Augsburg – RB Lipsko 0:0 (kon.) | Leverkusen – Hannover 2:2 (kon.) | Norimberk – Hoffenheim 1:3 (kon.)
Stuttgart – Dortmund 0:4 (kon.) | Wolfsburg – Bayern 1:3 (kon.) | Schalke – W. Brémy 0:2 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:2 (1:1)
Hannover 96
Sobota 20.10.2018, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 8. kolo

Z mé strany je to dnes vše, u dalšího přenosu zase brzy napočtenou. (17:29:35)

Nádherný zápas je právě u konce. Druhá půle nabídla opět dva regulérní góly, každý tým skóroval jednou. Do vedení poslal Hannover krásným volejem Felipe, který ale o několik minut později putoval pod sprchy po zbytečné ruce na půlce hřiště. Jeho týmu se několik desítek minut úspěšně dařilo odolávat tlaku soupeře, nakonec ale jejich obrana musela kapitulovat před nádhernou ranou Bellarabiho v samém závěru zápasu.

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:18.

90+4
    90+4. Karim BELLARABI - 2:2

90+4
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Tak tohle je opravdu smůla! Z poslední akce celého zápasu se krásnou a nechytatelnou střelou prosazuje KARIM BELLARABI, jenž trefuje levou šibenici. Asistence: Lars Bender.

90+2
    Útočný faul jednoho z hannoverských opět posouvá časomíru o kousek dopředu. Začíná to pro hosty vypadat velmi dobře.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Ten si nyní připisuje další, už několikátý úspěšný zákrok proti střele soupeře. Hannover vyváží míč a všichni napjatě očekávají, kolik se bude nastavovat.

89
    Leon Baily pochopitelně zvolil střelu, která nakonec letěla asi půl metru nad břevno brankáře Hrádeckého.

88
    Další faul na hranici pokutového území, Baily bude zahrávat přímý kop z velmi nepříjemné vzdálenosti!

87
    Už asi minutu se Hannover drží na polovině soupeře, hází druhý aut. Snaží se míč neztratit a udržet jej na svých kopačkách nejdéle, jak to jen jde.

85
    Deset hannoverských teď stálo v šestnáctce a společně čelilo dalšímu útoku soupeře, celá akce nakonec skončila neúspěšným centrem. Hráči v zeleném mají opět na několik desítek vteřin pokoj.

84
    Miiko Alboroz nakonec nic neriskoval a raději už na půlce zastavuje akci soupeře, a to i za cenu žluté karty.

83
    Anton dokázal vyvést míč a společně se svými spoluhráči se dostali až brance soupeře. Zde ale ztrácí míč a musí hodně rychle spěchat nazpět.

82
    Nicméně je nutné poznamenat, že jsou hosté pod obrovským tlakem. Nyní museli čelit dalšímu rohovému kopu, který domácí opět nevyužili.

81
    Posledních deset minut pro domácí ke vstřelení gólu! Hannover se dokázal po vyloučení vzchopit a předvádí velmi dobrou obranu, která by mohla přinést body!

80
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Marvin Bakalorz.

79
    Žlutou kartu dostává Michael Esser (Hannover 96).

78
    Bránění si vybírá pochopitelnou daň, když očividném zdržování dostává další žlutou kartu brankář Michael Esser.
    77. Velká minela domácího hráče

77
    Uff, tak teď si mohou hosté oddechnout! Bender předvedl obrovskou minelu, když z naprosto jasné pozice netrefil bránu!

75
    Tlak domácích pokračuje, střídající Bailey si ale neporadil přesně s rohovým kopem. Hostující svatyně proto stále odolává.

74
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Karim Bellarabi.

74
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Mitchell Weiser, přichází Leon Bailey.

73
    Bender si nyní příliš nerozuměl se svými spoluhráči a míč naprosto odevzdal soupeřovu brankáři.

72
    Žlutou kartu dostává Pirmin Schwegler (Hannover 96).

71
    Z ojedinělé šance dokázali hosté vytěžit nejspíš maximum, protože díky rohovému kopu ušetří spousty času.

70
    Alario to vzal na sebe, jeho střela nebyla špatná. Chybělo jí přesnější umístění, takto s jejím zlikvidováním neměl Esser větší problémy.

69
    K míči se ale pochopitelně moc často nedostávají, hrací pouze na jednoho útočníka. Leverkusen kombinuje středem hřiště.

68
    Další střídání u hráčů Hannoveru, které by mělo podpořit defenzivní snahy. Hosté zatím brání své vedení poměrně dobře.

67
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Florent Muslija, přichází Matthias Ostrzolek.

65
    Tak tohle opravdu není fotbalové. Weiser se připletl do souboje s brankářem soupeře, poté se po něm okamžitě seběhlo několik hráčů Hannoveru a začala strkanice. Ta byla naštěstí rychle urovnána a Ittrich nebyl nucen vytahovat karty.

64
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Isaac Kiese Thelin.

63
    Füllkrug nyní leží na zemi poté, co dostal úder do hlavy. Pochopitelně se mu ale moc vstávat nechce.

61
    Velká příležitost pro domácí celek! Dobrou akci nakonec zachránil brankář Esser, Leverkusen se poté ještě neúspěšně dovolával po penaltě kvůli údajné ruce soupeře!

60
    Čehož si je samozřejmě vědom i hostující trenér, který posílá na hřiště první defenzivní posilu.

59
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Bobby Wood, přichází Kevin Wimmer.
    58. Červená karta po 2. žluté

58
    Tak tomuhle se, dámy a pánové, říká vrchol idiocie. Několikrát napomínaný střelec druhého gólu hostů se opět neuhlídal a po naprosto zbytečném zákroku vidí červenou kartu. Jeho tým tak více než půl hodiny bude muset čelit tlaku soupeře, který je hladový po vyrovnání.

57
    Proti pravidlům se nyní útočným faulem provinil Havertz, jeho tým proto ztrácí míč v zajímavé pozici.
    55. FELIPE - 1:2

55
    Hannover právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FELIPE, který posílá svůj tým do vedení po naprosto famźním voleji z hranice pokutového území!

53
    Zajímavá přílěžitost! Z levé strany byla hra přenesena na naprosto osamoceného Havertze, který odcentroval na malé vápno a hlavička Bandta letěla jen kousek vedle!

52
    První střelu na bránu ve druhé půli má na svědomí Havertz, jeho pokus doprostřed brány ale neměl dostatečnou razanci, a proto nečinil Esserovi žádný problém.

51
    Zmiňovaný hráč si o několik málo chvili vynutil faul na svou osobu, takže dokázal pro svůj celek získat míč zpět.

50
    Žlutou kartu dostává Mitchell Weiser (Bayer Leverkusen).

50
    Potřetí a dost. Několikrát napomínaný Weiser předvedl další nevybíravý zákrok a vidí žlutou kartu.

49
    Skvěle teď dokázal tělem oklamat protihráče Volland, jeho soupeři nezbylo nic jiného, než jej zastavit za cenu faulu.

48
    Vysoký preesing byl nyní k vidění od hráčů v zelených dresech, leverkusenské to dohnalo až k malé domů.

47
    Ani jeden z týmů o poločase změnu neudělal, i po změně stran se hraje převážně na branku Hannoveru.

46

První poločas je minulostí, přinesl pěkný fotbal se třemi brankami. Platily ale pouze dvě, protože druhý gól Hannoveru nebyl uznán pro ofsajdové postavení. Jako první se trefil domácí Florent Muslija, který naprosto famózně nasměroval rohový kop. O několik málo minut později ale na jeho gól odpověděl Lars Bender, jenž skóroval střelou doprostřed brány. Domácí může poločasová remíza mrzet o to víc, protože v úvodu utkání nedokázali proměnit pokutový kop. Druhá půle začne přibližně v 16:31.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Rozbíhá se nám první a zároveň také jediná nastavená minuta první půle. U míče jsou hosté, protože Kohr předvedl nedovolený zákrok.

45
    Pěkná přihrávka do běhu na straně leverkusenských, Vollanda ale zastavuje zvednutý praporek.

44
    První půle se blíží ke konci, několik minut nebyla k vidění střela na bránu. Vypadá to, že na svačinu se půjde za nerozhodného stavu.

43
    Uff, tak tady to smrdělo! Již jednou žlutě potrestaný Felipe si připsal velmi nebezpečný zákrok, po kterém mohl jít klidně pod sprchy! Rozhodčí ale zvolil pouze domluvu.

42
    Po výkopu brankáře vyhrál hlavičkový souboj Havertz, díky čemuž začínají domácí tvořit akci.

40
    Míč se nyní nachází stále na půlce hostí, po zajímavé akci přes střed hřiště si domácí opět zahrají od rohového praporku.

39
    Omlouváme se za nepřesné informace, důvodem neuznání gólu bylo nakonec ofsajdové postavení jednoho z útočníků.

37
    Aktivněji ale stále působí domácí celek, který si ovšem musí dávat pozor na zbytečné chyby v obraně. Po jedné z nich už totiž inkasovali.

35
    Tento zápas nám v posledních minutách nabízí opravdovou podívanou, jde vidět, že oba týmy mají o motivaci postaráno.
    34. Lars BENDER - 1:1

34
    Autorem branky je LARS BENDER, který převzal přesnou přihrávku a pomalou střelou překonal bezmocného brankáře Essera! Asistence: Julian Brandt.
    33. Neuznaný gól - ofsajd hráče nejblíže na kameře

33
    Velké štěstí pro Leverkusen! Hosté se trefili z rohového kopu, gól jim ale není uznán! Zatím není jasné, jestli se jednalo o ruku jednoho z hráčů a nebo útočný faul.

32
    Co se to s domácími děje? Hannover se opět hnal do velké šance, situaci tři na dva ale s velkým štěstím domácí obrana odvrátila na rohový kop!
    30. Velká šance Hannoveru, výsledkem roh

30
    Obrovská šance na druhé straně! Ve vápně zůstal naprosto osamocený hráč hostů a brankář měl co dělat, aby vyškrábl míč na roh!

29
    Přetažený centr na zadní tyč si nyní s přehledem pohlídal brankář Esser, který se už poohlíží, kterému ze spoluhráčů přihraje.

28
    Leverkusen nyní ještě zvyšuje svoji útočnou aktivitu, k soupeřově bráně je to ale zatím nepřivedlo.
    26. Florent MUSLIJA - 0:1

26
    Autorem branky je FLORENT MUSLIJA, který se dokázal trefit po naprosto bezchybně trefeném přímém kopu! Míč zaplaval přesně do šibenice a domácí brankář byl bez šance!

25
    Po sporném zákroku na Musliju si ten samý hráč staví míč k přímému kopu, který je v dostřelové vzdálenosti!

24
    Při něm už ale předvedla naprosto bezchybnou práci, po které domácí získávají a vyvážejí míč.

23
    Až nyní, hannoverský levý bek pláchl soupeřově obraně, která musela nebezpečí hasit odkopem na roh.

22
    Poslední minuty jsou plné nepřesností, poměrně dlouhou dobu se také žádný z týmů nedokázal propracovat k soupeřově bráně.

21
    Weiser si nyní opět koledoval – poté, co dostal nepřesnou přihrávku, naprosto očividně zatahal nesportovně soupeře za dres, kartě se ale i nyní vyhnul.

20
    První dvacetiminutovka zatím nenabídla kromě neproměněné penalty žádnou gólovou šanci, větší aktivitou ale zatím disponuje tým z Leverkusenu.

18
    Hosté si vypracovali první vážnější příležitost, po několika hlavičkových soubojích ve vápně se ale míče zmocňuje domácí obrana.

17
    Jeden z vracejících se záložníků domácích byl příliš důrazný v napadání a Hannover proto bude kopat volný kop z oblasti středového kruhu.

16
    Škoda. Levý bek Leverkusenu si nepohlídal své postevení a místo zajímavé šance mohli diváci vidět pouze zdvižený praporek.

15
    Domácí hráči zatím vedou téměř ve všech ofenizivních statistikách, nyní navíc mají možnost rozehry přímého kopu.

14
    Hannover si nyní našel způsob, jak udržet soupeře na jejich polovině a hraje se spíše na středu hřiště.

12
    Füllkrug ovšem rozehrál naprosto lajdácky a Hannover o míč okamžitě přichází.

11
    Bender byl ve snaze o napadání velmi nepříjemně faulován a jeho tým získává míč.

10
    Ani tato příležitost ale nedopadla pro domácí nijak zářivě. Míč končí pouze v náručí Essera, který si dává načas s rozehrávkou.

9
    Leverkusen ale pokračuje v tlaku a po další velmi povedené akci přes střed hřiště bude zahrávat rohový kop.

8
    Wendell (Bayer Leverkusen) neproměňuje pokutový kop, protože jeho střela letěla přesně do míst, která kryl hostující brankář!

7
    Po konzultaci s videem nařizuje hlavní rozhodčí pokutový kop pro Leverkusen!

6
    Žlutou kartu dostává Felipe (Hannover 96).

5
    A máme tu první důležitý moment zápasu! Rozhodčí spěchá zkontrolovat video, protože přímý kop trefil do ruky jednoho z hráčů ve zdi!

4
    Schwegler předvedl velmi agresivní zákrok skluzem na hranici pokutového území a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Jeho celek bude muset čelit velmi nebezpečnému přímému kopu.

3
    Pomalou akci se hráči v zelených dresech dostali až před Essera, domácí obrana ale odvedla dobrou práci a hra se opět přemisťuje na druhou stranu.

2
    Z něj se nedokázal v hlavičkovém souboji prosadit žádný z útočících mužů a po malé chvíli se míč zastavil až u Hannoverského brankáře.

1
    Hned v první šanci zápasu dostal na pravé křídlo pěkný míč Weiser, který vybojoval pro svůj celek úvodní rohový kop.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hezké fotbalové odpoledne všem fanouškům německé Bundesligy! V dnešním souboji spolu svedou bitvu o tři body dva celky, od kterých se čekaly po úvodních sedmi kolech rozhodně lepší výsledky.

Na domácí půdě uvidíme Leverkusen, tabulkově čtrnáctý tým, jenž získal v sedmi zápasech jen sedm bodů. Vyhrát nedokázali poslední dvě utkání a do dnešního klání nastupují s nepříliš pohledným skóre 7:13. Vestfálskému celku se nedaří ani před domácími fanoušky, protože na svém stadionu získali ze tří utkání pouhé tři body.

Jako hosté přijíždějí fotbalisté Hannoveru, jejichž pozice je dokonce ještě horší. S pouhou jedinou výhrou se krčí na šestnácté, momentálně sestupové pozici. V posledních pěti utkáních zaznamenali šňůru čtyř proher, naposledy ale dokázali naplnou bodovat po výhře 3:1 nad Stuttgartem. Proti saskému týmu ale hraje fakt, že v letošním ročníku uhráli na hřištích soupeřů pouze jediný bod.

Velmi zajímavou statistiku nabízejí vzájemné zápasy, protože domácí Leverkusen proti svému dnešnímu soupeři v posledních deseti zápasech vždy naplno bodoval. Hannoverští je naposledy dokázali připravit o body v roce 2007.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Daniel Juráš

Branky: 34. L. Bender (Brandt), 90+4. Bellarabi (L. Bender) – 26. Muslija, 55. Felipe

Karty:   50. Weiser (LEV) – 6. Felipe (HAN), 72. Schwegler (HAN), 79. Esser (HAN), 84. Albornoz (HAN)   58. Felipe (HAN)

Neproměněná penalta: 8. Wendell (LEV), brankář Esser zneškodnil

Bayer Leverkusen: Hradecky – S. Bender, Weiser (74. Bailey), Wendell, Tah – L. Bender, Kohr (64. Kiese Thelin) – Havertz, Alario, Volland (74. Bellarabi) – Brandt.
    Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Bailey, Kiese Thelin, Jedvaj, Schreck, Bellarabi.

Hannover 96: Esser – Felipe, Albornoz, Elez – Anton, Schwegler (80. Bakalorz), Haraguči, Walace – Muslija (67. Ostrzolek), Wood (59. Wimmer), Füllkrug.
    Náhradníci: Tschauner – Bakalorz, Asano, Fossum, Ostrzolek, Weydandt, Wimmer.

Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Thielert, Siewer