlém útoku se do stal do střely Radivojevič, ale neměl dostatek času a prostoru ke své střele. Následně přichází další střela a Williams po delší době musel řešit složitější situaci před svou brankou.

31:08
    Útok Bystrice zastavuje hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd.

30:55
    Marshall střílí a Valent opět v permanenci. Brankář Trenčína si ve druhé třetině hodně zachytá.

29:45
    A soupeř se nakonec dostal do střelecké pozice a opět Valent úspěšnější. Následně menší strkanice, která je brzy rozpuštěna rozhodčími.

29:33
    Trenčín sice vyhrál buly před brankou Bystrice, ale nedokázal následně podržet puk v útoku a soupeř vyráží do útoku.

28:22
    Hudec získal puk v obranném pásmu soupeře, ale přihrát již nedokázal.

27:04
    Asselin se zjevil sám před Valentem, ale ten jeho zakončení kryje a výborný zákrok brankáře Trenčína! Tohle už byla branková příležitost.

26:56
    Sýkora po přihrávce Töröka dobře vystřelil a Valent snad ani sám nevěděl jak puk dokázal vyrazit. Při svém zákroku posunul svou branku a nyní probíhá její ukotvení zpět do ledové plochy.

26:16
    Další přerušení po střele od modré, kdy Valent chytá puk do své lapačky a druhá třetina nám zatím neukazuje nikterak záživnou hru.

25:56
    Nyní nesledujeme na ledě nic zajímavého a hra se nám hodně často přerušuje.

24:35
    Po rychlém útoku zasahuje na druhé straně Williams a stále nám na ukazateli svítí bezbrankové skóre.

24:12
    Ihned po buly se dostali hosté ke střele, Valent připraven ve své brance.

23:16
    Sojčík dostal dobrou přihrávku, ale než stačil vystřelit, tak se o něj postaral hráč hostí, který jej na hranici faulu odzbrojil.

22:40
    Valent skokem ke své tyčce zastavuje puk a má jej pod svou kontrolou. Následně se strhla menší mela, ale tentokrát se nebude vylučovat.

21:46
    Trenčín se dopustil ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu. Banská Bystrica vstoupila do prostřední části hry hodně aktivně.

20:53
    Češík zakončuje z velkého úhlu, ale brankář Trenčína si pohlídal svou pravou tyčku.

20:01

V první třetině jsme branku neviděli. Hrál se vyrovnaný hokej s častým vyloučením ve druhé polovině první třetiny. Oba celky dokonce hrály přesilovku pět na tři, ale ani jeden z celků nedokázal v početní výhodě skórovat. Oba brankáři zatím chytají velmi spolehlivě.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:15
    Dobrá střela od modré, ale Valent nepustil puk před sebe a nedovolil, aby se soupeř dostal k dorážce.

19:00
    Bystrica úspěšně kombinuje v pásmu soupeře a vytváří si dobrý tlak.

18:02
    A další vyloučení na straně Trenčína. Pardavý hákuje ve středním pásmu a i Bystrica si zahraje přesilovku proti třem!

17:17
    První přesilovka pro hosty, vyloučen Mikula za nedovolené bránění.

17:01
    Hecl střílí a Sádecký se snažil před brankou dorážet, avšak Williams už měl puk v bezpečí pod svou lapačkou.

16:14
    Hosté se již brání ve čtyřech a proti třem se Trenčín nedostal k ničemu.

15:42
    Bystrica vyhazuje puk...Následně má Trenčín problém založit útok.

15:18
    A nyní to budou mít hosté hodně těžké a po dalším vyloučení jdou do tří! Mihalik provedl krosček před svou brankou a jde na trestnou lavici.

14:58
    Druhá přesilovka Trenčína už vypadá o mnoho lépe a odstřelují Williamse v brance.

14:03
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., nedovolené bránění).

13:26
    Na druhé straně se do zakončení dostal Varga, který vyslal jedovatou střelu a Williams měl co dělat, aby puk vyrazil.

12:50
    Valent lapačkou kryje střelecký pokus Ďatelinky, který vystřelil od modré čáry.

12:00
    Török po opuštění trestné lavice se dostal ke střele, kterou kryje Valent bez větších obtíží.

11:40
    V závěru přesilovky se dokázal Trenčín usadit v pásmu soupeře a vyslal jednu nepříjemnou střelu, jeden z hráčů se snažil o dorážku, ale u puku byl blíže bránící hráč.

10:52
    Přesilovka se Trenčínu zatím vůbec nedaří a hosté s velkým přehledem vyhazují puky z vlastního pásma.

09:49
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Török – 2 min., podrážení).

09:38
    Švec dostal přihrávku do jízdy, ale následně si nedokázal ideálně zpravovat puk a do šance se nedostal.

08:47
    Mikula zavezl puk do útočného pásma a nakonec z toho bylo nahození od modré čáry, které si obrana hostí pohlídala.

Valent zasahuje proti střele Failleho a má puk ve své výstroji. Na velkou šanci zápasu prozatím čekáme.

06:42
    Trenčín se dostal do zajímavé situace a Willimas nyní musel zasahovat proti dvěma nebezpečným šancím soupeře.

05:03
    Přihrávka na Assalina, puk k němu neprošel a Banská Bystrica se snažila ihned o další útok, který jim už ale vůbec nevyšel.

03:15
    Češík se snažil dostat k puku s vystřelit na branku Trenčína, avšak obránci jej záhy dokázali odzbrojit.

02:48
    Ďatelinka vystřelil od modré čáry, ale obránce Trenčína dokázal tečovat puk mimo brankoviště a Valenta nemusel zasahovat.

01:45
    Varga nahazoval puk do rohu kluziště, ale Trenčín se nakonec nedokázal usadit v pásmu soupeře.

01:11
    Začátek zápasu je zatím bez šancí a hraje se v klidném tempu. Vhazování ve středním pásmu.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Dukla Trenčín
    Trenčínu patří sedmá příčka se ziskem 22 bodů. Za sebou má sérii dvou úspěšných zápasů – 0:3 vyhrál na ledě Popradu a 5:0 pak na svém ledě porazil Slovensko U20. Na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body a případným vítězství se může bodově dotáhnout na Banskou Bystrici. Trenčín doma prohrál pouze jedno utkání, dvě vyhrál po prodloužení a čtyřikrát se radoval z celkového vítězství.

HC 05 iClinic Banská Bystrica
    Bystrica drží čtvrtou příčku s celkovým počtem 26 bodů. Banská Bystrica se v tomto týdnu rozloučila s Ligou mistrů, kde skončila v základní skupině na posledním místě se čtyřmi body. Nyní se tak může již plně soustředit na domácí soutěž. Bystrica v předposledním kole padla na ledě Popradu 2:5, avšak v následujícím kole si spravila chuť, když doma porazila Liptovský Mikuláš 7:2. Dnes ji však čeká houževnatější soupeř s ambicemi stoupat tabulkou vzhůru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.